Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор лия ()
Публикувано13.11.07 10:58



Мъдра жена е баба ти. Късметлия





Тема Re: Прошкатанови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано13.11.07 11:01



"Има практики, които разкриват проблемите от подсъзнанието и ги изкарват на повърхността, където вече могат да се трансформират и обезвредят. Като например, интензив, ребърдинг, различни практики в Йога и пр."

Да, крия йога практиките (както на първо, така и на по-висшите нива на посвещение) при Шибенду също действат в тази насока (или поне имат такова предназначение) - да изчистват всякакви психологически зависимости/замърсявания, при това са много силни, както може би си се убедил. Разбира се нужно е и осъзнаването (свадхая) да участва заедно с изпълнението на крия техниките, както и във всеки момент преди и след това.



Тема Любовни откровениянови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.11.07 11:30



Предложението ти да ми напомняш да срещам собствената реалност ми се струва много интересно, но има един малък проблем. Защо ще ми го напомняш, само когато питам нещо Кайли? По план-график следващото ми питане към нея е не по-рано от лятото на 2008 (разбира се, ако тя дойде самичка), а на мен би ми харесало да ми напомняш за реалността ми по-често: ежеседмично или, идеалното, ежедневно. Това ще е израз на любовта ти към мен и ще ускори нещата, за които ти писах в предния постинг.

Давам си сметка за тази твоя любов (това за псуването го приемам като закачка) и трябва да призная, че моята към Кайли не може да се равнява с твоята към мен (не слушай тези, които казват, че женската любов била по-силна мъжка). Ето, аз НИКОГА път не съм отишъл да пиша в клуба на Кайли и за последните поне 3 г НИТО ЕДИН път не съм й писал освен, ако тя сама не е идвала да ми казва нещо. И въпреки това смея да кажа, че я обичам. Докато ти, хем се отвращаваш дълбоко от мен, хем си непрекъснато отново и отново с мен. Търсиш проблемите ми, искаш да ги споделяш редовно с мен, вълнувам те... Кажи, ако това не е истинска любов, с какво друго име може да се нарече?! Може би не разбра, когато ти благодарих за оценката, но силното отвращение е просто признак на силни чувства. Всеки психолог ще ти каже, че е нормално за чувствата да минават от едната крайност до другата. Но интензивността е критерият.

Та, ако не те затруднява, би ли стоял наоколо и ми напомняй ЕЖЕДНЕВНО? Моля ти се! Ако някой си мисли, че стоиш ей така, защото нещо те гризе отвътре, ще ти споделя за проблемите ми. Не се сърди, че няма да ти споделя сега всичко. Казаха ти, че не съм готов в момента, но може утре или в други ден да съм повече готов. За това бъди търпелив и даже, ако не ти обръщам винаги внимание, не си мисли, че е така, защото постингите са прекалено плитки или ограничени, а е просто, защото все още не съм готов.

Като жест от моя страна ще ти открехна вратата на личния ми живот. Все пак с тези 20тина постинга наоколо си го заслужи.

Наистина имам тежки проблеми, които се изразяват в липса на какво ли не. Но да караме по фактологията, копято те вълнува така дълбоко и която само човек с твоя блясък на ума може да открие.

Миро, от колко време се опитвам да ти кажа, че тези ситуации са ти се случили на теб и ти оттам си хванал тази спасителна философия, за да не се разпаднеш.
Никаква философия не ме спасява, защото направо се усещам разпаднал. И за да е станало това, не са били само тези детски ситуации. През много повече ситуации е трябвало да мина, друже.

Ти изневеряваш на жена си в България и то не защото си загорял за жена, а за успокоение, че и ти го правиш. Понеже тя ти изневерява.
Говори с прости думи като любов/секс, защото след като се разпаднах нямам вяра и не знам какво е изневяра.Наистина, няма по-голямо успокоение от това да съм всеки миг в любов и секс. Евала, ако и жена ми го прави. Иначе си прав си, че не съм загорял за жена никак.

Ясно е, че го правиш за успокоение, понеже ако беше заради секса или пък любов, нямаше да се представяш толкова посредствено, а щеше да защитиш мъжката чест, както се полага.
Друже Хуанджи, нямам чест. Нито мъжка, нито каквато и да е. И тя се разпадна.

Освен това жена ти доминира и не те ебава много за слива. Оттам, като не можеш да бъдеш мъж в къщи, се опитваш да компенсираш с учителстване и прочие.
Вярно, че женската ми половинка се пробуди и оттогава не съм вече мъж като другите. И да ти призная, нито учиталстване, нито нищо не помага. Жена ми казва, че съм от друга планета.

За всичкото това, моите съчувствия. Не ми се е случвало, но като гледам реултата, кофти е. Оставя незаличими деруги в съзнанието, които не могат да зарастнат.
Благодаря. Виждам, че не ти се случвало, иначе щях да го позная веднага. Следите не само са неизлечими, но и необратими. Кофти, некофти - свиква се.

Цялата ти велика медитация е опит да приемеш истината, но неуспешен. Накрая си решил да приемеш философия, която да оправдава всичкото това и така да се съхраниш.
Прав си, че медитацията е велика. Но тя не е за съхраняване, а за разпадане. Иска ми се нищо да не е останало, но все намирам още нещо за разпадане.

Мисля, че първо трябва да приемеш собственият си живот и да решиш собствените си проблеми, защото човек като теб, който не е успял да направи нищо в тази насока стига до тук - приема философия на перверзията и се опитва да я пласира на другите.
Тук твоята роля може да е съществена. Както те помолих, стой наоколо и предупреждавай другите. Пък аз ще се грижа за моя живот. Става ли? Не знам какво е това перверзия. Чувал съм, че е когато хората си забраняват нещо пък им се иска. Ама аз нищо не си забранявам.

Сори, но Ошо умря отдавна и вече не са на мода хипитата. Опитай на други да им пееш тази песен.
Ти май все ме ревнуваш от този Ошо? Спокойно, няма го и сме само с теб. Не слушай злите езици, които казват, че в момента сме в клуб Ошо. Не е вярно, ние сме в стая с пламтяща камина, 3л бутилка с ракията на дедо Балканджи до кревата и цяла нощ пред нас.

Все едно да кажеш, че примерно крадеца трябва да се остави и да му се благодари. Не, той трябва да бъде наказан пред обществото, а потърпевшият да му прости, заради себе си.
А не е ли чудесно да благодариш на всекиго, даже и на крадеца! Как обществото ще накаже крадеца като крадецът е част от обществото? Излиза, че обществото трябва да накаже само себе си. Недей, да не помисли някой, че сме от онези садо-мазо.

Затова правилнитя ти подход би бил да критикуваш неуравновесената постъпка на господина и госпожицата, след което да призовеш дамата да прости заради себе си. Ето това е целият проблем, който ти съвсем съзнателно не желаеш да поставиш по този начин, защото би значело да си вкараш семеен автогол
И аз си мислех, че любовта им е била луда и неуравновесена, но щом ти го потвърждаваш, така трябва да е било. Извинявай, но никого не мога да призовавам и да критикувам. Мога да ги прегърна и тримата. Пък, майната му на автогола. А ти не ревнувай и ела по близо.

Не, не е Кайли. А ти отричаш ли фактологията?
Откъде знаеш, че не е Кайли, това беше нашата малка тайна с нея? Да, правил съм Любов с нея. Е разбира се, не само с нея. Но не ревнувай, това е минало и сега съм твой в този миг. И нищо не отричам.

Забелязвам, че неудобните неща и лични проблеми ги отбягваш с най- голяма скорост, докато чуждите проблеми ги медитираш, дискутираш и какво ли не в подробности...даже през годините.
Вярно, че отбягвам неудобните неща. И се чудя защо някои пълнят живота си с неудобства и ги носят на гърба си през годините. Ако има нещо неудобно на сърцето ти, кажи ми го и ще ти мине.

Както ми писаха преди малко - "Не е готов човека, той е просто много травмиран".
Целуни от мен този, който ти е писал и го поздрави, че се удържа да не се появи с регистрирания си ник тук. Можело!

Добре, приемам, че не си готов, но всеки път когато питаш Кайли, аз ще те питам, дали си готов да се срещнеш със собствената реалност и да я дискутираш. И за да не си губим времето, всеки път, когато се сещаш за Кайли, виждай собствените си проблеми.
Надявам се, че се разбираме, да ме питаш ЕЖЕДНЕВНО независимо дали съм се сетил веднъж или не за Кайли през следващите месеци

Приемам това, което си написал като вид псувня.
Усмихни се, направи едно ритмично дишане и ще видиш, че ще го приемеш съвсем по друг начин. Напълни се с тишина и ще приемеш тишина.

Спомни си как винаги си ми казвал спокойно да те критикувам, дискутирам и прочие.
Много мило е да чуя, че ме слушаш, но не е нужно. Слушай себе си.

Ти сам си го поискал, сега се дръж прилично
Извинявай, но нямам нито морал, нито съвест (ще видиш като разпадането дойде някой ден и на твоят глава) и не знам какво е прилично.

Ако нещо съм пропуснал, напомни ми. Разчитам да си наоколо и да си търпелив. Любовта изисква себеотдаване. Прегръдка.





Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано13.11.07 12:04



Това "достойнство" в такъв случай бая фалшиво и привидно би трябвало да е, щом човек се страхува да разкрие какъвто и да било аспект от живота си пред когото и да било. Може и да не става въпрос за "начесване на крастата", а напр. за нужда от споделяне на нещо, след което да се получи непринуден съвместен разговор, изпълнен с взаимно разбиране (индийците му викат "сатсанг"). Може подобен разговор да даде нещо като светлина върху въпросите, които "мъчат" конкретния човек.

Аз съм за по-голяма откритост и споделяне между хората.

Без да се извращава в клюкарстване, в което отношение баба ти е права.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: лия]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 12:41



Беше. Надявам се смудростта й да живее чрез мен и другите й внуци.

___________



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 12:46



"Историите са грозни, не защото са се случили, а защото са били изложени на всеобщо достояния,"




Ако ги скриеш .и ...хнай-вече от себе си, значи ще станат по-хубави?

грозни са, точна защото са се случили,
и си ги криеш от срам и гузна съвест
щото ако се бяха случили по друг начин, щяха да са хубави



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 12:48



Индийците казват още: охраненият тигър е желана плячка за всеки ловец.



Погледни живота на хайлайфа и ще видиш, че прекалената откритост те фиксира с очакванията на хората и те лишава от личен живот.
Нещо подобно се получава, когато човек живее и се оглежда в чуждите очи.

От друга страна, много от мъдрите хора са били отшелници или просто не са афиширали знанието си, понякога до степен на пълна секретност. Това е другата крайност, но все пак показва тенденцията, че за да практикува определени практики, особено напреднали, човек се нуждае от спокойствието на тихата анонимност.

А ето нещо, което зная от майка ми: Имената на глупците висят по стените!

___________



Тема Re: именнонови [re: бeзпътeн]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 12:56



"осъзнаването да участва заедно с изпълнението на крия техниките, както и във всеки момент преди и след това."

именно -
да сме напълно осъзнати за нещата, които се случват в момента на случването им,
както и причините поради които се случват и мотивите за това
- а не да ги "капсуловаме" и след време да ги "чоплим" и "чистим" и да удължаваме стаданието. - Е, и това е начин, но "житейски", за по-неосъзнаните...

и "практики" на дишане в момента на осъзнаване, когато нещата се случват - да!
- например спиране на дишането за момент, когато осъзнаваш нещата (това го научих от дъщеря си, която никога не е чела езотерична литература)

Редактирано от lncg на 13.11.07 12:59.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 13:05



В отговор на:

грозни са, точна защото са се случили,
и си ги криеш от срам и гузна съвест



Виждаш ли къде е разликата? Ти виждаш само два възможни варианта - казваш нещо на всеослушание (и ставаш за резил, според мен) или го криеш и то най вече за собствена сметка, и си нещастен.

А къде остана Любовта и разбирателството? Или само я разнасяш като прани гащи и използваш като лозунг, а когато трябва да се използва на практика и... нищо?

Аз виждам най-практичния вариант - проблемите, касаещи двама човека се разрешават между тях. Ако двама човека не могат дори да решат собствените си проблеми, а това значи преди всичко липса на комуникация, какво правят въобще заедно???
Проблемите се решават в семейството и това го прави сплотено и здраво. Излезнат ли проблемите навън или да се прикриват, без да се разрешават, това значи, че нещо много сериозно куца във взаимоотношения между хората.

А сега разбираш ли защо държа, когато някой ми говори с парфюмирани фрази за Любов, да ми говори в 1 л. ед. ч.? Искам да зная дали има разминаване между приказки и действия. Ако някой ми говори за прекрасната, единствена и неповторима любов, а в следващия момент го виждам как вдига луди скандали и не може да си реши проблемите с 'любимия' човек, това за мен значи, че философията му не струва и пукнат грош и се самозалъгва жестоко.

Всичко започва и свършва със "АЗ".

___________



Тема Re: Прошкатанови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 13:09



В отговор на:

Има практики, които разкриват проблемите от подсъзнанието и ги изкарват на повърхността, където вече могат да се трансформират и обезвредят. Като например, интензив, ребърдинг, различни практики в Йога и пр.



При Кастанеда начинаещия също започва първо от Прегледа, за да разчисти целия инвентар от предразсъдъци, неприятни събития, спомени, които го фиксират като личност и които го карат да реагира автоматично, условно и безсъзнателно на всяка повтаряща се ситуация.

Преди да започне да строи, човек трябва да разчисти терена.

___________

Редактирано от mo32 на 13.11.07 13:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.