Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Примернови [re: BrandofAmber]  
Автор .:Mystical:. (delightful)
Публикувано15.03.07 21:12



ако си говорим за усещания, една емоция като гнева има толкова много пластове и вибрации, че май няма два еднакви гнява (егати думата :)) а гневът на ошо ако изобщо може да се използва тази дума в смисъла, че той изразява активно несъгласие и отхвърляне на нещо, няма общо с гнева на таксиметровия шофьор към задръстванията, все едно той закъснява за някъде (неговата работа е да стои в колата и да не ходи никъде, така че дори тази елементарна мисъл не му хрумва, а се подава на някакви готови емоции).

.·:*¨*:·.Never mind, Light happens.·:*¨*:·.


Тема Re: Примернови [re: .:Mystical:.]  
Автор mo32 (ГъЗ)
Публикувано15.03.07 21:15



Относно книгата - за съжаление не й помня заглавието. Най-добре си спомням че имаше някакви същества "птицерози" - птицерог (ед. ч.).

Относно форумните изяви - повечето неща според мен са буря в чаша вода, особено препирните, сръдните и споровете. Прекалено стерилна обстановка. Дори не могат да те наплюят т.е. само думи.

Интересното е, когато попаднеш на човек, който е извор на информация и има какво да научиш. На живо тия хора са още по-интересни. Въобще живото общуване е доста по интересно с хората от форума. Някои изявени и уверени "форумджии" не са чак толкова уверени, някои, които пишат рядко, пък се оказват доста интересни събеседници. Иначе не бих си вадил извод за някой само по написаното от него.

Редактирано от mo32 на 15.03.07 21:16.



Тема Re: Примернови [re: mo32]  
Автор .:Mystical:. (delightful)
Публикувано15.03.07 21:22



и аз съм на същото мнение, най-съществените неща по някоя тема няма как да се сложат като отговор на нещо, защото не се покриват с въпроса, а понякога пускането на тема за важните според теб неща няма смисъл за останалите. също и балансът между обективност и субективност е особено важен в каквито и да е преживявания и оценката им.
колкото до многословното писане, можеш да си извадиш някои чисто психологически изводи за профила на този човек, а иначе от една две фрази, по-скоро вадиш заключение за твоето възприемане на тези фрази, отколкото за човека. според мен заяждането на лична основа с някой е особено клаустрофобичен процес и чопленето в нечия друга психология е дребнаво и не си заслужава.
активността във форумите не е белег за някакво разбиране, а по-скоро означава, че този човек има по-малко време да упражнява нещата, за които говори :)

.·:*¨*:·.Never mind, Light happens.·:*¨*:·.


Тема Re: Примернови [re: BrandofAmber]  
Автор mo32 (ГъЗ)
Публикувано15.03.07 21:29



В отговор на:


ако това е просветление - да нямаш его
(тоест да нямаш прегради пред възприемането на света)



Егото е косвена пречка при прякото възприемане на света. Не за друго, а защото черпи от енергията ни и по този начин ни лишава от сили да покажем глава над водата и да видим света ясно. Единствено вредно нещо в егото е неговата енергоемкост. Човек не става автоматично нито по-добър, нито по-интелигентен, нито по-красив без его. Просто ще има допълнителна мощност/енергия, която да използва както намери за добре. А за да я използва тая енергия за полезни неща, то на човек му трябва абстрактна идея. Иначе ще стане прекрасен инженер, или крадец, или водопроводчик, но нищо особено като човек.
Но пък от друга страна нищо не е възможно без енергия. Все пак живота е движение.
В тоя смисъл егото косвено влияе на възприятието, чрез обема на енергията. Когато човек има повече енергия(поради липса на его) все едно става "изравняване на налягането" между личната енергия и тая на вселената и възприятието се разширява. Поне така пише по дебелите книги.



Тема Re: Примернови [re: .:Mystical:.]  
Автор BrandofAmber (извънмезно!)
Публикувано15.03.07 21:30



"чопленето в нечия друга психология е дребнаво и не си заслужава. "

виж тук не съм съгласен :)
не мисля че има нещо което да не си заслужава
всяко нещо си е в контекста
да се каже че нещо универсално не си заслужава
значи да се отрича смисъла това нещо да съществува

не мисля че има такова :)
мисля че човек може да разбере доста за себе си
от подобни неща
а мисля че може да помогне
и на другите ако знае какво прави

идеята че никой не може да помогне на никой друг
от моя гледна точка работи само в огледалния процес
а огледалния процес работи само в 3Д-то
от 4 нагоре принципите все пак са други

имаме достъп до тях(земята с четириизмерни основи и бла, бла)
и да се изолираме само до отражения
и собственото си виждане за себе си
ми се струва доста по клаустрофобично



Тема Re: Примернови [re: mo32]  
Автор BrandofAmber (извънмезно!)
Публикувано15.03.07 21:34



де да знам
звучи вярно

" "изравняване на налягането" между личната енергия и тая на вселената и възприятието се разширява"

по скоро идеята ми беше
че ако стане такова изравняване
вселената, възприятията ти и въобще всичко
започват да ти влияят много по-силно



Тема Re: Примернови [re: BrandofAmber]  
Автор incognita ()
Публикувано15.03.07 21:44



извинявайте, че се намесвам в този много личен разговор между 2-3-ма,
(и то с регистрирания си ник)


но все пак е форум

Но искам да кажа нещо:
Да нямаш Его значи да не си "деятелят" - нищо повече!

много заблуди и невежество (много тежка дума, нали?)
забелязвам
но то просто е объркване, някаква каша, която се появява в ума,
когато умът се опитва разбере истената за нещата
и най-вече за себе си -
тава "аз- деятелят"

- дали го има наистина?
- запитайте себе си (но много искренно)



Тема Re: Примернови [re: incognita]  
Автор BrandofAmber (извънмезно!)
Публикувано15.03.07 21:50



в този контекст май да
няма деятел=няма его
съответно деятеля(личноста) се оказва илюзорно изградена
за да предпазва
от пряк досег с реалноста


но идеята е че е изграден с дадена помошна цел
в случая да "предъвква" реалноста
и да ни дава изводите като опитност
вместо директно цялата реалност
да се вади като опитност(което би било
много по натоварващо)

това е полезно
когато не можем да се справим с реалноста директно
като такова понякога е нужно
а понякога не

поне така си мисля
не знам



Тема Re: Примернови [re: .:Mystical:.]  
Автор mo32 (ГъЗ)
Публикувано15.03.07 22:00



В отговор на:

активността във форумите не е белег за някакво разбиране, а по-скоро означава, че този човек има по-малко време да упражнява нещата, за които говори :)



Съгласен съм. Макар в последно време доста да пиша тук, което ме постава в графа "дървени философи".

Както вече споделих - само при директно и живо общуване може да се придобият ясни впечатления за някой човек. Няма начин да сбъркаш, че някой (не)практикува нещо си. Винаги си личи, независимо какво приказва човека. Тялото има собствен език и излъчване, предава собствено послание.



Тема Re: Примернови [re: mo32]  
Автор BrandofAmber (извънмезно!)
Публикувано15.03.07 22:07



води се че 7% от информацията
идва от смисъла който се влага в думите
около 35 май беше интонацията
и останалите са позиция на тяло/излъчване и т.н.

в клубовете работим с тези 7%
заедно с още малко от 35-те
добили форма на синтаксис/цвят/ника

от тях може да се разбере много
за менталното/емоционалното тяло на човека
но за целия него
мисля че почти нищо :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.