Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:54 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема усета-различаванетонови  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано01.03.07 12:02



аутсайдера, вече не може да чете Ошо, аутсайдера вече не може да чете и много други Същества а защо ви обременява с тази констатация
всеки от тези Съществата наричани от някой: гуру, учител и каквото ви дойде там според традициите ви един ден ви изправя пред същите тези традиции....................... и изправени пред тях вие сте развили усета на различаването ако не сте го развили, не сте се изправили и тогава не ще разберете усмивката аутсайдера....и в това няма нищо лошо

аутсайдера ви пише, за да ви се усмихне..... усещате ли атмосферата на темата: "Поглед върху един Йога правилник"...............................................................
дали виждате детайлите и цялото...дали сте усетили паралелните дискусиии в неядали сте различили...... различния полъх от влизането на различни същества там...............

всяко същество си носи своята си АТМОсфера
всяка същество го следва сянката му
различавате ли играта на съществата там
усещате ли идеите там

ИДЕЯ е гръцка дума и означава - конструкция

представете си един конструктор "лего" например....
виждате, различавате ли, как всеки там вземайки лЕГОто създава накаква идея...
конструира нещо и след това го оставя за да го вземе друг и той от своя страна да го конструира според усета и различаването си

усещате ли различните конструкции съУМявате ли, да различите детайлите в лЕГОто на конструиращите...........................................................

и нали се сещата, че "легото" има условен брой детайли..................

виждате ли, че в някои конструкции липсват детайли виждате ли как при конструирането на някои идеи, част от детайлите се оказват излишни и не забравени и пропуснати, а неприложими в идеята.................................поради усъвършенстрането на конструиращия....




Тема Re: усета-различаването [re: ayтcaйдep]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано01.03.07 15:08



Добър анализ!


По същия начин ако откриеш вредни навици можеш съзнателно да махаш блокчета от конструкциите и така идеята става неприложимя, а вредният навик ненужен и победен...


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: усета-различаванетонови [re: ayтcaйдep]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.03.07 15:55



Не можеш да четеш въпросните учители или не ти е нужно да го правиш? Впрочем, аз също напоследък чета рядко Ошо. И по-точно, не го чета, а го пия... Хм, някои пият кафе, други наоколо явно имат нужда от ракия, на мен ми харесва да пия хора със сила и дълбочина... А пия по-рядко Ошо, просто защото Цялото около мен е на разположение за пиене. Ей, да не взема да се напия.



Защо не конкретизираш конструкциите и лЕготата, които си забелязал в съседната тема? Смисълът й беше именно да ги ПОКАЖЕ на светло. Та кажи какво ти си различил, може аз или някои други да не сме го забелязали.

Ха, наздраве! Ако не от Ошо (все пак има хубави негови реколти, кеф ти едни детайлни и дълбоки от 70те години, кеф ти едни по-леки и зен ефирни от 80те.), то поне от Цялото, което винаги е на разположени е около нас.





Тема Re: усета-различаванетонови [re: Mиpo]  
Автор cилфидa ()
Публикувано02.03.07 16:40



Ахаааааа - пиеш хора, а? Хванат си на местопрестъплението, призна си най-сетне енергийния вампиризъм!





Тема Re: усета-различаванетонови [re: Mиpo]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано02.03.07 19:46



макар и да е невъзможно и и неточно ще се опитам да опиша
при четенето на различните същества е различно...
има същества който не мога изобщо да прочета в текста няма нищо...
все едно вдигаш празна чаша

има и такива в чиито текстове можеш да видиш почти всичко но микса е безОБРАЗен..........
едва ли би пил някой мътна вода...заради минералния и състав......

има и такива същества от чиито текст максимума, който успявам да прочета е от два три реда в тях има такава дълбочина, че преставаш да си четящ...да си четащия...многократно съм опитвал и волево съм си налагал ...но, не.....не се получава.......
когато пиеш не се нахвърляш да изпиеш на един дъх цялата чаша или бутилка дори глътка се оказва повече от достатъчна за да набави нужната за тялото вода...............................


"Защо не конкретизираш конструкциите и лЕготата, които си забелязал в съседната тема?"
не ми се харчи такъв ресурс пиша когато желая нали знаеш, че всяко усилие е насилие..................
мислите, Миро идват от едно друго място....хората не са собственици на мислите...да те реализират мислите, но те най-често не са им родителите..... а се обличат с тях....
вЖивотасе срещат всякакви същества със облечени със всякакви мисли но в Живота се срещат и същества които са се потрудили, прекроили и ушили помярка свойте одеждии тези същества съЗНАват, че тези дрехи са им изпратени като матерял, като примерни МОДЕЛИ...и това им знание ги прави отГОВОРни и вниматилни в прекрояването и ушиването на ПОДХОДящата дреха....те не пропускат практичността.....

аутсайдера подхвърли вид кройка тук...идеяза идеята...
от къде я е получил аутсайдера какво значение има...съществено е практичността...някой може да пожелае да я прегледа тази идея...но това не е важно за аутсайдера
аутсайдера му дойде идея за идеята и прекрои идея

аутсайдера не може да даде на когото и да е усета-различаване.... аутсайдера с лекота ще покаже какво вижда..., а дали изобщо ще пожелаят да го видят........аутсайдера не може да даде очи, който има очи да гледа....който няма...... няма...........
гледа през чужди...........................

"аутсайдера" е чел преди време много малко от Ошо
Ошо дойде късно/ а може и точно на време/
"аутсайдера", вече почти бе изживал трансмутацията на аутсайдер....
Ошо бе/показа/ за аутсайдера само по друг начин изградена една и съща идея...



Тема Re: усета-различаванетонови [re: ayтcaйдep]  
АвторSouLmaTe (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 22:18



6/49

6ти коментар по темата за 49те усмивки на Аутсайдер





Тема Re: усета-различаванетонови [re: SouLmaTe]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано02.03.07 22:32



тази в заглавието е само за теб....твоя си е.......................... взе си я с наблюдателността.............................................

намерих я тук ...последната Е

Редактирано от ayтcaйдep на 02.03.07 23:39.



Тема кога съм отрчиал? ;)нови [re: cилфидa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.03.07 22:00



О, нежна силфидо,
аз съм Миро-вампиро.
Бъди за мен пиво пенливо
и направим пиро в ДИРо.



П.П. Докато празния се офлянква може да остане само пяната от теб...



Тема трансмутациятанови [re: ayтcaйдep]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.03.07 22:33



Хареса ми описанието ти

. Тази дреха, която обличаш сега ми е харесва също, примерно в сравнение с една предишна... Ще кажеш с право, че все са дрехи, какво толкова. Пък и в предишната имаше едни чудесни остри форми, които също ми харесваха по друг начин. А тази е една такава мека... Нали нищо не пречи на една дреха да е хем остра и боцкава, хем мека и приемаща?

Понеже в това прераждане си живял по-дълго от мен и сигурно си видял неща, които аз все още не съм, усещаш ли, че ти е нужно още нещо за да е по-цялостна трансмутацията на аутсайдера? Човек се трасмутира с усилие или без, но може би все нещо, колкото и да е малко, остава... И той, колкото искрено да гледа, не го вижда ясно... Виждаш ли нещо такова, или смяташ, че е пълна трансмутацията, за което би имал моите поздравления?




Тема Re: трансмутациятанови [re: Mиpo]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано05.03.07 09:36



поредната дреха ти обичаш ли дрехите си те са за обличане, не за обичане

това с повечето ил по-малко време сам знаеш е несъществено
нали човек се ражда и умира с всяко поемане да дъх
така че в това, както и другаде "пълнота " няма...инък би било съвършено а съвършеното е и свършено....нещо към което, нито може да се прибави, нито да се отнеме..... каквото ида е
за това и съществува само стремеж...останалото е единственно позицията на....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.