Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Смисъла на живота?  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 11:52



От време на време във форума на Йога се появяват добри въпроси и теми на които заслужва да се отговори.
В темата на Имаго се появи въпрос:

Какъв е смисълът на живота? С каква цел е създаден този свят?

Веднага се появи един „мъдрец” Папарозко (хихиии) който измъдри следният отговор:

По повод на непрераждането не Ви ли се струва, че на душата би й омръзнало да витае вечно в латералното пространство бездейна?
Доколкото си спомням на БОГ му е омръзнало да се носи вечно из тъмнината и хаоса и накрая решил да сътвори света т.е. материята, та камо ли душата човешка да издържи вечно без материйка. Можем само да гадаем за вечността.



Негово посерачество, Славният Вампирясъл Мъдератор Coorhagen*Willendorf спря за момент да бие с греблата по главите на юзерите (той го прави това защото си компенсира чувството на патологичен страх от смъртта за собственото си дребно его), и благоволи да каже по този въпрос:

Мъдри слова!
И аз подозирам, че Всевишния е заговориничел срещу си, като се е разделил на множество, за да се позабавлява.... проблема е (ако може да се каже, че е проблем), че неговото забавление, а и покой са в едно и също време и са вечни.


Аз не съм вярващ, но ако бях вярващ не бих си позволил такъв лукс да обиждам всевишния в скука. Нали е всемогъщ? От къде на къде ще му става скучно? Значи нещо му липсва, значи не е съвършен.

Според двамата умника отговора на въпросите:

Защо е създаден този свят? Какъв е смисъла на живота?

се състои в това че на Бог му станало скучно от безделие и за занимавка сътворил вселената и започнал да се превъплощава в различните живи същества. Това бръз отговор който се дава главно в пураните за хората които работят на полето и садят картофи и ориз. Главите им са достатъчно заети с други проблеми и за тях подобен отговор върши работа. Убива въпроса им и те получават нужното им удовлетворение. Без дори да се замислят че подобен отговор е противоречив със собствените им разбирания за могъщество и съвършенство на техният измислен БОГ!



Какъв е отговора ще напиша след малко



Тема Отговорнови [re: Бpaxмaн]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 14:52



Тъй като в този форум някой модератори и администратори съвсем са се забравили и изтривят цял отдел наведнъж

просто не си заслужава да се пише сериозно и повече от едно две изречения. Затова отговора го давам във форума на Имаго. Освен това там има възможност всеки да си поправя грешките, да коригира и донаглася това което е писал, без да има нужда при това да се моли на разни Модератори Вампири да му направят подобна услуга





Тема Re: Отговорнови [re: Бpaxмaн]  
Автор lmago (йоговед)
Публикувано07.04.07 22:22



Правилно. Смисълът на живота е да пишеш във форума на Имаго.



* * *
::

Тема Re: Отговорнови [re: lmago]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано08.04.07 11:53



А аз си помислих, че смисълът на живота са четирите двойки 22:22



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Отговорнови [re: Darth_Vader™]  
Автор lmago (йоговед)
Публикувано08.04.07 13:59



Това са две двойки. Първата двойка числа е 22, а втората също 22.



* * *
::

Тема Re: Отговорнови [re: lmago]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано08.04.07 17:26



Много двойки си написал символично на Брахмана. Надявам се, че не си му сърдит...



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: Бpaxмaн]  
Авторблy (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 13:48



това което преживяваме е един ден на БОГ.
от големия взрив до голямото свиване,това е един ден от живота на бог,а за нас цяла вечност.
за смисъл изобщо не може да се говори в момента,понеже нашето човешко съзнание не е в състояние да погледне абсолютно обективно на цялата вселена и всички събития с тяхната взаимовръзка.



Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: блy]  
Авторlight (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 20:30



Аз обаче разкрих тайната на живота и света въобще
и най-вече голямата мистерия какво съм аз



Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: light]  
Автор BrandofAmber ()
Публикувано17.04.07 20:44



и какво се оказа?

All of this has happened before, and all of it will happen again.


Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: BrandofAmber]  
Авторlight (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 21:58



искаш да ти кажа смисъла?


с една дума не може да се предаде, с милион думи също

оказа се голяма изненада



Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: light]  
Автор BrandofAmber ()
Публикувано17.04.07 22:18



тъжно
но пък има логика - ако можеше да се предаде с думи
все някой щеше вече да го е казал ;)

ами нищо де - и ние някой ден може да се изненадаме
знае ли човек...

All of this has happened before, and all of it will happen again.


Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: BrandofAmber]  
Авторlight (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 22:30



да, казвано е по много различни начини
и е много просто
но хората не го чуват, минава им покрай ушите



Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: BrandofAmber]  
Авторlight (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 23:07



то не може да се предаде чрез казване
не е каго грипния вирус да прескочи



Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: light]  
Автор BrandofAmber ()
Публикувано17.04.07 23:17



ами не е хубаво така
такива неща като грипния вирус прескачат
пък това - хем е и важно - не ще гадта

ама какво да се прави...

All of this has happened before, and all of it will happen again.


Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: Бpaxмaн]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 15:19



Брахмане, здрасти, добре че те открих тука. Не е по темата, ама имам нужда от помоща ти. Ти нали живееш ж англия, ако се не лъжа? Можеш ли да ми кажеш на кой район принадлежи номера на лек автомобил - NI 39 JHS. Мерси предварително.



Тема Re: Отговорнови [re: Бpaxмaн]  
АвторSouLmaTe (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 21:37



Второ за Мокша - тоест за освобождение от прераждане. Действително класическото определение е точно това което посочвате. Без спиране на прераждането няма смисъл да се говори изобщо за Мокша. Но това е класическото схващане. Аз го разбирам, зная го но не съм съгласен с него. Мисля, че тази теория вече си е изпяла песента и повече не трябва да се взема на сериозно. Под Мокша на кратко разбирам по скоро изграждането на една мъдрост, на едно знание с помощта на което йогинът контактува по друг различен начин със света. Неговите възприятия вече не остават толкова дълбоки следи, и той умее да се разграничава от своите многобройни желания. Такъв йогин който е постигнал Самадхи умее да контролира по добре себе си и своите желания. Това не е чисто мое схващане. Ако погледнете втора глава на Бхагават Гита от 54 ти стих нататък до края на главата – това е известната така наречена част Стита Праджна. Арджуна там пита Кришна какво е характерно за човек който е постигнал Мокша. Кришна отговаря като дава точно описание и не споменава дори един път за „освобождение от прераждане”. По принцип всеки сериозен ведантист когато обяснява що е това Мокша, ще сложи на последно место думите „освобождение от прераждане” като фактор за постигане на Мокша. Далеч по важно и по акцентирано е да се освободи човек от желанията си. Онези учители които акцентират върху освобождение от прераждане по принцип са малко или много съмнителни.
Бpaxмaн

Приятелю не съм чел Бхагават Гита,но сигурно след глава втора 54 стих има и следващи глави.И сигурно в тях Кришна акцентира върху недостигналите самадхи а именно прераждането.
Онези учители които акцентират върху освобождение от прераждане по принцип са малко или много съмнителни


Дали мокша не е резултатът от достигналите самадхи?
Дали прераждането не е резултатът от недостигналите самадхи?

Има ли смисъл да се дава отговора на двата въпроса.





Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: Бpaxмaн]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано30.04.07 12:52



Здравей Брахман,

Написал си много мъдри слова. Аферим!
Значи чувството скука не е присъщо на БОГ, или той не може да се излага /много интересно пред кой?/ да скучае.
Значи сътворяването на Вселената не може да бъде за забавление, защото тъй като БОГЪТ е могъщ и съвършен просто ще стане за посмешище в очите на обикновените, а още повече на "мъдрите" хора.
И тъй като ти си част от БОГА /или както искаш го наречи/, което мисля че няма да отречеш, моля те замисляй се какви думи използваш /като негово посерачество и Вампирясъл Мъдератор/ за да не го срамиш.

Бъди здрав и мъдър!

Никога не казвай никога!



Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: paparosko]  
Автор vitaminko (непознат)
Публикувано30.04.07 20:26



Брахман е атеист. Не вярва в бог! Аз също!





Тема Отговор на Папарозко и малко за ЕВТИМОВнови [re: paparosko]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 10:53



Значи чувството скука не е присъщо на БОГ, или той не може да се излага /много интересно пред кой?/ да скучае.


Ами бог се излага пред тези които вярват в него

Бог е едно творение на ума на хората. Хората са си го създали като всемогъщ, такъв е в тяхното въображение. Един ВСЕМОГЪЩ бог не може да бъде ЗАВИСИМ!! Човек който изпитва скука е зависим от собствените си желания, несъвършен. По същият начин един бог който изпитва скука е зависим несъвършен. Следователно има противоречие. Не може един съвършен бог да изпитва зависимост и скука!

Подобни допотопни схващания за всемогъщият бог който скучае са характерни само за примитивните религии. Ако погледнеш пураните, или древногръцката митология, там боговете се карат помежду си, водят войни, страдат от всякакви неща. Затова ако ме питаш мен, старите митологии са ми по симпатични и по достоверни от схващанията на съвремените модерни теистични течения.

Иначе бог е едно творение на ума на суеверните умове на хората което е изпълнено с какви ли не противоречия. Може да се пишат томове по този въпрос!

И тъй като ти си част от БОГА /или както искаш го наречи/, което мисля че няма да отречеш, моля те замисляй се какви думи използваш /като негово посерачество и Вампирясъл Мъдератор/ за да не го срамиш.


Само му помагам на Вампирясалият Модератор. Момчето е много объркано, и е добре да се усети. Все пак не може да се отрече че е достатъчно интелегентен и ще бъде жалко да пропадне само защото се увлича по глупости



А тук може да се прочете нещо друго! Що е интензивна практика?




Тема Re: Отговор на Папарозко и малко за ЕВТИМОВнови [re: Бpaxмaн]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано01.05.07 23:03



Здравей Брахман,

Това за скуката на БОГА го бях написал в началото за да разведря атмосферата. Не можах да разбера, защо се впрегна толкова?
Нещо обидих ли те или що? Ако е така - много съжалявам.
Що се отнася до това има ли БОГ чувства или няма може да се води интересна дискусия.
Както разбирам, обаче, ти си атеист човек и това сигурно няма да ти е интересно.
Аз също избягвам да наричам твореца на всичко БОГ, въпреки това уважавам хората, които вярват в него.

Бъди здрав и дълголетен!

Никога не казвай никога!



Тема Насищане с познание за Боганови [re: Бpaxмaн]  
Авторzeus (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 06:20



Насищане с познание за Бога

От една страна, ние ясно съзнаваме, че няма ни каква полза за човека, ако придобие целия свят, а повреди на душата си (срв. Мат. 8:36). От друга - е повелята на Господа: „Идете, научете всички народи, като ги кръщавате в името на Отца и Сина и Светаго Духа” (Мат. 28:19). „Даром получихте, даром давайте” (Мат. 10:8).
Заедно с това ни идва и мисълта: най-насъщната нужда на човеците в този свят е да познават истинния Бог (вж. Йоан 17:3). Но как да Го открият?
Необходимо е познанието за Бога да пребъдва на земята, за да не блуждаят хората като овци без пастир. Това познание е толкова важно, че за него преп. Исаак Сирин казва страшни думи, трудни за възприемане без да причинят недоумение и болка у мнозина: „Вършещите знамения и чудеса, явяващите сила в света, не ги и сравнявай с онези, които са се посветили на безмълвие с богопознание. Възлюби повече свещеното бездействие на безмълвието даже и от насищането на гладните в света, даже и от обръщането на народите към поклонение пред Бога.”
Да възлюбиш външното бездействие на безмълвието повече, отколкото насищането на гладните?
Има два вида гладни: телесно и духовно. „Ето, настъпват дни, казва Господ Бог, когато ще пратя на земята глад - не глад за хляб, не жажда за вода, а жажда за слушане на думите Господни. И ще ходят от море до море, ще се скитат от север до изток, търсейки словото Господне, и няма да го намерят. В оня ден ще премират от жажда хубавите девици и момци, които се кълнат в греха самарийски и казват: жив е твоят бог, Дане, и жив е пътят за Вирсавия! - те ще паднат и вече няма да станат” (Амос 8:11-14).
Навсякъде днес се наблюдава смущение на духа, непрестанно нараства отчаянието. Книги се издават в огромни количества, както никога досега, но за съжаление, повечето от тях носят синкретичен характер, с опити да се слепят в едно цяло разнородни елементи, които често пъти си противоречат в самата си същност и са практически несъвместими. Оттук и умножаващото се объркване.
А св. Исаак Сирин считал покаянието и разумното безмълвие за най-верния път към познание за Бога и живот в Него. Именно това, което толкова рядко се среща на земята, той считал за най-важното дело. Загубата на истинското богопознание, което ни е дадено от Христа и от Светия Дух, би било невъзстановима загуба за целия свят.


Архим. Софроний (Сахаров)



Тема Re: Отговор на Папарозко и малко за ЕВТИМОВнови [re: paparosko]  
Автор мaя1 (илюзия)
Публикувано20.09.07 22:30



Teмата е интересна,но моля ,дайте ми дефиниция на понятието "смисъл",за да мога да се включа.По моите критерии животът няма смисъл и затова е интересно да се живее-напук на безсмислието.Впрочем,знаете ли,че има някакви насекоми,които дори нямат уста;те живеят толкова кратко,че не успяват да се нахранят.Просто няма смисъл да имат уста.Чудя се ние хората от какво нямаме нужда?

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: Отговор на Папарозко и малко за ЕВТИМОВнови [re: мaя1]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано20.09.07 22:51



Да животът няма смисъл наистина. Или - по-точно да се каже - Животът е отвъд всякакви понятия на човешкия ум, в т.ч. и относно "смисъл".



Тема Re: Отговор на Папарозко и малко за ЕВТИМОВнови [re: бeзпътeн]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 00:25



смисълът на живота е самият живот
който е ...?



Тема Re: Отговор на Папарозко и малко за ЕВТИМОВнови [re: мaя1]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 00:36



но затова пък имат размножителни органи
и дори да успеят да се нахранят, успяват да продължат рода
явно



Тема Re: Отговор на Папарозко и малко за ЕВТИМОВнови [re: мaя1]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано21.09.07 08:02



малко ме разсмя малко ме натъжи с това знаете ли че има насекоми дето

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Отговор на Папарозко и малко за ЕВТИМОВнови [re: Бpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано10.10.07 21:36



Не разбрах какво ти пречи Евтимов като практикува по 6-7 часа. Няма лошо, той е пенсионер и сега му е времето.





Тема Re: Отговорнови [re: Бpaxмaн]  
Автор nonetheless (ентусиаст)
Публикувано10.10.07 22:11



Недей да ходиш в Индия !
Чух че там имало една секта, която трепела мисионери ...





Тема Re: Отговорнови [re: nonetheless]  
Автор huanji ()
Публикувано10.10.07 22:13



Не бе онзи беше от християнска секта, а ортодоксалните индуси ги трепели тях.





Тема Re: Отговорнови [re: huanji]  
Автор nonetheless (ентусиаст)
Публикувано10.10.07 22:15



хахахах,
ти чете ли това тук

?



Тема Re: Отговорнови [re: nonetheless]  
Автор huanji ()
Публикувано10.10.07 22:23



Да, но тук не стават такива примерни дискусии, а се клонират никове...





Тема Re: Отговорнови [re: nonetheless]  
Авторinkurgita (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 22:26



В отговор на:

Автор: nonetheless

хахахах,
ти чете ли това тук http://www.yoga-bg.com/component/option,com_smf/Itemid,2/topic,984.0/ ?


Hahna li sa

???



Тема Re: Отговорнови [re: inkurgita]  
Автор huanji ()
Публикувано10.10.07 22:29



Как да го разбирам ника ти, нещо от рода на ин-кур-гита. Ин е вътре, второто го знаем, а гита е свещенната книга сигурно. Започва да ми мирише на сквернословие...аха.





Тема И още нещонови [re: inkurgita]  
АвторИнkyprнитa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 22:29



Не си напъвай мозъчето сега преди да си лягаш, я виж мен, аз изобщо не си използвам сивото вещество в картуната. Следвам препоръките на моя гуру Шибеков и ми е добре, задоволена съм като свиня в кочина





Тема Re: Отговорнови [re: huanji]  
АвторИнkykyrнитa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 22:33



В отговор на:

Автор: huanji
Тема: Re: Отговор

Как да го разбирам ника ти, нещо от рода на ин-кур-гита. Ин е вътре, второто го знаем, а гита е свещенната книга сигурно. Започва да ми мирише на сквернословие...аха.


Ох прав си, добре че ми каза, ще отида да се пречистя на църква, ще запаля свещи пред лика на Шибеков и ще прочета три пъти Кармата на Лазарев за да изчисля какви злини ще ми се струпат на чотората



Благодаря отново
подпис
Инкукугнуснита



Тема Re: Отговорнови [re: Инkykyrнитa]  
Автор huanji ()
Публикувано11.10.07 08:48



Не чети, аз съм чел вместо теб, ще ти се струпа банннн.





Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: Бpaxмaн]  
АвторAйko (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 19:00



Аз не мисля, че животът има някакъв определен смисъл. И ако ти имаш отговор на въпроса - какъв е смисълът на живота (не ми се ходи сега да търся по други форуми какво си писал)- значи още си далеч от истината. Също така, не би могло да се каже, че животът е безмислен. Той просто Е. И е такъв, какъвто е. Няма нужда да му се прикачват качества и квалификации. И няма нужда Бог да го сътворява. Както и няма нужда ти да го правиш по-добър, или по-лош.



Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: Бpaxмaн]  
Автор nonetheless (ентусиаст)
Публикувано11.10.07 19:28



"Случи се така, че в един град помолих някакъв брахман да ме приюти, исках да прекарам в дома му дъждовното време от годината; и брахманът ме прие. Живеех там, зает със служене на бога и с други дела. И веднъж, събуждайки се рано сутринта, чух разговора между брахмана и неговата жена. Брахманът каза: "Брахманке! Тази сутрин настъпва лятното слънцестоене, което ни носи толкова блага. Затова аз ще отида в селото да приема подаръците. А ти в чест на слънцето трябва да нагостиш с нещо някакъв брахман." Като го охули със свадливи думи, тя отговори: "Бедни брахмане, откъде ще намериш угощение? Мигар не те е срам да говориш така ? Та помисли:

Откакто за ръка те хванах,
аз капка радост не познах,
без вкусно ядене останах,
безценен накит не видях!"

Щом чу това, два пъти роденият, треперейки от страх, едва произнесе: "Брахманке! Не бива така да се говори. Нали е казано:

Е, за какво пък да не може
при нужда залък да дадеш.
Кой тъй се е замогнал, боже,
че да остане без ламтеж?




Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: Aйko]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 21:20



В отговор на:

Автор: Aйko
Тема: Re: Смисъла на живота?

Аз не мисля, че животът има някакъв определен смисъл. И ако ти имаш отговор на въпроса - какъв е смисълът на живота (не ми се ходи сега да търся по други форуми какво си писал)- значи още си далеч от истината. Също така, не би могло да се каже, че животът е безмислен. Той просто Е. И е такъв, какъвто е. Няма нужда да му се прикачват качества и квалификации. И няма нужда Бог да го сътворява. Както и няма нужда ти да го правиш по-добър, или по-лош.


Знам ги такива като теб

Дори и да отидеш няма да можеш да прочетеш нищо. А ако се опиташ да прочетеш, ще спреш на втората минута защото няма да може да разбереш нищо. Така че добре правиш, няма смисъл да ходиш там да четеш.

За теб ще направя едно изключение, ще ти кажа само на бързо един от изводите там в другият форум:

Ти си този който ТРЯБВА ДА ПРЕДАДЕ СМИСЪЛ НА ЖИВОТА СИ! От теб зависи! Ако си кретен, живота ти ще бъде безсмислен. Ако постигнеш мъдрост, ще осмислиш живота си!

За повече подробности и за тънкостите, поживей още 40-50 години на тази земя, гледай да се изучиш малко, и да практикуваш изученото и след това виж да намериш нещо подобно на това което аз съм писал. Има доста, и няма нужда да се търси много



Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: nonetheless]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 21:23



Един наистина ПРЕКРАСЕН ПРЕВОД на Панчатантра!! Супер е!!

Всеки трябва да го чете и на всеки да му стане настолна книга, а не разни келешки откровения на пророци като Прем Креват, Дънов, Нирмала и т.н.



Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: Бpaxмaн]  
Автор nonetheless (ентусиаст)
Публикувано11.10.07 22:08





..шшт, тихо да не чуят християните






Тема Re: Смисъла на живота?нови [re: Бpaxмaн]  
АвторAйko (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 12:22



Продължавам да твърдя, че животът е перфектен такъв, какъвто е. Но за да видиш това, първо трябва да си спрял с разделението. Примерно на смислено и несмислено.
Учудва ме твоята арогантност и още повече ме учудва факта откъде идва. Не е от това, което см написал, а по причина, че не желая да ровя и да те чета в други форуми.
Изводите, които си направил за това какво мога и какво не мога не струват и пукната пара, защото ти няма откъде да знаеш това. Единственото, което можеш със сигурност да знаеш е - какво и доколко ТИ САМИЯТ можеш.
Благодаря за изключението, което си направил.
Ще ти кажа само, че ако постигнеш мъдрост, ще разбереш, че няма нищо за постигане.
Благодаря и за препоръките, но пътят СИ ГО ИЗБИРАМ САМ!!!!
Това, което зная Е МОЕ ЗНАНИЕ!!!!
НИЩО не съм взел назаем, защото ми е пределно ясно, че не можеш да задържиш нищо, което не си заслужил.
А пък ти продължавай да правиш живота си смислен, безмислен.....изборът си е лично твой.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.