Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано12.11.07 15:21



там е работата, че повечето неуравновесени хора пишат в клубове и чатове



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано12.11.07 15:32



А нормалните къде са?



Такива обобщаващи твърдения по презумпция са неверни. Искам да видя как човек с депресия и на лекарства, ще пише на компютър. Или пък някой с двигателни разтройства.
Това, че има един-два случая на неуравновесени хора, не бързай да раздаваш диагнози, не си квалифицирана.

___________



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано12.11.07 15:39



може, може, ти просто не знаеш

отскоро си
един по-общ поглед би ти показал някои неща,
но и статистиката на психолози и психиатри и социолози си го казва

Редактирано от lncg на 12.11.07 15:41.



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: лия]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано12.11.07 15:51



Много ясно, че се интересувам. Изкуството на клюката се прилага най-добре, когато е за непознати хора, към които нямаш никакво отношение. Удоволствието е пълно и няма опасност да бъдеш сполетен от негативни емоции, както става, ако се клюкари от дребнава злоба за познати хора.



В отговор на:

Каква любов, кви пет лева видя тук незнам



Не се интересувам от факти и подробности. Интересувам се от елементите на историята, които са общовалидни за всички хора. В тая връзка дали има любов или нещо друго се представя за любов е много интересно. Мотивите, които стоят зад една постъпка са най-интересни и те винаги са простички - нито толкова благородни, нито пък духовни.

Пример:
1)Всяка жена знае какво провокира мъжа, с който е във връзка и всяка жена знае (или се опитва да разбере) по какъв начин може да използва това, за да го манипулира.

2) Всеки мъж знае, че иска да изчука някоя жена, за да си достави удоволствие, както и да си задоволи егото, че е сваляч и любовник.

Да се нарича това познание Любов и да му се придават морални стойности, му пасват като харизана риза, и е нещо, което си струва да бъде наблюдавано. А като се добавят и други структури като "щастие" и т.н., театърът става много по символен, отколкото японския театър НО.
Разбира се примерът е доста повърхностен и има още много фактори, които се представят по един начин, а всъщност са по друг

Накратко: Най-интересно е да се наблюдава как всички говорят в понятия, които са социално приемливи, но всеки от участниците, в някакъв момент си дава сметка за реалното положение и се чувства "нещастен" - още една социална роля.

Пробвай да погледнеш от тоя ъгъл, без да преценяваш дали и ти си в тоя калъп(защото ще разбереш, че си и ще се почувстваш "нещастна") и ще разбереш колко удивително прости са човешките взаимоотношения и същевременно интересни.

Викам си, поне да се извлече някаква практическа полза, от това ненужно представление.

___________



Тема Re: Прошкатанови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано12.11.07 15:56



После кой бил клюкар?



___________



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано12.11.07 15:58



Не им вярвай на психолозите и психиатрите - това тяхното не е призвание и професия, а диагноза.



___________



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор лия ()
Публикувано12.11.07 16:08



Пробвала съм...и вярно се почувствах "нещастна"...добре, че бързо ми минава


Практическата полза от нужните представления е една за мен:
Глупакът повтаря ли, повтаря грешките си.
Умният се учи от грешките си.
Мъдрият от грешките на другите.




Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: лия]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано12.11.07 16:35



Докато човек не си счупи главата сам, не кандисва да се вгледа в грешките си. То затова и мъдрите хора са толкова малко.



Трудно е да се отправи поглед навътре, защото в общия случай човек вижда неща, които вече знае за себе си, но всячески се опитва да ги отрича. Това е и причината толкова кухи понятия да живеят собствен живот - в общество от хора, които се смятат за уникални и неповторими, но знаят, че не са, най добрият медиатор/посредник/ на общуване, това са всеобщите утвърдени модели на поведение.

Ето един модел:
Да си щастлив, значи да си Влюбен -> да си нещастен означава никой да не те обича -> само безинтересните и скучни хора никой не ги обича.

И се започва едно напъване всеки да доказва, че е обичен, ценен, необикновен и уникален. Но понеже малко хора са такива, се включват и доста други фактори - материални и нематериални.

Ето къде се включват на практика и ученията - Лао Дзъ(примерно) говори за това, човек да е естествен, а не подвластен на насадени вярвания и модели на поведение; Тогава отпада и цялото напрежение, породено от това, човек да се интересува как го възприемат другите хора. Просто погледът се насочва навътре.

Аз например съм смотан и ми отне много време да го приема, защото са ме научили, че трябва да бъда уникален. Да, ама не съм и нищо не мога да направя по въпроса. Иска ми се да съм като някои хора, които познавам - да съм забавен и само с присъствието си да впечатлявам, но действителността е друга. Когато се вгледах малко по-безпристрастно в себе си, видях, че има други, неща, които са ми присъщи и са ми силна страна. Тях обаче ще запазя за близки хора.



___________



Тема Re: Влизате в клишето...нови [re: mo32]  
Автор лия ()
Публикувано12.11.07 17:09



Така е





Тема Re: Привличаният от отвращаващитенови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано12.11.07 18:57



Моля. Напълно си я оправдаваш.



Не се меся когато се пингачиш по принцип, само в определени случаи.

По повод желанието ти да представиш нещо недостойно за нормално, да разбирам ли, че си на същото дередже в личният живот и имаш нужда да го оправдаеш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.