Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Честит празник на всички дами!нови [re: Ищap_]  
Автор mo33 (член)
Публикувано08.03.08 12:20



Няма. Отивам да се облагородя малко и белким ашладисам някоя благородна слива. Пролет идва и жените приказват и мислят за глупости



Чао



Тема Re: Честит празник на всички дами!нови [re: mo33]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано08.03.08 13:19



Приятно ашладисване, воине!





Тема Как се усещаш днес?нови [re: Ищap_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано08.03.08 13:24



Усещаш ли днес, 8ми март, като по-специален и празничен ден за теб в сравнение с вчера и онзи ден? И, ако да, защо?

Прегръдка





Тема Re: Как се усещаш днес?нови [re: Mиpo]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано08.03.08 14:41



Ако трябва да съм честна ммммммм...........никак!

Харесва ми само еуфорията, вниманието на мъжете към жените, хората в такива дни успяват да си кажат само хубави неща, което ежедневието не позволява.



Интересното е , че ми се обаждаха жени и мъже , които бях забравила, а си мислех , че и те мен.Получих и любимите ми червени рози от приятели /мъже/, с които контактувам само , когато трябва да споделим нещо и да се видим ей така, на кафе.

Самият празник като идея не ме кефи, точно защото е заложен феминизмът в основата му.

Днес ми стана хубаво като видях , че денят е слънчев, хората се суетят, всеки е внимателен с другия, няма го напражението , пролетта идва...........и т.н.

А и с твоите прегръдки денят ми ще бъде цялостен.



Тема Re: Как се усещаш днес?нови [re: Ищap_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано08.03.08 16:17



Хубаво е да е честен човек. Всъщност, с доста стремящи се към будност жени съм разговарял за 8ми март и нито една не ми е казала, че усеща вътре в себе си този ден повече празничен от предходните или следващите дни...

Но пък много хора и от двата пола продължават механично и несъзнателно да компенсират на 8ми март нещо, което не правят през останалите дни. Всеки ден е чудесен повод за взаимно внимание (и себе-внимание) и ежедневието не е извинение за липсата им.

Не забравяй да подсетиш нежно и тактично мъжете, които те орозовяват (даряват с рози) и прегръщат само на 8ми март да не забравят да го правят и на 9ти и на 99ти. И най-важнотo, не забравяй и ти сама да се даряваш със същото това внимание всеки ден и миг.





Тема Re: Как се усещаш днес?нови [re: Mиpo]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано08.03.08 16:35



Извинявай, но не разбрах кой е бил честен с теб-аз или другите, с които си разговарял?

Но пък много хора и от двата пола продължават механично и несъзнателно да компенсират на 8ми март нещо, което не правят през останалите дни. Всеки ден е чудесен повод за взаимно внимание (и себе-внимание) и ежедневието не е извинение за липсата им.


Знаеш много добре, че на практика това е трудно осъществимо.Затова се наслаждавам на моментното внимание и припомняне, че някой ме цени, а аз така и не съм го разбрала.Не бих се сърдила ако това внимание го няма целогодишно, поради факта, че и аз самата съм толкова погълната от собствения си живот, че забравям да поглеждам хората около мен с внимание, а не минавайки през тях и виждайки пак самата мен , отвъд тях.
Не знам дали изразих ясно тезата си, дано ме разбереш.

Що се отнася до даряването на внимание към самата мен, във всеки един миг, мисля, че тази област ще си остане винаги девствена в мен.
Има неща, които са такава бетонирана рутина, че и самовнушението няма да ми помогне да я разруша.



Целувка и прегръдка



Тема Re: Как се усещаш днес?нови [re: Ищap_]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано08.03.08 22:24



...Знаеш много добре, че на практика това е трудно осъществимо...
...Що се отнася до даряването на внимание към самата мен, във всеки един миг, мисля, че тази област ще си остане винаги девствена в мен.
Има неща, които са такава бетонирана рутина, че и самовнушението няма да ми помогне да я разруша...


Мисли, мисли..може и да изми(ъ)тиш нещо..
Май ти доставят удоволствие подобни изказвания, а?





Тема Re: Как се усещаш днес?нови [re: Beдpocт]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано09.03.08 11:07





Обещавам, няма повече да ги правя!



Тема Re: Как се усещаш днес?нови [re: Ищap_]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано09.03.08 23:31



Въпросът, според мен, не е в старанието да не ги правя, а да ги осъзная като модели, до какво водят, на какво се крепят и да се разгранича от тях. И не само мисловно, а като реалност. Защото тук не става дума за самовнушение, нито пък всичите думи в клуба са някакви мисловни хубави неща, които нямат практическа подплатеност, а напротив. Осъзнавайки наистина какво съм, автоматично се ползвам със свободата на това, което съм.

Вчера се опитвах да свържа трите теми за болестите, навиците и твоя отговор в едно. Не успях да систематизирам навиците и не го пуснах. Но днес, като по чудо, намерих в книгата, която четях, нещо подобно.

- страх, гордост, агресия, самосъжаление, стремеж да се хванеш за нещо (..стремления к захвату), прехвърляне на отговорност??(перекладьвания ответственности на чужие плечи), осъждане на другите.

Според мен все вид оценки, следствие от липсата на истинска вяра/опитност на себе си...

Всичко това е представено като его, но според мен навиците са израз на егото и влизат в една от горните групи.



Тема айде на патерица и аз да те поздравя:))нови [re: mo32]  
Автор passion flower ()
Публикувано10.03.08 18:11








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.