Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: огледалния процеснови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор BrandofAmber (таласъм)
Публикувано01.03.07 02:23



мисля че става
все по очевидно
че с тебе
посмъртно няма да се разбереме :)

честно казано
мисълта да приемам реалноста
както я извеждаш тук ти
ми се струва ужасна

явно начина по който аз я извеждам горе
на тебе ти се струва неприемлив и затруднителен

няма лошо
предлагам обаче
да приключим цялата каша
след като не се разбираме
само си губим времето
явно

аз в йога целно избягвам да пиша
във вампири
от доста отдавна гледам да не пиша
така че нямаме много допирни точки
освен тук - където пък до скоро
ти не пишеше особенно често
смятам че ако не беше тази тема
не би и дошъл

така че предлагам
да преустановим за момента
опитите за комуникация
и без това не са успешни
съзнателно

в бъдеще ако някой от нас
смята че може би ще се разберем
може да се засечем някъде :)

аз си направих това което беше целта
което по твоята линия със субектите
май би трябвало да е невъзможно ;)
нямам какво повече да ти кажа
така като гледам и ти на мене
така че чао за сега :)

и не се нервирай
както спомена
всичкото това няма никакво значение :)
пък и от тук нататък
не би имало и смисъл :)

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 01.03.07 02:26.



Тема Re: огледалния процеснови [re: BrandofAmber]  
Автор Coorhagen*Willendorf (love's for sale)
Публикувано01.03.07 08:40



Не се разбираме във форума.

Но на среща винаги се разбираме.

Което ще рече, че скоро ще ти звънна да се видим.

Но не във форум, а на пиене.





Тема Re: огледалния процеснови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано01.03.07 08:41



И двете са правилни. И двете са безразлични за вселената и общото количество съзнание на света


Перфектоно обяснение, направо не мога да проумея как не го разбират!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: огледалния процеснови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanji ()
Публикувано01.03.07 09:23



Викнете ме и мен. Така ще сте двама слаби пиячи, срещу един дегустатор.



Бранди няма силата сам да промени нещо, чака на готово. Хубаво, клуба все повече ми харесва. Скоро ще се чуди какво да каже, когато фактите говорят...
И беше казал че работи по проблема, може да го доработи. Пък и една текила, добре би дошла на помощ.



Тема Re: огледалния процеснови [re: .:Mystical:.]  
Автор Coorhagen*Willendorf (love's for sale)
Публикувано01.03.07 09:26



Знаеш ли..... не съм съгласен с идеята че един човек може да е огледало на друг.

Единственото което според мен (може и да греша) е огледало на субекта, е само и единствено реалността, която го заобикаля ( или той си мисли че го заобикаля), която всъщност си е просто неговата реалност.

Така че Миро, не може да ми бъде Мирор, Мирор ми е цялата реалност от събуждането сутрин..... до събужднаетно на другата сутрин. Миро е една фасетка от хилядите късчета огледална реалност - която въсщност не е огледална, а е просто плод на моите вътрешни процеси.

Самата дума огледало, е спекулативна и несполучлива метафора за онова което се случва реално в живота на субекта, а именно - творчество.

Затова всъщност имаме много реалности на различни субекти, които не си взаимодействат напълно, а по-сокро косвено. Така всеки си е шеф или жертва или клоун на своята си реланост. И съответно си се намества и оправя сам в своята си реалност.
Възможно е някои реалности на различни субекти да си взаимодействат по-активно, но това във форум като този просто не може да стане, тук всички сме почти анонимни и няма истинска комуникация, тя е опосредствана с думи и недоизказани недомлъвки и нивото на разбиране е ниско, съответно обща реалност, с единно вибрационно ниво не съществува. Имаме някакъв хаос от мнения и това е всичко.
В такива моменти идва модератора да подкастри и обере прекалените потенциали.


И някакъв ред и сравнителна хармоня се възцаряват за благото на всички.
Модерираният клуб е изкуствено поддържана единна реалност на множество субекти.
Немодерираният е хаос от недочути и недоизказани мнения и разпиляващи се енергии, с други думи борещи се за надмощие реалности, които не си помагат по никакъв начин.





Тема Re: огледалния процеснови [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (love's for sale)
Публикувано01.03.07 09:31



Tequilla sunrise, Хуанхъ, приятелю!

Бранди е честен войн на каузата си, гарантирам че справедливо ще отсъди ситуацията.





П.С. ще баннем още двама-трима и клуба ще светне, като след пролетно почистване!







(това беше шегичка - казвам си за по-плашливите ;-))))




Тема Re: огледалния процеснови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано01.03.07 09:35



Хубаво е да се въвежда ред в Хаоса, но нека не забравяме, че Хаосът е вечното твоческо начало, а идеалният ред е редът на Смъртта - там всичко е подредено и неизменно. Така че контролираната ентропия е полезна, както контролираната инфлация в много случаи е предпоставка за растеж...



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: огледалния процеснови [re: Darth_Vader™]  
Автор Coorhagen*Willendorf (love's for sale)
Публикувано01.03.07 09:39



Амен!
И дано постигаме по-пълноценна комуникация, а не самоналожено мирорстване.





Тема Re: огледалния процес - крайната цел на Йоганови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано01.03.07 12:47



"Знаеш ли..... не съм съгласен с идеята че един човек може да е огледало на друг. "

Човешкият Гуру Цар Ум - биокомпа на когото всеки робува коленопреклонно и без да протестира е така устроен, че се съгласява САМО И ЕДИНСТВЕНО С НЕЩАТА, КОИТО МОЖЕ ДА СИ ОБЯСНИ И АСИМИЛИРА. Всичко останало отхвърля..... като му слага преди това някакъв "обясним и разбираем" етикет.

ОГЛЕДАЛО? Що е то?

В Йога учението е казано от памти века:
"Ако искаш да се огледаш и видиш Истинското Себе си - "езерото" на съзнанието ти трябва да стане огледално гладко и без вълнички"
Какво значи това?
Обяснявам: - Това значи това, което причинява вълните в "езерото" да се укроти и вземе под контрол. И това е "моторната лодка" на ума. Или както аз го наричам "Гуру Цар Ум" да спре своята дейност НАПЪЛНО. От там спира производството на желания, на амбиции, на пристрастия, на страсти и привързаности и др. атрибути на мисълта в човека.
ТОВА Е ПРЕДМЕТА И ЦЕЛТА НА ДРЕВНАТА И ОЦЕЛЯЛА ПРЕЗ ВЕКОВЕТЕ НАУКА ИЛИ НАЧИН НА ЖИВОТ "ЙОГА". Това е състоянието описвано като "Нирвана" или "Самадхи" или "Мукша" или на български "Висше Блаженство.
В това и САМО В ТОВА СЪСТОЯНИЕ НА СЪЗНАНИЕТО човек може да огледа Истинското Себе си. Това е ИСТИНСКОТО ОГЛЕДАЛО, което отразява ЕДИНСТВЕНО ТОЧНО И ЯСНО а не както правят кривите огледала - изопачавайки образите и будейки смях и забавление с причудливите си форми. В това състояние ЧОВЕК МОЖЕ ДА СЕ ПРЕВЪРНЕ В ОГЛЕДАЛО НА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТА ОКОЛО НЕГО И НА ДРУГИТЕ ХОРА. Иначе човек е нищо повече от едно КРИВО ОГЛЕДАЛО на длугите и отразява действителноста пречупена през призмата на собствените си "файлове" качени в "биокомпа" който наричам Гуру Цар УМ. "Файловете" това е натрупания ЖО /жизнен опит от индивида/


А сега мога смело да заявя и то с достатъчно основание че:
В клуб "Йога" Оро бе единственият, който можеше да нарече себе си "Огледало". Защото бе единственият, който бе постигнал ПЪЛЕН КОНТРОЛ И СПИРАНЕ НА ДЕЙНОСТТА НА УМА. И Оро каза и написа много верни неща и препоръки как да се оправи хаоса в този клуб и какво трябва да се елиминира и отстрани и КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ СТИМУЛИРА И ОТГЛЕЖДА И НАПОЯВА ЗА ДА ПРОЦЪФТИ В ТОЗИ КЛУБ. И как да бъде "поканена" духовноста в този клуб и Истинския Дух на Йога, който да отстрани Мрака и интригите.

Всички се огледаха в Огледалото на Оро и се ужасиха от грозотат на поведението си. И това не им хареса, защото бяха и са слепи и глухи за собствените си заблуди и долни страсти. И се нахвърлиха с/у Оро и той бе .....елиминиран. Ами виж този новодощъл Алекс, който като влезна в клуба си казах: - "Ех доживях най-сетне да видя един нормален юзър в този клуб, който и е чел и разбрал много неща относно духовното в писанията и ученията. Дано клуба да бъде одухотворен. И какво се получи? И той като всички "простосмъртни" се опияни от липсата на съпротива и егото му се разрастна и заприлича на пишман "Браман". Започна да нахълтва безапелационно в темите на Оро и да дава акъл и да критикува и да се подиграва и ....СПАМИ всяка тема на Оро. И се превърна в "Главнокомандващ" на клуб "Йога" и взе да даво команди и на вас - модите, защото вие показахте БЕЗПРИНЦИПНОСТ, НЕСПАЗВАНЕ НА РЕГЛАМЕНТА, ПРИСТРАСТНОСТ, ИНФАНТИЛНОСТ И БЕЗСИЛИЕ ДА СХВАНЕТЕ И ОТСТРАНИТЕ КОРЕНА НА ЗЛОТО - СЛОВОБЛУДСТВАТА И ЛИЧНИТЕ НАПАДКИ КЪМ ЮЗЪРИТЕ ВМЕСТО ДА СЕ ПИШЕ ИНТЕЛИГЕНТНО И ДИСКУТИРА ПО ТЕМИТЕ ИМ.
Оро многократно ви обърна вниманието в/у ЗАДРЪСТВАНЕТО НА ТЕМИТЕ МУ СЪС ЗАЯЖДАНИЯ ОПЛЮВАНИЯ И СПАМ - но вие не реагирахте.
Вместо това взехте да заключвате темите на Оро - сериозни и 100% по тематиката на клуба. Това ви направи ГРОЗНИ, ГАДНИ И СМРАДЛИВИ И УРОДЛИВИ НА ГЛЕД ......


Та... всеки може да се нарече "огледало" на някого или на една ситуация или на света като цяло. Но всички тези "огледала" - са КРИВИ ОГЛЕДАЛА А НЕ ИСТИНСКИ.

Само този, който е постигнал ПЪЛЕН КОНТРОЛ НАД УМА СИ И ДОВЕЛ СЪЗНАНИЕТО СИ ДО ТОВА НА ЕДНО ЕЗЕРО С АБСОЛЮТНО ГЛАДКА ПОВЪРХНОСТ
- САМО ТОЙ МОЖЕ ДА СЕ НАРЕЧЕ ИСТИНСКО ОГЛЕДАЛО. Защото става напълно безпристрастен и обективен.







Тема Re: Я наздраве.....нови [re: huanji]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано01.03.07 12:53



"Викнете ме и мен. Така ще сте двама слаби пиячи, срещу един дегустатор. "



Е да де! Нали това е твоята визия за клуб "Йога" - да "обединиш юзърите около чашката и мезето. И да го изопачиш до "Механа Йога".
- Квой туй питие "йога" бре...... Нема таквоз! Я стигъ глупости бе..... Йогъ - ха-ха-хаа .... Я наздраве компанио !!! Дай по една такила сига или от онзи асеновградския мавруд....!!! Ми тъй де - кво ша мъ заибавати с некви там "йога" и глупусти.....













Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.