Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: минаване отвъднови [re: omotan]  
Авторha! (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 13:17



...Няма отделни стъпки, които мога да направя без повече пояснения...
уфф. има. значи. като ти се случи пак онова спомняне от което се оплака, не се отдръпвай ми се потопи в него, нека те "боли", ще бъдеш приятно изненадан че всъщност не може да стане кой-знае колко по-лошо. може да не успееш от първия път да го минеш целия спомен, просто друг път пак.
изконсумираш ли го целия (може и на части) повече няма да те занимава със себе си. сладкото е че подобни спомени, със същото съдържание, заминават заедно с него и когато опреш до тях ще "прегледаш" само други моменти, без тези които вече си "изчистил"



Тема Re: от начинаещнови [re: omotan]  
Автор Лykpeция ()
Публикувано27.06.07 13:33



Има едно доста просто упражнение: говори. Разказвай своите истории. Разказвай ги на приятели, които са склонни да ги изслушат, на познати или на непознати, на камъните и тревите ако няма на кой; на колата си, на кучето или стайното си цвете, на някое дърво. Важното е да ги изказваш на глас и да се слушаш. Разказвай ги отново и отново, докато престанат да предизвикват в теб каквото и да е болезнено усещане.
Това е един от начините да освободиш затворената в случките енергия.



Тема Re: от начинаещнови [re: Лykpeция]  
Автор omotan (непознат )
Публикувано27.06.07 18:10



Ами пробвал съм. Ей така си говоря на нищото. След 4-5 минути ми изчезват думите. Само стоя и гледам като пукъл. Трябва да прилагам усилия, за да казвам нещо повече по-натам. Но не ми се връзват насилственото говорене и освобождаването.



Тема Re: от начинаещнови [re: omotan]  
Автор Лykpeция ()
Публикувано27.06.07 22:39



Да, сещам се за какво говориш.

И на мен ми е странно да говоря на нещо, което възприемам, като неодушевено. Или на нищото, както казваш. Обаче това е заради настройката ни, че вселената няма съзнание и не ни чува. Ако успееш да установиш контакт с... така да се каже духа, есенцията на това с което говориш, тогава е друго - чувството на контакт, на НЯКОЙ срещу теб ти дава по-голяма словоохотливост.
Най-лесно ми е да почувствам такъв контакт с растенията. Тях усещам, като по-близки от представителите на фауната. Ел. уредите съм забелязала, също реагират на настроенията ми. Компютърът и радиото са от най-чувствителните. Не съм пробвала още да им говоря, защото все пак предпочитам да говоря на хора и за сега все още има кой да ме изслуша. Но ако ти не си контактна личност можеш да опиташ.
Имай предвид, че за да установиш контакт с не-човешко същество, ще ти трябва известно време, постоянство, последователност и даже малко церемониалност. Например да му говориш винаги по едно и също време, да му измислиш име и т.н.




Тема голямите нещанови [re: Mиpo]  
Автор omotan (непознат )
Публикувано27.06.07 23:08



Това, за викането, беше образно казано, че не намирам отговор. Не, че съм почнал да се провиквам, като ходя по улицата. Разбирам, че не ми е ясно точно каква е причината за тези усещания. Да стигна до себе си - това е голямата цел на доста мистични учения. И е доста голяма и далечна, за да я търся непосредствено. Имам определени усещания, които засега са най-важни за мен. Тяхното решаване пак е от големия път, но не е време да се оглеждам къде съм стигнал - в началото съм. И да гледам генерално, ще е най-малко празно самохвалство. Обобщенията няма да ми свършат работа в настоящия момент. Нужна ми е забележима промяна, дори и малка, за да имам желание да продължавам по този начин. Едва ли ще стане нещо, ако се старая да се отпусна/освободя като стискам зъби и правя каквото ме съветват. Големите неща са далееечна цел.
А това за клуб Кастанеда пък съвсем не го схващам. Гледам, има си някаква отборна закачка между двата клуба кой е по-по-най. Има и реакции, присъщи на ученици, не на разумни хора. Ама аз не рабирам от същината на тези неща и там си решавайте кой прав и кой крив.
Изглежда ми, че суетата не е отношение на способността да се видим сами, а да приемем това, което виждаме. Когато човек е доволен от себе си, мнението на околните е въпрос на любопитство - в най-силните случаи. Човек така може да стане и доволна свиня. Затова и казават "добре е, защото не знае колко е зле". Дали някой е станал човек или прасе, пак е въпрос на лично мнение на всеки, които оценява. Какъвто и да съм, сега искам да съм по-доволен от себе си.
Това с електроните ми хареса. Човек е щастлив, когато получава това, което иска. Като не знае какво иска, как ли ще се радва на каквото е получил ?



Тема стъпкинови [re: ha!]  
Автор omotan (непознат )
Публикувано27.06.07 23:13



Имах предвид, че няма отделни стъпки в темата, посочена от Миро. Там бяха обобщени. Не, че по принцип няма. То, ако няма по принцип, за какво ли да питам.



Тема контактнови [re: Лykpeция]  
Автор omotan (непознат )
Публикувано27.06.07 23:25



Лелей, хвърли ме в джаза. Да измисля име на .. ъъъъ .. шкафа, и да му говоря в определено време !? Трябва много да се напия, че да го направя. Имам идеята, че важното е аз да говоря, а не някой да ме слуша. Нямам за цел някой да ме слуша. Говоренето е средство да подредя мислите си и аз да се чуя.
Контактът с добронамерен човек много помага. Но на кого ли му е приятно да слуша оплаквания ?
За растенията и аз съм чел, че реагират на музика, думи, дори и на мислите/намеренията към тях. За уреди не съм чул.



Тема гнева [re: пeпepyдa]  
Автор omotan (непознат )
Публикувано27.06.07 23:43



Съгласен съм, че описаните неща са следствие на внушени в детството отрицателни мнения. Дали човек е повече от травмите и усещанията си ? Ами, повече е, дори от всичкото, което успее да разбере за себе си. Ти се доверяваш на своето усещане и го следваш. За мен е трудно да разбера каква е причината за усещането. Ако трябва пряко да го следвам, значи много рядко да се виждам с хора. Този подход в случая не върви. Сега, това, интуицията да ме води, значи да стоя на място и да търся интуицията. Не става. Първо да намеря интуицията, т.е. себе си. Да, де, и аз това търся.
Какво мисля за гнева ли ? Забелязвам много гняв в себе си. Не заради нещо в ежедневието си. Дребните случки само правят вълнички, от които прелива чашата. Нямам и желание да крещя на околните. Пък и крещенето няма да премахне причината за гнева. Тренирах карате около година. Беше ми неловко да опитвам да направя удар с контакт в партньора. Не ме разтоварваше. Не съм намерил начин да изсипвам гнева си. Тичането ми помага за около час-два.



Тема Re: контакт [re: omotan]  
Автор Лykpeция ()
Публикувано28.06.07 00:26



Хе хе, in vino veritas! - са казали мъдрите люде. Това по повод напиването и разговорите с шкафа. Доколкото съм осведомена, една от очистителните практики е с алкохол, ама питай Миро за това - аз обикновено действам според каквото ми дойде.
В твоя случай казваш, че контактът с добронамерен човек много помага. Да, съгласна съм, че това предразполага, особено в началото. После обаче, когато свикнеш да разказваш започваш да усещаш и нещо друго - потребността на една история да бъде разказана (сякаш сама напира да излезе), та ако ще и да я разкажеш на дупка в земята (както направил онзи герой от приказката за цар Мидас, който, тъй като под страх от смъртно наказание не можел да сподели тайната с никого, пък тя напирала да излезе и мира му не давала и той изкопал една дупка в земята и извикал в нея: "Цар Мидас има магарешки уши!"...).
Та така...
Растенията със сигурност реагират. А това за уредиите го казвам от свой опит, който не е задължително да споделяш.



Тема Re: гнева [re: omotan]  
Авторпeпepyдa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 10:05



Извинявай ама нещо не ме разбираш! Значи намери пространство в което да изразяваш гнева, и виж какво седи отдолу. Значи за да се свържеш със себе си и с интуицията си първо трябва да махнеш всичко това което и пречи да се прояви. Когато си позволяваш да се разгневиш или да плачеш, ти виждаш какво има от долу. Обикновенно е някакъв страх. Ако имаш смелостта да приемеш страха и да си позволиш да го чувстваш, навлизаш в друг пласт болка, сълзи, уязвимост - изразяваш ги и под тях е твоето истинско същество. Когато обърнеш погледа навътре към твоите усещания, то става нещо като самонаблюдение. Вече не се идентифицираш с травмите а само ги разпознаваш и не им вярваш, не им даваш енергия. Необходимо е да приемеш твоите чувства, не да се бориш с тях, защото иначе никога не можеш да минеш отвъд. Това което мислиш че другите ти го причиняват или не ти позволяват нещо, или си мислиш че те си мислят определени неща за теб, всъщност си ти. Ти не си ги позволяваш, ти мислиш така за себе си. Свободата е вътрешно състояние! И това всичкото е твоето вътрешно малко дете, време е да му подадеш ръка и да го излекуваш! Но първо трябва да го приемеш, такова каквото е! Първо трябва да си кажеш едно голямо ДА. Да на страха, да на комплексите, да на гнева, на всичко и виж какво ще се случи........................




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.