Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За обръщащия внимание на Оронови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано26.02.07 20:43



хахаххаха - Вселенската клюкарка Миро да критикува някой, че отговарял на неговите постинги!


Миро, ти изби рибата с това твърдение, та ако има човек в дира, който прилежно да анализира и отговаря ред по ред, точка по точка на чуждите мнения - това си ти (ТатВамАзи) Имам чувството, че си говориш сам пред огледалото даже. И ти да критикуваш някого за това е не само смехотворно, а направо комично.
Имаш удивителната способност да ме разсмиваш и по този начин да ми припомняш упражнението за вътрешната усмивка, за което сърдечно ти благодаря !


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Поглед върху един Йога правилникнови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (ГъЗ)
Публикувано26.02.07 21:22



Като заговорихме за правилници - не може да се разчита на съвестта на потребителите. Дори да се събере една групичка от съмишленици с добри обноски, които са пример за джентълменско поведение, ако мястото на събиране е публично, рано или късно се появява дразнител/и. Има 2 варианта - дразнителя се разпростира и печели защото нямам никакви спирачки т.е групата от съмишленици се разпада, или се въвежда правилник, който да ограничи проявите на дразнители.

В този смисъл всеки правилник е обслужващ интересите на групата от съмишленици и е крайно рестриктивен, към всеки, който чрез проявите си нарушава тяхно пространство. Т.е. самите граници на себеизява са предварително зададени. Такива правилници не са демократични по своя смисъл и да се търси демократичен елемент в тях е безсмислено и несъстоятелно. Дори проявите на недоволните доказват това твърдение - всеки, който е успял да се докопа до властта да промени даден правилник, той го е променил не с оглед демократичност и угода на всички, а според собствените си виждания и нужди. :)))) Т.е. всеки казва, че е прав в исканията си, когато правилника не отговаря на неговите нужди, и пренебрегва исканията на другите, що той е носител на правилника.


Това беше като обща теория. :)))

Ся малко конкретни примери - в клуб "Ошо", девиантните прояви или т.нар. дразнители са пренебрежимо малко. Дори се забелязва тенденция, скандалните теми да са най-посещавани(и то за скандални по отношение на други клубове). Какво би станало ако 80-90% от мненията изведнъж станат израз на лош тон(обиди, псувни) и са срещу темата на клуба, или дори не по нея (спам)? Колко време клуба ще изкара без модератор, преди да се саморазпадне? Мисля, че и никой не се заблуждава, че правилата по които ще се налагат санкции, в една такава ситуация, ще са демократични. :) Въпросът просто ще е, кой ги е определил и кой ги диктува. Сигурен съм, че всеки мрънкащ против правилата по принцип, в такъв случай, ако ги определя самия той, няма и дума да каже против тях.

Ще дам пример и с клуб "Кастанеда", където напоследък тонът се измести към бездарни псувни, на хора без въображение (то и псуването е изкуство, сърбите го потвърждават). Разчистването е наложително и е въпрос на време, ако тенденцията се запази, да се вземат сериозни мерки.

Накратко, Дами и Господа, няма свободия, нито угодия. Всеки който ви казва, че ще задоволи всички искания и желания на всички потребители, така, че и вълкът да е сит, и агнето цяло, е просто демагог. Има правила, които обслужват определена група от хора със сходни интереси. Просто трябва всеки да си намери мястото.



Тема Re: Поглед върху един Йога правилникнови [re: mo32]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано26.02.07 21:56



Еххх едно време там псуването беше поезия....


Добре, че навреме съм се оттеглил... Тъкмо мислех, че е време да намина натам, но това беше знак, че няма смисъл...


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Поглед върху един Йога правилникнови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано26.02.07 22:37



Първо ме зарадва спонемаването ти за псувните на сърбите. Не, че нещо, но тези произведения изизкват поне житески опит за да бъдат оценени по достойнство.



После, отдавна ми се върти в главата, че всеки трябва да си намери мястото. И както виждаме, полека-лека, всеки си намира мястото.

При положение, че много добре го зная това, единствената ми грешка беше, че не ги изпорязах всички дето и без това сами се изрязаха още в началото. Но това е за урок.



Тема Re: Аз, роботътнови [re: Mиpo]  
Автор Coorhagen*Willendorf (love's for sale)
Публикувано26.02.07 22:51



Eeeeeх Миро, Миро... все се правиш на голема работа ти Миро... че напоследък и на мирор се праиш......

аз нямам нужда от миръри, аз съм selfrtighteous, мирърите са за съмняващите се в себе си.

Йога сега е по-добра от всякога.

NECROMANCY не е за слаби хора, затова не стана и в дира никога няма да стане.

Странно ми е, като останеш сам дали егото ти се раздвоява на учител и ученик, защото манията ти да поучаваш другите е просто неразривна част от теб, както личи.
И дали си осъзнал дори с атомче от душичката си, чер никой няма нужда от твоите учения и поучения.

Благодаря за съвета, но няма да го спазвам, аз обичам схемите на ума и ги използвам с удоволствие, жалко е че за теб не може да се каже същото.




Тема :)))))нови [re: Mиpo]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано26.02.07 23:55



Миро, 'изображенията на божествата са символи' - питай безпътен хиихии :)))))

Йога не е веданта, тя стъпва на санкхя и такова нещо като 'цялото' няма да намериш. В санкхя няма божествено - има само пуруша и практити. Това е положението :)))))) В сутрата Патанджали казва ишта девата (желаното божество) -



Това "стремене към природата на пуруша" се различава от останалите васани по това, че е аклища, т.е. води към мокша. За разлика от останалите, клища, които водят до формирането на нови васани. Това е разликата.

Целувките са си игра на гуни. Ако ти наричаш пракрити цялото, аз нямам нищо против :)))))))

Spirit Horse, ride for me

Тема Re: Аз, роботътнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано27.02.07 00:26



".........аз съм selfrtighteous,"



Като начало научи правописа на родния си майчин език. Защото твоят, на хуанджи и на Dirt Vader кривопис е ....отвратен. Вие сте родени в БГ, никога не сте я напускали и живяли в чужбина, нали? И не си служите с други езици ежедневно, нали? ТОГАВА? Б/ч/д Оро живее от 30 год. навън в една страна с адски крив език и си служи с 8 езика и....... пак пише по-грамотно от половината българистанци /да не са и 80%/ в БГ.

Та.... да използувам случая, че се домъкна тук и че няма да можеш да ми изтриеш този път въпросите. Питам те отново и ако имаш доблест освен пагон ОТГОВОРИ БЕЗ ШИКАЛКАВЕНЕ НА ВЪПРОСИТЕ МИ:


1.Коя точка от Правилника бе нарушена в темата ми "Най-великият български Йога" - за да ти даде основание да я заключиш?
/говоря стриктно за точките на приетия Правилник - а не за разни несъществуващи и неприети чрез гласуването на всички твои лични измислени точки/
2.Защо вместо да заключиш резонната, сериозна и тематична тема ти ВЪПРЕКИ ЧЕ ТЕ ПОМОЛИХ ПОНЕ 5 ПЪТИ ЗА ТОВА не изтри СПАМА и ФЛУДА на Алекс и Dirt Vader КАКТО ПОВЕЛЯВА ПРАВИЛНИКА. А заключи темата и с това санкционира мен - без повод и причина и основание.
3.На какво основание - базирайки се на Правилника ти заключи темата "Гуру? Що е то?" Никакво нали? Изфабрикува тъпото обяснение, че "един линк не може да бъде тема". Клубовете гъмжат от теми-линкове..... това не си ли забелязал досега.
ЗАЩО ДУМАТА "ГУРУ" Е ТРЪН В ОЧИТЕ НА МОДИТЕ НА НАЙ-ПОДХОДЯЩИЯ ЗА ТАЗИ ТЕМА КЛУБ В ДИРА???
4.Това не е ли едно брутално и вулгарно поведение и НАРУШАВАНЕ НА ПРАВИЛНИКА НА КЛУБА.
5.Защо изтри тези мои въпроси от темата за оплаквания? На какво разчиташе?
Аз вече дадох гласност за своеволията ви и тоталитарното ви поведение в някои други клубове и тук също.




Не се прай така мойто момче! Това че си бройлер и инфантилен пубер - не е престъпление. Нито е престъпление човек да стане на моята възраст /ако доживее разбира се/ и не бива да е повод за подигравки, само защото на някого дядо му бил изкуфял и страдал от старческа деменция.

Но, когато ти говоря на теб и на хуанджи с най-добри намерения как да изчистите този клуб Йога от бурените като Black Wolf, Dirt Vader и всеки случаен навлек влязъл, за да сее СПАМ и интриги - най-добре да бъдете принципни и последователни. Това, че навлека Dirt Vader или друг ти били лични приятели - НЕ БИВА ДА БЪДЕ ПОВОД ЗА ТОЛЕРАНТНОСТ И ТЪРПИМОСТ, КОГАТО НАРУШАВАТ ПРАВИЛНИКА. Важно е поведението на юзърите в клуба - а не навън в живота.



Очаквам в този клуб сериозен и точен отговор на въпросите ми. А не шикалкавене и увъртания и философстване. Не е ли Оро трън в очите на нарушителите именно затова, че се бори за демократичните права и свободи на всеки в този клуб / не да оплюва и сее СПАМ и ФЛУД естествено/ и да се спазва Правилника от всички.

Модите преди всички и винаги!!!




Тема Re: огледалния процеснови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор BrandofAmber (таласъм)
Публикувано27.02.07 02:10



всеки е mirror
такъв е процеса
не всеки го осъзнава
и не всеки може да се възползва :)

не разбирам защо някои хора
вместо да гледат света около тях

затварят очи и напред с selfrighteous
смело се придвижват горди че не гледат
как влияят на всичко около тях
считайки че са по прави от действителноста

това в случая не е лично/само към тебе
пак е принципно защото такива хора много
дори и само от пишещите в клубовете

струва ми се странно
сякаш нямат нужда от действителност
те са си достатъчни :)

не е лошо, но при допирна точка с действителноста
действителноста трябва да се съобразява
защото те не го правят ;)


та се чудя защо
вместо да се сърдиш на миро
от който виждаш само отражение
(защото няма как да видиш в него друго,
няма как да го "познаеш")
не се замислиш
защо ли отразява/пише точно това? :)

и от мене можеш да видиш само отражение
но малко разкривено
защото не пише точно както го мисля

понеже ако ти напиша например че виждаш реалноста
когато опре до ценностна система
вместо по фибоначи(1, 2, 3, 5, 8, 13...)
по стандартна прогресия х2(1,2,4,8,16...)
едва ли ще разбереш че това не са числа
а е начина по който ти тече съзнанието
от моя гледна точка :)

това също е отражение
като такова няма да е 1:1 ти
но това което ще "разбереш" от текста
си само ти, защото няма как да разбереш
нещо което не си интегрирал
тоест нещо което не си ти :)

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: огледалния процеснови [re: BrandofAmber]  
Автор .:Mystical:. (delightful)
Публикувано27.02.07 02:17



най-вероятно кирил иска да каже, че няма нужда миро да се прави на огледало нарочно, защото този процес не става когато някой реши, че е огледало и не тече по смисъла, който влага в него (който е многомерен и изобщо не се изчерпва с претенцията, колкото и тя да наистина да се приближава до процеса на отразяване). също така ми се струва, че кирил не иска да се оглежда в миро нарочно, а си вади опит от своите реакции към него. това е процес, в който няма две точки, една която се оглежда и друга която оглежда.

.·:*¨*:·. Never mind, Light happens .·:*¨*:·.


Тема Re: огледалния процеснови [re: .:Mystical:.]  
Автор BrandofAmber (таласъм)
Публикувано27.02.07 02:27



"а си вади опит от своите реакции към него"
е да ама целия образ на миро по начина по който го усеща
не идва от миро защото в него миро няма
идва си от него

тоест точно това към което има съпротива
е част от самия него(кирил)
тоест в Кирил има отражение на миро
има и нещо което нарича кирил
и двете са в него защото пряк достъп до миро няма

като отрича часта от себе си
която възприема като миро
а гледа реакциите на часта от себе си
която е нарекъл кирил
си орязва огледалния процес

ако приеме и двете части
като разбере че миро в цялото нещо
просто го няма
ще се разшири много повече
отколкото би се разширил
ако работи само върху
собственото си отражение
в себе си

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.