Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема НЕверни сведения От миронови  
Автор mgakvarium18 (непознат)
Публикувано07.02.07 19:52



Миро, Курсовете на Тенсегрити Гриин никога не са били "1000$ за 5 дни само и то без храна и спане". Посетила сам ги на два пъти- втория, от които,- безплатно- в Бостън през 1999 година, където аз се направих на пълен клоун, но затова пък имах шанса да науча страхотни зареждащи упражнения, както и да паля огън с длани. Като цяло ми бе неприятна цялата тълпа, но се насилих да преодолея за да видя Таиша Абеляр. Тъи като намен тъи нареяениет "тенсегрити "упражненя сами познати мнго преди да излеезнат спарвоячници, то мнго от нещата не бяха иобщо непозанти за мен. На теб съм благодарна че ми бе препоръчал преди години таичи заниманията при Господин Жоро Деничин. Който за теб бе "глупак" само защото казвал "тъпак" на съответнте глупаци...
Сигуран съм че и него осъждаш че бе почнал да събира за залата. Ами ти не си единственият, който от РАБОТНО време пише по разни клубчета и лицемерно твърди че не взима пари за таи работа... ХАХАХА
Ошо е глупак като теб. Но за разлика от теб Ошо си го е признал. Докато ти си наблегнал на изказжанията му че е божствен и непрекаснато си внушаваш собствената божественост, като редовно отричаш ..яуждатат...ХАХАХА
Ошо не е бил учител а ученик. Както и карлос е бил ученик.
Отново за тенсегррти заниманията които твърдш че били по 1000$ за 5 дни то преди 10 години. Първоото ми посещение, за разлика от второто бе в Невада, и струваше 350$ за 5 дни. Имах конкретен въпрос и се надявах да срещна Кастанеда и да има възможност да ми отговри. Кастанеда си замина същата година, след този семинар. Аз бях доста финасново закъсала и те ми казаха да не плащам. Платила съм общо 150$ за 5 дни.. Прекарах много добре, тъи като по цели дни упражнявахме духовте си:) и телата си. Вечер бяхме като разбт каруци. Знаеш, аз много исках като момиче да съм монах в Шао Лин. Намен потене ми допада.. Разбрах българин е бил допуснат там!
Наистиана, задължително е да спреш да опорочаваш Чистотата на Духа та дори да си мислиш яе имаш нещо повеяе да кажеш от КАстанеда- например. Да правиш анализи кои бил кастанеда и как си тиразирал книгите. да правш спекулации кои бил ошо и как бил "по ок" от кастанеда или пък кои бутсаши ръце били по еди какво си. Заради онези, които може да са в много по неизгодна житеиска ситиация от твоита и поради твоите бръшолевения за няко очевидни, но за други - не, да се отклонят съвсем и да позакъсат, гдокато ти довлно печаташ при комфртни условия. Не, не мисля че "Цялото" е отговрно за всияките ти деиствия, а особено за бисерите на мозъчните ти ти клетки. .



Тема Готова ли си да заложиш одеялото синови [re: mgakvarium18]  
Автор Mиpo ()
Публикувано08.02.07 14:50



за всичко, което казваш миличкото ми божествено?

Мислех да те помоля да кажеш директно на момчето, това което ми беше разказала навремето през 1999-2000 по случая, вкл. че и тенсегрити курсовете са плетени, без да има нищо лошо в това, както той твърди (не аз). Но реших първо да изчакам да ти мине цикъла (на лудостта) и да спреш да се грижиш само за дупката си (на одеялото). За онази другата дупка (по енергийно тяло) май не ти дреме?

През 1997 бях на един даоски семинар в Catskills (NY) и се случи, че цяла седмица бях заедно с едно момче, което беше отишло предходната година (1996) на въпросния 1000$ семинар за да направи както теб (и евентуална както и аз смятах да направя), а именно да види "големия глупак" Карлос. Забележи, определението в кавичките е ТВОЙ цитат от 15.01 и само ти наричаш така хората, което е разбира се признак на голяма комплимент в твоята мъдра голяяяяма уста (от която имам добри спомени

).

Така или иначе, чудесно е, че се отзова, защото и ти потвърждаваш, че тенсегрити семинар е струвал 350$, точно колкото струват "профаназиращите" и "печалбарски" семинари на М. Чия (определенията тук са на момчето, за което $ e лоша дума и което гледа само с едното око де що има даоски $).

Когато се чухме през горепосочения период ти беше особено "доволна" от семинара (точно както и даоския ми колега от 97) като разбира се, причината беше, че на теб винаги са ти били ясни предварително всички семинари (хм, за този по тенсегрити бих могъл да се съглася). След като си тръгнала да отваряш сърцето си, сподели на хората впечатленията си от Таиша и КК и ми напомни по колко човека бяхте на всеки от семинарите.

Що се отнася до тай-чито и Жоро, въобще не е вярно, че аз съм те завел там . Ти ме заведе и ти ми даваше пример с редовното си практикуване години наред. Докато аз ходех от дъжд на вятъра (разбирай по високосните години) и повтарях "колко е хубаво тай-чито и как си мечтая за Шаолин". Ти ли ще пратиш поздрави на Жоро от мен или аз да му пратя от теб? Впрочем, имаш такива от Коцето. Онзи ден е видял темата тук и ме питаше, коя е тази влюбена. Усмихни му се, сигурно те гледа сега.

Обвиняваш ме на разни места, че освен, че съм взривил WTC, че ти се явявам в сънищата и че опорочавам Духа ти, че съм бил също изтрил и темите ти. Поразпитах разни врабчета и се оказа, че двете ти теми са били изтрити от Администраторите на ДИРа, защото този ден си била "нацвакала" (цитирам) много клубове и те, триейки наред новите теми, въобще не са забелязали, че тази за суфито тук беше първото смислено нещо, което написа в клуба от 2 години и което беше признак, че цикълът ти минава в друга, по-градивна фаза. Жалко наистина за суфито, много ми хареса и бих се съгласил да изтрият от моите теми за да върнат тази. Но като се сетя за целия океан от енергия и възможности, които сама си разпиляваш, си викам една капка повече или по-малко дали ще я направи по-будна и по-отговорна?

Mога да пиша комфортно от служебното си място, защото си върша ефикасно служебната работа (напиши фамилното ми име на En в Google, има 10ина стр.). Който не внимава как изразходва енергията и будността си, ще работи по 60 ч седмично, което води до по-добър растеж на US икономиката, което пък вдига борсовите показатели, което пък увеличава печалбите по акционерните вложения, вкл. и в Европа., за което съм ти благодарен лично. Това е част от кръговрата на Цялото, с който все ти беше трудно да се разбереш и едиственто "нещо" с което си говориш все още на Вие.

В една от темите си беше казала "вашия Ошо клуб". Ще ти напомня, че този клуб отдавна е и твой, просто защото и ти пишеш тук (напоследък усилено и ти благодаря, за положените усилия в смисловото изразяване). Още повече си увековечена в темата за Антологията на Ошо ентусиастите в БГ. Да си мислила на времето, а не сега да симулираш съжаления.

Последно, моля те да не ме наричаш "глупак". След като ме прелъсти, изнасили и изостави, имай поне малко милост в определенията. "Егоист", "бездуховник", "гОшовец", "паун", "мозъчно-гънков бисер" бих приел. Но с определението "глупак" да ме слагаш наравно с Ошо (да се свети името му, ще му запаля свещ след малко) и с Кастанеда Аранович Карловски (също) е твърде много. Тези хора са споменавани, обсъждани, сънувани и обичани от милиони хора ежедневно. Докато моя милост е споменаван, обсъждан, сънуван и обичан само от ТЕБ (и евентуално още тук-таме някой), за което ти благодаря от сърце (if provided).



Тема Re: Готова ли си да заложиш одеялото си [re: Mиpo]  
Автор mo32 (глупак)
Публикувано08.02.07 15:41



Мирчо,

Наистина си забавен и с непринудено чувство за хумор. То филма не е американски, а съветски, не е сексуален, а социален, и не е "Баба дава на войник", а "Балада за войника". Нищо де, продължавай.

Само една молба имам - включвай повечко информация тип "един приятел на мой приятел му казал...".Определено има успех в създаването на настроение. Като довод не струва, ама то не може всичко...



В отговор на:

Така или иначе, чудесно е, че се отзова, защото и ти потвърждаваш, че тенсегрити семинар е струвал 350$, точно колкото струват "профаназиращите" и "печалбарски" семинари на М. Чия








Тема Re: НЕверни сведения От миронови [re: mgakvarium18]  
Автор lnto The Fire ()
Публикувано15.02.07 02:39



Абсолютно така е!






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.