Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:00 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема филма "The Secret"  
АвторTeo (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 17:21



Гледал ли е някой филма "The Secret" и какво ви е мнението за него? На мен много ми хареса. Подобен е на "What the bleep do we know".



Тема Re: филма "The Secret"нови [re: Teo]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано22.08.07 21:22



Здравей Тео!

Гледах ги наскоро и двата филма, много ме впечатлиха, наистина са невероятни, особено " Тайната" и да ти кажа наистина е така, защото го изпробвам и има както психически ефект, така и физически. Удивлявам се с всеки изминал ден! Наблюдавам си мислите постоянно и когато са негативни ги променям веднага и се чувствам доста по-добре!



Тема The Secret ...and moreнови [re: Teo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.08.07 21:28



Наистина филмът "The Secret" е хубав и си заслужава да се гледа. И както се казва в самия филм, заслужава си в тези принципи да бъдат обучавани подрастващите.

Между "What the bleep do we know" и "The Secret" има съществена разлика, въпреки че някои от участниците са същите в двата филма и на пръв поглед филмите изглеждат сходни. В първия авторите се опитват да се покажат колко малко неща знаем и

е доста повърхностен. Във втория обаче акцентът е върху положителния принцип и наистина е показан съвсем практично един важен духовен принцип (това че някои неща са американизирани може да бъде прието като адаптиране на Принципа съобразно местните условия ). И за това авторите заслужават поздравления!

Ще отбележа няколко неща, които са важни за смисъла на този духовен принцип и които не бяха засегнати във филма.

1. Човек трябва да внимава какво си пожелава, защото последствията (другаде ги наричат "карма") ще са изцяло за негова сметка. Във филма акцентът е как човек да овладее Принципа на Привличането (което е чудесно), но според мен трябва да се отдели и не по-малко внимание на това какво ще се привлича. Защото, ако започне човек да иска неща от типа на "къщa за $4.5 милиона" това може да го отведе към друго желания като къща за $10 милиона и после за $20 милиона и т.н. Аналогично, ако си поиска човека "a wife to die for", нищо чудно да му се случи да умре за нея (съобразно The Secret). Хм, може да си поиска и "a wife to live for"… Въобще, ако се разшири въпросния Принцип, ние сме на Земята, защото сме си го пожелали някога.

2. Някои неща, колкото и да се мъчи човек да ги привлече "уставно по Принципа" може да не му се случат (в близко бъдеще). Просто, защото освен това, което привличаме в момента има значение и това, което сме привличали по-рано (вкл. в предишни животи), както и това, което са привличали социалните среди (семейство, приятели, страна) в които сме и т.н . Въобще, освен нашето желание има значение и желанието на Цялото. И е изключително важно освен човек да иска, да се научи и да СЛУША Цялото. И въобще, да БАЛАНСИРА двата процеса.

Както казвах на Орката в една съседна тема, хубаво е, че Цялото не ми е изпълнило всичките желания и е хубаво, че не го прави и автоматично за всички хора… Цялата материална същност на земния живот е предпазен буфер за необмислени желания. Както е и тежкия кръст, който носим всички. Както е средството с което развиваме будността и духа си... Кой както иска, така да го погледне.





Тема Re: филма "The Secret"нови [re: inti]  
АвторTeo (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 14:08



Освен с мислите Тайната помага ли ти и другаде и как? Благодаря



Тема Re: The Secret ...and moreнови [re: Mиpo]  
АвторTeo (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 14:15



Успяваш ли да прилагаш Тайната и как? Thanks for the more.



Тема Re: The Secret ...and moreнови [re: Mиpo]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано30.08.07 15:20



"ние сме на Земята, защото сме си го пожелали някога"

ти защо си на Земята?



Тема Между другото ( illuminati )нови [re: Mиpo]  
АвторSouLmaTe (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 17:42



не се наемам да коментирам, всеки за себе си.



Тема моя вариант на Тайнатанови [re: Teo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.09.07 00:03



Ето ти моя вариант на Тайната:

.



Тема Re: The Secret ...and moreнови [re: Beдpocт]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.09.07 00:08



Аз съм част от ние-то и това за него, важи в пълна сила и за мен. Мога да добавя, че виждам как тук на Земята взаимодействайки си Живота развивам различни качества като будност и разбиране.

Освен обаче моето желание да съм тук (т.е. моята карма), има значение и желанието на Цялото да съм тук. Неведоми са обаче детайлите от желанията на Цялото за земния ни живот... Впрочем за да го разбере цялостно човек, трябва да излезе извън него и да го погледне "отстрани"...



Тема Re: филма "The Secret"нови [re: Teo]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано03.09.07 23:16



Какво имаш в предвид да ми помага и другаде?
Единствено имам нужда да си помогна на себе си, да осъзная своето подсъзнание, за да не си правя сама саботажите. Когато променям мислите си променям енергията си и променям живота си. Когато излъчвам любов, привличам любов. Вселената ти е като огледало, да се огледаш в него и да направиш своя избор в всеки един момент. След като си привлякъл нещо да си зададеш въпроса "Защо?" Това ли избирам? Това ли съм аз? Това ли искам? И след това започваш своята вътрешна работа - да осветлиш своето подсъзнание, така че да си абсолютно съзнателен за своите избори и да си поемаш отговорност за това. Това означава да си свободен човек! Когато направя някаква вътрешна промяна със самата себе си , целият свят около мен се променя и аз се удивлявам от това!
Приятна вечер и много усмивки!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.