Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: нещата от живота не са йога?нови [re: ayтcaйдep]  
Автор BrandofAmber (таласъм)
Публикувано27.02.07 17:11



ами да!
магазина е важен - все пак
за къде сме без благинки ;)

другото вече ми става много сложно
обикновенно след вторите причини за причини
вече започвам да се отвявам
та не мога да коментирам
но за магазина съм съгласен!
одобрявам пазаруването на благинки и усмикващи продавачи!
другото е временно - поне докато човек не го направи
постоянно

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: нещата от живота не са йога?нови [re: BrandofAmber]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано27.02.07 17:15



чудесна метафора и докато зад бента има вода/за съществата, що ще бъдат изконсумирани/.................... ЕСТЕСТВЕНОТО корито на реката блатясва................

въпроса е: кому е нужна тази култивация и кой е решил, че е госпоДАР на реката

Редактирано от ayтcaйдep на 27.02.07 18:25.



Тема Re: нещата от живота не са йога?нови [re: BrandofAmber]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано27.02.07 17:31



"другото е временно - поне докато човек не го направипостоянно"
ами ако.............. всичко е временно докато има и "ДРУГО" ще има и временност.......................
и точно поради възможността съществуваща от временноста е непрактично да се ограничава каквото и да е /дори и желанието му да модерира клуба/ нали така се израства с грешки и поуки.................. и в това няма нищо неестествено................
но това, не му го казвай ще си направи аналогии неОТГОВАРЯщи с неПРЕДубедеността
няма да му стигне куража да погледне безПРЕДразсъдъци ...................




Тема Re: Поглед върху един Йога правилникнови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано27.02.07 17:54



Интересна тема ...
Знаеш ли, че май си единствения, който е трил мои мнения...

Е, знаеш, че нито съм се разсърдил, нито ми пук особено... Каквото съм казал, съм го казал и толкова!
Но трябваше по-отрано да почнеш да зтриваш Орко и всичко щеше да е наред! Щеше да е минала офанзивата и да се е успокоило всичко. Виж за Брахмана малко ми е кофти, че той отвреме навреме разсъждаваше, освен многото цитати, но за Орко даже няма и да забележа ако го няма!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: огледалния процеснови [re: BrandofAmber]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 18:29



"аха
ако имаш предвит това което си мисля
с времето ще го овладея достатъчно
за да мога да постигам нужния ефект в мене
и без да е чак толкова близък

за момента обаче работи перфектно
което е доста по важно от това
че за момента доста прилича
на някой друг ;) "



такахаресва ли ти повече?
то не се овладява,
ако се опиташ - ще ти избяга
и не търси ефекти в тебе
защото "теб" те няма



Тема Re: Поглед върху един Йога правилникнови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано27.02.07 19:03



Трябваше, ама като съм жалостив, какво да правя.



А, за теб пък хич не съм се притеснявал.



Тема Re: Поглед върху един Йога правилникнови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано27.02.07 21:28



Шивананда в "Садхана" пише, че който икономисва пръчката, разваля характера на детето!
Та твойта жалостивост към детето (поостаряяло) не беше за добро, макар и с добри намерения!
П.С.
То и аз не съм се притеснявал, ама вече има прецедент ...



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Поглед върху един Йога правилникнови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано27.02.07 21:46



Силата ми е в дипломацията не в пръчките...затуй сигурно. Пък и човек се надява до последно.



Прецедент би било, ако го приемеш навътре, пък не ми се види.

Както казах на едно друго място, ако трябваше да избирам, бих предпочел всички мнения да се трият на всеки няколко дена. Е, с изключения на тези със стойностна информация и практическа насоченост. Те може да се складират в архив. Това, разбира се няма да стане, но по- ми харесва като идея. Като да правиш пясъчни картини и после да ги разрушаваш с едно движение. Цялата работа се състои в момента на правене и включва самото правене на картината. След това, става мъртва картина. Най- много да я показват като мечка на другите.

Същото е и с писането. Пишеш нещо, което си в момента и в съответната ситуация. Утре вече, нищо не е същото. Само Миро продължава да дъвче дъвката на писаното, без да е ясно ти ли си това, той ли е... Една малка хубава гумичка и не остава нищо, освен самият момент.

Ходил ли си в Швейк-а под хотел Етър?



Тема Re: Поглед върху един Йога правилникнови [re: huanji]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано27.02.07 22:31



хуанджи аутсайдера е разочарован/а това се случва даста рядко/ ханджи дори аутсайдера очакваше да се опиташ да надскочиш личните си пристрастия с встъпване в ролята на модератор..........за това и ти пишеше за философията на Йога и те питаше за сърдечността в тези Йога учения...........................................................................................................

но ти ханджи се оказа нисък човечец
жанджи нима не съществува друг Свят извън твоето килимче за асанни........................................................................................................
обърни внимание на дискусията в "ТВОЯТ" клубв темата на АД-мини-те
аутсайдера не би могъл да бъде наречен адвокат на оРо....

но въпросите са си направо принципни:

получи ли достатъчно ясно обяснение оРо за какво е баннат в клуба.........................................................................................

нима е спам да поискаш да ти бъде разяснено това..........................................

ако нещо ви подразни, защо не отговорихте спокойно на човека и аргументирано а и не на последно място да изслушате и неговите доводи и аргументи, а оставихте слугата Алекс да търчи и дразни оРо ........................


защо онова нещо Алекс не бе предупреден за спама си и не бе баннат...........................................................................неговия спам е не по-малък
по количество и качество/или държиш на следите от езика му върху задника си/

дали бана на оРо не е предизвестен това се говори вече от няколко дни тук и за да не се изкушите да не разберете какво ви пита аутсайдера дали банна на оРо не бе планиран и затова пуснахте онзи лакеи Алекс да го дразни и подстрекава.................................

и не на последно масто щом на вас като модератори в Йога ви се налага да се опирате и да щете благословиите на АДминистраторите на дира за банна на един юзер ....какво ви кара да смятате че сте хората, който са способни да се справят с модерирането на този клуб /тук мога да посоча и калпавия бан на аутсайдера хем баннат и хем можещ да пише в клуба/ /дори и това не можахте да свършите както трябва/
и за да не е голословен аутсайдера ето:


на тази дата и час аутсайдера бе баннат в клуб Йога и пишеше с айпито си от дома в регнатия си ник...при това баннат по всички правила на изкуството....но "ВАШЕТО" изкуство..............................................................................
модератора е гол ханджи макар и Алекс да те вижда с одеждите на Рама..................................................................
това ханджи ще го пусна и в окултния та да се посмеят съществата там и да си извадят поуки от резила на йога клуба във "твоят" клуб няма да го пускам...............................................



Тема О, стремяща се към природата на Пурушанови [re: diwa_orhideq]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.02.07 22:36



Ако не можеш да намериш цялостност в йога, огледай се около теб, нали никой не ти го забранява.

Това за "добрите" (водещи към мокша) и за "лошите" (водещи към себе си) васани е наистина забавно. Патанджали ли го казва или е просто символ, който ти или някой друг така интерпретира? Ако "лошите" васани бяха толкова лоши и самозациклени, то нито един йога не би излязъл от тях

(с изключение, разбира се, на тези, които никога не са попадали тях).

На практика, обаче, се оказва, че "лошите" васани" имат своя смисъл и вършат важна работа, а пък тези "добрите" за светлото мокшенско бъдеще нерядко замъгляват очите на следващия ги за реалността около него.

Играта на гуни наречена целувка от добрите или от лошите васани е, и ако е от последните, защо я практикуваш, о Божество (туй е само символ за нещо което си мисля за теб)?

Цялото наричам буквално ЦЯЛОТО, всичкото. И пракрити, и пуруша. И добрите васани, и лошите. Даже и онези резедавите... Всичкото взаимосвързано.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.