Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: е как да не знаешнови [re: omotan]  
Авторпpъц (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 00:17







Тема Re: иzкаz и енергиянови [re: Beдpocт]  
Автор huanji ()
Публикувано11.07.07 19:57



За мен например думите нямат никакво значение. Предавам и възприемам чувства. Което е нормално, предвид това, че вселената в основата си е чувствена.



В Мо например усетих специфична плътност в аджна и се опитах да го приведа на някакъв разбираем език.

Тогава можем да говорим за свиване на информацията. Ако под истина разбираш това, да държиш цялата картина, тогава можеш да свиеш и наситиш информацията до безкрай. Разархивирането на Упанишадите например води до стократно по- големи текстове и пак истината в тях остава неизказана.
Затова се казва, че ако енергията на разбирането, заложена в тях те проникне, тази информация ще предизвика взрив, при който нормалното ти същество ще се пропука...



Тема Re: иzкаz и енергиянови [re: huanji]  
АвторBeдpocт (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 16:02



мдаамм...

- какво са думите (според мен, думите са patterns, които са отделени от цялото и могат да бъдат видяни като самостоятелни единици, т.е. могат да бъдат раzли4ени. По тая логика - муzиката е думи, цветовете са думи, всякакви символи са думи, вси4ко, което въzприемаме, а ние го правим посредством сетивата си, е думи. Т.е. ти самият, погледнато 4реz моите сетива си думи. Т.е. мога да те раzграни4а)

- какво са 4увствата (4увствата се полу4ават при вzаимодействието на това, което е вътре, с това, което е вън, на една дума с друга, на един цвят с друг. И свърzват моделите на моzъка, посредством сетивата с външния свят. Или ина4е каzано, 4увствата са напрежението при вzаимодействието. Затова може да се каже, 4е приемаме и предаваме 4увства, но те са по-скоро следствие от вzаимодействието.

Т.е. ако ти видиш една дума и иzполzваш друга дума в отговор, вzаимодействието между двете ще породи 4увство. Ако иzполzваш друга дума, ще имаш друго 4увство. Това оzна4ава, 4е думите имат zна4ение zа предаване на 4увството. Както примерно на погребение, не свирят весела муzика.

Сега, дали Мо ще те раzбере или няма, zависи доколко първо ти си успял да го усетиш как мисли/4увства, т.е. какви са му моделите на интерпретация на света. Ако искаш да му кажеш нещо и да те раzбере, то ти ще трябва да го кажеш 4реz моделите, които Мо раzбира. Ина4е 4увството няма да бъде предадено. А самите думи/модели сами по себе си нямат zна4ение. Дали под думи това ще са думите, като 4аст от ре4та, думите като zвуци, като цветове, като енергия, също няма zна4ение.

Затова си мисля, т.к. раzли4ните на4ини на предаване на 4увството са раzли4но ефективни, най-добре е да нау4иш хората да говорят на някой по-ефективен еzик. Какво правят у4ителите - вместо да се опитват да ти обясняват с помощта на ре4та нещо, те те у4ат на раzни техники, zа да можеш ти сам да усетиш, какво имат впредвид.

Но ние хората сме много странни. Абсолютно вси4ко, което правим в живота си иzлиzа 4е е просто да констатираме раzни неща и да ги иzраzяваме по раzни на4ини - това нари4аме иzкуство. Дори просветлението или там раzни нива на съzнание, стигаш до тях, zа да ги видиш/раzбереш/усетиш и...приложиш/иzраzиш някак си.....хм...



Тема Re: иzкаz и енергиянови [re: Beдpocт]  
Автор huanji ()
Публикувано12.07.07 18:29



Според мен е точно обратното, чувството е първично. Първично е по отношение даже на този свят...



По тази логика, музиката е чувства, цветовете са чувства и т.н.

При изказа има два типа хора - ментални и чувствени(сърдечни). Те си взаимодействат трудно, понеже не се разбират. Но на фона на стотиците езици и наречия...пак имат шанс.

Между другото не съм искал да ме разбира, нито да се обясняваме. Това си беше една спонтанна констатация и нищо повече.



Тема Re: иzкаz и енергиянови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано12.07.07 21:58



zнам, просто ми се говореше





Тема Re: иzкаz и енергия [re: Beдpocт]  
Автор huanji ()
Публикувано13.07.07 08:46



Знам, че ти се говори и го правиш добре.



Малко хора изразяват така свободно вътрешната си душевност. Макар да съществува една друга клопка, но това е нормално.



Тема Re: иzкаz и енергия [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано13.07.07 12:40



Макар да съществува една друга клопка
ахам





Тема Re: иzкаz и енергия [re: huanji]  
Автор Лykpeция ()
Публикувано13.07.07 12:43



Не знам за вас, но аз обикновено имам енергия да се съсредоточа върху първите няколко изречения от нечие изказване.
Освен ако не се говори за секс, естествено

Шегувам се, дори и тогава губя интерес, ако не се говори по нов, различен, непознат за мен начин.

Ако изказването е дълго и не ме грабва с нова и непозната информация (гледна точка), за да му отдам нужното внимание трябва да го чета на почивки.

Изводи:

1. Вниманието е променлива величина, зависеща от два фактора - вътрешен и външен.

2. Количеството на моята енергия е вътрешния фактор. Него сега не го разглеждам.

3. Количеството на енергията на пишещия е външния.

4. Количеството на енергия на външния фактор за мен се измерва с количеството нова информация, която е в състояние да предаде. Ако е в състояние да насити ВСЯКО изречение с духа на новото, ще грабне вниманието, дори да е роман.

И така...



Тема Re: иzкаz и енергия [re: Лykpeция]  
Автор huanji ()
Публикувано13.07.07 13:05



Действително има значение не само външната, но и вътрешната енергия. Систематизирано изглежда.





Тема Re: от начинаещ [re: omotan]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано15.07.07 09:50





прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.