Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Тема Re: огледалния процеснови [re: BrandofAmber]  
Автор .:Mystical:. (delightful)
Публикувано27.02.07 02:40



мисля, че го прави и го знае, и затова нарочно иска да избегне (както много други като него) външния процес на отражение. междудругото този процес не може да се спре или манипулира, той си тече непрекъснато. също така не разбирам защо ако някой каже, че е огледало, това автоматично го прави огледало и някой, от когото някой друг трябва да се научи на много важни неща. миро също преживява непрекъснато процеси на отразяване и много от нещата, които е написал в тази тема, говорят, че дори не вижда какво кирил му пише, защото е зает със своята представа какво точно става в клуб йога и какви ги вършат модераторите там. поне аз не усещам контакт със сегашния момент

.·:*¨*:·. Never mind, Light happens .·:*¨*:·.


Тема Re: огледалния процеснови [re: .:Mystical:.]  
Автор BrandofAmber (таласъм)
Публикувано27.02.07 02:49



ами от всеки мисля че могат да се научат
важни неща
казват го тези които са наясно с огледалния процес
според мене основно за да покажат че има голяма разлика
в гледните точки

колкото по голяма
толкова по-голямо разширяване
ако тази "разлика" се интегрира

за миро конкретно
ами не съм наясно
там със вътрешната алхимия
ми се струва че не е много лесно
да се определи кога, какво, защо се пише


но на мене лично определено ми е интересно
писането с него защото там ми се струва че имат значение влияния
които повечето пишещи просто ги игнорират директно


кирил ми се струва
едва ли не горд с това
че не гледа отражения
а следва висша цел
както го наричаше

съответно когато някой тръгне с рогата напред
тези около него понякога казват
'спри се, огледай се, и ако не минава влак продължи' ;)
това не значи че отразяваме по вярно от околните
значи че в момента мислим че не гледа абсолютно никакви отражения
а гледа нещо друго което не е в действителноста а е в ценостната му система
не е наш проблем защо е в ценостната му система
но считаме че е наша отговорност да му го кажем
поне аз - предполагам и при миро и останалите е така

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Аз, роботътнови [re: Awaken]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано27.02.07 08:45



Oхоо, дъртото старче Орко пак ме призовава с вълшебната сбъркана мантра. какво да се прави като самият Орко е сбъркан.
Орко очаква сериозни отговори на несериозно зададени въпроси....


Кой е казал, че ако си изкуфял дъртак е престъпление - не е престъпление, но си е голяма досада!
Какво като Оро е дъртак - и той има място под слънцето, макар и изкуфял! Какво като е сбъркан - нека си пише, но да не бърка правописа с кривописа! Клубът ще миряса само след като недоволните и сърдити старчета се кротнат и спрат да се самосъжаляват, като се стремят да се почувстват значими и стойностни (като "учители и наставници), за да компенсират прахосания си живот, на който вече виждат края!
То бива мания за величие, но това твоето е патологичен случай!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Поглед върху един Йога правилникнови [re: huanji]  
Автор mo32 (ГъЗ)
Публикувано27.02.07 08:49



Във един форум(а не клуб като тукашните) ми триеха темите систематично. Не поради нарушения на тамошните правила, които са стандартни (без обиди, религиозна и расова дискриминация, реклама и т.н.), а защото казах 2 по-остри приказки на една мацка, която се оказа гадже на админа.


Триенето не ми пречи защото не смятам мненията си за неповторими. Дори се забавлявах, поради факта, че доста често оставаха отговори без да има въпрос. В един подобен диалог, дори се стигна до абсурда да бъдат изтрити няколко страници от една твърде интересна тема, само защото там имаше повече от 2-3 мои мнения. Наистина забавно! И понеже пропищяха доста хора, направо ми затриха акаунта.

Защо казвам това - освен груповите правила, съществува и субективен фактор, който не може да бъде избегнат.Който е неминуем и неумолим. Нещото, което ми прави впечатление е, че на места, където пишат "обикновени" хора, а не йоги или кастанедианци, диалога много по-толерантен, липсват такива обиди и махленски свади... А и там попаднах на доста няколко човека със сходни на моите интереси, които са доста толерантни (фанатици, които мислят че са абсолютно прави, навсякъде има) - примерно си говорих с един православен християнин за будизма и за прераждането.

Настроението в подобни "духовни" клубове е също много интересно. Пъстротата и крайностите са толкова впечатляващи и ярки. Основния тон в повечето случаи е поучително-назидателен, с нотки на снизхождение. А изслушването и обмислянето на казаното от събеседника е сведено до минимум. Разбира се това е обобщение, което търпи много изключения. Искам да цитирам нещо от един уважаван от мен събеседник:

В отговор на:

СИНДРОМА ГУРУ - Изразява се в поучения, в идиотското желание да учиш другите и да даваш наставления за "истинския път".
Съществува и такъв вариант - "аз това го знам по-добре от тебе". Проявява се и като ирония (лека иронична и снизходителна усмивка), желание да прекъснеш събеседника, когато говори нещо известно за теб.




Уви, със съжаление мога да кажа, че твърде лесно се прихваща тоя тон и е много трудно човек да се избави от него. Особено, когато обича да спори, като мен.

Нека не забравяме, че в спора се ражда истината. Че е много лесно да критикуваш - за това трябва само малко слюнка, а трудно да се опиташ да разбереш събеседника си и по този начин да вземеш най-доброто, което той може да ти даде.



Тема Re: Аз, роботътнови [re: Awaken]  
Автор Coorhagen*Willendorf (love's for sale)
Публикувано27.02.07 11:10



Питай си модератора, не мен.
Не ти ли стана ясно че аз съм "бройлерчето и инфатнилното пуберче", добри ми и благоприлични, морални дядо.




Тема Re: огледалния процеснови [re: BrandofAmber]  
Автор Coorhagen*Willendorf (love's for sale)
Публикувано27.02.07 11:20




Всъщност е много просто.
Действителност няма. Тя е относителна и по този начин всъщност тя е такава каквато ние си мислим и вярваме че е. Но за това упражнение не ни трбяват някакив хора поели Кръста да бъдат наши миръри, които да жертват своя свят, своя възглед и разбирания за да отразяват нашите действия и мисли, че ние да можем в бъдеще да се поучим от тези доброжелателни огледалца.

Всек индивид си действа както смята за редно и реалността се интерпретира спрямо убежденията и разбиранията му. Мирорите са напълно излишни, защото те показват онова, което вече знаем, защото го виждаме и без мирърите. Така че да се направи някой нарочно на мирър, е като да предложи в кървава жертва на някой несъществуващ бог.

Е ако има такива хора.... да правят каквото си щат, но да не ме свръзват с тях по какъвто и да било начин в такъв случай, аз не съм несъществуващ кървав бог.


Съжалявам Бранди, не разбирам математика, така че не знам за какво ми говориш. Съзнанието според мен е по-горе от математиката. Но това са си моите разбирания.


Само по едно ще споря - Миро не е мирър, дори и да си мечтае да стане такъв, невъзможно е. Миро си е Миро. Аз не употребявам Миро като нещо в което да се огледам, тъй като смятам че сме твърде неподобни с него, с теб също.


Макар че въобще не приемам теорията ви за мирърите, то погледнете го от другата страна:

В момента според вас аз съм ваш мирър.

Така че питам следното, кой безумец ще приеме теорията за много огледала, които се огледалосват едно друго добезкрай?




Тема Re: Аз, роботътнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано27.02.07 11:26



"Питай си модератора, не мен.
Не ти ли стана ясно че аз съм "бройлерчето и инфатнилното пуберче", добри ми и благоприлични, морални дядо."


Казах "без изнизване и шикалкавене"......


Когато питах модератора в клуба и то не веднаж - бях трит и заличаван.
Ти ако го срещнеш защо не го питаш от мое име?
Ааа питай го също - Щом теми за Гуру и духовни водачи се заключват, трябва ли да почнем всички да пишем за вампири и таласъми и караконджули с налъми в клуб Йога, за да сме сигурни, че темите ни няма да се заключват и трият? И трябва ли всички да следваме примера на мода и пускаме снимки на наркомани, вампири и рокери..... в клуб Йога, за да не ни санкционират.


Предварително мерси!



Тема Re: огледалния процеснови [re: BrandofAmber]  
Автор Coorhagen*Willendorf (love's for sale)
Публикувано27.02.07 11:29



На мен лично ми е много интересно и приятно, че винаги ще си циклим на глупави обяснения на повръхността, защото това което е в нас просто не може да се изкаже с думи. Следователно всичко което си говорим тук и във всеки клуб са пълни глупости.

Ти въобще не знаеш какво мисля, чуствам и правя,
Миро също не знае.
Аз не знам нищо за вас, моитивите ви и действията.

Всичко е пълен мрак и посредствена комуникация.
Но това е играта и такава ще си я играем.

Поздравления!




Тема Re: огледалния процеснови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор BrandofAmber (таласъм)
Публикувано27.02.07 11:47



иии... честит рожден ден! :)

това за огледалата не е теория

само по себе си е пределно ясно
ама човек трябва да му отдели време
за да го осмисли

не се иска да я приемаш или не
защото никаква част от нея не е
на доверие
всичко е чисто логично
и пределно ясно :)

ако не щещ да я ползваш като модел
твое право
на мене часта ми свършва
с това че си пиша каквото считам че трябва
по начина по който считам
че ще свърши най-добра работа - за доста неща
а дали ще го грокнеш или не
не е мой проблем
защото не зависи от мен :)

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: огледалния процеснови [re: BrandofAmber]  
Автор Coorhagen*Willendorf (love's for sale)
Публикувано27.02.07 11:52



Нали разбираш, че пак стигаме до мечешката услуга не нежеланото доброжелателство.

Бъди себе си, това ще е достатъчно за да изградиш прилична комуникация с тези, с които би могъл да изградиш някаква комуникация въобще.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.