Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Към йога практикуващитенови [re: Mиpo]  
Автор*/p (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 02:24



дано да нямаш дете, че ще го направиш шизофреник



Тема Re: нещата от живота не са йога?нови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано25.02.07 19:23



Повече от шест месеца му го повтарям, ама толкова му е явно капацитете и не вдява...

А и тук сме се нагледали на вечно недоволни пенсионери, които не знаят какво искат, но го искат веднага!

С този пенсионерски стил на поведение и старческа заядливост дядко Орко е забавен. Още по-забавен е когато се взима толкова насериозно и не осъзнава колко е досаден като конска муха. А конските мухи, кота се вмъкнат в стаята се бухат по кухите им кратуни, докато спрат да бръмчат.
Смъртта е също част от живота, или по-точно животът е част от смъртта! ТА ми е чудно защо не се обсъжда и този въпрос, а се отбягва толкова упорито? Още повече, че ред няма, макар да четохме разни некролози, изпаднали от разни скандинавски джобове...


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: нещата от живота не са йога?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Coorhagen*Willendorf (love's for sale)
Публикувано25.02.07 19:52



Това ми напомня едно много интересно положение преди година, може би. Тогава бях пуснал тема в Предложения за клубове за съставянето на клуб NECROMANCY, в който да се пише за смъртта във всичките и аспекти - религиозни, художествени, магически, философски и чисто духовни, до танатологическата класика....
Пуснах рекламка в няколко клуба и най-интересното е че в Кастанеда ми казаха, да си гледам работата, защото за смъртта не трябвало да се говори и пише... не трбявало да се предизвиква..... с думи...... много бях объркан, защото като сравнително запознат с Кастанеда, знаех и знам че толтеките и маговете не се страхуват от смъртта, тя им е най-добрият приятел.....

та това, което спомена ми напомни на този случай.
Разбира се много хора се уплашиха, не само кастанедянци и така NECROMANCY не се състоя.




Тема Re: нещата от живота не са йога?нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано25.02.07 20:27



Да приятел е, но не бих казал, че ен се страхуват. Просто добрият приятел ти напомня, че нямаш време!
Та се чудя на човек с единия крак в гроба, как намира време за дребни заяждания и псевдопедагогически наставления...


Но в края на краищата - какво от това! Нищо ново под Слънцето!

P.S.
В последно време се наложида ходя на доста погребения, та имам доста наблудения как смъртта прави умрелия внушително сериозен, а живите, подсмърчащо-страхливи и безпомощни... А има и трети начин за взаимодействие със смъртта...


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: нещата от живота не са йога?нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор mo32 (ГъЗ)
Публикувано25.02.07 20:29



Прав си - толтеките разглеждат смъртта като приятел, който винаги може да ти каже, че имаш още шанс, щом си жив. Смъртта е и обединяващ фактор, възможност да обединиш енергията на цялото тяло в едно и да изгориш с опгъня отвътре.
Според толтеките, за да имаш за какво да живееш, трябва да имаш за какво да умреш. Живота и смъртта вървят ръка за ръка, като смъртта все пак води.

Просто исках да отбележа.





Тема О божествена,нови [re: diwa_orhideq]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.02.07 21:47



Приемайки със задоволство предложената новаторска йога асана, със сведена глава те моля да ми обясниш предимството на твоя превод на въпросната сутра и недостатъка при моя.

П.П. Спирам временно до тук с асаната за да не омешаме много Патанжали с Шива





Тема Re: Към йога практикуващитенови [re: бeзпътeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.02.07 21:52



Ако наричаш дискутирането, изказването на мнения и задаването на въпроси "вживяване", то трябва да приема, че и всичките твои хиляда мнения в ДИРа са вживявания.

Уважавам, обаче, правото ти да си затваряш очите за това, което те питам и приемам избора ти.





Тема Попитай Смъртта...нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.02.07 00:01



Ако те интересува Смъртта, нищо не ти пречи да пуснеш тема за нея. Според мен, обаче, Оро те интересува много повече, защото основно пишеш за него в продължение на месеци.



Всъщност, ти и още няколкото човека, които упорито и еднотипино се заяждате с него, сте съотговорни за неговите приказки . Попитай Смъртта, ако не вярваш...



Тема Re: Попитай Смъртта...нови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано26.02.07 00:11



Питал съм Я, и затова вярвам!

Но смятам, че дори да имам нещо общо с малоумията на Оро, то те са си негов продукт, и като такъв той да си носи отговорностите за неговия необуздан ЦарГуруУм!

P.S.
Може да проследиш кога съм му обръщал внимание в последно време - само когато ме е потърсил за съвет, като ме призове в някое негово мнение. И винаги съм му давал подходящи съвети в съответствие с неговите желания


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Аз, роботътнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.02.07 00:16



Я, Следващият сляпо глупави правилници се появи.



"Писанията ти излъчват 200 ватови вредни вибрации, с което нарушаваш точка 7938 от Всемирния етичен кодекс и ще бъдеш баннат за вечни времена. Всичко което казвам е истина, защото аз го казвам, а аз съм непогрешим и разбирам от това което казвам. И не подлежи на дискусия и обсъждане. С това намирам темата за изчерпана."



П.П. А 5ия закон на роботиката, знаеш ли го...?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.