Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Прошкатанови [re: huanji]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 07:15



...то и на тия кУрсове дето ходи по Ментек Чикя е само за да си оправи "орбитата", че да задоволява по-добре французойката


...а и вас запали с тая "йога"



Тема Re: Прошкатанови [re: lncg]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 08:24



Курсовете са хубаво нещо.


Да се полива редовно жената е пак хубаво нещо, защото Чаушев казваше, че жената е цвете. Мантак Чия би свършил добра работа в тази насока. Не говоря все пак за тези неща.

Още от 88-та година съм запален от книгата с упражненията - Елен, Жерав и Костенурка. Не е виновен Миро. Все пак, достатъчно работа има със себе си човека, че да го натоварваме излишно.

По- скоро да му пожелаем обективност в тълкуването на собствените проекции спрямо други хора.



Тема Re: Прошкатанови [re: бeзпътeн]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 08:38



Последният път, когато започнах да ги казвам, Миро изпадна в истерия и трябва да си призная, че това е единственият път, когато съм го виждал да изкрейзва. Пак реших, че му е рано. И сега мисля така, но поне ще може да се срещне лице в лице с демона...или поне ще му го напомнят редовно.



Все пак, това е един от моите методи. Да си програмирам съзнанието, всеки път когато спомена нещо, да ми се яви причината. Така си реших проблема с емоциите в минали връзки.

Принципът е следният. Нещо се случва и съзнанието не можейки да се справи с него, го покрива в капсула и го вкарва навътре в подсъзнанието.
Това е зона на болезненост, която по- нататък може да не се осъзнава, но пък се защитава и пази с цената на живота.

Парадоксът е, че човек може да промени целият си живот за да не я засегне, включително философията си, ценностната система и идеали. Зависи до колко болезнен е проблема.

Има практики, които разкриват проблемите от подсъзнанието и ги изкарват на повърхността, където вече могат да се трансформират и обезвредят. Като например, интензив, ребърдинг, различни практики в Йога и пр.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 08:56



Баба ми казваше, че някои неща не трябва да напускат прага на дома. Историите са грозни, не защото са се случили, а защото са били изложени на всеобщо достояния, само и само някой да си начеше крастата.

Баба още казваше, че трябва да се пази достойнството на хората. Ако не за друго, то поне за това, че недискретните хора никой не ги обича и ги отбягва. По фините моменти от съвета на баба, ще оставя всеки сам да открие за себе си.


Клюкарите заслужават възможно най-тежкото за тях наказание - пълно безразличие.

___________



Тема Re: Влизане навътре ...нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 09:13



В отговор на:

Не е нужно да се делиш на смотан и забавен.



Момента за смотан и за обичан отмина. Има един прост метод - споделяне с абсолютно непознат. Върши страхотна работа. Понякога, някои работи могат да се кажат само на непознат човек. Разбира се тук познавам част от хората и методът е неприложим в най-добрия си вариант, но не това беше целта. Който разбрал-разбрал.

В отговор на:

П.П. Подсети ме да ти кажа по натам къде виждам, че отива сексуалната ти енергия.



Ще ми е интересно да чуя мнението ти. Аз прекрасно зная къде отива сексуалната ми енергия, но винаги е от полза, човек да има още една гледна точка. Може пък да ме изненадаш. Само не ми казвай, че си вадиш изводи от написаното от мен, че ще се изложиш. Важно е какво правят хората, а не какво пишат.

Имам известен опит с клуб Кастанеда и тамошната интернет психология и врачуване, и мога да кажа, че има истински бисери. Глупаво е да се дават подобни мнения, но хората обичат да обръщат внимание на чуждите проблеми, а не на своите.

___________



Тема Re: Желанието на Хуанджинови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано13.11.07 09:20



Съвсем не е открит. Ако беше открит, нямаше да има проблеми със себе си и да се изненадва.





Тема Re: Прошкатанови [re: huanji]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 09:59



да се надяваме, че момчето не е имало чак такива проблеми, че да ги "капсулова"





Тема Re: Прошкатанови [re: huanji]  
Автор lncg ()
Публикувано13.11.07 10:03



и без Ментек Чикията може, както и без всякакви други "упражнения"
дори и по-добре



Има една приказка: "Една жена се задържа с много секс и много пари. Само със секс не става." Но това е за народа.
Умният мъж знае как да задържи една жена.



Тема Re: Прошкатанови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.11.07 10:33



Ти си гледай своето здраве и не давай акъл на мъжете за тяхното.

Уж беше против всякакви задържания, а сега се оказа, че мъжът трябвало да задържа една жена. Дрън-дрън. Ако една връзка е стигнала момента, в който се ползват разни пинизи за задържане на партньора, значи работата е Утекла.
Задържането е признак на страх да не загубиш партньора, който страх пък е в следствие на неувереност в себе си.



Двама човека трябва да искат да са заедно, а не да се налага да се задържат.

Следващия женски номер сама го спомена - купувай ми, за да ми покажеш, че ме обичаш(задържане с пари). А кой е следващия - прави каквото ти кажа, за да спра да те уважавам и да почна да те унижавам като ти изневерявам?

Един умен мъж никога не позволява на една жена да знае всичките му планове, както и да му се качват на главата. Определят се правилата на връзката, с които жената трябва да се съобразява и всичко тръгва мирно и тихо. Не че жената пак няма да прави това, което си иска, но има ли правила има шанс за разбирателство. Жена без всякакви ограничения е същинска валкирия и ще провали себе си и семейството си.

Има и друг вид съжителство, където всеки от партньорите разчита на другия, пазят си гърбовете и си имат абсолютно доверие, но за него трябва усилена работа по премахване на егото. Трябва преди това човек да овладял себе си и да няма егоистични желания и тяхната проява - чувства като ревност, завист, злоба, желание да притежаваш, да се налагаш и да манипулираш. Само съм чел за подобни връзки. Почти никой няма желание да се занимава със себе си, вместо да получава егоистична любов и наслада.

___________



Тема Re: Прошката на Лия?нови [re: Mиpo]  
Автор лия ()
Публикувано13.11.07 10:55



Не ми харесва да те съдя. Поведението на хората си е Ок. Съвсем в рамките на стандарта. Добро, лошо...всички знаем, че такова нещо уж няма

То и затова са законите. Да ни пазят от нас самите на груб план. То и затова е морала, етиката, съвестта. Да ни пазят на по-фино ниво.
Честно казано нямам желание да влизам в кожата на никого, моята си ми е предостатъчна.
Жив, здрав и ти и




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.