Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема въпросченови  
Автор konopr ()
Публикувано21.01.07 23:32



напоследък всеки път като легна хоризонтално с усещане за равноотдалечени ръце от тялото, дясната е с няколко сантиметра по-отдалечена, а като ги сложа на еднакво разтояние от тялото се чувствам сякаш дясната е по-близо от лявата, за какво може да е индикация това според вас?






Тема Re: въпросченови [re: konopr]  
Автор ha! (пристрастен)
Публикувано22.01.07 06:42



я попитай пак
равноотдалечени ръце - това, ..... а като ги сложа на еднакво разтояние - онова

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ

Тема Re: въпросченови [re: ha!]  
Автор konopr ()
Публикувано22.01.07 11:28



Аз достатъчно ясно съм го обяснил, но ще го обясня пак, няма проблем

. Представи си, лежиш си и си мислиш че ръцете са ти еднаквоотдалечени от тялото и по едно време гледаш че едната е значително по-далече от другата, и така всеки път. А като нарочно си ги сложиш на еднакво разстояние от тялто, получаваш усещане, сякаш същата палава отдалечаваща се ръка е по-близо до тялото ти от другата, което всъщност не е така. Става въпрос за дясната ми ръка




Тема Re: въпросченови [re: konopr]  
Автор mo32 (ентусиаст)
Публикувано22.01.07 16:45



за какво може да е индикация това според вас?
Че си насочваш вниманието към абсолютно излишни детайли. С една дума - губиш си времето.





Тема Re: въпросченови [re: mo32]  
Автор konopr ()
Публикувано23.01.07 10:34



Времето не се губи

. А за този детайл ми отиват средно по 10 секунди на денонощие. И на мен този детайл ми се струва незначителен, обаче аз откъде да съм сигурен, че е така?



Тема Re: въпросченови [re: konopr]  
Автор mo32 (ентусиаст)
Публикувано23.01.07 10:53



10 сек ти отиват за да го направиш, а после колко време го носиш в главата си?



Тема Re: въпросченови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.01.07 14:48



Това може да значи или, че скоро ще просветнеш или, че Левият път (в даоизма това е, когато практикуваш и с представители от другия пол) ти е по-близък от Десния (който е практикуваш сам).

А как е когато си прав с отпусни встрани ръце? Имам смътното усещане, че нещо подобно ми се беше случвало за малко преди много години. Може да е свързано с енергийното ти усещане за ръката... Най-малкото може да експериментираш и изследваш какво е това "да усещаш нещо си" (както ръцете,така и центърът спрямо, който отчиташ кое е по-близо).



Тема Re: въпросченови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано24.01.07 11:48



Това значи не е толкова незначителен детаил, щом и за просветване става въпрос.


Като съм изправен пак е същото, а в самото усещане за крайници и тяло има много за изследване. За сега усещането за положението на ръцете спрямо тялото ми е в самите ръце,в смисъл че те усещат тялото и това колко са близо до него,т.е. центърът с който отчитам кое е по-близо е самото тяло,но този център не усеща ръцете, а само се използва от ръцете за да усетят те къде са.

Аз се поразтърсих в гуугъла за левия път и попаднах основно на някакви саитове в които става въпрос за пътя на лявата ръка и които са със сатанинска наоченост. Но намерих и един текст, скойто съм съгласен

Of all things, soldiers are instruments of evil,
Hated by men.
Therefore the religious man (possessed of Tao) avoids them.
The gentleman favors the left in civilian life,
But on military occasions favors the right.
[The things of good omen favor the left.
The things of ill omen favor the right.
от този сайт е

Иначе имам още детаили за обсъждане, свързани с дишането, но нямам време сега за тях.



Тема Re: въпросченови [re: konopr]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано24.01.07 13:40



При някои техники за ОБЕ(out of body experiance) се търси момента в който "етерното тяло" започне да се отделя от физическото. Слагам го в кавички, защото това си е тяхно тълкуване, а аз лично напоследък съм взел доста по-различно, но от практична гледна точка върши работа.

Например ако това се случва при някой за някой крайник(например ръка) е съвсем нормално да се усеща позицията на този крайник не там където физически е. Просто защото се усеща "етерното тяло", а етерното тяло просто не е там. Съответно коя част от тялото е започнала да се отделя не мисля, че има някакво значение. На мене когато започна да медитирам или да правя каквото и да било нещо свързано с по-голямо протичане на енергия веднага ми се отделя горната част на гръдния кош и всичко допряно до нея с център сърдечната чакра.

Не ти отговорих в началото, защото не виждам практическа ползва, освен да ти индикира къде нещата са ОК. Съответно местата които не се отделят са местата с които ако работиш повече може да се изравнят. Като идеята е че се търси момента когато цялото тяло ще е еднакво напълнено със светлина/осъзнаване/whatever и в този момент цялото "етерно тяло" ще се отделя само. Тоест започнеш ли да медитираш автоматично ще излизаш в проекция(ОБЕ).

Хрумват ми и други причини да се получи нещо такова, но като цяло съм останал с впечетление, че има ли разлика между физическата позиция и усещането за нещото, то в повечето случаи обяснението което се дава е свързано с позицията на етерното тяло. Тоест усещаш ли нещо там където физически не е, то на етерно ниво по всяка вероятност по някаква причина е там.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 24.01.07 13:44.



Тема Re: въпросченови [re: BrandofAmber]  
Автор mo32 (ентусиаст)
Публикувано24.01.07 15:26



Според мексиканските шамани енергийното тяло е отделено от физическото - това е единствения истински дуализъм, от който човек може да се възползва. Енергийното тяло се отдалечава от нас от момента на раждането и с времето това "разстояние" става все по-голямо докато един ден нишката, която ги свързва се прекъсне - това значи смърт.
Понеже тези две тела са отделно едно от друго, за да се възползва от енергийното си тяло човек трябва да прехвърли осъзнаването си върху него.

Усещанията свързани с разширяване или мърдане, по-скоро са свързани с отварянето на енергийните врати на физическото тяло. Това са области на голямо енергийно завихряне. Отваряне е само израз, който означава, че енергията в тия области тече прекалено слабо, само колкото да сме живи. Връщането на енергия в тия области означава тяхното активиране и нормално функциониране, както и способността лесно да прехвърляме осъзнаването си от физическото, към енергийното тяло. И понеже енергийното тяло няма маса, човек може да прави каквото си поиска.

Първата врата е на ходилото на крака, точно в основата на палеца.
Втората врата е в областта, която включва прасеца и вътрешната страна на коляното
Третата включва половите органи и опашния прешлен.
Четвъртата и най-важна точка е в областта на бъбреците
Петата точка е между плешките
Шестата е в основата на черепа
Седмата е на върха на главата

Ако първият и вторият ни център е отворен, ние излъчваме определен вид сила, която хората може да намерят за непоносима.От друга страна, ако третата и четвъртата врата не са толкова затворени, колкото би трябвало да бъдат, ние излъчваме определена сила, която хората намират за много привлекателна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.