Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: шаманитенови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано09.07.07 14:34



Да, според мен изказа е въпрос на енергия.
Не бих казал, че невъзможността информацията да се компресира е локум, а просто информация с ниска плътност. Разликата е, че при висока плътност информацията сама достига, докато при ниска, е нужно да влагаш сам енергия, за да я прочетеш.

Това няма отношение към разговора ви, ако така е излязло.





Тема Re: шаманитенови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано09.07.07 21:52



Думите са само средство за комуникация и нямат голяма стойност. Предполагам, че и ти оценяваш хората по действията и излъчването, а не по думите.

Темата е интерсна, но посоката в която пое е твърде далеч от моите интереси. Пък и съвети струват още по малко от думите, с които са казани.



___________



Тема Re: шаманитенови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано10.07.07 08:23



Че кой говори за думи...





Тема Re: шаманитенови [re: mo32]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано10.07.07 08:35





прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: шаманитенови [re: ha!]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано10.07.07 11:21



Mais jamais sur mon coeur



___________

Редактирано от mo32 на 10.07.07 11:22.



Тема иzкаz и енергиянови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано10.07.07 19:08



И аz мисля, 4е иzкаzът е въпрос на енергия.

Според мен информацията няма плътност и това дали е каzано с много/малко думи не определя достигането и до някого. Достигането е по_скоро иzполzването на правилните думи в правилния момент. Колкото по_добре си усетил ситуацията, толкова по адекватно отговаряш. Понякога са нужни много думи, понякога малко. Друг е въпросът доколко си 4ист и можеш да провеждаш информацията неиzкривено. Ако си 4ист, си мисля, всеки твой иzкаz, както ти дойде (т.е. беz да мислиш какво да кажеш) е правилен.

Ина4е плътността, zа която ми се струва, 4е говориш, zа мен е по_скоро "по_правилно" иzкаzване на истината. Доколкото една истина може да бъде иzкаzана. И умеенето да синтеzираш нещата просто покаzва, 4е раzбираш zа какво говориш.





Тема направи го ?нови [re: Kaily]  
Автор omotan (мно'о сбъркан)
Публикувано10.07.07 22:26



Кайли, не ме е блъскал влак. Не съм предизвикал обществено бедствие. Няма такава случка, за която да не мога да говоря. Някои са по-неприятни от други, но всички са поносими. Доколкото разбрах дотук, съветите са да преживявам мислено болезнените спомени, докато престанат да ме вълнуват. Тези болезнени случкии са такива само за момент. Елементарни са. Няма смисъл да се впечатлявам от тях. Да го опиша по друг начин. Представи си, че седиш спокойно и четеш книга. Някой те тупва леко по гърба и казва "БАУ !". Почти всички хора подскачат в такава ситуация. Като помислиш, защо си подскочила, каква прошка да искаш за такова нещо ? Това е елементарно. След като помислиш. В момента подскачаш. Аз подскачам само от някакви мисли. Това е неприятно и странно.
Сякаш всички ми казват "Направи го! Освободи се!", пък аз се въртя и питам "Кое, бе, как се прави ?" и се оглеждам наоколо безпомощно. Писах разни неща, които не са ми помогнали. Правил съм и няколко вида медитации по Ошо - надабрахма, чакра дишане, чакра звуци. Получава се релаксиране за около час-два. Това с енергията не съм го забелязал. Питам за други варианти. Хората са различни, нуждаят се от разни неща. Пиша тук, не за да поучавам и философствам.
Понякога мисля, че виждам определени детайли, без да мога да ги свържа в едно цяло. Като отделните дървета и гората. Един такъв елемент е гневът. Това ясно го виждам. Сякаш със съзнанието не мога да определя проблема.



Тема Re: направи го ? [re: omotan]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано10.07.07 23:10



Опита ли техниката на естественото освобождаване?



Тема Re: направи го ? [re: Kaily]  
Автор omotan (мно'о сбъркан)
Публикувано10.07.07 23:23



Не съм. Непозната ми е.



Тема Re: направи го ? [re: omotan]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано10.07.07 23:30








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.