Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Недопустимото поведение на манипулатора Хуанджинови  
Автор vitaminko ()
Публикувано07.02.07 14:03



В него ясно личи не стремежът към поддържане на добрия тон, а стремежът към изобличаване на Брахман. Дори да приемем, че Брахман е написал тези постинги под прякорите Кравопиев (т.е. пиещ от крава, т.е. млекопитаещ ) и Брахтан, Хуанджи почва да хленчи "Оле боже какъв лош спамер си имаме в клуба. Вижте, вижте колко е лош Брахман." Няма друг потребител освен Брахман, който толкова безкористно и с чисто сърце да е давал знанието и Хуанджи явно много го боли от това. "Възкръсналият" модератор е готов на драго сърце да пуска тема в която преекспонира нечия грешка и да обявява на всеослушание и за назидание кой е провинилият се и колко по-благодатно за него ако това е Брахман. Ако върнем лентата назад ще видим по какъв недостоен начин се държеше Хуанджи спрямо Брахман и то в теми като Йога сутрите на Патанджали. Интересно защо Хуанджи не написа подобна тема за аутсайдер? Ясно е защо! Защото аусайдер не му е дразнител. И как мислите уважаеми съклубари, ако някой друг беше спамерът Хуанджи щеше ли да отдели специална тема и да "възкръсне" от пепелта?

Горното изказване е написано при предпоставката, че Брахман е т.нар. спамер и анализира основният мотив в реакцията на Хуанджи, а именно неистовото му желание за саморазправа и изобличаване на идеологическия противник.

Относно това дали Брахман е истинският спамер Имаго забеляза следното:

П.П. Надявам се вече е ясно какво значи буквичката "М" добавена след huanji.



Тема Re: Недопустимото поведение на манипулатора Хуанджинови [re: vitaminko]  
Авторki (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 14:31



нали уж се отказа от модераторството и друг стана модератор?
как така пак вирна байрака? питахте ли го? - май не
а и какви доказателства има, че това е Брахман, а не самия Хуанджи или негов приятел?



Тема Re: Недопустимото поведение на манипулатора Хуанджинови [re: ki]  
Авторki (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 14:36



чак сега ли го усетихте хуанджи? това поведение се повтаря за втори път - първия когато преследваше инкогнита, която пък никога не е псувала
а буквичката М която разнася значи "мръсник", това че е жълта, значи е оцапана с ако





Тема Re: ПОЯСНЕНИЕ и въпроснови [re: vitaminko]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано07.02.07 14:42



Ако някой който следи клуба(клуб Ошо все пак) се чуди какви са тия работи и откъде излязоха - не е от въображението на vitaminko - от клуб йога е. Или поне от смеската между двете.
Ако същия този някой се пита 'защо това се поства тук, а не там' - то и там се е постнало същото. Явно с идеята, че количествените натрупвания водят до качествени изменения.


Нищо, сигурен съм че толкова ще възмутиш феновете на Ошо тук, че половината ще отидат в йога да псуват хуанджи, а другата половина ще го чакат следващия път да дойде тук и тук ще го псуват. Освен това нищо чудно хората със същата позиция от йога да дойдат да те подкрепят тук, където никой не се интересува и можете да си изливате възмущението на спокойствие.
Мъдра стратегия - браво!

П.С. Защо пак тук?!

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: ПОЯСНЕНИЕ и въпроснови [re: BrandofAmber]  
Автор vitaminko ()
Публикувано07.02.07 14:54



Бранди, надценявате ме. Никаква стратегия не стои зад това мое действие.

Просто презастраховка срещу евентуално бързо изтриване на темата в клуб Йога. Както преди време постъпи Миро. Нищо повече от това. Вашият модератор спокойно може да изтрие темата. Извинявам се за нахлуването ми.



Тема Re: ПОЯСНЕНИЕ и въпроснови [re: vitaminko]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано07.02.07 14:55



Аха, хитро, извинявай и ти, мислех че е по-коварно замислено.



The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 07.02.07 14:55.



Тема Йога поведениенови [re: vitaminko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.02.07 15:09



Най-просто е вместо да се правим на шерлокхолмовци, самият Брахман да вземе отношение по въпроса. Поне тук никой няма да го изтрие, само защото изказва мнение, различно от това на останалите.

Иначе се сещам и за нещо друго относно това, което повдигаш. Когато Хуанджи триеше на времето масово постинги и теми, и Брахман и други му обръщаха внимание, неговият чест отговор беше "Не хленчи ... Бъди мъж... Голяма работа..." Хм, сега по законите на Сергей Николаевич (Лазарев) той изпада в същата ситуация и предполагам би трябвало да си спомни своите мъдри отговори.

Ако коментираме ситуацията в клуб Йога предлагам обаче да минем отвъд личността на двамата модератори, защото би било твърде плитко разглеждане. Все си мисля, че има много по-дълбоки причини да се повтарят един и същи феномен с йога-тип хората (далеч не визирам само клубовете).

1. Колкото и привидно да са усмихнати и всеобичащи, при много йоги винаги има някакво разделение на добро и лошо. И лошото е толкова ЛОШО, че примерно 4-5 човека снощи си го повтаряха взаимно цяла вечер използвайки богат и цветист "йога" речник.

2. "Лошото", освен че е лошо само по-себе си, пречи с излъчванията си на добрите и примерните. На добрите винаги нещо неморално/недопустимо/нецензурно/недобро/неуставно/не-незнам си какво си им пречи...

3. И понеже все им пречи, се създават правила, укази, наредби, НПКта, с който да го забранят и заключат. В тези правила са описват всички възможни провинения и наказания вкл. и прословутата "забрана за вечни времена".

4. Парадоксът обаче е колкото повече забрани и правила се създават толкова по-голяма анархия настъпва... И на "добрите" (както ина "лошите") по законите на кармата/3ти принцип на Механиката им се налага да сърбат попарата на собствените си действия...

5. Щом има добри и лоши, винаги има някакви бойни действия и терминологии... "Победители" и "победени", които само си сменят местата....

Приказките са любов, безпристрастно търсене на истината, неидетифициране със ситуациите си оставят едни хубави ПРИКАЗКИ от 1001 нощ. Чудесно е, че има ситуации за избор и действие на модератори, където нещата се осветяват със случките от 1001 дена. Инче, кой би предположил, че толкова мъдри и всезнаещи йога ще се държат така детски...



От Ошо гледна точка бих казал, че денят и нощта си вървят заедно и нещата вървят в правилната (по липса на друга) посока.



Тема Re: Йога поведениенови [re: Mиpo]  
Автор vitaminko ()
Публикувано07.02.07 16:41



Ами аз не се опитвам да разследвам случая. По-скоро фокусирах нещата върху реакцията на Хуанджи, защото тя е интересната и то при предпоставката, че Брахман е спамерът. Брахман е провокиран многократно от страна на Хуанджи и сие. Нормално е в един момент нервите да не му издържат. Моят личен баланс за поведението на Брахман е положителен и ще остане такъв, защото той е човекът, който демистифицира представите ми за йога. Предишният път когато се разрази спорът относно моето изказване "И кво от тва!" се опитах да се дистанцирам, но виждам, че това е бил излишен жест от моя страна към Хуанджи. В поведението на Хуанджи преобладава манипулирането, вместо градивното. Какво му пречеше просто да изтрие постингите. Но не би. Човекът гради имидж. Брахман може и да е невъздържан понякога, но в едно съм сигурен. Той не е манипулатор.



Тема Re: Йога поведениенови [re: vitaminko]  
Автор ha! (пристрастен)
Публикувано07.02.07 17:12



хич не ми се нрави че клуб ошо става подклуб на йога
баси се едно е пейка пред старчески дом
една тема втора тема един път втори път
бих казала че сте недоебани и неосъзнати
я разпуснете събранието и си решете проблема
ааа-ма-ха
мъже

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: Йога поведениенови [re: vitaminko]  
Автор huanji ()
Публикувано07.02.07 19:35



Мисля, няколко пъти ти казах, че реакцията ми е неправилна. Но по- същественият ми въпрос е, след като знаеш къде е любимеца ти, защо не си при него да му се радваш, а стоиш тук в Дир-а?

Реално погледнато, само некви йоги тичат по всички клубове в директорията да се жалват. Погледни какво ти е написала Ха и си помисли, редно ли е да става и тоз клуб, поле за изява на йогисйки проблеми.

Още повече, не съм ти пипал темата и ти го знаеш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.