Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Молба до Миро и съобщениенови  
Автор Бpaxмaн_ (:))
Публикувано04.02.07 02:00



Миро имам една молба отново към теб. Това съобщение не му е местото тук, но ще те помоля да го оставиш за известно време. Знам че в твоя клуб идват от време на време някой от клубарите в йога и то е предназначено за някой от тях. Ще ти бъда благодарен ако го оставиш за около седмица преди да го изтриеш. Причината за тази молба навярно се досещаш са самите модератори. Там те трият всичко което не им харесва, като единствен критерий за Рага Двеша (харесване и нехаресване) са си те самите и тяхното его.

Съобщението се отнася до мен. Поради неразбиране и различни мнения с модераторите на клуб йога реших да го напусна. Ще продължа да пиша и давам изложение на Веданта, Йога и Будизъм

Повечето от теоритичните ми неща които бях подредил във моя профил са изтрити по мое желание за да не бъдат изопачавани и злоупотребявано с тях.

Редактирано от Бpaxмaн_ на 04.02.07 02:03.



Тема Re: Молба до Миро и съобщениенови [re: Бpaxмaн_]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано04.02.07 02:19



Миро не е модератор тук доколкото знам, но основната идея е ясна. Ами разбирам те напълно което не е критика към йога или модератора там, просто оценка на ситуацията. При нормални обстоятелства не бих ти и отговорил - темата си е твоя, но в случая мисля че дължиш на мене и Jade* инфо за дихателната техника.

Тук клуба е доста разнообразен от гледна точка на неща за които се пише, мисля че би било на място.

Нищо лично против Imago, но нямам желание да посещавам тези форуми. Казвал съм причината. Съответно ако искаш да не влизаш в йога - твое право, обаче си обещал една техника, а за тези неща обикновенно досаждам докато станат, защото ми се струват важни. Не смятам да те гоня и през форумите на imago, та се надявам да я постнеш, ако не там(в йога), то тук.

P.S. Не смятам за нужно да ти казвам, че ако искаш можеш да останеш тук, струва ми се пределно ясно. Мисля че клуба се е развил доста готино и има място за всички. Не мога да кажа, че никой няма да се заяжда за нищо, но пък и не смятам, че това те притеснява.


The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 04.02.07 02:30.



Тема Относно ситуацията в Йога клубанови [re: Бpaxмaн_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.02.07 22:45



Ошо клубът не е мой, а е на всички, които пишат в него и го обогатяват с различните си гледни точки. Така че няма никакъв проблем и ти да пишеш тук без ни най-малко да е необходимо да споменаваш винаги Ошо. Хм, Ошо е говорил за толкова различни духовни системи, та даже и съвсем формално погледнато, е трудно да се каже, че йога, тантра, веданта, дао, суфи, зен, буда, христос, кастанеда и т.н. не са част от неговата "система".

Всъщност, важното в клуба НЕ е Ошо (да ме прости любимата ми имаща нужда да изразява всяка своя мисъл наоколо в отделна тема), а духовните пробуждания и опитности на участниците в него... Ошо е просто един (чудесен) фон за това.

Няма и нужда някой да трие темата ти в определен момент... Нещата стават от само себе си и всяко искрено и дълбоко мнение е добре дошло и ще бъде за дискуситирано колкото време му е необходимо.

_____________

Що се отнася до ситуацията в клуб Йога, тя е интересна да се погледне и отвъд повърхностната страна, кой точно е модератор там и какви са му принципите. Просто клуб Йога попада в типичния капан, в който попадат много йоги (имам предвид такива, които съм виждал около мен), а именно да се опитват да КОНТРОЛИРАТ всичко. Според мен това е главната трудност на практикуващите йога и съм наблюдават много десетки смятащи се за йоги, които явно, или по-често тайно, се опитват да контролират неконтролируемото... И се оплитат точно като пиле в кълчища... Няма по-забавно от общуването на класически йога с "ошо тип" хора... Или просто с Живота...

Като се прибави към горното и очевидната неопитност на настоящия модератор и стандартните капаци на очите от негова страна и на няколкото човека около него и се получава скучната, сива и плитка картина в клуба. В списъка от правила, който е предложен там и който прилича на НПК (Наказателно Процесуален Кодекс) имаше такова "Клубът е свободна зона от ВСЯКАКВИ конфликти". Не е нужна голяма будност за да се види, че конфликтите са базово ВЪВ хората (а не между тях) и там никакъв модератор не може да стигне. И външните опити, ще си останат чисто повърхностни и козметични, точно както са такива и много от контролиращите действия на въпросните йоги в ежедневието.

Но щом на хората там им харесва да живеят по този начин и си гласуват такива правила и модератори, тяхно право е. И въпреки, че на мен лично не ми харесва това, го ПРИЕМАМ и е глупаво да се използват "революционни" подходи за неща, които изискват еволюционно развитие. За това ти казвах многократно (и това е част от същността на Ошо подхода), че противопоставяне може да става само с ТОЧНИ и БАЛАНСИРАНИ методи различни от тези "целта оправда средствата". Просто, защото средствата са част от целта и аз не виждам нито победи, нито загуби, а УЧЕНЕ във всички ситуации и следване на естествения ход на нещата.

В горния контекст, не разбрах защо ти си си изтрил старите теми? Прилича ми на нещо, че си се разсърдил на клуба и искаш да кажеш "дай да ви видя как ще се оправите без мен"? Между другото, забавното е, че и Оро преди няколко месеца направи същото нещо помолвайки предишния модератор да му изтрие темите. Ако обичаш истински и цялостно хората, ще си оставиш темите (няма да ги интерпретират толкова грешно колкото ти се струва). Направил си някакво добро и, ако е от сърце, няма какво да се връщаш към него. Даже и да има неблагодарни.

Не е и нужно да преувеличаваш, че на хората в клуб Йога ще им трябват 30-40г. за да се променят отвътре. Всъщност модераторстването и общуването като цяло ще са особено полезни за тях, защото ще си дадат сметка за много неща. Ще ти дам няколко примера. Хуанджи преди 4-5 г. беше многократно по-"вдървен" в общуванията и му беше много трудно да приема противоположностите (може да видиш в старите теми). Но лека по-лека се разви и, както самият той сподели неколкократно, започна да се отпуска и да приема... Това, че се оплита още някъде е друг въпрос - никой не е съвършен и всички се учим. Аналогичен е и примера с модератора на клуб Кастанеда. Преди 5 г беше така забита в литератрните цитати, че имаше купища неща от живота, които игнорираше напълно. Но фактът, че й се налагаше да общува с десетки различни и по-гъвкави от нея хора я научи да се променя и това е чудесно. Друг е въпросът, че се опитва да "симулира" някой промени и че в дълбочина има още от старите страхливи и фиксирани навици (подходът на Кастанеда в някои отношения е точно като този от Йога пътя), но що е време все е пред нас.

Така че вместо да им пречим на всичките тези хора, по-добре да им помагаме с аргументи, като така помагаме и на нас си да разберем нашите неточности и неосъзнатости.





Тема Re: Относно ситуацията в Йога клубанови [re: Mиpo]  
АвторZamisal (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 05:12



Kakav si mi orator, maminia.



Тема Re: Молба до Миро и съобщениенови [re: BrandofAmber]  
Автор mgakvarium18 (непознат)
Публикувано05.02.07 05:28



Uchudva li vi che v klub Osho, Mito trie temi? Ili moderatorat mu e benefactor, hahaha. Ste padna ot smiah, Kolkot po glupava isgesdlam, tolkova sam po stastliva! Miro, samo ako resha ste ti padnat vsichki shapki! Ama, niam vreme, !



Тема Re: Относно ситуацията в Йога клубанови [re: Mиpo]  
Автор mgakvarium18 (непознат)
Публикувано05.02.07 05:28



Uchudva li vi che v klub Osho, Mito trie temi? Ili moderatorat mu e benefactor, hahaha. Ste padna ot smiah, Kolkot po glupava isgesdlam, tolkova sam po stastliva! Miro, samo ako resha ste ti padnat vsichki shapki! Ama, niam vreme, !



Тема Re: Молба до Миро и съобщениенови [re: mgakvarium18]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано05.02.07 14:46



Защо реши че Миро трие теми?
А това за глупоста и щастието си е известна зависимост.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Молба до Миро и съобщениенови [re: Бpaxмaн_]  
Автор Jade* (unpolished)
Публикувано05.02.07 15:01




ееее, не си тръгвай така де
пък и обеща да пуснеш онази техника - аз още си чакам...
във веданта тъй ли учат - да си оставяте недовършени делата? М?



You must have chaos within you to give birth to a dancing star.



Тема Re: Молба до Миро и съобщениенови [re: Jade*]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано05.02.07 15:06



И аз т'ва викам ама Брахман не отвръща.
Сега като се замисля едва ли много хора имат привилегията да казват нещо на Брахман с надежда да отвърне. Явно в клубовете идеята, че 'когато говориш на бог това е молитва, когато бог ти говори - шизофрения' просто не важи. Най-малкото доколкото си спомням някъде из окултизъм се моташе и Исус Христос, пък и дявола, а и Бог се е мяркал - странно място...

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Молба до Миро и съобщениенови [re: Jade*]  
Автор Бpaxмaн_ (:))
Публикувано05.02.07 15:25



Техниката ще я дам подробно във форума на Имаго в раздела Хата Йога






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.