Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Дискусия и представяне на Веданта  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 12:11



Бях зает и нямах възможност да отделям време за форумите Няколко човека тук от Дира ми бяха задали въпроси на които не отговорих поради заетост. Мисля, че за в бъдеще ще имам по малко време да започна едно изложение на основните принципи на Веданта във вид на ДИСКУСИЯ. Ще имам време и да отговарям на въпросите които биха възникнали в едно подобно изложение. Тъй като тук в този форум нямам поддръжката на админа Киро ще използвам форума на Имаго.



Повече инфо .... ще следва....



Тема Защо идентификация с Чистото Съзнание?нови [re: Бpaxмaн]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 14:27



Каква е ползата човек да се идентифицира с Единното Общо Чисто Необусловено Съзнание?

Често се задава подобен въпрос от начинаещи. Все пак Чистото Съзнание е една потенциалност за Съзнание само. В него няма абсолютно нищо. То е празно от всякакво съдържание. Не е ли по добре човек да се идентифицира с обикновеното всекидневно съзнание което имаме? И изобщо възможно ли е подобна идентификация?

Тези които са напреднали пък често откриват за себе си нови отговори, нови положителни доводи за ползата от подобна „идентификация”.

Затова отварям тази тема в която всеки е добре дошъл да допринесе нещо „за” или „против”........






Тема Поведението на ведантистанови [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.08.07 16:56



Брахмане, какво казва Веданта за идентификацията, че някой си Киро ни пречи?



Интересно ми е също по какво се отличава ПОВЕДЕНИЕТО на практикуващия Веданта от това практикуващите други духовни методи/практики. Говоря за реалното му поведението, а не за принципите кое как трябвало да бъде на теория.



Тема Нови неща ще следват ....нови [re: Бpaxмaн]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 16:44



За съжаление няма да имам време да пускам редовно основните принципи на веданта и ще трябва да мине доста повече време за пълното изложение на тази философия. Но бърза работа няма



Сега продължавам с това какви са ползите от идентификацията с Чистото Съзнание.




Тема Re: Поведението на ведантистанови [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 17:16



Брахмане, какво казва Веданта за идентификацията, че някой си Киро ни пречи?
Когато Киро или който и да е пречи, тогава се прави опит да се преодолее препятствието. Но ако не успеем да го преодолеем от това света няма да свърши. Има много други възможности и много други полета за действие. Кой е Киро? Хихихи едно нищо. И на какво пречи? На някой мое глупаво желание дето и с него и без него все това.






Интересно ми е също по какво се отличава ПОВЕДЕНИЕТО на практикуващия Веданта от това практикуващите други духовни методи/практики. Говоря за реалното му поведението, а не за принципите кое как трябвало да бъде на теория.

Въпроса ти не е много ясен и конкретен. Говориш за реалното му поведение а не даваш пример, не даваш конкретна ситуация. Така че конкретен отговор няма да получиш.

По принцип не би трябвало да се различава, ти знаеш това от Ошо. Но хората не винаги разбират коя е правилната духовна практика. Поведението това не е толкова важно, по важни са мотивите с които се действа, и важно е да има осъзнаване на действието и мотивите.



Тема Re: Поведението на ведантистанови [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.08.07 22:09



Въпроса ти не е много ясен и конкретен. Говориш за реалното му поведение а не даваш пример, не даваш конкретна ситуация. Така че конкретен отговор няма да получиш.
Хм, на мен ми струва доста ясен, но щом ти е трудно, ще те насоча. Хора занимаващи се с йога, будиски, дао, християнски и прочие практики имат типични черти в поведението си (било то "положителни" на свобода и естественост в действието си или пък "отрицателни" на шаблонност и скованост). И за това съвсем умишлено като човек познаващ по-добре от мен Веданта те оставих ти да избереш такива примерни ситуации, които да ги охарактеризират следващите Веданта най-добре. Примерно, за момента което ми хрумва е че ведантистите (не влагам нищо пежортивно в този израз) повтарят многократно на ден "трябва да осъзнаеш (осъзная) това, трябва да осъзнаеш (осъзная) това ... ". Интересно, кой е критерия дали го осъзнават?

Но за да сме съвсем конкретни, да вземем ситуацията от уводния ти постинг където споменаващ, че "нямаш подкрепата на Киро". Та се чудя за какво го споменаваш ни в клин, ни в ръкав този Киро? Никой от хората наоколо няма подкрепата на Киро (апропо, това ми звучи малко като Божията подкрепа), но все някак си е оправяме и без него и не ни е много грижа за него.

В предния пък постинг казваш, че "Киро е едно нищо". Ако е нищо, не би трябвало да го споменаваш. Т.е. явно е нещо.

И защо имаш ГЛУПАВИ желания? Какво ти пречи да ги осъзнаеш прилагайки към тях Веданта? Питам за да видя съвсем практично доколко е практичен този подход на стремеж на осъзнаване използвайки единствено приказки (думи) за осъзнаване.



Тема Re: Поведението на ведантистанови [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.07 11:52



Примерно, за момента което ми хрумва е че ведантистите (не влагам нищо пежортивно в този израз) повтарят многократно на ден "трябва да осъзнаеш (осъзная) това, трябва да осъзнаеш (осъзная) това ... ". Интересно, кой е критерия дали го осъзнават?

Критерият за правилното осъзнаване е „привързаността”. Ако при осъзнаването има привързаност, значи то страда от недостатъци. Тук има една малка тънкост, която се изпуска почти винаги но е много важна! По принцип не е възможно да се осъзнае без да има „привързаност” от някакъв вид. По скоро става въпрос за осъзнаване с максимално минимална привързаност. Това е индивидуално и зависи от момента също. Важното е човек да знае, да разбира че винаги проявява някаква привързаност и да има готовност да промени гледната точка.


Но за да сме съвсем конкретни, да вземем ситуацията от уводния ти постинг където споменаващ, че "нямаш подкрепата на Киро". Та се чудя за какво го споменаваш ни в клин, ни в ръкав този Киро? Никой от хората наоколо няма подкрепата на Киро (апропо, това ми звучи малко като Божията подкрепа), но все някак си е оправяме и без него и не ни е много грижа за него.

Всеки един модератор има подкрепата на Киро. Киро си е избрал модератори които да го слушат и с които да работи. Той е професионалист и това му е работата. Съвсем нормално. С Киро се счепкахме преди време и той си знае за какво става точно дума, ако изобщо си спомня нещо. Това беше дребен инцидент и едва ли му е направило впечатление от многото останала работа. Киро го споменавам, защото той тогава обясни че си имал своя визия за това как да се уреждат нещата в клуб йога. Киро не е специалист по йога. Можеше да направи опит да види какво ще стане с това което му предлагах. Той обаче ми отряза и предпочете да кара по неговият си стил. Не казвам кой е крив и кой е прав, но аз при това положение не можех повече да пиша в клуба. Затова казвам и сега, Киро си има негова визия и за мен е невъзможно да пиша в този клуб.

Аз имам намерение да споделя моите знания и моята опитност с хората. Това ми е намерението когато пиша в този клуб. Това ми е желанието. Дали съм прав в своето „знание” или не е въпрос който може да се обсъди и реши. Дали споделям това знание по правилният начин също не мога да кажа. Колко ми е опита, и колко ми са знанията не мога да кажа, но знам със сигурност че са повече от тези на Киро в областта на Йога, Веданта, Будизъм. И затова мисля че на Киро „визията” в това отношение е по лоша от моята. Ако се сравняваме с него в областта на компютрите той сигурно знае повече от мен. Нали това му е работата. Ако се сравнявам с теб в областта на физиката, ти сигурно знаеш повече от мен. Аз пък мисля че знам повече от вас в областта на Йога, Веданта и Будизъм.

И защо имаш ГЛУПАВИ желания? Какво ти пречи да ги осъзнаеш прилагайки към тях Веданта? Питам за да видя съвсем практично доколко е практичен този подход на стремеж на осъзнаване използвайки единствено приказки (думи) за осъзнаване.

Зависи от гледната точка. От абсолютна гледна точка всички желания са глупави. Всяко желание е една тъпотия, безсмислица. Тази гледна точка е необходима за да може човек да се „освободи” от мисълта че „трябва да постигне нещо на всяка цена”. Нищо не е абсолютно задължително в този свят, и може да се отречем от всичко.

От относителна гледна точка на индивида, желанията са степенувани. Едни са по разумни други са по глупави. От тази гледна точка човек трябва да действа в света. Той трябва да е разумен и да дава приоритет на по важното. Един път като се вземе решение и трябва да се действа и да се стреми човек да постигне онова което здравият му разум показва. И в същото време да има на ум абсолютната гледна точка и да е готов да се откаже дори от взетият курс ако се налага или се е появило по разумно решение.



Тема Re: Поведението на ведантистанови [re: Бpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано01.09.07 13:17



Това със синичкото ми харесва. :)

Не казвам кой е крив и кой е прав, но аз при това положение не можех повече да пиша в клуба.

Интересно, защо не можеше да пишеш в клуб Йога” и къде е тук егото и осъзнаването?

Сега да не започнеш пак. Въпроса е съвсем сериозен и има отношение към прилагането на принципите в живота, а не само запознаване и тълкуване на хартия.



Тема Re: Поведението на ведантистанови [re: huanji]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.07 13:57



Не мога да пиша в клуба, защото там си позволявате да коригирате и триета това което аз пиша, осакатявате ги и не мога да работя така както ми се иска с хората. Ако бях модератор там, всичко щеше да излезе наяве за два дни там. Всички дрезги щяха да свършат на третия ден и всичко щеше да стане тихо мирно и спокойно. Защото аз съм за пълна отвореност и липса на мушморочество. Когато човек е открит, прям и честен, няма начин да съществуват заяждания. Задкулесните игри ми са чужди. Вместо това обаче Киро е сложил за модератор ЦАРЯТ на задкулесните игри някакъв си Некро, и други тем подобни никове. Човек който не е с всичкия си, играе си на компютърни игри още и вярва в таласъми

Визията на Киро!!



Тема Още малко за Киронови [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.07 14:00



Миро, защото ме пита, та ето ти още малко за Киро:

Това е постинг от тема която върви в окултизъм, копирам я тук, защото там май всичко ще изтрие в скоро време!!



Гузен негонен бяга Нямах предвид теб въобще. Гледам, че в момента само кибичеш и не се месиш директно, което е хубаво.

Имах предвид Некрото, той е модератор и пише с няколко ника. Затова попитах кой е тукашният модератор наречен Раптор??!! Кой е той един господ го знае Може и да е Некрото?? Знам ли? Политиката на Киро е да бъзика хората. Избира си модератори които имат по 5 ника, и в същото време не позволява на другите да имат по няколко. Изобщо политиката на Киро е да се създават дразги защото това изглежда привлича повече хора?? Хмм кой знае?? Или можеби Киро обича дразгите?

Както и да е, Раптор ми прави забележка, че съм писал с повече никове, а всъщото време не се взема никакви мерки срещу едно Некро да речем?? Пък и този Раптор кой е?? Всичко е скрито и покрито, няма откритост, няма доблест. Задкулесни игри, интриги. Щом такава е визията на Киро, така ще бъде. Такива хора си е избрал за модератори.

Работата е там че за да практикува човек йога, трябва да е открит, честен, прям. Това е първото условие, без него няма напредък. А тук в този форум е точно обратното.

Ето сега аз съм пуснал една съвсем безобидна тема, провери първият ми постинг!! Веднага след това, вторият постинг е чисто заяждане. Без да има причина. От някой си ОТЕГЧЕН???? Хммм Оро ли е??? Кой е??? Едно съм сигурен, това е личност която пише тук редовно. Позната е много добре на модератора!! Отлично е позната. Но той не предприема мерки! Защо? Дали това не е същият Некро?? Киро го натресе от небето в клуб йога. Може да го е сложил и тук знам ли?? В Йога Некрото оставяше тези заяждания които му допадат и тези които не му допадат ги триеше. Тук този Раптор прави същото. Вижда отлично че някой се заяжда но... си прави пас. След като се развихрят духовете се намесва уж да въдвори ред, ама в същност да си създава глупавите дразги, да си създава визията на Киро.

Та затова питам кой е Раптор? Дали не е същият Некро??

Както и да е това са дребни работи, моята цел е да споделям с хората своя опит, своите знания. Ще продължа до когато ми е възможно това тук







Тема Re: Поведението на ведантистанови [re: Бpaxмaн]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано01.09.07 16:32



Когато човек е открит, прям и честен, няма начин да съществуват заяждания

Мисля, че в много случаи е точно обратното - когато човек не е открит, прям и честен, тогава не съществуват заяждания. Виж в живота как хубаво си говорим с хората, щото всеки гледа да не дразни другия и да се съобразява с него. А какво подтиска и накъде ще му избие...



Тема Re: Поведението на ведантистанови [re: Beдpocт]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 01:14



Мисля, че в много случаи е точно обратното - когато човек не е открит, прям и честен, тогава не съществуват заяждания. Виж в живота как хубаво си говорим с хората, щото всеки гледа да не дразни другия и да се съобразява с него. А какво подтиска и накъде ще му избие...


Говоря за лицемерието само. Когато човек мисли едно и говори друго, с това само отлага един конфликт, скрива проблема под чергата, бута буклука в ъглите на стаята. В крайна сметка всичко ще завърши трагично.

Но аз те разбирам какво ти искаш да кажеш, но не се сещаш може би. По някога е по добре да се премълчи истината, да не се каже нищо, от колкто да се говори открито. Защото другата страна не е готова да приеме една истина. Истината понякога боли и е неприятна. Когато човек не е готов да я приеме, тогава е по добре да му я спестят. Това не е лицимерие а тактичност.



Един мъж веднаж по погрешка влезнал в друга стая в хотела и видял в банята чисто гола жена. На секундата затворил вратата и казал:
- Извинете Господине!
И след това си излезнал.
"Извинете" това е учтивост.
"Господине" това е тактичност.

Добре е човек да е вежлив, тактичен, но не и лицемерен!



Тема Re: Поведението на ведантистанови [re: Бpaxмaн]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 02:17



Ало лицемерино и двуличнико,

Тема Re: Продължавам с Веданта [re: Бpaxмaн]
Автор ! (Нерегистриран)
Публикувано 01.09.07 21:11

Въх на мама чистото и непорочно дитие...... тръгналу дъ си търси праватъ на сколар и най-усведомен по въпросити на Виданта.....

Я бе вагабонтино и безкрупулен кретен отговори на следните въпроси - ама без да го овърташ и усукваш с неграмотните си словоблудства:

1.Ти лично с колко никове влизаше и задръстваше клуб "Йога" преди да му спуснат моди отгоре?
2.С колко никове задръстваше и този клуб тука.
3.Помниш ли колко драскаше със зъби и нокти да те направят мод в Йога, за да си виждал кой с какъв ник пише?
4.Защо на всичкото отгоре клонира ника на Jago Savera и пусна некролог на Оро от негово име?

Ето твоите лайна:



5.Докога ще се правиш на чиста водица ненапита и правиш всички на 100% балъци на които трябвало да им отваряш очите за Веданта и за каквото и да било?

Как ще продължаваш именно ти да говориш за Веданта и Чистото Съзнание
докато си затънал в долни страсти и амбиции.

Как ще "продължаваш" като НЕ МОЖЕШ ДОРИ ДА ЗАПОЧНЕШ да схващаш истинския смисъл на Веданта.


Аре чиба при Имаго и неговия форум на психопати и марксисти-ленинисти-материалисти и лумпени залупени.


Я остави на истинските ведантисти и йоги, които практикуват а не словоблудстват като тебе да говорят за "Чистото Съзнание" и всичко останало, което принадлежи на Света на Духовното. В този Свят ти си пълен аутсайдер, който онанира с думи и понятия, без да разбира бъкел от казаното от просветлените души от древноста.







Тема Re: Дискусия и представяне на Ведантанови [re: Бpaxмaн]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано02.09.07 02:50



Я не се прави на проповедник, а си отвори зъркелите и ума и вникни в тези неща тук:











Да ама тази "материя" не е за материалисти и безбожници-атеисти като тебе......





Тема Re: Поведението на ведантистанови [re: Бpaxмaн]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано02.09.07 13:48



понятията са задънена улица
за да ги има, трябва да ги разграничиш
за да ги разграничиш, ти ги създаваш
за да съществуват, трябва да ги потдържаш
потдържането изисква енергия
която си можел
да вложиш
в живеене
на това,
което
е



Тема Различаването и животанови [re: Beдpocт]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано03.09.07 01:19



Струва ми се, че правиш една основна грешка която е характерна главно сред последователите на Ню Ейджарските течения, може би?? А може би не те разбирам правилно?

Ще се опитам да обясня:
В упанишадите се казва – Думите са знак на даден предмед, действие или явление и всяко по нататъшно откъсване на думата от нейният носител води до опасна за ума фикция!

Не може да очакваме да намерим в думите нещо повече от това че те са само означения и средство за комуникация. И въпреки всичко в думите се влага повече от колкото трябва, очакваме от тях повече от колкото трябва. Това е най характерно за Ню Ейджарите. Те през цялото време повтарят че било едно да кажеш думата „залез” а нещо съвсем друго да го гледаш и да го преживееш. Или пък натякват, че било едно нещо да кажеш любов, и съвсем друго да го почувстваш. Казват, че не било възможно да се опише с думи уханието на розата. И т.н. и т.н. Просто казват една стара истина, която ТЕ САМИТЕ СА ЗАБРАВИЛИ!!

Тези хора са забравили че думите са само ЗНАК!! Нищо повече! Едно е човек да каже „ходя”, друго е да започне да ходи наистина. Едно е да каже ухание на роза, друго е да помирише една истинска роза. Между двете има голяма разлика. Едното е само знак, другото е самото действие. Но понеже всички сме помирисвали роза, знаем какво е това ухание на роза, и е станало толкова тривиално да се опише уханието на розата, че едва ли не Ню Ейджърите си фантазират, че като описват уханието на розата и те едва ли не я помирисват. Но същите тези нюейджъри говорят по друг начин когато стане въпрос за някой медитативно състояние. Веднага започват да говорят че виждате ли това състояние било „божествено” и не можело да се опише с думи. Един вид придават си важност.

Това го правят и много фалшиви гуровци, от рода на Прам Рават, Дънов и т.н. Говорят загадъчно, уж че имало някакви специални „висши” умствени състояния които не подлежали на обяснение, за разлика от другите обикновени неща. Разчитат на наивността на хората които им вярва и ги следват.

Каква е разликата в ОПИСАНИЯТА между „уханието на Розата” и „най висшето състояние на блаженство което може да изпита човек”. Няма разлика. Нито едното, нито другото може да се опишат с думи. С думи може да се сложи само ЗНАК. Нищо повече. Човек който е помирисал роза, ще разбере какво му казват другите. Човек който не е помирисал роза, колкото и да му говориш няма да те разбере.

Ведрост!! Понятията не са задънена улица! Понятията са ЗНАК! Означение, общоприета форма за комуникация. Виж какво си писала:
понятията са задънена улица
за да ги има, трябва да ги разграничиш
за да ги разграничиш, ти ги създаваш
за да съществуват, трябва да ги потдържаш
потдържането изисква енергия
която си можел
да вложиш
в живеене
на това,
което
е


Пълна глупост, идиотщина, или цитат взет извън контекста! Думите са нужни за комуникация! Не за описание. Не може да се опише уханието на Розата. Пък и да го опишеш, това няма да бъде самото ухание. Това е ясно на всяко едно дете. Но ако аз не ти кажа че в градината има няколко храста от ухани рози, ти може никога да не ги видиш дори. От друга страна ако ти само се задоволиш с това което съм ти казал и не отидеш да ги видиш, пак няма да изпиташ истинското. И едното е нужно и другото. И комуникацията е нужна и самото действие. Не може нито без едното нито без другото.

Живеене на това което е!?!?! Какво знаеш ти за живота?? Можеш ли да живееш без да различаваш? Един човек седнал в ресторанта и си поръчал кафе. Келнера му донесъл една чаша. Човекът я опитал и казал възмутено:
- Ало келнера, това което ми донесохте чай ли е, кафе ли е, или топла вода?
Келнера на свой ред попитал:
- Не можете ли да направите разлика?
Човекът казал възмутено:
- Не не мога да направя разлика.
Келнерът отвърнал:
- Щом като не можете да направите разлика, тогава няма значение изобщо какво пиете!

Хей Изгрев, в живота се правят разлики, живота е непрекъснато РАЗЛИЧАВАНЕ. В момента в който спреш да различаваш и си умряла. Как ще живееш, как ще чувстваш ако няма различаване?

ДРУГ Е ВЪПРОСА, ЧЕ ИМА ПРАВИЛНО И НЕПРАВИЛНО РАЗГРАНИЧАВАНЕ!! Но това е отделна тема.



Тема Чети чети Оронови [re: Awaken]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано03.09.07 01:36



Сайта е пълен с информация за Сардарджито, неговите техники, неговите мошеничества, финансовите му спекулации, лъжите, изобщо всичко за Прем Креват. Бай Оро да го чете и да се учи. Чети чети Оро!!! Сайта садържа над 470 снимки!! Повече от 750 страници документи и т.н. Чети чети Оро





Тема Re: Чети чети Оронови [re: Бpaxмaн]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано03.09.07 01:48



Скромните жилища и самолетите на Прем Тарикат






Тема С две думи самонови [re: Бpaxмaн]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано03.09.07 10:58



Горното го писах малко на бързо вчера и ми се струва неясно. Ето отново отговора с две думи



Думите и описанието не могат да заместят опитноста!

Това е ясно на всяко дете Да живееш без думи обаче е пълна глупост. Думите, комуникацията са нужни за да СПЕСТЯТ енергия. Защото без думи, без комуникация, всеки трябва сам да открива Америка за себе си всеки ден по 1000 пъти. Те пестят енергия на разумния. Ако не ти кажат къде е хлебарницата в непознатият град, ще обикаляш да душиш като гледно куче и хабиш ненужно енергия.



Тема Съзнанието е като огледалонови [re: Бpaxмaн]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано03.09.07 12:29







Тема Re: С две думи самонови [re: Бpaxмaн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано03.09.07 13:04



Енергията, която пестят думите, няма нищо общо с енергията, която ще изразходиш за да намериш хляб в непознат град.



___________



Тема Re: С две думи самонови [re: mo32]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано04.09.07 01:03



Не говоря за физическата енергия а за менталната енергия, когато човек е подтиснат, не знае, иска и не може. Пълна фрустрация. Представи си че си в чужда страна, не знаеш нито дума от местният език, не можеш да питаш никой. Трябва да търсиш сама.

Изобщо трябва да се има предвид че човек е "обществено животно". Човек трябва да живее в обществото. Ако човек бъде откъснат от обществото, той загива, или не може да се резвие изобщо. Когато хората живеят в обществото те могат да постигнат далеч повече от колкото ако живеят изолирано и сами. Един прави едно, друг друго и накрая се постига далеч повече във всяко едно отношение. И в производството, и в науката, и в културата, и в изкуството и дори в духовното и медитацията и в абсолютно всичко.

Затова комуникацията, думите са много важно нещо. Без тях не може и те спестяват.

Има и една голяма грешка която много заблудени търсачи на духовните истини правят. Те се опитват да се изолират от обществото, да избягат от него, да живеят сами и т.н. Те си мислят че като избягат от общесвото и това ще им помогне да постигнат "бога", висшата духовност, просветление и тем подобни. Това е пълна глупост и е против всички видове писания. Ако човек правилно тълкува писанията, той ще разбере че истинската духовност се постига единствено само ако човек живее В ОБЩЕСТВОТО! Няма друга алтернатива. Добре е от време на време човек да се оттегля за кратко време само, настрани от хората, един вид да си зареди батериите. Или по точно да се откъсне от идентификациите. Когато човек се откъсне за кратко време от всекидневният живот, той не придава вече толкова много голямо значение на своите желания. След това обаче той трябва да се върне обратно в обществото. Това е абсолютно задължително.

Истинският живот е в обществото, а не извън него. Затова и комуникацията е нужна, и думите и всичко. От време на време човек се оттегля, зарежда се, или по точно създава дистанция между неговите желания и отново обратно в обществото.





Тема Re: С две думи самонови [re: Бpaxмaн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано04.09.07 13:01



В отговор на:

Не говоря за физическата енергия а за менталната енергия, когато човек е подтиснат, не знае, иска и не може. Пълна фрустрация. Представи си че си в чужда страна, не знаеш нито дума от местният език, не можеш да питаш никой. Трябва да търсиш сама.



Описваш положението, в което нашите братя роми се намират в чужбина, но не са умрели от глад.
А фрустрацията е за хора с лабилна психика или прекалено интелигентни, които си мислят, че заслужават повече, защото са по-специални. Но практиката показва, че един прост циганин е по-оправен от един интелигент, който го е страм да се оправи с жестове и мимика, щом не знае езика или хората около него не разбират английски.

В отговор на:

Изобщо трябва да се има предвид че човек е "обществено животно".



Човек трябва да живее просто и естествено, това "обществено животно", за което говориш, живее прекалено сложно и егоистично.
Думите са само средство за общуване т.е. инструмент, какъвто е автомибал примерно, но това не пречи хората да се влюбват в думите и в автомобилите си и да се гордеят с тях. Глупава работа.

Ти познаваш ли някой който да е станал отшелник? Аз нито съм чувал, нито познавам. Познавам само хора, които се жалват, че градските условия не са подходящи. Това е само жалко извинение, не защото противоречи на някакви писания, а защото практиката показва, че ако човек поиска може да се развива при всякакви обстоятелства.

Човек може съвсем необезпокояван и незабележим да си живее в обществото и да си върши своите дела. Тук съм съгласен, че не е необходима да се бяга някъде в планините, нито да се става отшелник, освен ако не ти е по-удобно така, но това е различно от някакво предписано поведение.

___________



Тема Re: Поведението на ведантистанови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.09.07 19:04



Критерият за правилното осъзнаване е „привързаността”.
Ако позволиш, тук следва веднага въпроса "а кой е критерия за привързаността?" Защото челия духовни книжки ведантист (или какъвто и да е друг) може веднага да се впусне в рационалзииране как е осъзнал нещото и как не е привързан към него, но просто го прави:
-за да види нещо си,
-да се тества,
-понеже е съзнателен в правненето си,
- и т.н.

Понеже пусна тема за Веданта, на мен ми е интересно доколко е ефикасна тя, когато основният й метод е САМО да се опитва да разбира/осъзнава нещата (повече или по-малко с ума) без да използва практики за другите части на човешката същност (физическа, енергийна, духовна и т.н.). Стремежът за разбиране и осъзнаване е чудесен метод, но дали без други целенасочени методи, които съществуват в други системи (поправи ме, ако ги има и във Веданта) това не е един бааавен процес? Въобще, ако будността на човек не се развива с различни специфични методи (примерно в Йога, която ти е позната, има такива), осъзнаването би било доста ялово.



Тема Киро и сиенови [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.09.07 19:11



Първо за да сме точни, с Киро сте се "счепкали" за клуб Йога, а тук в Ошо, никой не ти пречи да излагаш възгледите си. Така че нямаше нужда да го споменаваш.

Но понеже го направи, нека да видим някои неща. Естествено, че бидейки администратор на няколкостотин клуба, Киро не е специалист в голямото им болшинство (не само в Йога). Още повече, пребиваването му в тези клубове от години и четенето по задължение на "умнотиите" на хиляди хора, надали развива много духоността му. Но ДИРа си има някаква политика и добра или лоша тя е налагана. И даже някой да е много добър специалист (имам поглед в някои технически клубове като Делфи) като не се разбира с началството (разбирай администратора), модераторът там бива сменен. Всъщност това се случва навсякъде в живота и не е нужно човек да е чел Веданта за да го разбере.

Аз пък мисля че знам повече от вас в областта на Йога, Веданта и Будизъм.
Интересно ми е обаче ЗАЩО се сравняваш с Киро и с останалите по знание? Въобще, това редовна практика ли е на веданстващите да се сравняват кой знае повече? Питам, защото ми е смешно това сравнение.

Не знам как би трябвало да бъде в клубовете Веданта, Йога и Будизъм, но тук в Ошо обсъждаме Живота (не Ошо). И е смешно и абсурдно някой да каже, че априори знае повече от другите за Живота.

За Имаго останах с впечатление, че него го интересува повече Будизма/Йога като научна диспицлна отколкото прилагането им и Живота само по себе си. И за теб ли е така? Питам те, защото отговори от типа "Еди коя си Билбия казва така", са неприложими към многообразието от житейски ситуации.

И като иде реч за модератори и нещата около клуб Йога, сещам се да изясним нещо, което те питах преди време и не ми отговори. Ти ли повдигна няколко десетки теми в клуб Йога в периода около 07.02.07 изповайки никова Kravopiev_ и прочие? И ако да, защо? Бих бил благодарен за точен, ясен и обстоен отговор.



Тема Въпросите на Миронови [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 04:08



Ако позволиш, тук следва веднага въпроса "а кой е критерия за привързаността?" Защото челия духовни книжки ведантист (или какъвто и да е друг) може веднага да се впусне в рационалзииране как е осъзнал нещото и как не е привързан към него, но просто го прави:
-за да види нещо си,
-да се тества,
-понеже е съзнателен в правненето си,
- и т.н.

Когато в човек има желание да направи нещо значи в него има привързаност. Ако в човека има други желания (васани), които са по силни от въпросното желание, те надделяват в момента. Това не означава свобода от желанието, това е просто градация на желанията, градация на васаните. Например човек който е алкохолик и е решил да спре да пие, може да има хиляда причини за това да не пие в даден момент. Може би просто иска да докаже на другите че се е освободил от алкохола, може би се чувства не добре, може би има „силна воля” и показва на себе си че може да се въздържи и да живее без алкохол и т.н. Но истинското освобождение от тази васана, от това желание е само ако през ума му не минава мисъл за алкохол и пиене. Само тогава се казва, че е постигнал непривързаност. Човек който наистина е напълно свободен от алкохола, може да не пие до края на живота си и няма да почувства липсата му. В момента в който почувстваш липсата на алкохол или отвращение значи все още има привързаност.



Понеже пусна тема за Веданта, на мен ми е интересно доколко е ефикасна тя, когато основният й метод е САМО да се опитва да разбира/осъзнава нещата (повече или по-малко с ума) без да използва практики за другите части на човешката същност (физическа, енергийна, духовна и т.н.). Стремежът за разбиране и осъзнаване е чудесен метод, но дали без други целенасочени методи, които съществуват в други системи (поправи ме, ако ги има и във Веданта) това не е един бааавен процес? Въобще, ако будността на човек не се развива с различни специфични методи (примерно в Йога, която ти е позната, има такива), осъзнаването би било доста ялово.

Не знам къде си чел подобни неща, но не е вярно. Веданта използва много видове практики, много видове техники. Ако погледнеш Бхагават Гитата там ще видиш, че са дадени 18 глави и всяка глава е вид техника, вид метод. В същност всичко е допустимо във Веданта за да се стигне до крайната цел, освобождаването от Васаните. Във веданта има три вида основни пътища. Това са Карма Йога, Бхакти Йога и Джнана Йога. (Тях ще ги обясня по късно с подробности. Те са подобни и в йога и в будизъм!!)

Независимо обаче каква техника се използва, какъв метод се прилага, крайната цел е да се постигне „осъзнаване” на дадено желание, да се разбере неговата тривиалност, и да се освободи човек то привързаността. Всеки истински метод, всяка техника трябва да водят до това осъзнаване. Колкото човек е по напреднал в йога, толкова по малко му са нужни някакви специални техники, прийоми, методи, трикове. Колкото е по начинаещ, толкова повече му са нужни разни дребни неща, може да е танц, може да е пеене, може да е самобичуване, може да е молитва, четене на книги, контакт с учители, хата йога, и т.н. и т.н.


Първо за да сме точни, с Киро сте се "счепкали" за клуб Йога, а тук в Ошо, никой не ти пречи да излагаш възгледите си. Така че нямаше нужда да го споменаваш.
Може да е имало нужда, може и да е нямало. Не знам. Киро го споменавам за да се знае защо не искам да пиша тук във този форум, защо не искам да излагам тук Веданта. Тук може да си пиша но нямам възможност сам да си коригирам писаното така както във форума на Имаго например. Тук хората си пишат за да се заяждат един друг или за да се бъзикат един с друг. Това е визията на Киро. Моята визия е по друга. Аз пък искам да съм по сериозен.

Интересно ми е обаче ЗАЩО се сравняваш с Киро и с останалите по знание? Въобще, това редовна практика ли е на веданстващите да се сравняват кой знае повече? Питам, защото ми е смешно това сравнение.
Не се сравнявам за да покажа на другите че аз знам повече от тях. Не го правя като самоцел. Сравнението ми е нужно за да покажа, че според мен Киро не е прав да назначава хора за модератори на даден клуб, които не са специалисти в дадената област. Но както казваш ти, в живота не винаги става така че най подходящият човек заема дадена длъжност. Аз като ведантист ще се примеря с Кировците, още повече, че има много други възможности които живота предлага.


Не знам как би трябвало да бъде в клубовете Веданта, Йога и Будизъм, но тук в Ошо обсъждаме Живота (не Ошо). И е смешно и абсурдно някой да каже, че априори знае повече от другите за Живота.

Кои сте тези „вие тук”???

Иначе обсъждането на „живота” въобще е много обща работа. Никой няма подобни претенции, още повече пък аз не съм този който ще давам ум на другите хора за живота като цяло. Много малко знам, нямам достатъчно опит и съм гола вода. Аз знам една малка част от онова което се нарича живот, това е Йога, Веданта, Будизъм. Вярно е че тези учения помагат на човек да се справи по лесно с житейските ситуации, но в никакъв случай те не са Живота!!

За Имаго останах с впечатление, че него го интересува повече Будизма/Йога като научна диспицлна отколкото прилагането им и Живота само по себе си. И за теб ли е така? Питам те, защото отговори от типа "Еди коя си Билбия казва така", са неприложими към многообразието от житейски ситуации.
За Имаго не мога да говоря, не съм му адвокат и не знам какво става в ума му. Специално за мен тези учения не чинат пукната пара ако не се прилагат на практика. Аз съм ги практикувал в продължение на повече от 45 години!! Започнах да правя Хата Йога на 7 годишна възраст. Кога правилно, кога неправилно, кога съм разбрал, кога не, но съм се старал да ги практикувам. Минал съм през много школи, през много учители, бил съм на много ретриити, в много ашрами. Бил съм на отшелничество, бил съм на пълно откъсване от цивилизацията далеч от всякакви хора. Преди години и аз като теб обичах да се хваля че съм бил на еди кой си ашрам, и съм практикувал еди коя си техника, с еди кой си учител. Сега вече съм минал през този етап. Повече учители не ми трябват, не ми трябва да опитвам нови техники – станал съм самостоятелен, независим.

Що се отнася до това, че употребявам цитати от писанията за да подкрепя някой мое твърдение, това го правя почти автоматично. Така както когато говориш с някой математик, той ще ти каже „питагоровата теорема”. Математика я разбира много добре и сигурно може да я докаже по добре от самият Питагор. Но от уважение към човека живял преди толкова години и направил това откритие не е добре да си приписва на себе си въпросната теорема. От друга страна споменаването на писанията помага по лесно да се убедят хората в правотата на доводите. Ако някой е постигнал славата на „пророк” в който другите сляпо вярват, и не се съмняват в думите му, тогава този човек може да си позволи лукса да говори от „свой собствен опит” и да бъде по същият начин убедителен. Аз не съм станал Рамана Махариши, и нямам намерение да ставам такъв. От собствен опит мога да говоря разбира се, и в същност всеки път когато говоря за някой пасаж от писанията, аз винаги говоря и от свой собствен опит. Всичко което съм разбрал от писанията съм го практикувал.


И като иде реч за модератори и нещата около клуб Йога, сещам се да изясним нещо, което те питах преди време и не ми отговори. Ти ли повдигна няколко десетки теми в клуб Йога в периода около 07.02.07 изповайки никова Kravopiev_ и прочие? И ако да, защо? Бих бил благодарен за точен, ясен и обстоен отговор.

Не мога да си спомня кога и къде какво съм писал. Би ли ми дал линк? Или поне би ли обяснил защо задаваш този въпрос?



Тема един практичен случайнови [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.09.07 21:17



Теорията е хубаво нещо, но да обърнем внимание на практиката, т.е. на реално ставащите неща тук около нас.

Не мога да си спомня кога и къде какво съм писал. Би ли ми дал линк? Или поне би ли обяснил защо задаваш този въпрос?
Интересно, наистина ли не си спомняш къде какво пишеш? Предполагах, че във Веданта будността е нещо важно. Когато човек е буден в правенето на нещо, си го спомня естествено (не са необходими техники). Поне, ако мен ме попиташ такъв въпрос за писанията ми тук, и не само от последните 6 месеца, ами и за последните 5 години, голямото болшинство си ги спомням, къде, кога и защо така съм ги писал.

Както и да е, щом ти е нужен обаче линк,

. Поводът за питането ми е, че преди няколко дена пуснах линк към тази тема и видях, че е още заключена. После си спомних и за останалите 20тина теми, които бяха заключени по същата причина. Апропо, това, че модераторите в Йога спят и също не си спомнят какво правят и кога да заключават и кога да отключват, го коментирахме многократно и няма какво да се връщаме към него.

Но понеже, те бяха съобщили, че ти си въпросния Kravopiev_ давайки доказателства, а ти така и не каза ясно вярно ли е това или не, за това те питам сега. Причината е за да видя как разбиранията ти за Ведната и Йога се проявяват в реална ситуация. Не те съдя, ако си бил ти автора на тези постинги, които повдигнаха 20тина теми въпросната нощ, интересува ме ясния ти отговор ти ли си бил или не. Ако евентуално ти си бил автора им, може да кажеш и мотивите си.

П.П. Ако ме попиташ за моите мотивите за писането на всеки от няколкохилядите постига тук, ще ти го кажа.



Тема Re: един практичен случайнови [re: Mиpo]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано08.09.07 02:24



"Теорията е хубаво нещо, но да обърнем внимание на практиката, т.е. на реално ставащите неща тук около нас. "

Я попитай този хамелеон и двуличник, дървен философ и мошеник
проповядващ едно а на практика вършещ точно обратното, след като се бие в гърдите че е постигнал Съвършенството наричано Браман

КАК МОЖА ДА КЛОНИРА НИКА НА JAGO SAVERA И ДА ПУСНЕ ЕДИН ОТВРАТЕН НЕКРОЛОГ НА ОРО А ПО-КЪСНО И ПАНАХИДА МУ НАПРАВИ......


Не са ли тези действия достатъчни за "да му скрои човек шапка" на този словоблудец нечистоплътен задръстен от най-долни васани и амбиции.....







Тема Re: един практичен случайнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано08.09.07 18:43



Добре са си заключени, какво ти пречат? Ако искаш да пишеш в някоя заключена тема, просто кажи.





Тема един практичен случай??? До колко??нови [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 12:18



Интересно, наистина ли не си спомняш къде какво пишеш? Предполагах, че във Веданта будността е нещо важно. Когато човек е буден в правенето на нещо, си го спомня естествено (не са необходими техники). Поне, ако мен ме попиташ такъв въпрос за писанията ми тук, и не само от последните 6 месеца, ами и за последните 5 години, голямото болшинство си ги спомням, къде, кога и защо така съм ги писал.



Първо добра памет и будност са две различни неща.
Второ - Човек запомня това на което отдава значение, онова което е важно според него. Никой не може да запомни всичко, пък и това не е нужно. Явно е че ти придаваш голяма ценност на това което си писал и затова си го спомняш :):)

Както и да е директно на въпроса ти. Да спомням си че аз съм писал с този ник. Писах също и с още няколко ника които в момента не си ги спомням. Дай ми линк и ще ти кажа дали съм писал или не



И един въпрос? Как и с какво ще ти е полезна тази информация? Мисля че ще бъде по добре за теб да питаш нещо от веданта по скоро, от колкото за подобни глупости



Тема Re: един практичен случай??? До колко??нови [re: Бpaxмaн]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано10.09.07 12:05



Това написах аз лично и не е цитат, а моето разбиране на древните писания предадено с мои думи и за разлика от теб ИЗЖИВЯНО И ОСЪЗНАТО ЧРЕЗ ПРАКТИКУВАНЕТО НА СЕБЕПОЗНАНИЕТО ВЕЧЕ ОКОЛО 30 ГОДИНИ ВСЕКИ ДЕН.

1.Човешкият разУМ и Божият НЕ СА ЕДНО И СЪЩО НЕЩО.
Човешкият ум е един Биокомп създаден от Бога с точно определени функции и роля - да служи на човека да оцелява в човешкия свят и общество. И да решава възникналите проблеми на земен план. Бог е генератора на дейноста на този Комп, но не се проявява в него.


Бай Оро, когато цитираш писанията, винаги слагай по един номер за да знаем от къде точно си взел цитата. Пък и самите ти преводи са доста нескопосани и заблуждаващи.


Казал съм милиони пъти тук в нета че НЕ СПОРЯ С УМА НА НИКОГО - ТОВА Е ЧИСТА ЗАГУБА НА ВРЕМЕ. Практикувайки СебеПознанието на световно признатия и оценен /но отричан бясно от теб глупака/ Прем Рават аз нямам нужда да чета древни писания и да правя философски интелектуални словоблудства в/у тях, като тебе и всички слепи и глухи баламбурници Дървени Философи.. АЗ ИМАМ ЖИВОТО ИЗЖИВЯВАНЕ ОТ СЛИВАНЕТО НА МОЯ УМ И СЪЗНАНИЕ НА ПРАКТИКА А НЕ НА ТЕОРИЯ С ТОВА НА БОГА или БРАМАН И МОГА ДА ГОВОРЯ ЗА НЕГО И...... ДУМИТЕ МИ ЩЕ ИМАТ СТОЙНОСТТА КОЯТО ИМАТ ДРЕВНИТЕ ПИСАНИЯ И ОПИСАНИЯ НА ХОРА ИМАЛИ СЪЩОТО ТОВА ИЗЖИВЯВАНЕ КАТО МЕН.
Твоят живот е една агония и постоянен водовъртеж на твоя Гуру Цар УМ на ниво ФИЛОСОФСТВАНЕ и ИГРА НА ДУМИ И ПОНЯТИЯ НА ИНТЕЛЕКТУАЛЕН ПЛАН ЕДИНСТВЕНО.

Ти сам призна, че не си йогин и за теб йога е пълна глупост и никога не би почнал дори да практикуваш йога. Еее на какво отгоре са твоите претенции на сколар и Най-Компетентен в целия свят по въпросите на Веданта, Патанджали и и т.н. и т.н.

Ти си си настроил Гуру Цар УМ на една фалшива, материалистична и атеистична вълна и всичко, което е отвън тази фанатична настройка нападаш бясно и ожесточено и ВСИЧКО КОЕТО Е РАЗЛИЧНО ОТ КРАЙНО ПОГРЕШНИТЕ ТИ ПЪРВОБИТНИ СХВАЩАНИЯ ТЕ ДОВЕЖДА ДО БЯС И УМОПОМРАЧЕНИЕ.

Само тази Васана на ума ти е достатъчна, за да получиш характеристиката
ЖАЛЪК, ЗАБЛУДЕН, ФАНАТИЗИРАН ЕГОЦЕНТРИСТ МАНИАК. А като се прибави и титлата "Браман" с която си се самоудостоил..... и елементарните интриги, които правиш с безброй никове и писане на некролози с КЛОНИРАН НИК..... и цялата Картинка "Юли Тенекиджиев"е готова и ясна като бял ден.

Когато някой или аз цитира откъси от древни писания КОИТО НЕ ТИ ДОПАДАТ НА ПЪРВОБИТНОТО МОЗЪЧЕ НА АТЕИСТ И МАТЕРИАЛИСТ - ТИ СЕ НАХВЪРЛЯШ И ЗАЯВЯВАШ, ЧЕ:
ИЗТОЧНИЦИТЕ НЕ БИЛИ МЕРОДАВНИ
ПРЕВОДИТЕ НЕ БИЛИ ТОЧНИ "нескопосани и заблуждаващи"

Кой си ти бре селяниннеграмотен вманячен да съдиш и раздаваш правосъдие наляво-надясно. Ти изгонения от всеки ашрам в Индия, заради атеизма и грандоманиите ти и БАННАТ ОТ БОГА ДА СЕ ЛУТАШ КАТО МУХА БЕЗ ГЛАВА ИЗ ПИСАНИЯТА И ....НИКОГА ДА НЕ ДОСТИГНЕШ ДО СЪРЦЕВИНАТА НА КАЗАНОТО И НАМЕРИШ ТЪЙ ЖЕЛАНИЯТ ОТ ТЕБЕ МИР И ЩАСТИЕ.......???

Еее има ли угаждане на такъв тулуп психопат и егоманияк? Нема и не мое да има!!!


Всички древни писания и разказите на просветлени души имат само една единствена цел и предназначение зомбясани словоблудецо!

ДА ДАДАТ НА ХОРАТА ИНФОРМАЦИЯ И ДА ИМ ПОСЛУЖАТ ЗА ИНСПИРАЦИЯ ДА СТЪПЯТ НА "ПЪТЯ НА СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА" И ДА ВЪРВЯТ ПО НЕГО И...... ДА Я ПОСТИГНАТ В КРАЙНА СМЕТКА.



За тебе древните писания са единствено ЗА ДА СЕ ЗАБАВЛЯВА БОЛНИЯТ ТИ УМ ПРИМИТИВЕН - ДА ПРАВИ РАЗНИ ШИКАЛКАВЕНИЯ, ИНТЕРПРЕТАЦИИ И ТЪЛКУВАНИЯ И ВЕЧНИ СЛОВОБЛУДСТВА И НАЙ-ВЕЧЕ ДА СПОРИ С ВСИЧКИ И ГИ УБЕЖДАВА, ЧЕ ТОВА КОЕТО СИ Е ИЗМИСЛИЛ Е НАЙ.НАЙПРАВИЛНО И ВЕРНО.

ТВОЯТА ЦЕЛ Е ДА СПОРИШ А НЕ ДА ПРАКТИКУВАШ ПРОЧЕТЕНО И УЗНАТОТО
С ТОВА ТИ СЕ ПОСТАВЯШ НАД ВСИЧКИ ДРЕВНИ ПИСАНИЯ И ПРЕДПИСАНИЯ И ВЛИЗАШ В КАТЕГОРИЯТА "ОПАСНО ЛУД" ДЪРВЕН ФИЛОСОФ !


ТВОЯТА ЦЕЛ Е ДА СПОРИШ А НЕ ДА ПРАКТИКУВАШ ПРОЧЕТЕНО И УЗНАТОТО С ТОВА ТИ СЕ ПОСТАВЯШ НАД ВСИЧКИ ДРЕВНИ ПИСАНИЯ И ПРЕДПИСАНИЯ И ВЛИЗАШ В КАТЕГОРИЯТА "ОПАСНО ЛУД" ДЪРВЕН ФИЛОСОФ !

ТВОЯТА ЦЕЛ Е ДА СПОРИШ А НЕ ДА ПРАКТИКУВАШ ПРОЧЕТЕНО И УЗНАТОТО С ТОВА ТИ СЕ ПОСТАВЯШ НАД ВСИЧКИ ДРЕВНИ ПИСАНИЯ И ПРЕДПИСАНИЯ И ВЛИЗАШ В КАТЕГОРИЯТА "ОПАСНО ЛУД" ДЪРВЕН ФИЛОСОФ !

ТВОЯТА ЦЕЛ Е ДА СПОРИШ А НЕ ДА ПРАКТИКУВАШ ПРОЧЕТЕНО И УЗНАТОТО С ТОВА ТИ СЕ ПОСТАВЯШ НАД ВСИЧКИ ДРЕВНИ ПИСАНИЯ И ПРЕДПИСАНИЯ И ВЛИЗАШ В КАТЕГОРИЯТА "ОПАСНО ЛУД" ДЪРВЕН ФИЛОСОФ !

Аз се аргументирах доста обстойно като пуснах откъси от Гита и др. древни писания - НИТО ДУМИЧКА ОТ ЦИТАТИТЕ НЕ ТЕ ДОКОСНА И НЕ СЕ ЗАМИСЛИ в/у СМИСЪЛА И СЪДЪРЖАНИЕТО И. НЕВМЕНЯЕМ КРЕТЕН И ИДИОТ !!!

Не си фантазирай, че ще продължа каквито и да било спорове с такъв изрод като тебе. Нито имам излишно време, нито желание да общувам с болният ти Гуру Цар УМ.


Това, което пиша не е за теб определено.
То е за другите които са по-назад с материала.







П.П.

Кой може да говори за Монт Еверест?
Този, който го е покорил или този....който само е чел за него?

Кой може да говори за морето?
Този, който се е къпал в него или този, който само е чел за него?

Кой има право да говори за Браман и Бога?
Този, който е установил Живия Контакт с Тази Висша Сила или този който само е чел и си фантазира "Що за чудо е това и има ли го нема ли го?"

За тебе лично на това ниво на интелект и психика - Бог и Браман - НЕМА. Те са измислица на човека.....



Тема На бай Оро логикатанови [re: Awaken]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 14:16



Бай Оро Писа:
Това написах аз лично и не е цитат, а моето разбиране на древните писания предадено с мои думи и за разлика от теб ИЗЖИВЯНО И ОСЪЗНАТО ЧРЕЗ ПРАКТИКУВАНЕТО НА СЕБЕПОЗНАНИЕТО ВЕЧЕ ОКОЛО 30 ГОДИНИ ВСЕКИ ДЕН.

1.Човешкият разУМ и Божият НЕ СА ЕДНО И СЪЩО НЕЩО.


По това си приличате с Кайли



Хората са открили още преди стотици години че земята е сфера. Но бай Оро си говори това което си знае. Той не вярва на другите хора, вярва на собственият си опит и затова твърди че земята е ПЛОСКА Така му показвал опита и Прем Рават

Хората са медитирали с хиляди години, имат опит, описали са го но бай Оро си знае неговата. Имал си личен опит и никой не може да му каже какво да прави, той си знае.

ОН си знае. Пожарникарите му викат: Скачай в платното че къщата гори!

Бай Оро се засилил и скочил в страни от платното. Урарил се яко но казал:
ОН че ми каже къде да скачам. Я си знам. Е ударих се малко и счупих краката и гръбнака ама ги излъгах пожарникарите. Те че ми казват къде да скачам!!



Тема Re: един практичен случайнови [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.09.07 00:06



Явно е че ти придаваш голяма ценност на това което си писал и затова си го спомняш :):)
Придавам голяма ценност на всичко. Иначе, използвам писането си тук за медитация и за това си спомням много работи. Това спомняне обаче няма нищо общо с паметта - пасивно е и е без усилие. Всичко зависи доколко съм бил буден/съзнателен в съответното действие. Не може да си забелязал същото и при теб.


И един въпрос? Как и с какво ще ти е полезна тази информация? Мисля че ще бъде по добре за теб да питаш нещо от веданта по скоро, от колкото за подобни глупости
Ти определяш действията си за глупости, не аз. Мен ме интересуват мотивите ти и по-специално как в случая прилагаш на практика принципите на веданта? На книга всичко е много лесно и всеки папагал може да повтаря. Интересно ми е как се прилага на практика в реална и жива ситуация.

В случая с въпросното твое спамене в Йога (ако намериш по-точно определение, поправи ме), ми е интересно защо след като ти самият въведе понятието "мушморок" и пишеше върло против това действие, пак самият ти след това действа по абсолютно същия начин? Въобще, за какво служат разните принципи, ако този, който ги изказва, не ги следва? Къде е според теб в случая ведантическото осъзнаване и непривързване? Още повече беше казал, че няма повече да пишеш в Йога.



Тема за заключенитенови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.09.07 00:12



Щом ви харесва да бъдете заключени за света, ваше право си е и не ми пречи. Напротив, както и в дискусията по-долу с Брахман, помага да се види как различните принципите се прилагат на практика и каква стойност имат думите, които ги изказват.



Тема Re: за заключенитенови [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 10:27



Щом ви харесва да бъдете заключени за света, ваше право си е и не ми пречи. Напротив, както и в дискусията по-долу с Брахман, помага да се види как различните принципите се прилагат на практика и каква стойност имат думите, които ги изказват.
Това е част от един дълъг път по който те са по средата.

Започнали са като мушмороци, като Разпутин например. След това минават в другата крайност. Пълна диктатура, пълно подтискане. Докато разберат накрая че единственият път е откритост, честно представяне, без да се крие човек.

Помисли си следното нещо? Защо някой от хората се крият? Защо пишат с няколко ника? Защо не искат да бъде всичко открито?

Отговора е че все още са мушмороци. Иска им се да мушморочат. Иска им се да се бъзикат Не са дораснали все още до разбирането че в областта на духовното трябва да има пълна откритост, а не мушморочество.



Тема Re: един практичен случайнови [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 11:00



Придавам голяма ценност на всичко. Иначе, използвам писането си тук за медитация и за това си спомням много работи. Това спомняне обаче няма нищо общо с паметта - пасивно е и е без усилие. Всичко зависи доколко съм бил буден/съзнателен в съответното действие. Не може да си забелязал същото и при теб.

Предполагам че си го писал това само като реакция да противоречиш на това което съм казал. Иначе това е патологична работа. Няма да ти издържат нервите. Ще се побъркаш!!

На всичко трябва да се придава малка ценност или никаква ценност. Всичко е игра - ЛИЛА, всичко е незначително, всичко е дреболия. Това не означава разбира се че трябва да се отнасяме безотговорно към всичко, да бъдем непокизи, и пълни с безразличие. Напротив всичко трябва да бъде на мястото си. С помощта на здравият разум трябва да различаваме кое е по важно и кое не и да обръщаме внимание на това което може да се справим. Поне така се старая да работя аз.

За паметта какво да ти кажа. Действително някой неща се запомнят без усилие, когато има интерес към тях. За други трябва да се положи усилие. Онова което аз казвах е, че паметта на някой хора е по добра, на други е по слаба. И освен това силата на паметта се мени с възрастта. Ако не си го забелязал това до сега, ще го забележиш в бъдеще!

Ти определяш действията си за глупости, не аз. Мен ме интересуват мотивите ти и по-специално как в случая прилагаш на практика принципите на веданта? На книга всичко е много лесно и всеки папагал може да повтаря. Интересно ми е как се прилага на практика в реална и жива ситуация.

Казах глупост, за да засиля ефекта. Но ти ме разбираш в другата крайност. Важно е да няма привързаност.

За мотивите ми!?!?!
Пътят по който си тръгнал ми се струва дълъг и не си заслужава. Ние не се познаваме близко. Как може да знаеш мотивите ми? Дори хора които са много близки не могат да знаят добре мотивите си! Всеки човек е една безкрайност от мотиви, от причини! Можеш ли да ги знаеш всичките? Може ли да ги анализираш и да си извадиш на тяхна основа някакъв разумен съвет за Веданта? Дори психолозите които анализират пациентите си не се занимават с това, защото е просто невъзможно. Но ако ме питаш за конкретна ситуация, ще се опитам да ти помогна, и до колкото ми стига честност и откритост да ти отговоря



Но според мен това е невъзможен път. По добре питай за основни принципи във Веданта, така както аз ги разбирам, и от там си извади заключение.

Има и нещо друго. Аз не съм светец. Аз съм против всякакви светци! Не вярвам в тях! Знам че имам недостатъци! И се стремя да се поправям, да се коригирам. Така че ако гледаш от моите действия да си извадиш заключение за Веданта и Йога много бъркаш. В същност не трябва да гледаш по действията на абсолютно никой. Дори и Буда, или Христос или който и да е. Всички са били обикновени хора. Светци няма. Правили са грешки, правили са глупости. И ти също правиш глупости. И ако нямаш сили да си признаеш това, то се е твой минус. Въпроса е не дали си перфектен или не!!! Въпроса е дали ти признаваш грешките си, дали си готов да се коригираш. А за това е нужно да има човек безпристрастна будност, която се получава единствено с Йога!!!!


В случая с въпросното твое спамене в Йога (ако намериш по-точно определение, поправи ме), ми е интересно защо след като ти самият въведе понятието "мушморок" и пишеше върло против това действие, пак самият ти след това действа по абсолютно същия начин? Въобще, за какво служат разните принципи, ако този, който ги изказва, не ги следва? Къде е според теб в случая ведантическото осъзнаване и непривързване? Още повече беше казал, че няма повече да пишеш в Йога.

Казах ти и пак ти казвам. Не дойдох в този клуб за да спамя. Напротив, аз съм този който е най много против всякакъв спам. Затова исках да стана модератор, за да мога да изкарам всички скрити и покрити тайни игрички на яве. Задкулисно писане не ми харесва. НО – политиката на Киро и избраните от него модератори е такава!!! Оказа се че мушмороците не искат промени. Харесва им да се бъзикат, да се дразнят, и използват дира като очистително. Мушмороците си пишеха с хиляда ника. Не можех да хвана края на кой кое е?? Опитах с мушморочене, така както и те. Но се оказа че нещата са далеч по сложни, и че това е неправилно. Не става за мен Резултатите бяха не такива каквито аз очаквах. Както и да е мисля че успявам да предам поне малко от моите знания и това ме задоволява.

ПП Думата „мушморок” не беше от мен! Някой друг я употреби първи, но на мен ми допадна



Тема Re: за заключенитенови [re: Бpaxмaн]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано11.09.07 11:45



Да, в началото се наслаждавах на тръпката да пиша анонимен и т.н., но в последствие ми омръзна, а и все по-малко ми пукаше дали ще съм "анонимен" или не - все тая.

А иначе продължавам да се бъзикам, когато има повод разбира се, без да ми пука от нищо.



Тема Re: за заключенитенови [re: Бpaxмaн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано11.09.07 15:35



В отговор на:

в областта на духовното трябва да има пълна откритост



"Всеки ловец иска кожата на охранения тигър" - индийска поговорка

Егото винаги намира начини да се изявява, а вселената винаги има свои методи да противостои тоя охранен и доволен "тигър".



___________



Тема Re: един практичен случайнови [re: Бpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано12.09.07 12:53



. Затова исках да стана модератор, за да мога да изкарам всички скрити и покрити тайни игрички на яве.

Всичко е изкарано на яве, така че спокойно можеш да си оттеглиш кандидатурата. Освен ако нямаш някакви подозрения, които веднага бих ти разсянил или проучил. Нали знаеш, че съм ченге.



Виж как те излових преди, когато спами.



Тема Re: за заключенитенови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано12.09.07 13:08



Напротив, пречи ти и не случайно повдигаш въпроса. Също така съдиш и даваш определения на базата на заключените теми. Оправи се със себе си, ние нямам проблем с тези теми.



Ако искаш да пишеш, щеше да кажеш да ги отключим, но не искаш. Тогава, какво искаш, сам си отговори. Не прехвърляй собствените си очаквания и ценности на нас. На мен ми е безразлично дали са отключени или заключени темите, защото са били актуални за момента. Извън ”сега”, нещата са мъртви, за боклука...



Тема Re: един практичен случайнови [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.09.07 22:48



Предполагам че си го писал това само като реакция да противоречиш на това което съм казал. Иначе това е патологична работа. Няма да ти издържат нервите. Ще се побъркаш!!

На всичко трябва да се придава малка ценност или никаква ценност. Всичко е игра - ЛИЛА, всичко е незначително, всичко е дреболия. Това не означава разбира се че трябва да се отнасяме безотговорно към всичко, да бъдем непокизи, и пълни с безразличие. Напротив всичко трябва да бъде на мястото си. С помощта на здравият разум трябва да различаваме кое е по важно и кое не и да обръщаме внимание на това което може да се справим. Поне така се старая да работя аз.

Това, че приемам всичко за важно, означава, че се стремя да съм буден във всичко. Без обаче да го приемам за фикс-идея или да се насилвам да го правя неестествено.

Лила-та има смисъл (поне според мен) именно, когато нещата се приемат като важни. Ако човек е определил предварително нещо за безсмислено или маловажно е много лесно след това каже, че всичко е лила. Но нещата биха останат плитки. Интересното е именно, когато нещата са ЕДНОВРЕМЕННО важни и лила. Това на езика на даоската алхимия е сливане и балансиране на ЯН (важност) и ИН (лила). Двете противоположности взаимно се допълват и придават цялостност и балансираност.


За паметта какво да ти кажа. Действително някой неща се запомнят без усилие, когато има интерес към тях. За други трябва да се положи усилие. Онова което аз казвах е, че паметта на някой хора е по добра, на други е по слаба. И освен това силата на паметта се мени с възрастта. Ако не си го забелязал това до сега, ще го забележиш в бъдеще!
Не говоря изобщо за паметта или за тренирането й, Брахмане. Познавам различни методи и подходи в това направление, но всички те са коренно различни от това което визирам в случая. Когато човек е буден и съзнанието му не е (прекомерно) заето с разни мисли, то (съзнанието му) е просто като огледало, което детектира без усилие и съвсем естествено хиляди детайли около случващото се. Точно, както очите като погледнат в определена посока виждат много неща и не казват, че е "уморително" да се виждат толкова милиони детайли едновременно. Казвам ти го опит и предполагам, че всеки медитирал е усещал как след медитация светът му се струва по-пълен и по-детайлен.

Казах глупост, за да засиля ефекта. Но ти ме разбираш в другата крайност. Важно е да няма привързаност.
Чудесно е, че обръщаш внимание на това да не си привързан. Но както казах по-горе, интересното е да не си привързан към важни неща. А пък ми се струва от значение също да определяш ТОЧНО нещата дали са глупости или не (ако всичко е глупост, то приказките на примерно на безпътния и твоите ще са еднаква глупост).

Как може да знаеш мотивите ми? Дори хора които са много близки не могат да знаят добре мотивите си! Всеки човек е една безкрайност от мотиви, от причини! Можеш ли да ги знаеш всичките? Може ли да ги анализираш и да си извадиш на тяхна основа някакъв разумен съвет за Веданта? Дори психолозите които анализират пациентите си не се занимават с това, защото е просто невъзможно. Но ако ме питаш за конкретна ситуация, ще се опитам да ти помогна, и до колкото ми стига честност и откритост да ти отговоря

Но според мен това е невъзможен път. По добре питай за основни принципи във Веданта, така както аз ги разбирам, и от там си извади заключение.

Ако не можеш да предадеш същественото от мотивите, които са те ръководили в една съвсем конкретна ситуация, какъв е тогава смисъла да те питам за Веданта, където нещата се обобщават за безброй повече ситуации. Според мен е възможен път и именно за това ние (хората) комуникираме (и тук по интернет, и на живо).


Има и нещо друго. Аз не съм светец. Аз съм против всякакви светци! Не вярвам в тях! Знам че имам недостатъци! И се стремя да се поправям, да се коригирам. Така че ако гледаш от моите действия да си извадиш заключение за Веданта и Йога много бъркаш. В същност не трябва да гледаш по действията на абсолютно никой. Дори и Буда, или Христос или който и да е. Всички са били обикновени хора. Светци няма. Правили са грешки, правили са глупости. И ти също правиш глупости. И ако нямаш сили да си признаеш това, то се е твой минус. Въпроса е не дали си перфектен или не!!! Въпроса е дали ти признаваш грешките си, дали си готов да се коригираш. А за това е нужно да има човек безпристрастна будност, която се получава единствено с Йога!!!!
Не съм си и мислил, че си светец, просто защото не познавам нито един безгрешен човек. За мен е важно как даден човек се отнася към собствените си действия. Как си взаимодейства с тях. Когато някой, примерно ти, анализираш чужди действия, го правиш много подробно и в повечето случай доста точно (като изключим залитанията, за които сме говорили многократно вече). Е, можеш ли така да анализираш безпристрастно собствените си действия? Още повече, имаш предимството, че разполагаш с максимално информация.

На няколко места казваше, че пишеш тук по форумите за да споделиш с другите твоето знание за Веданта, Йога и Будизма. Това е чудесно и заслужава адмирации. Апропо, аз също като пиша тук гледам да споделям моето знание, но това е второстепенната ми цел. Първостепенната е да си взаимодействам с хората и да се уча в тези взаимодействия за неща от най-различен характер.

Примерно, именно за това съм споделил най-различни мои опитности и виждания с надеждата някой да ми каже "Това не е точно така, а малко/много по-иначе (разбира се, аргументирайки се)". И, ако позицията му ми се стори полезна и интересна, ще дискутирам с този човек по съответната тема за да разбера по-добре съответните неща. Даже и да е съгласен с моята гледна точка, неговият специфичен и детайлен поглед също биха ме научили на полезни неща.

Казах ти и пак ти казвам. Не дойдох в този клуб за да спамя. Напротив, аз съм този който е най много против всякакъв спам. Затова исках да стана модератор, за да мога да изкарам всички скрити и покрити тайни игрички на яве. Задкулисно писане не ми харесва. НО – политиката на Киро и избраните от него модератори е такава!!! Оказа се че мушмороците не искат промени. Харесва им да се бъзикат, да се дразнят, и използват дира като очистително. Мушмороците си пишеха с хиляда ника. Не можех да хвана края на кой кое е?? Опитах с мушморочене, така както и те. Но се оказа че нещата са далеч по сложни, и че това е неправилно. Не става за мен Резултатите бяха не такива каквито аз очаквах. Както и да е мисля че успявам да предам поне малко от моите знания и това ме задоволява.
Именно, това ми е интересно, защо опита с мушморочене, след като ти самият казваше, че това не е коректно? Или споделяш възгледа на Оро (който аз не споделям) "На зла круша - зъл прът"? Въобще, как преценяваш въпросната ситуация от позицията си в момента? Нещо осъзнато базирано на преживяно е много по-ценно за мен от голи теоретични принципи.

А иначе за Киро и сие - човек приема нещата, които не може да промени. И всъщност на мен ми е интересно защо човек не ги приема веднага и какво му пречи конкретно за това. Като нищо може да съм в аналогична ситуация (разбира се, че ми се случва да греша и да осъзнавам грешките си по-късно) и именно анализирайки разни конкретни примери, човек става по-буден за ставащото в тях. Апорпо, сещам се сега за една моя мила приятелка тук в ДИРа, която не може да прости на една своя приятелка нещо с много години вече...


ПП Думата „мушморок” не беше от мен! Някой друг я употреби първи, но на мен ми допадна
Много добре си спомням, кой я въведе - BG-AGYP и в какъв контекст. Ти обаче си я хареса и я употребяваше редовно и много по-често от него.





Тема Re: за заключенитенови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.09.07 22:59



Забележи, че не съм повдигнал този въпрос в клуб Йога, нито пък съм изразил там някакво оплакване към модераторите (просто, защото е безсмислено

). Както и забележи, че когато съм искал да повдигам някой въпрос, включително и тебе касаещ, не съм се притеснявал/страхувал/срамувал/ да го правя ДИРЕКТНО.

Понеже, обаче се включи ни в клин ни в ръкав тук в дискусията ни с Брахман, ще ти обърна внимание, че ако нямахте проблеми с "вас" нямаше нито сега да се включваш, нито преди време нямаше да идвате двамата тук с колегата ти - роботче да се обяснявате.

Модерирайте си както искате, не ми е интересно да дискутирам с вас, защото щом се опре до нещо по-задълбочено и си затваряте редовно очите.

П.П. И забележи, че не те карам да отключваш никакви теми. Ваше право е да си стоите заключени.



Тема Re: един практичен случайнови [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 03:08



Чудесно е, че обръщаш внимание на това да не си привързан. Но както казах по-горе, интересното е да не си привързан към важни неща. А пък ми се струва от значение също да определяш ТОЧНО нещата дали са глупости или не (ако всичко е глупост, то приказките на примерно на безпътния и твоите ще са еднаква глупост).

От гледна точка на Йога и Веданта няма неща които са по важни или по маловажни. Те не степенуват нещата по важност защото това не е техният предмет, тяхната сфера на действие. Има едно единствено нещо на което те дават приоритет, това е постигането на Себепознание, или Нирвана, или Самадхи. Всичко друго е второстепенно. Във всекидневният свят има значение да се степенуват нещата в зависимост от това какви цели имаме. За един е по добре да има Мерцедес, за други Ферари, за трети каруца с магаре. Човек трябва да употребява своят интелект и да РАЗЛИЧАВА, да определя кое е правилно за него и кое не. И да не проявява привързаност. Когато човек не проявява привързаност, той е в състояние да се ПОПРАВЯ, да взема нови решения, да става по точен в различаването си, да бъде по точен в това на кое си заслужава да се даде приоритет. Светът се променя, ние се променяме и затова и РАЗЛИЧАВАНЕТО по отношение на външният свят също се променя.

Когато говорим за приказките на Безпътният и моите приказки по отношение на света, кой знае? Може би аз говоря повече глупости от Безпътният.

Онова което не се променя е различаването по отношение на привързаността.
Това Р А З Л И Ч А В А Н Е е много специално. С него установяваме дали сме привързани или не към нещо. Това различаване вече принадлежи към висшият Интелект – Финият Интелект – Сукшма Будхи. От гледна точка на Йога или Веданта, това различаване не е глупост. Ако Безпътният говори за подобно нещо, значи той не говори глупости

Ако не можеш да предадеш същественото от мотивите, които са те ръководили в една съвсем конкретна ситуация, какъв е тогава смисъла да те питам за Веданта, където нещата се обобщават за безброй повече ситуации. Според мен е възможен път и именно за това ние (хората) комуникираме (и тук по интернет, и на живо).

Първо за комуникация и за бъбрене аз използвам други места, и други хора и други форуми. Тук не съм дошъл да си бъбря а да споделям с другите хора моите знания и по този начин да продължавам с работата върху себе си. Освен това знам че има единство между мен и другите хора и затова знам че когато помагам на другите, в същност помагам на себе си.

Иначе мога да ти кажа какви ми са мотивите за всяка една постъпка, осъзнавам ги и то много добре. Но не бих го направил, нито пък съветвам теб или който и да е друг да прави същото. В същност човек трябва да е пълен идиот или дете на 2 години за да е готов да споделя мотивите си за всяка една своят постъпка или действие. Сигурен съм, че и ти не го правиш! Факта, че ти искаш аз да го правя ми се вижда че или си много наивен (в което не вярвам!) или че си много нахален и безочлив (което е също малко вероятно) или че се бъзикаш и се опитваш да ме хванеш на тясно като се изпусна с някой глупаво изказване (което е най вероятното и което ми се струва най меко казано че е НЕКОРЕКТНО!!)
Е, можеш ли така да анализираш безпристрастно собствените си действия? Още повече, имаш предимството, че разполагаш с максимално информация.

Мога разбира се! Но за повечето неща няма да го направя, казах ти вече по горе. Това че искаш да се учиш по този начин като гледаш как другите си правят харакири са басни които може да разправяш на малките деца. Ако искаш обаче може да ми кажеш нещо за себе си и аз ще ти направя безплатен анализ на личните ти мотиви в дадена ситуация. Освен това ти обещавам че ако го направиш в бележка ще запазя пълна анонимност и секретност.


Примерно, именно за това съм споделил най-различни мои опитности и виждания с надеждата някой да ми каже "Това не е точно така, а малко/много по-иначе (разбира се, аргументирайки се)".

Дай някакъв линк??

Именно, това ми е интересно, защо опита с мушморочене, след като ти самият казваше, че това не е коректно? Или споделяш възгледа на Оро (който аз не споделям) "На зла круша - зъл прът"? Въобще, как преценяваш въпросната ситуация от позицията си в момента? Нещо осъзнато базирано на преживяно е много по-ценно за мен от голи теоретични принципи.

Първоначално започнах да мушмороча с цел да разбера кой се крие зад даден ник. После разбрах, че по този начин мога да „работя” с мушмороците по лесно. После пък разбрах, че резултатите не се винаги добри. После пък разбрах, че могат да се получат и обратни резултати. И т.н. и т.н. В момента смятам, че не мога да работя с мушмороците, нямам достатъчно знания, нямам достатъчно време също. Най-добре е ако знам кой кой е! За съжаление това е невъзможно в Дира освен ако човек е модератор.

Що се отнася до Оро, за мен за съжаление той е един най обикновен заблуден сектант. Занимавал се е с музика и както много музиканти попада на един от безкрайната върволица гурувци идващи от Индия. Онзи му взема акъла и бай Оро без да има какъвто и да е опит попада в мрежата на един тарикат и мошеник който му пълни главата с идиотски идеи от вида: „Аз съм твоя Сат Гуру и ти трябва да ми целуваш краката!” Прем Рават казва на бай Оро няколко дребни и незначителни истини от упанишадите и му „взема акъла”. Бай Оро не е чувал преди това подобни неща, въодушевява се и изпада във възторг от всяка тривиална истина която онзи му казва.

А иначе за Киро и сие - човек приема нещата, които не може да промени. И всъщност на мен ми е интересно защо човек не ги приема веднага и какво му пречи конкретно за това. Като нищо може да съм в аналогична ситуация (разбира се, че ми се случва да греша и да осъзнавам грешките си по-късно) и именно анализирайки разни конкретни примери, човек става по-буден за ставащото в тях. Апорпо, сещам се сега за една моя мила приятелка тук в ДИРа, която не може да прости на една своя приятелка нещо с много години вече...

Ами аз също ги приех

Първоначално не можех нито да приема нито да отхвърля, просто си нямах хабер за това какво е дира! Сега знам малко повече, не знам много, но знам малко повече. Знам, че Дира е една мафия от модератори на разни клубчета, които имат общ знаменател наречен Киро. Не че имам нещо против тях или него. РАЗБИРАМ ги защото те са си прави за себе си, имат си такива разбирания. Кой съм аз да ги коригирам? Просто те си имат своя визия, аз си има моя си визия. Всяка жаба да си знае гьола. Предпочитам 100 пъти повече да пиша своето изложение на Йога и Веданта във форума на Имаго от колкото тук. Не че се сърдя на някого! Напротив мога да седна на една маса със всякой. Ако сложиш Киро, и бай Оро и модераторите от клуб Йога на една маса, ще седна с тях и ще направя добър мохабед. Но.. в Дира няма да дам изложението на Йога и Веданта
или докато те не се променят
или докато аз не стана като тях (това второто не ми се вярва да стане )



Тема Re: един практичен случайнови [re: Бpaxмaн]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 21:35



Брахманич, на всички е ясно, че Миро се интересува от чуждите слабости, а за себе си не е споделил почти нищо. Или почти нищо компрометиращо.



Освен това е басня, че говори с хората, за да се развива по този начин. Нито пък е приел някога чуждо мнение, той винаги е прав...поне от доста години вече, както чета тук и не съм го видял да падне по гръб. А сам знаеш, че ако не си готов да паднеш по гръб, егото никога няма да се разхлаби.

По същата причина и клуба е празен.

Исках само да си наясно, а колкото до Миро, в тези клубове хората които познавам, отдавна не таят надежда, че той е способен на някаква промяна. С което не казвам, че е лош човек...



Тема Re: един практичен случайнови [re: huanji]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано23.09.07 22:24



все още ми е забавно
имаш промяна ама още си си дървен
едно си отпуснал друго си стегнал
и ти говориш за твърдия миро :-)
мисля си миро не пада по гръб щото е гъвкав
ти не падаш щото си силен
аз не падам щото си се търкалям
та така
всъщност ти подозираш ли защо миро се интересува от чуждите слабости

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: един практичен случайнови [re: ha!]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.09.07 23:45



Кво ти дреме за Миро, заеби го (не в буквалния смисъл).



Тема Re: един практичен случайнови [re: бeзпътeн]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано24.09.07 07:25



къв миро?
що не в буквалния?

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: един практичен случайнови [re: ha!]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 08:10



Няма причина този живот да не ти е забавен, особенно при наличието на такива клоуни като нас.



Все още имам много да работя и то не е тайна за никого. Но по гръб падам...дори и в момента. Това е просто удоволствие.

Не съм казал, че е твърд, просто не е готов сам да направи това, което иска от другите.

Наздраве.



Тема Re: един практичен случайнови [re: huanji]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано24.09.07 08:21



абе имам чувството че тук никой не знае какво иска
и от другите

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: за заключенитенови [re: Mиpo]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 08:33



Напълно си прав, за да се включа, значи нещо ме вълнува. Може да е ни в клин, ни в ръкав, но това си е моето включване и не се опитвай да ме модерираш ако обичаш.



Приеми го, че по твое желание, като истински бодхисаттви ние с колегата Курхаген, наминаваме, за да ти помогнем да се развиваш. Доколкото мога да чета, ти сам изказа подобно твърдение за участието си в клубовете.

Интересно и аз смятам, че щом засегна по- задълбочена тема и я избягваш. Явно, важността е относително нещо и е въпрос на приоритети.
Ето, не каза например, защо повдигна въпроса за заключените теми и се опита да внушиш, че щом са заключени, модераторите са несъзнателни. Не ме разбирай погрешно, модераторите са доста несъзнателни по принцип, но не и защото няколко теми са заключени. Все пак, можеш да ме осветлиш по този въпрос, за твоите подбуди. Естествено ако решиш.



Тема Re: един практичен случайнови [re: ha!]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 08:36



...но пък го иска веднага.





Тема Re: един практичен случайнови [re: ha!]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.09.07 09:40



Щот със сигурност можеш да си намериш нещо много по-добро.





Тема Одумване :-)нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано24.09.07 10:41



Факт е, че хората прекарват времето си в това да мислят дали другите ги харесват, както и кой и защото харесват/не харесват. Та и аз да се присъединя към това всеобщо удоволствие по одумването на Миро.



Всъщност искам само да кажа, че хората в Интернет не са такива, каквито са при живо общуване. Дори и някой да се кълне, че е обратното, то има обективни причини, които свъзпрепятстват по-реалното възприемане на събеседника.

Та независимо дали е Миро, мо или хуанджи, всички сме нещо различно от това, което сме на живо. Всеки вид общуване обаче си има своите достойнства и своите недостатъци. Аз обичам да споря и може би, поради тая причина харесвам дългите разговори с Миро. Пък и не се вълнувам дали някой възприема моята гледна точка или не - винаги споря до дупка.

В този смисъл, Миро е много добър събеседник, защото с някои съвсем малки изключения, не ползва груб тон, не псува и следователно не изпада в съвсем глуха защита. Както голям процент от събеседниците от моя любим клуб КК, където човек не може да се наслади на магията на добрия разговор, беседа или спор. Когато някой започне да нагрубява, ясно е че са му слаби ангелите и няма доводи. Докаран до положение на безсилен гняв, опонента в спора вече е лесна работа и не е предизвикателство. Затова се кефя, когато усещам, че Миро се нерви или пък, когато той успее да ме изнерви.

Винаги се опитвам да дам най-доброто, на което съм способен в един разговор, защото тогава и събеседника ми ще даде най-доброто от себе си.

В заключение, човек трябва да се стреми да вземе най-доброто от общуването с хората.

___________

Редактирано от mo32 на 24.09.07 10:43.



Тема Re: Одумване :-)нови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано24.09.07 21:11



Всяко нещо е субективно и зависи от гледната точка. Старая се да не го забравям.





Тема Re: Одумване :-)нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано24.09.07 22:07



Надявам се, че не си възприел думите ми като критика. Просто използвах твоето мнение като първо в поредицата. Аз не защитавам никого, нито пък обвинявам. Само казах каква е моята гледна точка.

Май вие двамата с Миро си имате някаква стара заигравка, но това си е между вас и нямам намерение да се меся по никакъв начин.

Сърдечни и слънчеви поздрави!



П.П. Чакам с нетърпение обещания разговор за Джао и Дао, защото съм сигурен, че има какво да науча.

___________



Тема Re: Одумване :-)нови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано24.09.07 22:21



Ако са критика, няма нищо лошо и се постарах да се замисля коректно по въпроса. Също така е еднакво и ако е гледна точка.



Дай да е предимно за Джао, защото Дао е обширно понятие.



Тема Re: Одумване :-)нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано25.09.07 00:16



Дао не изключва Джао, обратното също е вярно.

Ти само се осмели да почнеш разговора, пък въпросите са от мен...

___________



Тема Re: един практичен случайнови [re: Бpaxмaн]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано25.09.07 20:22



Словбудецо жалък,
Отново пусна старата изтъркана плоча, дето само хърка и пращи - но не излиза никаква музика от нея. Ти наистина си като тия старите латерни дето ги въртяха по улиците и една мишка теглеше късметчета за децата......
Всяка дума и всяка буква натракани в нета от тебе са нищо повече от една крайно нечистоплътна продукция пълна с дефекти и изопачавания на един тежко болен и тотално гипсиран Гуру Цар УМ. С тебе не може да се води разговор изобщо. Миро те изобличи не веднаж в двуличие и словоблудства без покритие, но ти нито на йота не мръдваш от закостенелите си позиции на пълен слепок за своите думи и действия - но охотно раздаващ присъди и подигравки към останалия свят. Ти си една ръждясала Латерна, която "едно си знае-едно си бае" никакво развитие за последната година и 1/2 според мен.

Ето те пак:

"Що се отнася до Оро, за мен за съжаление той е един най обикновен заблуден сектант. Занимавал се е с музика и както много музиканти попада на един от безкрайната върволица гурувци идващи от Индия. Онзи му взема акъла и бай Оро без да има какъвто и да е опит попада в мрежата на един тарикат и мошеник който му пълни главата с идиотски идеи от вида: „Аз съм твоя Сат Гуру и ти трябва да ми целуваш краката!” Прем Рават казва на бай Оро няколко дребни и незначителни истини от упанишадите и му „взема акъла”. Бай Оро не е чувал преди това подобни неща, въодушевява се и изпада във възторг от всяка тривиална истина която онзи му казва. "

Оро ти обясни 1,000 пъти, че със секти и мошеници и тарикати менте-гуру НЕ СЕ ЗАНИМАВА. Ама на теб ти дреме на пишката от тези факти и ВСИЧКИТЕ САЙТОВЕ ЗА ПРЕМ РАВАТ, КОИТО ТРЯБВАШЕ ПОНЕ ОТ ЛЮБОПИТСТВО ДА ПРОЧЕТЕШ И СЪБЕРЕШ ВЕРНАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА НЕГО И ДЕЙНОСТА МУ. За теб най-важни са простотиите, които бяха пуснали някакви пичлемета преди 30 год. в нета. А оттогава всичко е променено.

Сега внимавай отново / за кой ли път???/

Това, което взима акъла /и спира дъхът и умът им/ на хората е прилагането на Ключът, който са получили от Прем Рават и .....НЕОПИСУЕМОТО, ВЪЛШЕБНО ИЗЖИВЯВАНЕ НА ИСТИНСКИ МИР, ЩАСТИЕ И БЛАЖЕНСТВО ИЛИ НИРВАНА И САМАДХИ.


А не някакви цитати от Упанишадите или други писания и "промиване на мозъци" както гниди като теб мислят и пърдят наляво и надясно.

Това същото Изживяване е описано от най-дълбока древност .... Много преди Бхагават Гита, Патанджали, Веданта и Библията и всички духовни книги да се появят и такива книжни дървеници-първосигнални твари като тебе да ги прочетат и да почнат да ги изопачават и опошляват с коментарите си......

Да глупако зомбясан ПРЕМ РАМВАТ ДАВА КЛЮЧЪТ КЪМ САМАДХИ ИЛИ НИРВАНА. И за това можеш да се информираш от думите на хората по света изпитали това Чудо в своя живот.




Чети бре тулуп, залупен и фанатизиран. Отвори си ума и чети и схващай как стоят нещата, защото това, което ти рисува твоя перверзен и първобитен Гуру Цар УМ е нищо повече от боклук!!!

На твоят Гуру много му харесва ролята на Проповедник, Моралист, Диктатор и Вездесъщ и "Брахман". Но на практика:

1.Ти който се беше юрнал да откриваш кой с какъв ник пише в "Йога"

" Затова исках да стана модератор, за да мога да изкарам всички скрити и покрити тайни игрички на яве. "
В същото време умът ти си играеше своите тайни игрички и ТИ ПИШЕШЕ С ДЕСЕТКИ НИКОВЕ. Когато хуанджи анти-йогата се докопа до пагона ти видя всичките никове с които задръстваше клуба с ....нищо друго освен ИНТРИГИ И ОПЛЮВАНИЯ. И те изобличи. Защото твоят Гуру е задръстен с низки желания и страсти и егоцентризъм и си на светлинни години далеч от това което проповядваш на другите и.... сляп за собствените си простотии и идиотщини.
2.Ти не се посвени да клонираш ника на Jago Savera, който не можа да обориш с простотиите си и пусна от негово име некролог и после отслужи и панахида на Оро. Проста математика. Натопяваш един свой враг и го опълчваш с/у друг враг. Но номера не можа да мине и ти бе изобличен. Но от това не ти мигна окото. Ти и до днес не чустваш никаква вина или съжаление за постъпката си. ЗАЩОТО ТВОЯТ БИОКОМП ГУРУ ЦАР УМ Е ЛИШЕН ОТ ФАЙЛОВЕТЕ ЗА СРАМ, МОРАЛ, ЕТИКА И КОРЕКТНОСТ.



Ти въртиш обсебен от бяс старата изтъркана, напукана от злоупотреба плоча на оплюване на Прем Рават и Оро..... а светът върви напред. Славата на Прем Рават само расте и расте, защото ХОРАТА НАИСТИНА ОТКРИВАТ ОБЕЩАНИЯТ ОТ НЕГО МИР В СЕБЕ СИ И НИКОЙ НЕ Е ИЗЛЪГАН.

Единственият излъган си оставаш ти - и си сам като църковна мишка.... Не можа да събереш никакви фенове на простотиите си и затова не можеш да си намериш място под слънцето.

Форумът-подигравка с Вярата на твоя събрат Градинаров - Имаго-Хич го Нема е мъртав и обречен. И ти не можа да привлечеш фенове или събеседници от Клубовете...... Уви. Стой си там и се надлъгвайте двамата с тоя марксист-ленинец възпитаник на Москва.



Хей, само с ум не се живее.... Трябва и Разум и Разсъдък и.....още нещо....
Божията Благословия - за да схванеш истинския смисъл на писанията.....






Я си седни на насрания задник и прочети по-внимателно ФАКТИТЕ относно Прем Рават и дейността Му:





















Видео




















Тема Re: един практичен случайнови [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.10.07 19:07



Първо за комуникация и за бъбрене аз използвам други места, и други хора и други форуми. Тук не съм дошъл да си бъбря а да споделям ...
Допускам, че е така, но все ми е странно защо применно намесваш Оро за толкова много неща (пореден пример е новата ти тема), което на нормален език се казва заяждане? Казваш Що се отнася до Оро, за мен за съжаление той е един най обикновен заблуден сектант. , но ако е наистина така защо постоянно му обръщаш внимание и пишеш по негов адрес??

Иначе мога да ти кажа какви ми са мотивите за всяка една постъпка, осъзнавам ги и то много добре. Но не бих го направил, нито пък съветвам теб или който и да е друг да прави същото. В същност човек трябва да е пълен идиот или дете на 2 години за да е готов да споделя мотивите си за всяка една своят постъпка или действие. Сигурен съм, че и ти не го правиш! Факта, че ти искаш аз да го правя ми се вижда че или си много наивен (в което не вярвам!) или че си много нахален и безочлив (което е също малко вероятно) или че се бъзикаш и се опитваш да ме хванеш на тясно като се изпусна с някой глупаво изказване (което е най вероятното и което ми се струва най меко казано че е НЕКОРЕКТНО!!)
Признавам си, че това ми е трудно да го разбера. Какво лошо има, ако ми кажеш мотвите си за нещо напсино тук в ДИРа?? Още повече, ти говориш за непривързаност.

Ако искаш, питай ме за нещо, което съм писъл тук (в профила ми има линк с повечето от темите, които съм пускал) и ще ти кажа - не виждам нищо страшно или срамно. Едиственото нещо, което би ме ограничло е свободното ми време за обяснения.

Още повече, понеже сме в клуб Ошо и понеже съм в бил най-ралчини Ошо групи, бих казал, че това е част от Ошо подхода в тези групи - човек да говори СВОБОДНО за действията и за мотивите си и да не се привъзрва към тях. Нямам нищо против теоретичните знания и разсъждения, но за мен е важно как те се прилагат на практика.

и се опитваш да ме хванеш на тясно като се изпусна с някой глупаво изказване
Какво лошо има, ако те хвана с някое глупаво изказване?? Всъщност, ако има в теб "глупави изказвания" и да те хваща и да не хваща някои, те са си в теб. Дискусиите тук просто са начин да ги изкараш на светло и да минеш отвъд тях. Същото важи и за мен.



Тема Re: за заключенитенови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.10.07 19:33



Ако изразяване на свободно и неангажиращо мнение от моя страна е модериране, бих се радвал да си служиш със същите средства, когато модерираш.

Що се отанся до заключените 20-30 и повече теми в Йога, може да е имало навремето различни временни причини за това (заради спамене в тях), но когато тези причини ги няма вече, този, който ги е заключил спокойно може да ги отключи сам. Ако разбира се, роботът (самопределил се за бодисатва

) си спомня къде какво е правил.

Ако вашата визия е заключен клуб, в който трябва да се иска специлно разрешенеи за писане/отключване, то моята е доста по-различна. Но вие си решавате във ВАШИЯ клуб, аз само обърнах внимание взимайки повод от разгвора с Брахман.



Тема Re: един практичен случайнови [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 22:31



За Оро прав си, обръщам му прекалено много внимание, не си заслужава. Но често се изкушавам, Оро е чудесен пример за човек който е заблуден от тарикат гурувците и прави точно тези грешки които са резултат от подобни заблуждения.

За мотивите ми защо как и какво съм писал тук в Дира вече ги обясних. Ако искаш повече подробности бъди по конкретен



Иначе ако се опитваш да ме убеждаваш че трябва да разправям целият си живот тук на форума пред хора които дори не познавам, няма да успееш да го направиш.

За групите на Ошо. Действително има такива "Ошо-лечители" които правят точно това което казваш. Това са методи използвани в някой съвремени клонове на психотерапията. Събират се на групи и всеки си казва това което го мъчи на другите и т.н. - групова терапия май му викаха. Ееее... аз си имам по-добри и по-хубави методи да се "ТЕРЕПИРАМ" Нямам нужда от подобно нещо. Но ти ако имаш нужда си добре дошъл да споделиш тук проблемите си. Ще се опитаме да ги анализираме.

Въпроса е не че ще ме "хванеш" в някой глупаво изказване или в някой глупава постъпка. Всеки греши и всеки може да го хванат в нещо. Казах че е неетично да се ОПИТВАШ да ме хванеш в грешка. Ако това ти е бил мотива де. Пък и ще е загуба на време, не си заслужава. Но ако ти върши работа, това си е твоя работа, карай както знаеш. Трябва да ти кажа само, че за твое съжаление няма да може да научиш нищо така от мен, няма да имаш никаква полза. Нито пък аз от теб. Мисля, че диалог с взаимна полза ще се завърже само ако разменяме теоритични знания. С някой друг може да опиташ такова интимно споделяне на мотивите и на личният живот, но с мен не.



Тема Re: един практичен случайнови [re: Бpaxмaн]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано06.10.07 03:07



Eто Правилата в форума "Йога" в който си пишеш сам и другата книжна дървеница Имаго приглася....



Йога Форум
Общ раздел
Актуално
Правила на форума 0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1]

Автор Тема: Правила на форума (Прочетена 203 пъти)

Imago
Домакин
Йогарадж

Пол:
Публикации: 2332



Правила на форума
« : 26 Януари, 2007, 08:19:32 »

--------------------------------------------------------------------------------

С факта на публикуване на мнение всеки регистриран член на Йога БГ декларира, че е запознат и приема правилата на форума.

* * *

Задължавам се да спазвам следните правила:

1. Да пиша на кирилица.

2. Да не използвам обидни и нецензурни думи.

3. Да не обсъждам личността на опонента си.

4. Ако имам лични въпроси, да ги задавам в лично послание, ЛП.


5. Да не разкривам самоличността си, ако съм малолетен.

6. Да не използвам аргументи ad hominem.

7. Да критикувам тези и учения, а не учители.

8. Да не обсъждам публично решенията и действията на модераторите

9. Да имам само една активна регистрация.

10. Да не произвеждам спам, флуд и флейм.



Ти спазваш тези правила в форума на Имаго или......

НО ТУК В КЛУБОВЕ - ЗА ТЕБЕ НЕ СЪЩЕСТВУВАТ НИКАКВИ ПРАВИЛА И ОГРАНИЧЕНИЯ ДА ИЗБИВАШ ЖАЛКИТЕ СИ КОМПЛЕКСИ НА МИЖИТУРКО-ЛУЗЪР-ИНТРИГАНТ-ЛЪЖЕСВИДЕТЕЛ-АНТИ-ЙОГА-АТЕИСТ И АНТИ-ГУРУ.

Подчертал съм точките, които нарушаваш поголовно и повсеместно като оплюваш Оро и Прем Рават без да ти трепне окото.







Тема Re: един практичен случайнови [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.10.07 19:37



blue] За Оро прав си, обръщам му прекалено много внимание, не си заслужава. Но често се изкушавам, Оро е чудесен пример за човек който е заблуден от тарикат гурувците и прави точно тези грешки които са резултат от подобни заблуждения.
Отношението ти към Оро е чудесен пример каква голяма разлика има между теоретирзиране за Веданта/будизъм и реално действие. Даже и сега пак вниманието ти се разсейва по Оро... Какво ли би казал Буда за това...

За мотивите ми защо как и какво съм писал тук в Дира вече ги обясних. Ако искаш повече подробности бъди по конкретен
Щом нямаш желание да споделяш, нямам намерение да настоявам.

Иначе ако се опитваш да ме убеждаваш че трябва да разправям целият си живот тук на форума пред хора които дори не познавам, няма да успееш да го направиш.
Нито имам време, нито интерес да слушам целия ти живот. Попитах те дребни конкретни неща, но щом не искаш да отговаряш и се страхуваш от не знам какво си, твоя си работа.

За групите на Ошо. Действително има такива "Ошо-лечители" които правят точно това което казваш. Това са методи използвани в някой съвремени клонове на психотерапията. Събират се на групи и всеки си казва това което го мъчи на другите и т.н. - групова терапия май му викаха. Ееее... аз си имам по-добри и по-хубави методи да се "ТЕРЕПИРАМ" Нямам нужда от подобно нещо.
Първото просто нещо във въпросните групи, е човек да се научи да не се привързва и отъждествява с нещата, които му се случват и да може свободно да говори за тях. Но от предният ти постинг разбрах, че нещо те притеснява да говориш конкретно за мотивите си за писане тук в ДИРа. Щом се страхуваш, не бих искал да те насилвам и нямам никакво намерение да те терапирам.

Казах че е неетично да се ОПИТВАШ да ме хванеш в грешка. Ако това ти е бил мотива де. Пък и ще е загуба на време, не си заслужава. Но ако ти върши работа, това си е твоя работа, карай както знаеш. Трябва да ти кажа само, че за твое съжаление няма да може да научиш нищо така от мен, няма да имаш никаква полза. Нито пък аз от теб. Мисля, че диалог с взаимна полза ще се завърже само ако разменяме теоритични знания. С някой друг може да опиташ такова интимно споделяне на мотивите и на личният живот, но с мен не.
Не се опитвам да те хвана в грешка, а да те УСЕТЯ. Иначе бях остнал с впечатление, че не намираш за неетично да хващаш в грешки разните лъже (според теб) -гуровци или хората които говорят едно на теория, но вършат съвсем друго на практика.

Не ми е интересно да разменяме теоретични знания. Понеже сме в Ошо клуб и понеже си чел Ошо, той достъчно ясно е обяснил защо.



Тема Малко за групитенови [re: Mиpo]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 20:48



Първото просто нещо във въпросните групи, е човек да се научи да не се привързва и отъждествява с нещата, които му се случват и да може свободно да говори за тях. Но от предният ти постинг разбрах, че нещо те притеснява да говориш конкретно за мотивите си за писане тук в ДИРа. Щом се страхуваш, не бих искал да те насилвам и нямам никакво намерение да те терапирам.

Няколко думи за въпросните групи. При тях човек има възможност да говори за собствените си проблеми пред другите хора и така той става по обективен спрямо себе си. Когато човек види по обективно себе си, той постига тази не привързаност за която ти говориш.

Сега има няколко светлинни години разлика между формирането на една подобна група, и това което става тук в Дира. В тези групи има взаимно представяне, всеки стои срещу жив човек, никой не е с маска на лицето, никой не е фалшифициран с друго име и друга външност. В една такава група няма условия за мушморочество. Когато човек излага себе си пред другите, няма опасност някой идиот, някой простак, някой грубиянин, да се заяжда с него ИНКОГНИТО. Напротив, в подобни групи се насърчава взаимно съчувствие и съпричастие.

Докато тук в Дира е пълно с хора които се заяждат един друг, които са дошли тук за да се кефят като се БЪЗИКАТ с другите. Виж например онези идиоти шибековците - Безпътен и Инкогнита си го признават това съвсем открито. Те самите пишат тук с по 20 ника, както и умствено болният Таласъм модератор. В същност аз съм сигурен че той също пише тук с някой друг ник, но това няма абсолютно никакво значение. Важното е че ако ти се опиташ да организираш подобна група тук за споделяне на личното, с другите, това ще бъде пълен провал. Някой хора може да пострадат, и повечето ще бъдат разочаровани. Тук в Дира има условия всеки да си сменя ника по 10 пъти ако поиска. Самите участници, или поне половината от тях са модератори или приятели на модераторите. Те намират за много интересно и много забавно да пишат с много различни никове и да дразнят другите. Това им е очистителното.

Но когато някой друг го направи с тях, проплакват и пропищяват орталъка. Когато поисках да направя всичко открито, да няма мушморочество, да стане една такава група, реакцията на всички беше да се УЖАСЯТ?? Включително и твоята! Как така да се разкрие самоличността? Мушмороците се плашат от откритост така както дявол от тамян. Ти дори започна да ми обясняваш че такава била политиката на Дира и на Киро. Такава била визията им.

Така че според мен, тук група не става в дира



Тема Re: Малко за групитенови [re: Бpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано10.10.07 21:06



Все повече се притеснявам за теб, обесебен си от идеята, че някой те преследва, навсякъде виждаш едни и същи хора в различни никове...
Не е добре работата, казвам ти честно. Скоро съвсем ще изкукаш.

Честно да ти кажа, освен теб в момента не виждам други да клонират никове и да пишат с по няколко. А ти от влизането си в Окултизъм се напъна с десетина ника, без някой да се занимава с теб.

Почти всички се познаваме на живо и криещият си по- скоро ти.

Не обиждай колегата ми модератор с Таласъм. Има десет пъти по- висок авторитет от теб и ако не вярваш можеш да разпиташ. Не ти е писал на теб с други никове, защото не те смята за важен.





Тема Вместо да се ежиш...нови [re: huanji]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 21:21



Вместо да се ежиш, дай ми паролата си на модератор, да влзена за 10 тина дена във форумите и ще ти разкажа цялата игра.



Между другото трябва да ми благодариш, че заради мен взе да се сприказваш и с Инкогнита

За колегата ти модератор Таласъмският, той е болен човек, остави го. Той официално има 5-6 ника, а неофициално дори и той не си ги знае Хич не ми се иска да го обиждам, той страда от някакво раздвоение на личноста, или по скоро раздесеторение. Мисля че е резултат от някакво паталогично състояние на вроден извънредно силен страх от смърта. Негова си работа, остави го на мира.

Дай да видим ти как я караш сега. Почти всички се познавате на живо а? Е значи мафийката само остана. Но знаеш ли какъв ти е проблема? Една мафийка с която се знаете, ще си омръзнете много бърже, и... като ме няма мен, ще трябва да се карате пак по между си. Но това си е ваша работа.

Един въпрос. Би ли ми казал кой е модератора на Окултизъм? Ще бъде много мило ако отговориш



Тема Re: Вместо да се ежиш...нови [re: Бpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано10.10.07 21:31



Понеже си нестабилен, не мога да ти дам паролата си, но ако си дойдеш, заповядай в мое присъствие ще ти дам да погледнеш в Йога. Каквото е имало за казване съм го казал изцяло, друго няма да намериш.

Курхаген не иска да пише с модераторският си профил в йога, за да не му излиза флагчето, затова пише с модераторкият профил от Вампири. Нито има раздвоение на личността, нито е болен. Все пак, разпитай преди да стреляш.



Няма мафии, освен в главата ти, а се знаем от години и където е трябвало вече сме се скарали. А за да се разбирам с Инкогнита е виновен само Раптора, колкото и да е невероятно. Теб не те виждам в тази работа или поне не се сещам.

До колкото знам, модератора на клуб "Окултизъм" не е окултист. Нещо като модератора на "Религия".



Тема Re: Вместо да се ежиш...нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано10.10.07 21:37



В отговор на:

До колкото знам, модератора на клуб "Окултизъм" не е окултист. Нещо като модератора на "Религия".



В определени случаи това е много добро решение. Иначе човек се изкушава като гледа как някой с "разнородни" мнения (меко казано) се напиня като глист по буца и се опитва да си извоюва бан, хептен зорлем.

Но пък от друга страна, какво ще е победата над себе си, ако няма изкушения.

___________



Тема Re: Вместо да се ежиш...нови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано10.10.07 21:48



И няма как да бъдат премахнати пристрастията.





Тема Re: Вместо да се ежиш...нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано10.10.07 21:54



Естествено, че няма как. Все пак става въпрос за човешко творение, движено от хора. Пристрастията не са страшни. Хората, на които все някой им е виновен, все ще реват, независимо от обстоятелствата. Останалите просто се опитват да се нагласят към средата и евентуално да прекарат добре и да извлекат полза.

Аз най-уважавам тия, които споделят знанията си, но не теоретичните, а онова, което се нарича личен опит



___________



Тема Re: Вместо да се ежиш...нови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано10.10.07 22:11



Както сам виждаш теоретичното знание, се дъни някъде по линията...
Но за мен лично е полезно, нямам нищо против теоремите, стига да не са скучни и дълги.



Мда, то както в търговията, десет процента няма да откраднат при никакви обстоятелства. Други десет процена ще откраднат при всякакви обстоятелства. Останалите 80 процента ще откраднат, ако имат възможност.


Има тука една много голяма истина...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.