Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:41 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отговорнови [re: nonetheless]  
Автор huanji ()
Публикувано10.10.07 22:23



Да, но тук не стават такива примерни дискусии, а се клонират никове...





Тема Re: Отговорнови [re: nonetheless]  
Авторinkurgita (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 22:26



В отговор на:

Автор: nonetheless

хахахах,
ти чете ли това тук http://www.yoga-bg.com/component/option,com_smf/Itemid,2/topic,984.0/ ?


Hahna li sa

???



Тема Re: Отговорнови [re: inkurgita]  
Автор huanji ()
Публикувано10.10.07 22:29



Как да го разбирам ника ти, нещо от рода на ин-кур-гита. Ин е вътре, второто го знаем, а гита е свещенната книга сигурно. Започва да ми мирише на сквернословие...аха.





Тема И още нещонови [re: inkurgita]  
АвторИнkyprнитa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 22:29



Не си напъвай мозъчето сега преди да си лягаш, я виж мен, аз изобщо не си използвам сивото вещество в картуната. Следвам препоръките на моя гуру Шибеков и ми е добре, задоволена съм като свиня в кочина





Тема Re: Отговорнови [re: huanji]  
АвторИнkykyrнитa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 22:33



В отговор на:

Автор: huanji
Тема: Re: Отговор

Как да го разбирам ника ти, нещо от рода на ин-кур-гита. Ин е вътре, второто го знаем, а гита е свещенната книга сигурно. Започва да ми мирише на сквернословие...аха.


Ох прав си, добре че ми каза, ще отида да се пречистя на църква, ще запаля свещи пред лика на Шибеков и ще прочета три пъти Кармата на Лазарев за да изчисля какви злини ще ми се струпат на чотората



Благодаря отново
подпис
Инкукугнуснита



Тема Re: Отговорнови [re: Инkykyrнитa]  
Автор huanji ()
Публикувано11.10.07 08:48



Не чети, аз съм чел вместо теб, ще ти се струпа банннн.





Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: Бpaxмaн]  
АвторAйko (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 19:00



Аз не мисля, че животът има някакъв определен смисъл. И ако ти имаш отговор на въпроса - какъв е смисълът на живота (не ми се ходи сега да търся по други форуми какво си писал)- значи още си далеч от истината. Също така, не би могло да се каже, че животът е безмислен. Той просто Е. И е такъв, какъвто е. Няма нужда да му се прикачват качества и квалификации. И няма нужда Бог да го сътворява. Както и няма нужда ти да го правиш по-добър, или по-лош.



Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: Бpaxмaн]  
Автор nonetheless (ентусиаст)
Публикувано11.10.07 19:28



"Случи се така, че в един град помолих някакъв брахман да ме приюти, исках да прекарам в дома му дъждовното време от годината; и брахманът ме прие. Живеех там, зает със служене на бога и с други дела. И веднъж, събуждайки се рано сутринта, чух разговора между брахмана и неговата жена. Брахманът каза: "Брахманке! Тази сутрин настъпва лятното слънцестоене, което ни носи толкова блага. Затова аз ще отида в селото да приема подаръците. А ти в чест на слънцето трябва да нагостиш с нещо някакъв брахман." Като го охули със свадливи думи, тя отговори: "Бедни брахмане, откъде ще намериш угощение? Мигар не те е срам да говориш така ? Та помисли:

Откакто за ръка те хванах,
аз капка радост не познах,
без вкусно ядене останах,
безценен накит не видях!"

Щом чу това, два пъти роденият, треперейки от страх, едва произнесе: "Брахманке! Не бива така да се говори. Нали е казано:

Е, за какво пък да не може
при нужда залък да дадеш.
Кой тъй се е замогнал, боже,
че да остане без ламтеж?




Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: Aйko]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 21:20



В отговор на:

Автор: Aйko
Тема: Re: Смисъла на живота?

Аз не мисля, че животът има някакъв определен смисъл. И ако ти имаш отговор на въпроса - какъв е смисълът на живота (не ми се ходи сега да търся по други форуми какво си писал)- значи още си далеч от истината. Също така, не би могло да се каже, че животът е безмислен. Той просто Е. И е такъв, какъвто е. Няма нужда да му се прикачват качества и квалификации. И няма нужда Бог да го сътворява. Както и няма нужда ти да го правиш по-добър, или по-лош.


Знам ги такива като теб

Дори и да отидеш няма да можеш да прочетеш нищо. А ако се опиташ да прочетеш, ще спреш на втората минута защото няма да може да разбереш нищо. Така че добре правиш, няма смисъл да ходиш там да четеш.

За теб ще направя едно изключение, ще ти кажа само на бързо един от изводите там в другият форум:

Ти си този който ТРЯБВА ДА ПРЕДАДЕ СМИСЪЛ НА ЖИВОТА СИ! От теб зависи! Ако си кретен, живота ти ще бъде безсмислен. Ако постигнеш мъдрост, ще осмислиш живота си!

За повече подробности и за тънкостите, поживей още 40-50 години на тази земя, гледай да се изучиш малко, и да практикуваш изученото и след това виж да намериш нещо подобно на това което аз съм писал. Има доста, и няма нужда да се търси много



Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: nonetheless]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 21:23



Един наистина ПРЕКРАСЕН ПРЕВОД на Панчатантра!! Супер е!!

Всеки трябва да го чете и на всеки да му стане настолна книга, а не разни келешки откровения на пророци като Прем Креват, Дънов, Нирмала и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.