Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.10.06 23:08



Извинявам се, че пускам темата тук, но мисля, че е хубаво да се помогне на колегите от клуб Йога и най-вече на модератора там да се осъзнае и да замени аргументите на силата със силата на аргументите. Както и да разбере, че това са обществени ДИСКУСИОННИ клубове, а не частна фирма или лично имение.

А от гледна точка на това, което дискутираме тук, е интересно дали някой претендиращ за духовно търсещ е готов да използва КАКВИ ЛИ НЕ средства за да построи своята илюзорна идилия? Ошо казваше, че като дадеш малко власт (обществена, сидхи...) на човек и виждаш как скритите му страни излизат на светло. И смятам, че това е не лош практичен метод за всеки от нас (стига човек да е готов за последствията му, защото може да са доста разрушаващи). Готови ли сте да ви се даде някаква сила?


=================== Изтрита на 31.11.2006 в клуб Йога ===================

По-долу е темата от снощи, която модераторът предполагам е изтрил по погрешка. Може би е ударил някоя ракия в повече и му е замъглила съзнанието или пък е просто преживявал временна криза на небалансиранност (на всеки може да се случи). Иначе, не мога да си обясня защо вчера за няколко часа ИЗТРИ 6 мнения на 4 различни човека, в които нямаше нищо обидно и лошо. Не мога да си обясня и защо за това, което става в клуб Йога трябва да се пише в някаква тема "Без модератор", а във всичките останали трябва да се демонстрира някаква идилия. Това ли е Йога?

Погледнах и правилника, който модераторът си е създал сам за негово удобство, и ми прилича на по-скоро на търговски договор за отдаване под наем на недвижимо имущество, отколкото на увод в клуб Йога.


Понеже изтри и постинга на Витаминко към тази тема, където той обясняваше защо е написал "ужасния" си въпрос, от който тръгна всичко (а той беше "К'во от това?"), исках да попитам Витаминко защо не си беше разви въпроса в темата на Лила.? Струваше ми се, че щеше да бъде по-интересно.

=================== Изтрита на 30.11.2006- в клуб Йога ===================
Относно някои действия на модератора

Напоследък забелязвам разни "странни" действия на модератора и искам да ги поставя на дискусия.

1. Витаминко постави днес един въпрос в темата на Лила и модераторът го изтри без да разбирам въобще на базата на какво основание (т.е. какво лошо имаше във въпроса) ?? Лила не е малко момиче, виждам, че се справя с живота и може сама да отговаря.

2. Попитах модератора в същата тема и към съответния постинг защо изтри въпроса на Витаминко и той, като най-просто решение, изтри и моя постинг пак без обяснение.

3. Виждам, по-късно, че модераторът е разсъждавал "като отговор" към Витаминко, но никъде не е казал защо му е изтрил въпроса. Абсурдно е да дискутираш с някого след като предварително го триеш! Лично не намирам въпроса на Витаминко за особено дълбок, но пък намирал за крайно ограничено и антидискусионно да се трие нещо само защото нарушава нечия илюзорна вътрешна идилия! Тази пък фраза на модератора е върха и е без коментар: И много хора още ще си цензурират писането, докато не се чувстват сред приятели.

4. Забелязвам, че в клуба стана редовна практика да се трият неща... Някога, когато се аргументирах за нуждата от модератор (а сегашният модератор си мълчеше или беше против), никога не съм имал предвид да се трие и променя безпринципно (т.е. на базата на нечия лична прищявка)! Въобще, триенето трябва да е ПОСЛЕДНА мярка за нещо и съветвам модераторът да трие и редактира приоритетно собствените си мнение, докато за останалите да следва принципи, които са одобрени от клуба.

5. Без да споделям много от възгледите на Оро и да съм съгласен, че той задръства често клуба с безкрайните си писания, мога да кажа, че това, което е написал

(защото в Йога е баннат) има много истина. Въобще, търсещият Истина трябва да може разграничава нещата и не понеже някой не му е симпатичен да погазва много по-дълбоки принципи. Просто, защото от духовна гледна точка това е плитко и глупаво, и винаги ще му се върне с лихва.

6. Виждам, че модераторът си е измислил САМ доста правила (в уводната тема), които, когато течеха дискусиите в този клуб за модератор, никой (даже и най-върлите ЗА модератор) не поставяха на дискусия. А пък настоящият модератор така и не предложи своя програма за осъждане и гласуване като всичките проблеми бяха ясни още тогава. Мярнах в една тема (която пак беше изтрита), че се аргументираше с това, че баща му му бил казал веднъж, че "когато ЕДИН казва е по-лесно". Това сигурно е в сила в армията, но в една духовна дискусия го намирам за ОГРАНИЧЕНО и ПЛИТКО.

7. Темата без модератор ми е доста смешна и е признак на някакво лицемерие в клуба. Ако толкова много хора искат да пишат там, то най-добре в клубът въобще да няма модератор. А, иначе, темата може да се преименува "На кафе" или "На раздумка". Не, че има лошо, но пък нещата да са ясни.

Пишейки всичките тези неща, нямам нищо лично против настоящия модератор, нито отричам, че върши полезни неща за клуба (за което заслужа адмирации). Но когато прави нещо небалансирано, мисля, че е работа на всеки буден в клуба да му обърне внимание. Апропо, за това на времето предложих 2ма модератори и, ако беше и Раджа другия модератор, вероятно щеше да ми спести тази тема.



Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Mиpo]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 01:03



Попаднах на това мнение и реших да пейстна част от дебатите ми с т.н. "мод"
на клуб "Механа Йога" от където бях баннат.......






Имайте търпението да прочетете докрай.....



Тема Миро принуден съм да се вслушам в съвета ти!нови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.11.06 16:31



Миро, принуден съм да се вслушам в съвета ти!

Ще си позволя да ползвам услугите на вашият клуб, и да продължа темата която повдигна Миро във връзка с модератора на клуб Йога.

Става въпрос за Хуанджи. Аз не го познавам лично и не знам що за човек е. Моите впечатления за него са бегли и неопределени точно. Поради това аз го подкрепих преди време за да става модератор на клуб йога. Но за съжаление се разочаровах. Ето някой от причините за моето разочарование:

1. Наскоро Миро беше пуснал един съвсем невинен постинг, в който обективно и безпристрастно показваше някой недостатъци на Хуанджи. Вместо да си вземе бележка, той най безцеремонно изтри всичко. Когато го попитах защо прави така, той се вбеси, започна да нарича Миро с всякакви епитети, че бил кавгаджия, търсил само повод да се заяжда с хората и т.н. След което изтри и моите и неговите собствени постинги.

2. Според него, от както той е станал модератор, той е успял да изгони доста хора от клуба, които според него са пречели на здравословната атмосфера. Един от тях е Оро. Аз и преди му бях казал, и сега пак му казвам: Клуба не е на никой, не принадлежи на никого, най малко на модератора. Модератора няма право да гони хората. Всеки е добре дошъл.

3. Хуанджи се оказа един психически нестабилен човек, който се ръководел от някакво „вътрешно чувство”. Един път вътрешното му чувство му казвало да ме банва за три дена, след това „вътрешното му чувство” му казвало да ме банва за една седмица, после пък да не ме банва а да ми изтрива всички постинги независимо какви са, дори и само да кажа благодаря на някой. Сега последното му хрумване или „чувство” е че ме е банвал да „винаги”???!!!

4. Отказва да се вслушва в съвети, отказва да се разисква каквото и да е, прекъсва всякакъв нормален диалог и казва, че дори нямало да чете какво било написано, а направо щял да изтрива. Изглежда, че е постъпвал така и със останалите хора, които е успял да изгони до сега от клуба.

Няма да изброявам повече от причините за сега. Имам предложение, да бъде свален от поста модератор. Добре е да има отзиви тук от хора които мислят по подобен начин на мен.



Тема За да опознаеш едни човек дай му власт над другитенови [re: Brahman_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.11.06 21:33



Мда, последната седмица гледам, че е изтрил пак доста постинги на различни хора (поне от тези, които аз бях видял, че съществуваха). А и сега влязох в една произволна тема и гледам на колко места е цензурирал пишещите... Апропо, на теб ти бях написал в една твоя тема следното по-долу, но и то бе бързо прието като враг на йогата.



======== Изтрито в клуб Йога на 7.11 ========
Брахмане,

Брей, имаше една твоя тема вчера адресира и към мен и докато да се включа и ... някой съзиращ скандали и интриги навсякъде около и в себе си я е махнал. Трябва много да му е отровила живота и спокойствието... (хм, сигурно го е направил естествено в името на другите).

Казах ти, че такива теми са твърде "напреднали" за клуба в сегашното му състояние и повечето от хората не ги интересува много да има среща на различни мнения, както и те да изразяват такива.

Що се отнася до модератора, забавление е да го четеш като започне да разсъждава повече от 2 реда за нещо извън стандартните клишета... Може да се обзаложим, че до няколко месеца ще си признае, че е насътворил сега куп глупости. Но пък, мисля, че е много полезно за него да ги твори действайки, да среща книжните приказки с реалността и да носи отговорността за последствията от действията си.

======================================

Може да съм критикувал Хана и Кайли (модераторите на Кастанеда и Процесинг), но и те се оказаха много по-уравновесени и толерантни към другомислещите. На мен личността на модератора на клуб Йога (Хуанджи) не ми е много интересна за коментиране, защото нещата в случая са повече от типични. По-скоро ми е интересно до какво може да доведе липсата на мяра и на уравновесеност на следващия различни духовни учения (независими дали са Йога, християнски т.н.). И дали има нещо в самото учение, което да подтиква към това, както и дали има подходящи "бушони"... Апропо, сетих се и за филма "Осъдени души"...

Иначе, ако погледнем нещата от положителната им страна, така много по-добре опознаваш същността човека (примерно, въпросният модератор). На теория може да ти говори за единение, за мир и любов, но когато нещата опрат до реалността се получава съвсем друго... Хм, колко често се среща това в живота... Като стандартното рационализиране (от векове) е винаги, че го прави за другите.

Ако на пишещите и четящите в клуб Йога им харесва да е така, в края на краищата тяхно право е. Обаче, ако има хора на друго мнение, може да го споделят тук. За мен темата е и полезна, защото предполагам, че след няколко месеца Хуанджи ще ми се обади със съзнателно предизвикана амнезия "че нищо такова не е правил", и да му го напомня.

А ти, Брахмане, разгеле си дошъл насам и разгеле си бил в Ошо ашрама в Пуна, би ли споделил мнението си в съседната тема за същността на Ошо подхода според теб.



Тема Re: За да опознаеш едни човек дай му власт над другитенови [re: Mиpo]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 15:59



Позволявам си да се намеся в разговора отново - непитан, защото имам нещо конструктивно да кажа, а не да се заяждам и оплювам.....и отричам.

Много често всеки от нас вижда или усеща, че нещо в една ситуация не е както трябва да бъде, че нещо не върви, че нещо трябва да се направи.....
Но......малцина или никой не се опитва да намери:
1.Причината
2.Разрешението
на проблема.

Аз в моя живот се научих да търся Отговора на всеки въпрос и да бъда съпричастен с Разрешението на един проблем - а не с неговото съществуване. Или както е казано: "До всеки проблем е неговото разрешение! Никой проблем не идва и не се появява сам......" Защото т.н. "проблем" е само едно предизвикателство, един повод за всекиго да направи известно усилие и да го разреши и по този начин да направи стъпка напред в своята еволюция.
Повечето хора се хващат като удавници за сламка за проблема и се фокусират в него......без да направят и най-малко усилие да го разрешат. И "проблемът" само расте и расте.....
А американците казват: "Are you a part of the problem or a part of the solution to the problem?" или "Ти съпричастен към проблема ли си или към неговото разрешение?"

Аз още преди да влезне в ролята си на "мод" предупредих хуанджи да направи ясен и конкретен регламент за участие в клуба. Той не ме послуша и.....резултата е налице.

Какви са основните положения, които гарантират едно интелигентно общуване м/у хора на различно интелектуално, психическо и духовно ниво
в един клуб със СТРОГО СПЕЦИФИЧНА ТЕМАТИКА като "Йога" ?

Ето моето виждане:

1. Да се обяви в Регламента, че ТОЗИ КЛУБ Е ЗА ХОРА - ФЕНОВЕ НА ТЕМАТИКАТА ИЛИ ИНТЕРЕСУВАЩИ СЕ В ТАЗИ ОБЛАСТ.
2. Да се обяви ЧЕ ВРАГОВЕТЕ НА ТЕМАТИКАТА И НАВЛЕЦИТЕ - ИНТРИГАНТИ ЩЕ БЪДАТ САНКЦИОНИРАНИ И БАНВАНИ. Това, за да осигури спокойното общуване на феновете на тематиката.


Ясно и недвусмислено разделение и разграничаване.
Доста моди в разни клубове постъпиха така и разгониха навлеците-сеирджии и злонамерени празнодумци-комплексари и....настъпи ред и мир в тези клубове.

Това хуанджи не направи! И това е първата му основна грешка!
Той заяви, че иска "да обедини колектива" в този клуб и по този начин да настъпи мир. Пълна утопия и заблуда !!! "Колективно" постигане на СебеРеализацията не съществува.

Понятието "Йога" опошлявано систематически и изопачавано от всякакви атеисти-материалисти-марксисти и егоцинтристи си остава същото както е било през хилядолетията на човешката история:

ЙОГА означава СЪЮЗ СЪС БОГА! Сливане на индивидуалното илюзиорно "аз" с това на Твореца на Вселената. Или както аз го наричам, за да избегна клишетата и думички като "Бог" и "Браман" и др. толкова злоупотребявани, че са загубили всякакъв смисъл и значение........ Аз го наричам "Главния Сценарист и Режисьор на Театъра Вселена" Защото това е един истински Космически Театър в който и ние сме поставени като публика и действуващи артисти в безброй роли и пиеси......
Значи индивидуалното илюзиорно съзнание за "аза" - като откъснато съществувание на индивида, да се слее с Единното космическо Съзнание на Главния Сценарист и Режисьор. Това е Предназначението на нашето съществувание. Но всеки индивид. Защо? Защото всеки от нас е само една частица от Общото. Във всекиго обитава Главния Сценарист-Режисьор и
понеже ние сме загубили контакта с Него - трябва да го установим отново и......Бинго! Ние се завръщаме "У Дома си!" Цикъла на прераждания и вечно търсене и лутане ............. е завършен и всеки намира онова състояние на Мир, Любов, Радост, Вътрешна Изпълненост и Задоволство и Удовлетворение наричани "нирвана" "самадхи" и с други имена.
Всеки от нас е пътник, загубил своя Дом, който скита и странства по света и търси и търси и търси......да се завърне "вкъщи". Дори без да го осъзнава. Защото този копнеж, тази жажда са заложени по дизайн във всекиго без изключение и никой не може да ги отрече или отхвърли..... Безброй са пътищата и пътеките да се отклониш от "Правия Път" към Себе си и всяко отклонение носи болка и страдания и мъка и ни учи и ни направлява.......да не повтаряме онези грешки от които боли. Някои хора схващат по-бързо и правят....само нови грешки. Другите повтарят едни и същи грешки....дор до гроба и....така са се пристрастили към болките и страданията, че са ги приели за "своя втора природа" - т.е. нещо от което не можеш да се отървеш. Нещо, с което трябва да "съжителствуваш" нон-стоп. Един вид мазохизъм и отчаяние и примиренчество. Повечето хора са така - това е печалната статистика..... Стремежът към Истината или Себе си е потъпкан, смачкан и систематически игнориран и неглижиран. Печална действителност......


Други пък са решили да си измислят "свои собствени стандарти" за "СебеРеализацията". Те решават: "СебеРеализацията или сливането на моето съзнание с това на Твореца ЕДИНСТВЕНО СЕ ПОСТИГА ПО ПЪТЯ НА ПРОСВЕЩЕНИЕТО. Просвета! Четене на древни книги и писания. Четене на описанията, които са направили вече просветени души. С две думи - събиране на информация, обяснения и напътствия......

Голяма Заблуда! Пагубна Заблуда! Катастрофално Погрешна Заблуда!!!!


Защо ли?

Много е просто!
Защото, когато си истински гладен - единственото нещо, което може да задоволи твоят глад е ХРАНАТА. А не четенето на готварски книги и рецепти.
Защото, когато си жаден - единственото нещо, което може да задоволи жаждата ти е ВОДАТА /и разбира се безбройните видове напитки съдържащи вода в себе си/

Виждали ли сте човек, който почва да огладнява да казва: - Ох, взе да ми стърже в стомаха, гладен съм като вълк. Я да взема да попрочета в тая готварска книга за разни вкуснотии и да се нахраня.

Абсурд нали?

Или някой пътник в пустинята умиращ от жажда..... И час по час си вади една снимка на един водопад или дори на една изпотена бутилка изстудена вода.
И като си я погледа - да му мине жаждата.

Абсурд!

Но "книжните плъхове" пристрастени към писанията и описанията, загубили своя Истински Път към Истината и дори спрели всякакво вървене в търсенето на Истинското Себе си - като този Юли Железаров - самоназван Браман, не само че са попаднали в "мъртво вълнение" от което не могат да се измъкнат, но и пречат всячески на всеки да прави своите крачки към Истината и набиват в гаванките на всички идиотската идея: "Просветлението идва само с четене на книги!" Глупости на търкалета......

Хей, Просветление е думичка свързана пряко със "Светлина"
А "Просвещение" с думичката "Просвета" или трупане на познания.
]

Ето какво пусна ловешкия фелдшер /ветеринарен при това/ вчера в Йога:



Да се чудиш и се маеш....... Това за клуб "Йога" ли е или за клуб "Болни мозъци"
"Пускане на корени до центъра на земята" Хммм и с каква цел...... Търсене на видения и халюцинации.

Заключение!

За да се превърне от клуб "анти-йога" в клуб "Йога" този клуб трябва.....
1.ДА СЕ ИЗМЕТЕ ОСНОВНО.
От навлеците заявили нееднократно, че са анти-йоги и противници на Йога, йогите, Индия и нейните духовни традиции и принос в човешката еволюция на планетата. Разните гуру и месии и учения и практики.
Това са: Black Wolf, whitewolf, vitaminko, оня натрапващ своите снимки с наркомани и др. кретени, и всеки атеист и първосигнален интригант. Юли Железаров може да пуска само преписани мъдрости - но да му се забрани да води своята Война с/у всеки Гуру, Месия и Учение като напада по най-вулгарен и курвенски начин Пратениците на Главния Сценарист-Режисьор за да помагат на узрелите и жадните за СебеПознанието души. "Курвенски" - защото тоя не се умори да бълва Отявлени Лъжи и Обвинения с/у всеки гуру и духовен водач и ги нарича "мошеници" "тарикати" и "измамници" и вместо да осъзнае, че света днес не е толкова заблуден, че да бъде воден за носа като овца от разни "тарикати" а има нещо повече в тази работа. Че хората получават нещо от тези гуру. И всеки според нуждите си и нивото си на развитие......
Защото този самозван "Браман" въпреки всичките си преживявания в Индия - НЕ Е СХВАНАЛ ОСНОВНАТА ИДЕЯ НА ЙОГА - И ВСИЧКИТЕ И ЕЛЕМЕНТИ ВОДЕЩИ КЪМ ПРОСВЕТЛЕНИЕТО.
Йога е - Отречение! Отречение от долните страсти и мисли и думи!
Юли Желязков ДЕМОНСТРИА ВЪВ ВСЕКИ ПОСТИНГ И НАПАДЕНИЕ НАД ЮЗЪРИТЕ ЧЕ Е МНОГО ДАЛЕЧ ОТ КАКВОТО И ДА БИЛО ОТРЕЧЕНИЕ.
Йога е дискриминация! Да разграничаваш във всеки момент Мая от Истината.
Юли Железаров е затънал до гуша във Вайра-омраза и враждебност, Химса - зломислие и злонамереност, Витарка - негативни и вредни мисли и е в състояние на пълна Параноя - Аджнана - невежество и незнание и Авидя - тъмнината на невежеството.
Този "Барман" /но не и "Браман"/ се разбунтува с/у "стерилизацията" на клуб "Йога" - т.е. недопускането на Химса, Витарка, Аджнана, Вайра и Авидя
в отношениета м/у клубарите. Но тази "стерилизация" въпросният "сколар" и "корифей" живял в Индия и изучавал Веданта и т.н. и т.н. БИ ТРЯБВАЛО ОТДАВНА ДА Е ПРИЛОЖИЛ САМИЯ В СВОЯ ЖИВОТ И ДА СЕ Е ИЗЧИСТИЛ ОТ ТЕЗИ ПРИЛЕПНАЛОСТИ ПОВЕЧЕ ОТ ВСЕКИ ДРУГ.
Уви!
Фактите показват обратното.
Той клонира ника на Джаго Савера, за да пуска некролози на Оро в клуб "Окултизъм" . Това поведение на един 56 год. човек ли е? За да не питам: - Това поведение на един йога ли е? С претенции за постигната реализация и единство с Браман?
Йога е самодисциплина и самоконтрол!
Йога е пълен контрол над ума и неговите игри.


Да пишеш красиви неща и пускаш теми като:



Всеки може. Но ДА ПРАКТИКУВАШ КАЗАНОТО И ДА ГО ПРИЛОЖИШ В СВОЯ ЖИВОТ - ТОВА Е ПРОБЛЕМЪТ!
А Юли Железаров е един типичен словоблудец и двуличник. "Едно говори - друго мисли, трето върши!"

И тук е момента отново да повторя Древната Истина:

Четенето ЗА Просветлението, Говоренето ЗА СебеРеализацията, преписването и публикуването на книги написани от просветлени души, философстването, обсъждането, воденето на битки и войни, за да наложиш собствените си концепции и заблуди на всички останали и т.н. и т.н ДЕЙНОСТИ НА УМА И ИНТЕЛЕКТА - не водят към СебеРеализацията. Напротив - само отдалечават човека от нея.


Себереализацията не е идея, неосъществима мечта, догма, философия и тема за словоблудства...... ТЯ Е НЕЩО РЕАЛНО, ИСТИНСКО И НЕЩО, КОЕТО МОЖЕ ДА СЕ ИЗВЪРШИ ОТ ВСЕКИГО..........АКО РЕШИ ДА СЛЕДВА ЕДИНСТВЕНО ВЕРНИЯ ПЪТ КЪМ НЕЯ. И ТОЙ Е ПРЕДИ ВСИЧКО - ПЪТ НА ПРАКТИЧЕСКИ А НЕ ТЕОРЕТИЧЕСКИ ДЕЙСТВИЯ. ПЪТ НА КОЙТО, ЗА ДА СТЪПИШ - ТРЯБВА ДА ИМАШ ВОДАЧ. НЯКОЙ, КОЙТО Е ПРЕМИНАЛ ПО ТОЗИ ПЪТ И ЗНАЕ ВСЯКА СТЪПКА ОТ НЕГО. ЗА ДА ТЕ ВОДИ И ПАЗИ ОТ ГРЕШНИ СТЪПКИ. ЗАЩОТО ПЪТЯ Е МНОГО СТРЪМЕН И ОПАСЕН И ВСЯКА ПОГРЕШНА СТЪПКА МОЖЕ ДА ТЕ ОТВЕДЕ В.....ПРОПАСТТА.... ТОВА Е ПЪТ НА ОТКАЗВАНЕ. ПЪТ НА ОТУЧВАНЕ ОТ ПОГРЕШНИ НАТРУПАНИ В СЪЗНАНИЕТО НА ЧОВЕКА ИДЕИ, СХВАЩАНИЯ, ВЯРВАНИЯ И ВСЯКАКВИ КОНЦЕПЦИИ. ПЪТ НА СЪБАРЯНЕ НА МОСТОВЕ ПО КОИТО СИ МИНАЛ.....ЗА ДА НЕ МОЖЕШ ДА СЕ ВЪРНЕШ НИКОГА НАЗАД..... ПЪТ НА РАЗЧУПВАНЕ НА ОКОВИТЕ НА МАЯ С КОИТО СИ СВЪРЗАН И СИ БИЛ СВЪРЗВАН МОЖЕ БИ ОТ МНОГО ПРЕРАЖДАНИЯ /който вярва в преражданията!/ ПЪТ НА ПОЛИТАНЕ - ВОЛЕН И ОСВОБОДЕН ОТ ВСИЧКИ ЗЕМНИ ИЛЮЗИИ И ВРЪЗКИ.....
ПЪТ НА ЕДИНСТВО, МИР, ХАРМОНИЯ, БЛИКАЩА ОТ ДЪЛБИНИТЕ НА СЪЩЕСТВОТО ТИ НЕОПИСУЕМА РАДОСТ И ЩАСТИЕ И ИЗПЪЛНЕНОСТ.......
Книгите, описанията, схващанията, борбите за надмощие и др. остават в света на Мая.

Но ти си го напуснал и си на "Отвъдния Бряг" където няма дуализъм и заблуди и мрак и болка...... Всички книги, писания и описания са останали назад в небитието и...ТИ ЧЕТЕШ ОТ ГЛАВНАТА И ВЕЧНАТА КНИГА НА ЖИВОТА - ДИРЕКТНО. ТИ СИ В СВЕТА НА ВЕЧНАТА МЪДРОСТ И ТИ СЕ РАЗКРИВАТ ТАЙНИ И МЪДРОСТИ, ЗА КОИТО ДОРИ НЕ СИ ПОДОЗИРАЛ ЧЕ СЪЩЕСТВУВАТ, НО.....НЕ МОЖЕШ ДА ГИ ОБЯСНИШ И РАЗКАЖЕШ НА НИКОГО. ЗАЩОТО ВСЕКИ САМ ТРЯБВА ДА ДОЙДЕ В ТОЗИ СВЯТ И ДА ГИ ИЗПИТА. ДА ГИ ИЗПИТА! Ти си сам - но не си самотен и чувстваш Единството с безбрежния Океан на Вечноста. Светът на Главния Сценарист-Режисьор на Мая и Неговата Маха-Лила.


http://knowledge.dir.bg





Тема Re: За да опознаеш едни човек дай му власт над другитенови [re: Mиpo]  
Автор padedxo (непознат)
Публикувано12.11.06 19:55



Здрасти, Миро!
Ще ми се да кажа - жалко за клуб Йога!!! Много жалко!!!
На времето беше даже добър клуб. Човек можеше да прочете интересни неща, а и отвреме-навреме да напише какво самият той мисли, или какво знае от личен опит. Не рядко се появяваха и хора, макар и непишейки редовно - запознати доста добре с различни аспекти на йога.
Жалко е, че вече не влизат и не пишат Йогин, Шанкара, Харе Шива. И Раджа не го виждам в последно време. С две думи - нещата изпростяха.
Тъжно ми е като чета неща от рода на виждащи се фигури, подреждащи се слънчеви системи и тъй нататък, и тъй нататък.......Наблягайки се на подобен род "изживявания", хората получават ужасно грешна представа за йога и до какво реално води йога. Страшното е, че много от тях се хващат на въдицата и започват да гонят призраци - т.е., връзват се за една още по-опасна илюзия.
Абсолютно съм сигурен, че това което разказва Хуанжи, не е негово преживяване. Просто го е прочел и преписал, което също не е най-доброто, ако си решил да помагаш на някой, който се интересува и........съответно вярва. Подобен род разказчета могат да се видят в истинската им светлина само и единствено от хора, които имат доста богат опит в йога. А такива в клуб йога не мисля, че има много.
Историята с Оро, а сега и с Брахман също не е от най-почтените (Брахман има блестящи познания, което може да бъде само от полза на много хора). Да не говорим пък погледнато от позицията на човек, претендиращ че се занимава с йога. Имам щастието да наблюдавам до какво води редовното, с пълна отдаденост практикуване на йога. Човек става по-добър, по-толерантен, по-търпелив, по-умерен в това какво казва, на кого и как го казва, човек става ПО- ИНТЕЛИГЕНТЕН.
Между другото използвам, за да помоля също Брахман да разкаже нещо за Ошо. Все пак е от щастливците, имали възможността директно да бъдат в контакт с него.





Тема Re: За да опознаеш едни човек дай му власт над другитенови [re: padedxo]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано13.11.06 00:42



Извинявай Padedxo, че се набърквам в разговора, но имам няколко въпроса, които всъщност са към всички.

Защо, ако имаш конкретни въпроси, по определени йога-теми, не ги пускаш?
Кое ти пречи - липсата, според теб, на компетентни хора, страха, че ще ти се затрие темата, мисълта, че ще бъдеш модериран или какво точно?

Това, че няма интересни теми за четене, от кого зависи и длъжни ли са определени знаещи да пускат лекции за всеобщо разяснение? Какви са критериите, по които определяш интересните теми?

Знаещите хора, трябва и могат ли да водят монолог по определени теми от рода, кажи нещо за Ошо.

Каква е истинската причина да не влизат определени хора и в състояние ли е един човек само да изгони всичките? Кой е виновника и има ли виновни?

Трябва ли да се говорят само общи неща, за да могат начинаещите да не се оплетат или могат да се засягат и по-други техники, някои, водещи до преживявания, изглеждащи напълно глупави?

Как можа да се убедиш, че Хуанджи първо е прочел и преписал нещо, или че е искал да помага на някого? Длъжен ли е някой да помага на друг?

Ако Брахман има блестящи познания, каква е причината да не можеш да се възползваш от тях?

Много хубаво, че си имал щастито да наблюдаваш до какво води практикуването на йога, а опитал ли си го?

Благодаря предварително.



Тема Re: За да опознаеш едни човек дай му власт над другитенови [re: smokche]  
Авторpadedxo (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 14:53



Здравей, Смокче
Ще се опитам да ти отговоря отзад напред.
Имам не само щастието да наблюдавам до какво води йога. От доста време самият аз живея с йога, живея в йога, пребивавам в йога. Йога е състояние. Не е асани, не е мантри, не е преживявания. Тези неща могат да те доведат до йога, но само ако ги използваш правилно. А това означава осъзнато. Ако вземаш асаните за гимнастика, мантрите за блокиране на мислите, преживяванията (проявите на енергия) за висша истина - йога не може да случи и човек е на погрешен път. Път, който не води доникъде. Йога е тишина, йога е пълен покой, йога е ......просто йога и трябва да се изживее ЛИЧНО. Не може да бъде изказана, не може да бъде обяснена. Защото е извън всякаква логика.
На въпроса ти какво ми пречи да пускам теми - нищо не ми пречи, разбира се. Но въпроса не е до това дали има, или няма компетентни хора, а дали има или няма истински търсещи. В противен случай всяка една тема се превръща в безмислена дискусия, а безмислените дискусии не водят до нещо стойностно.
Не ме е страх, въпреки че не знам какво точно имаш предвид под страх. Хубаво задаваш въпроса, но го задай сега на себе си - кой е тоя, който го е страх?? Питай се и го намер. Тогава ще отпаднат въпроси от такъв характер.
Дали някой е длъжен да пуска нещо си...... - Никой за нищо не е длъжен. Човек или има потребност да сподели нещо с другите, или няма такава. При всички случаи е важна мотивацията, която те кара да мислиш, казваш, или вършиш нещо. Каквото и да било.
Не зная защо намесваш Ошо и молбата ми към Брахман. В това някой, който е бил в непосредствен контакт с един голям учител - да разкаже нещо, няма нищо лошо. Както нямаше нищо лошо в постинга на Лила за Ауровил. Но ако трябва да отговоря съвсем лично - ами аз просто много го обичам. (Ошо имам предвид).


Истинската причина да не влизат опеделени хора, не е само една. Причините са много. Но аз не бих могъл да дам отговор вместо някой друг. Това, което аз казах е, че е жалко, че тези хора не влизат вече. Мисля, че с това клубът изгуби, а не спечели.
Не, не трябва да се говорят само общи неща. Но винаги трябва да се говори с отговорност и да се казва истината. Истината е , когато ти си преминал през нещата и си стигнал до нея. Това се отнася до всяко едно нещо, колкото и да е мъничко.
Колкото до техниките и преживяванията - колкото хора, толкова и пътища. Много, много и различни техники. Преживяванията са следствие на редица фактори - характер, обремененост, подтиснати неща в подсъзнанието, настройка......Но те са продукт на същия този ум, който търсещият се мъчи да трансформира в съзнателност. Когато съзнателността, будността стане в достатъчно количество (символно казано) - разбираш, че те нямат абсолютно никаква стойност; разбираш, че щом все още има преживяващ и нещо, което да бъде преживявано - работиш с ума и си вързан за двойствеността. Та по тая причина акцентът не беше в това дали Хуахйи е преживял еди-какво си и дали не - акцентът беше дали това води до духовна трансформация, или не. Можеш да бъдеш сигурен - преживяванията нямат духовна стойност. И да убеждаваш хората - видях еди-какво си и то означава еди-що си - е меко казано несериозно, а по моему понякога и опасно.
Пак се налага да повторя - никой не е длъжен да помага на друг. Дали да помогнеш, или не е въпрос на вътрешна необходимост. Необходимостта да споделиш. Всяка останала мотивация е погрешна.
Защо си мислиш, че не съм се възползвал от нещата, които Брахман е споделял в клуба?? Винаги съм ползвал и продължавам да ползвам всичко, което не ми достига и което би могло да ме доведе до все по-дълбока осъзнатост. За което му благодаря.

Не само имам щастието да наблюдавам до какви тотални промени води йога, имам и невероятното щастие да бъда всеки момент в йога и да усещам вкуса й. И знам, че всеки един може да бъде в същото това състояние. Защото то не е нещо, което трябва да се постига, да се отработва. То си е непрекъснато там, където му е мястото - в нас и с нас , и около нас. И чака търпеливо да се събудим.

По тоя повод се сещам за Ошо, който записал на магнитофонна лента кукуригащ на всеки половин час петел. На всеки половин час ашрамът се огласял от мощното петльово кукуригане. За да напомня на живеещите там, че все още са заспали.

Накрая - дали един човек е в състояние да изгони всички от даден клуб? - Ти сам(а) виждаш резултатите.

Надявам се отговорът ми да е бил изчерпателен. Което не означава, че трябва да си съгласен с него.
всичко добро ти желая.



Тема Re: За да опознаеш едни човек дай му власт над другитенови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано13.11.06 22:36



Здравей Миро,
Гледам че си запазил един от изтритите постинги, но не е достатъчно, ти знаеш. Доста повече бяха изтрити. Не ти отговорих веднага, изчаках за да видя какво ще направи въпросният модератор. Човека изглежда се поуплаши да не би да му вземат „властта” и се скри в миша дупка. При това няма никакви банвания в клуба. Но да не го бъзикаме много, че пак може да му изхвърчат чивиите.



Той между другото обича задкулисните действия, да работи с помощта на „бележки”. Това му е специалитет. Липсва му откритост, липсва му прямост, пише бележки до „приятелите си” като ги кара да му вършат работата. Предпочита да действа зад гърба на човека от колкото да говори направо и без заобикалки. Знае, че така се постига повече и по бързо. Но в същото време се страхува да не би другите да правят така срещу него!


Да споделя някой мои идеи за един евентуално бъдещ модератор. Мисля, че Хуанджи не е дораснал все още за този пост, не му стигат силите, няма достатъчно безпристрастност в него. Обградил се е с няколко негови хора и се опитва да движи клуба в посока която той смята за правилна.

Онова което той трябва да разбере е, че този клуб не трябва да се ограничава, да се трият безразборно всякакви постинги и да се опитва да налага някаква негова лична линия и направление. Нека да остави клуба да се развива по свой естествен начин. Модератора трябва да помага за развитието на клуба, а не да го ограничава и да му пречи.

Може например да се направи така че ако някой отвори хубава според него тема, другите нямат право да му пишат в темата и да го критикуват. Но в отделни теми може да го направят, защо не. Все пак без критика не може. Всеки сам за себе си е достатъчно умен, за да вземе самостоятелно решение?

За триене може да се махат неща които са наистина спам. Например преди имаше такива явления, когато някой слага само една усмивка с цел за избута напред някой остаряла тема без да казва нищо при това. Това може би може да мине като спам в някой случаи поне. Когато някой е писал, вложил труд, тогава мисля, че това не е спам.

Мисля, че този клуб не трябва да е тясно специализиран, и трябва да е съвсем отворен, за всички които искат да пишат вътре. Йога това е живота и живота това е йога. Каквато и тема да се отвори, тя винаги има малко или много нещо общо с йога. Нито пък трябва да се ограничават хората които искат да пишат вътре.

Най важното според мен е модератора да не прибързва с абсолютно нищо. Преди да започва каквото и да е действие, той трябва да изчака, да наблюдава каква е реакцията на хората, и в зависимост от това да предприеме действие ако се наложи. Но трябва търпение. Да се прави някакъв кодекс според който да се действа според правилата не е лошо, но хората като цяло трябва да си кажат думата. Не може модератора току така на своя глава да банва и изтрива. Това само в крайни случаи, когато има явно нарушение на расизъм например. Мисля че до сега едва ли е имало случай когато да се налага някой да се банва. Мисля също че почти не имало нужда да се изтрива нещо.

Вместо това през последните няколко седмици бяха изтрити доста постинги и доста хора бяха банвани. Наложи се хората да отиват в други клубове! В същност това не е правилно дори от гледна точка на Дира. Все пак от броя на посетителите Дира си прави парите и рекламите. Ограничавайки хората в един форум в същност е нещо което е против Дира. Ако той иска да си прави личен форум който да му служи само на него, това е против политиката на Дира. Мисля, че ръководството на Дира трябва да го смени и изхвърли ако не ние.

Та мисълта ми е един бъдещ модератор трябва да слуша хората, а не хората да слушат него.



Редактирано от Brahman_ на 13.11.06 22:43.



Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 09:39



Това всичкото можехте да го изцвъкате в онази Тема "Без модератор" и съм сигурен, че хуанджи щеше да го остави. А по същността на проблема ви, мисля, че е редно да му дадете по-голям период за тест като модератор, а не да се саботира това, което е замислил.
В крайна сметка който не може да се сдържи да пише безсмислени романи да не ги пуска въобще там, а като толкова му се пишат много думи , навързани в отегчителни изречения да си ги пуска тук. Явно на Миро това му харесва!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.