Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Преглед/рекапитулациянови [re: Mиpo]  
Автортcя (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 02:04



примера ти с ошо е неадекватен



Тема Re: Преглед/рекапитулациянови [re: omotan]  
Автортcя (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 02:07



имаш нужда от Смирение
покаяние
молитва
връзка с Бога

ако въобще си чувал за тия неща
защото ошо май не е



Тема Re: от начинаещнови [re: omotan]  
Авторeтo нaчинa (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 02:18



Трябва да знаеш, че има Един, който винаги те наблюдава и знае дори всяка твоя мисъл
Той съди и Тойпрощава, Той свяля всеки товар,
но само когато му се помолиш от сърце
усети Го във всеки момент, и тогава, когато се появят болезнените спомени
и направи каквото ти казвам

ако не е истина, ела и ми се обади



Тема Re: шаманитенови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано07.07.07 08:10



Какво да ти кажа, аргументите ти са повече от несериозни .
Лао Дзъ и сие са останали в историята с произведенията си, защото, както ти посочих, Китай никога не е бил разрушаван, а културата му изтрита. В противен случай, колкото и значими да са произведенията на тия хора, ако не бяха стигнали до нас, както това се е случило с много други произведения и хора, нямаше и да подозираме, че са съществували.




В отговор на:

Що се отнася до историята на Мексико, да ти напомня, че от повече от век (периода, когато се предполага, че са живели наименованите от теб лица) Мексико е република. И да се оправдава сега човек в Мексико с Конквистата е все едно ние да се оправдаваме с турското робство.



По същата логика мога да ти напомня, че България е свободна държава от 1878 година и република от 1945. Опитай се да откриеш някакви християнски спомени у българите, които са насилствено помохамеданчени. Още по-малко пък ще ти разкажат за християнски практики, извършвани от техните християнски прадеди.
Същото е и с Мексиканските индианци - избити и сведени с 25 пъти по-малко като брой, принудително покръстени. Забравяш, че всеки, който е бил заподозрях в магьосничество е бил изгарян. Днес Официалният език в Мексико е испанският. Не е важна формата на управление, а факта, че местната индианска култура е била изкоренена в най-голяма степен.

В отговор на:

Апропо, преди няколко години бях за няколко седмици заедно с един мексикански колега. Оказа се, че е роден в едно малко селце в Северозападно Мексико в близост до небезизвестната пустиня Сонора. Попитах го знае ли за книгите на Кастанеда и срещал ли е такива неща там в Мексико. Отговорът му беше, че знае за книгите на Кастанеда, но че нещата описани там ги има само в книгите му, т.е. там където е живял и в околностите (човекът доста е пътувал), такива неща нито е срещал, нито пък е чувал някой да разказва за тях.



Аз пък питах един познат, който живее в района на семинарията, дали е чувал
в София да се практикува Ци Гун, Тай Чи и той ме гледаше като изтребител. А дъновистката поляна е на 15 мин от тях. Нали се сещаш, че това нищо не доказва.
Както едно време се смяташе, че щом някой е китаец, знае бойни изкуства. Кой какво знае няма нищо общо с това, къде живее или какъв цвят на кожата има.

В отговор на:

Споделям горното не за да за взимам някаква конкретна позиция, нито да го представям като аргумент за нещо. Според мен важното тук в клуба е човек да говори за това, за което той има опит.



аз си говоря точно от гледна точка на моя опит. Но както казвам "Даосите това, даосите онова", защото те са измислили и открили определени практики, така казвам и "шаманите това, шаманите онова". Нали от тук тръгна спора - защо съм се изразявал по тоя начин?

В отговор на:

Иначе е много лесно човек да се оплете във фантазиите си и да приеме желаното за реалност Примери за това има във всяка една духовна традиция.



Съгласен съм.

___________

Редактирано от mo32 на 07.07.07 08:11.



Тема Re: Приемането е следствие на вижданетонови [re: omotan]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано07.07.07 12:59



Миличък, според мен ти имаш един единствен проблем и той е пустословенето.
Не преди или след техника, а вместо.

А ако наистина нямаш намерение да правиш нещо, а ти се бърбори, то значи нямаш и проблем.



Тема Re: Приемането е следствие на вижданетонови [re: omotan]  
Автортcя (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 13:20



Казах ти какъв е начина
само Онзи, който гледа и виждо всичко, твоите грешки, може да ти помогне
Но хората обикновено не търсят Там,

иначи ще страдаш, ще се луташ без полза по други пътища



Тема Re: шаманитенови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано07.07.07 15:46



Пак си почнал май, интензивно да задържаш семето. Така наситено, написаното е невъзможно, без натрупана оджас.





Тема Re: шаманите [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано07.07.07 18:46



Че аз не съм спирал с изтеглянето на елексира до върха на златното цвете.



___________



Тема Re: шаманите [re: mo32]  
Авторpp (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 19:13



тогава що си толкова зле?



Тема Re: шаманите [re: pp]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано07.07.07 19:52



Извинявай, ако някога с нещо съм те засегнал, та да предизвикам това безсмислено, анонимно и емоционално възклицание. Бих се помъчил да ти отговоря, но целта ти май не е да получиш отговор, иначе щеше да питаш нещо конкретно.

Приеми, че съм зле по природа и дано това намали безполезния яд и гняв, който те кара да се заяждаш анонимно.



Знаеш ли защо самураите са викали имената си преди битка?

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.