Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: един практичен случайнови [re: ha!]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 08:36



...но пък го иска веднага.





Тема Re: един практичен случайнови [re: ha!]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.09.07 09:40



Щот със сигурност можеш да си намериш нещо много по-добро.





Тема Одумване :-)нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано24.09.07 10:41



Факт е, че хората прекарват времето си в това да мислят дали другите ги харесват, както и кой и защото харесват/не харесват. Та и аз да се присъединя към това всеобщо удоволствие по одумването на Миро.



Всъщност искам само да кажа, че хората в Интернет не са такива, каквито са при живо общуване. Дори и някой да се кълне, че е обратното, то има обективни причини, които свъзпрепятстват по-реалното възприемане на събеседника.

Та независимо дали е Миро, мо или хуанджи, всички сме нещо различно от това, което сме на живо. Всеки вид общуване обаче си има своите достойнства и своите недостатъци. Аз обичам да споря и може би, поради тая причина харесвам дългите разговори с Миро. Пък и не се вълнувам дали някой възприема моята гледна точка или не - винаги споря до дупка.

В този смисъл, Миро е много добър събеседник, защото с някои съвсем малки изключения, не ползва груб тон, не псува и следователно не изпада в съвсем глуха защита. Както голям процент от събеседниците от моя любим клуб КК, където човек не може да се наслади на магията на добрия разговор, беседа или спор. Когато някой започне да нагрубява, ясно е че са му слаби ангелите и няма доводи. Докаран до положение на безсилен гняв, опонента в спора вече е лесна работа и не е предизвикателство. Затова се кефя, когато усещам, че Миро се нерви или пък, когато той успее да ме изнерви.

Винаги се опитвам да дам най-доброто, на което съм способен в един разговор, защото тогава и събеседника ми ще даде най-доброто от себе си.

В заключение, човек трябва да се стреми да вземе най-доброто от общуването с хората.

___________

Редактирано от mo32 на 24.09.07 10:43.



Тема Re: Одумване :-)нови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано24.09.07 21:11



Всяко нещо е субективно и зависи от гледната точка. Старая се да не го забравям.





Тема Re: Одумване :-)нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано24.09.07 22:07



Надявам се, че не си възприел думите ми като критика. Просто използвах твоето мнение като първо в поредицата. Аз не защитавам никого, нито пък обвинявам. Само казах каква е моята гледна точка.

Май вие двамата с Миро си имате някаква стара заигравка, но това си е между вас и нямам намерение да се меся по никакъв начин.

Сърдечни и слънчеви поздрави!



П.П. Чакам с нетърпение обещания разговор за Джао и Дао, защото съм сигурен, че има какво да науча.

___________



Тема Re: Одумване :-)нови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано24.09.07 22:21



Ако са критика, няма нищо лошо и се постарах да се замисля коректно по въпроса. Също така е еднакво и ако е гледна точка.



Дай да е предимно за Джао, защото Дао е обширно понятие.



Тема Re: Одумване :-)нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано25.09.07 00:16



Дао не изключва Джао, обратното също е вярно.

Ти само се осмели да почнеш разговора, пък въпросите са от мен...

___________



Тема Re: един практичен случайнови [re: Бpaxмaн]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано25.09.07 20:22



Словбудецо жалък,
Отново пусна старата изтъркана плоча, дето само хърка и пращи - но не излиза никаква музика от нея. Ти наистина си като тия старите латерни дето ги въртяха по улиците и една мишка теглеше късметчета за децата......
Всяка дума и всяка буква натракани в нета от тебе са нищо повече от една крайно нечистоплътна продукция пълна с дефекти и изопачавания на един тежко болен и тотално гипсиран Гуру Цар УМ. С тебе не може да се води разговор изобщо. Миро те изобличи не веднаж в двуличие и словоблудства без покритие, но ти нито на йота не мръдваш от закостенелите си позиции на пълен слепок за своите думи и действия - но охотно раздаващ присъди и подигравки към останалия свят. Ти си една ръждясала Латерна, която "едно си знае-едно си бае" никакво развитие за последната година и 1/2 според мен.

Ето те пак:

"Що се отнася до Оро, за мен за съжаление той е един най обикновен заблуден сектант. Занимавал се е с музика и както много музиканти попада на един от безкрайната върволица гурувци идващи от Индия. Онзи му взема акъла и бай Оро без да има какъвто и да е опит попада в мрежата на един тарикат и мошеник който му пълни главата с идиотски идеи от вида: „Аз съм твоя Сат Гуру и ти трябва да ми целуваш краката!” Прем Рават казва на бай Оро няколко дребни и незначителни истини от упанишадите и му „взема акъла”. Бай Оро не е чувал преди това подобни неща, въодушевява се и изпада във възторг от всяка тривиална истина която онзи му казва. "

Оро ти обясни 1,000 пъти, че със секти и мошеници и тарикати менте-гуру НЕ СЕ ЗАНИМАВА. Ама на теб ти дреме на пишката от тези факти и ВСИЧКИТЕ САЙТОВЕ ЗА ПРЕМ РАВАТ, КОИТО ТРЯБВАШЕ ПОНЕ ОТ ЛЮБОПИТСТВО ДА ПРОЧЕТЕШ И СЪБЕРЕШ ВЕРНАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА НЕГО И ДЕЙНОСТА МУ. За теб най-важни са простотиите, които бяха пуснали някакви пичлемета преди 30 год. в нета. А оттогава всичко е променено.

Сега внимавай отново / за кой ли път???/

Това, което взима акъла /и спира дъхът и умът им/ на хората е прилагането на Ключът, който са получили от Прем Рават и .....НЕОПИСУЕМОТО, ВЪЛШЕБНО ИЗЖИВЯВАНЕ НА ИСТИНСКИ МИР, ЩАСТИЕ И БЛАЖЕНСТВО ИЛИ НИРВАНА И САМАДХИ.


А не някакви цитати от Упанишадите или други писания и "промиване на мозъци" както гниди като теб мислят и пърдят наляво и надясно.

Това същото Изживяване е описано от най-дълбока древност .... Много преди Бхагават Гита, Патанджали, Веданта и Библията и всички духовни книги да се появят и такива книжни дървеници-първосигнални твари като тебе да ги прочетат и да почнат да ги изопачават и опошляват с коментарите си......

Да глупако зомбясан ПРЕМ РАМВАТ ДАВА КЛЮЧЪТ КЪМ САМАДХИ ИЛИ НИРВАНА. И за това можеш да се информираш от думите на хората по света изпитали това Чудо в своя живот.




Чети бре тулуп, залупен и фанатизиран. Отвори си ума и чети и схващай как стоят нещата, защото това, което ти рисува твоя перверзен и първобитен Гуру Цар УМ е нищо повече от боклук!!!

На твоят Гуру много му харесва ролята на Проповедник, Моралист, Диктатор и Вездесъщ и "Брахман". Но на практика:

1.Ти който се беше юрнал да откриваш кой с какъв ник пише в "Йога"

" Затова исках да стана модератор, за да мога да изкарам всички скрити и покрити тайни игрички на яве. "
В същото време умът ти си играеше своите тайни игрички и ТИ ПИШЕШЕ С ДЕСЕТКИ НИКОВЕ. Когато хуанджи анти-йогата се докопа до пагона ти видя всичките никове с които задръстваше клуба с ....нищо друго освен ИНТРИГИ И ОПЛЮВАНИЯ. И те изобличи. Защото твоят Гуру е задръстен с низки желания и страсти и егоцентризъм и си на светлинни години далеч от това което проповядваш на другите и.... сляп за собствените си простотии и идиотщини.
2.Ти не се посвени да клонираш ника на Jago Savera, който не можа да обориш с простотиите си и пусна от негово име некролог и после отслужи и панахида на Оро. Проста математика. Натопяваш един свой враг и го опълчваш с/у друг враг. Но номера не можа да мине и ти бе изобличен. Но от това не ти мигна окото. Ти и до днес не чустваш никаква вина или съжаление за постъпката си. ЗАЩОТО ТВОЯТ БИОКОМП ГУРУ ЦАР УМ Е ЛИШЕН ОТ ФАЙЛОВЕТЕ ЗА СРАМ, МОРАЛ, ЕТИКА И КОРЕКТНОСТ.



Ти въртиш обсебен от бяс старата изтъркана, напукана от злоупотреба плоча на оплюване на Прем Рават и Оро..... а светът върви напред. Славата на Прем Рават само расте и расте, защото ХОРАТА НАИСТИНА ОТКРИВАТ ОБЕЩАНИЯТ ОТ НЕГО МИР В СЕБЕ СИ И НИКОЙ НЕ Е ИЗЛЪГАН.

Единственият излъган си оставаш ти - и си сам като църковна мишка.... Не можа да събереш никакви фенове на простотиите си и затова не можеш да си намериш място под слънцето.

Форумът-подигравка с Вярата на твоя събрат Градинаров - Имаго-Хич го Нема е мъртав и обречен. И ти не можа да привлечеш фенове или събеседници от Клубовете...... Уви. Стой си там и се надлъгвайте двамата с тоя марксист-ленинец възпитаник на Москва.



Хей, само с ум не се живее.... Трябва и Разум и Разсъдък и.....още нещо....
Божията Благословия - за да схванеш истинския смисъл на писанията.....






Я си седни на насрания задник и прочети по-внимателно ФАКТИТЕ относно Прем Рават и дейността Му:





















Видео




















Тема Re: един практичен случайнови [re: Бpaxмaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.10.07 19:07



Първо за комуникация и за бъбрене аз използвам други места, и други хора и други форуми. Тук не съм дошъл да си бъбря а да споделям ...
Допускам, че е така, но все ми е странно защо применно намесваш Оро за толкова много неща (пореден пример е новата ти тема), което на нормален език се казва заяждане? Казваш Що се отнася до Оро, за мен за съжаление той е един най обикновен заблуден сектант. , но ако е наистина така защо постоянно му обръщаш внимание и пишеш по негов адрес??

Иначе мога да ти кажа какви ми са мотивите за всяка една постъпка, осъзнавам ги и то много добре. Но не бих го направил, нито пък съветвам теб или който и да е друг да прави същото. В същност човек трябва да е пълен идиот или дете на 2 години за да е готов да споделя мотивите си за всяка една своят постъпка или действие. Сигурен съм, че и ти не го правиш! Факта, че ти искаш аз да го правя ми се вижда че или си много наивен (в което не вярвам!) или че си много нахален и безочлив (което е също малко вероятно) или че се бъзикаш и се опитваш да ме хванеш на тясно като се изпусна с някой глупаво изказване (което е най вероятното и което ми се струва най меко казано че е НЕКОРЕКТНО!!)
Признавам си, че това ми е трудно да го разбера. Какво лошо има, ако ми кажеш мотвите си за нещо напсино тук в ДИРа?? Още повече, ти говориш за непривързаност.

Ако искаш, питай ме за нещо, което съм писъл тук (в профила ми има линк с повечето от темите, които съм пускал) и ще ти кажа - не виждам нищо страшно или срамно. Едиственото нещо, което би ме ограничло е свободното ми време за обяснения.

Още повече, понеже сме в клуб Ошо и понеже съм в бил най-ралчини Ошо групи, бих казал, че това е част от Ошо подхода в тези групи - човек да говори СВОБОДНО за действията и за мотивите си и да не се привъзрва към тях. Нямам нищо против теоретичните знания и разсъждения, но за мен е важно как те се прилагат на практика.

и се опитваш да ме хванеш на тясно като се изпусна с някой глупаво изказване
Какво лошо има, ако те хвана с някое глупаво изказване?? Всъщност, ако има в теб "глупави изказвания" и да те хваща и да не хваща някои, те са си в теб. Дискусиите тук просто са начин да ги изкараш на светло и да минеш отвъд тях. Същото важи и за мен.



Тема Re: за заключенитенови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.10.07 19:33



Ако изразяване на свободно и неангажиращо мнение от моя страна е модериране, бих се радвал да си служиш със същите средства, когато модерираш.

Що се отанся до заключените 20-30 и повече теми в Йога, може да е имало навремето различни временни причини за това (заради спамене в тях), но когато тези причини ги няма вече, този, който ги е заключил спокойно може да ги отключи сам. Ако разбира се, роботът (самопределил се за бодисатва

) си спомня къде какво е правил.

Ако вашата визия е заключен клуб, в който трябва да се иска специлно разрешенеи за писане/отключване, то моята е доста по-различна. Но вие си решавате във ВАШИЯ клуб, аз само обърнах внимание взимайки повод от разгвора с Брахман.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.