Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 21.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Вал,нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (член)
Публикувано21.11.06 07:30



Просто за конкретен пример, този разговор бихме могли спокойно да го водим голи и на една ръка разстояние и без това да включва някакви сексуални аспирации (вкл. приемайки, че си много секси).
Дали ще можеш да го проведеш тоя разговор без аспирации??? Искаш да кажеш, че ще няма да се възбудиш от красивата жена, няма да си помислиш дори, какво е да си с нея и т.н.?



Тема Re: Вал,нови [re: mo32]  
Автор ha! (член)
Публикувано21.11.06 09:16



допусни че някой не е несексуален а контролира сексуалността си на всички нива

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: Вал,нови [re: ha!]  
Автор mo32 (член)
Публикувано21.11.06 20:08



да бе...а един мармот загъва шоколад.





Тема Re: Робството на женатанови [re: opka]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.11.06 21:40



Аз също ти споделям приятелски как ми изглеждат някои твои изказвания погледнати отстрани. Усещането за "търсене на оправдание" идва от това, че говориш за някакви други хора как те правели нещо не по най-добрия начин без самата ти да казваш ясно как постъпваш в тези ситуации.

Лошото е, знаеш ли, че ние, жените в нормалното си затъпяло състояние, поради социализирането си не само нямаме усещане за абстрактна цел, ние дори не знаем какво нямаме!
Употребата на 1 л. мн.ч предполага и 1 л. ед.ч., нали?

Безрезервната вяра, че можем да имаме пълноценен и осмислен живот само и единствено чрез "сексене" ... пък ако е с етикат "даоско" или "тантристко" - еййй, страшна работа, животът става тотално пълноценен и осмислен! Съответно за нищо на света не допускаме дори вероятността да има смисъл извън това. А не си го и признаваме (осъзнаваме).
Тук пак използваш същото 1 л. мн.ч. като пак не става ясно кои сте точно тези "вие" и въобще кой точно (освен може би теб) има горните усещания. Защо не говориш от ТВОЕ име само и не кажеш ТВОИТЕ усещания за всичките тези неща, които дискутираме?

абстрактната цел
Разбирам, че за теб е важно да имаш абстрактна цел, но изглежда, че ти е трудно да определиш каква точно да бъде. Правилно ли съм те разбрал? Ако не, каква е целта ти?

Реалността се определя от предварително зададената насока на вниманието.
На думи изглежда просто, но на практика най-често насоката на вниманието се определя от Реалността.

Няма абсурдни и неабсурдни решения. Има такива, които вземаш и такива, които не можеш. Абсурдното е, когато не си в състояние да вземеш какво да е решение.
Наричам "абсурдни решения" тези, които са плитки, без достатъчно осъзнаване, разбиране и енергия зад тях и които на практика са взети именно за да се да се демонстрира (пред себе си или пред други хора), че някакво решение е взето. Ти самата ги нарече много точно "абсурдни" в последното ти изречение.





Тема Re: Робството на женатанови [re: Mиpo]  
Авторopka (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 22:19



Well, Миро, говоря в първо лице мн.ч., първо, защото между женската половина на човечеството има по-голяма интерсубективност и по-малко развито чувство за индивидуалност, отколкото при мъжете; и второ, защото съм говорила с други жени, които в един по-откровен разговор са потвърждавали нещата, които казвам тук. Също така и при тях го има усещането, че става въпрос за нас, жените, като цяло. Надявам се няма да искаш имена да ти изброявам или да ти давам представителна извадка.

Относно абстрактната цел. Трудното е не толкова да се формулира (макар че на един първоначален етап и това е достатъчно трудно), а да се придобие постоянно УСЕЩАНЕ за нея. ... Нещо, обаче нямам желание да обсъждам целта си с теб, нямам добро усещане за това... Ммммм, нещо много воайорско ми изглежда, а аз нямам ексхибионистични наклонности.



Реалността се определя от предварително зададената насока на вниманието.
На думи изглежда просто, но на практика най-често насоката на вниманието се определя от Реалността.

Това знаеш ли какво е? Капанът на навика.

За решенията. Миро, ще те разочаровам, но за мен и плитки решения няма! Пак ще кажа, има неспособност да се вземе решение, когато ситуацията изисква такова, пък ние не можем да го вземем. Да осъзнаваш или да изчакваш съзнателно също е въпрос на решение. Но, в общи линии разбирам де, имаш предвид, че си против решения, за които човек не поема отговорност... Ами да, за мен това изобщо не са решения!



Тема Една практиканови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.11.06 23:02



Толкова ли трудно ти се струва? Пробвай следващия пък, когато си жена, с която сте правили секс, познавате се и има минимално медитативност във вас, следното:

1. Седнете голи един срещу друг без да бързате непременно за секс.
2. Усети добре сексуалността й и привличането й в във всичките му аспекти на тази конкретна жена (тя може да прави същото спрямо теб по тази и следващите точки).
3. Опитай да смениш позицията на Възприятието ти (Събирателната ти точица) и усети просто женската енергия/излъчване в нея отвъд формата й. Когато се окаже, че формата на тялото, бедрата, гърдите, лицето и прочие нямат вече значение (а нещо "зад" тях), значи е станало.
4. Усети още по-дълбоко в нея докато и женската й същност изчезне... Усети центъра й (става най-лесно като влезеш в твоя). Критерият тук е като не виждаш вече НИКАКВА сексуалност в нея.
5. Може още по-навътре да продължиш, но и до тук е не е зле като начало.
6. След това се върни последователно на т.2 и т.3. или първо т.3 и после т.2 като всеки път отделяш поне 5 мин. на всяко положение и НАБЛЮДАВАЙ добре хем нещата в нея, хем в теб. Може да повториш всичко няколко пъти.
7. Накрая, кеф ви правете секс, кеф ви не го правете.

П.П. Някой, който никога не е чувал за практиките на Чия може би също ще каже за тях " да бе...а един мармот загъва шоколад". Но внимателният човек, даже и да няма опит за нещо, няма да бърза да съди. Кой знае, може мармотите и да сгъват шоколади…





Тема Re: Една практиканови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (член)
Публикувано22.11.06 00:11



А какъв беше смисълът на цялата процедура, след като има т.7?

Допълнение: Сетих се и още нещо - мен винаги ме интересува какво прави един човек, а не какво пише и ли говори за себе си. Та описаната процедура май трябваше да покаже начин, по който един мъж да започне да владее сексуалността си на всички нива. :)Нали така? Та ти можеш ли с ръка на сърцето да кажеш, че владееш сексуалността си на всички нива(каквото и да значи това)? Би ли ми изяснил разликата между това да владееш сексуалността си и да спиш с жените около теб, които ти харесват и просто да спиш с жените около теб, както го правят всички мъже.

Честно да ти кажа, на мен цялата работа с владеенето на "силата", ми прилича на шашмалогия, с която да се вкарват лесно дамите в леглото. Пък и доколкото съм чел, никой не казва за владее на сексуалността, а по-скоро за начини да си съхраниш здравето, докато минеш на по-горен етап от практиката, където сексуалния елемент ще отпадне. Специално за Дао става въпрос.

Редактирано от mo32 на 22.11.06 00:30.



Тема Re: Робството на женатанови [re: opka]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.11.06 17:28



Значи, да се говори за трети лица не е воайорство, а да говориш за себе си (където се предполага, че си най-компетентна) е? Както и да е, уважавам желанието ти да не дискутираме нищо дълбоко, което те засята. На мен обаче не ми е интересно да си говорим общи приказки, нито пък да обсъждаме всички жени. Особено като за последното, други жени не биха се притеснили да изразят ясно, задълбочено, открито, аргументирано и от свое имe позицията си. Която пък може да се окаже доста по-различна тази на "всички интерсубективни жени".





Тема Re: Една практиканови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.11.06 18:13



А какъв беше смисълът на цялата процедура, след като има т.7?
Сигурно някой друг mo32 при раждането си ще попита "А какъв е смисълът да се раждаме и живеем след като ще умрем?". Ако искате, пробвайте и двамата и вижте.



Иначе т.7 е много важна и тя дава свободата на човек да избира. И примерно, по тази точка се различаваме с Вал, защото, както и казах, не самото действие е важно, а как е извършено. В случая с практиката, предходните точки променят коренно качеството на действието в т.7 (каквото и да е то).

Та описаната процедура май трябваше да покаже начин, по който един мъж да започне да владее сексуалността си на всички нива. :)Нали така? Та ти можеш ли с ръка на сърцето да кажеш, че владееш сексуалността си на всички нива(каквото и да значи това)?
Интересно, откъде го измисли този термин "владеене на сексуалността на всички нива"? Има ли нещо (каквоto и да е) и ти да го владееш на ВСИЧКИ нива? Аз поне не познавам такъв човек. Иначе, ако някой се стреми да владее нещо на всяка цена, то може би по-скоро въпросното нещо го владее.

Не ми е и хрумвало да владея всичко (вкл. и сексуалността) на всички нива. За ме е важно да ОПОЗНАВАМ нещата свързани с мен и да ги хармонизирам/балансирам доколкото мога с процесите около мен.

Честно да ти кажа, на мен цялата работа с владеенето на "силата", ми прилича на шашмалогия, с която да се вкарват лесно дамите в леглото. Пък и доколкото съм чел, никой не казва за владее на сексуалността, а по-скоро за начини да си съхраниш здравето, докато минеш на по-горен етап от практиката, където сексуалния елемент ще отпадне. Специално за Дао става въпрос.
Не знам каква е тази "сила". Но ако целта ти е само да вкарваш жени в леглото си, има и къде по-прости начини и не е нужно да им говориш за дао.

Би ли ми изяснил разликата между това да владееш сексуалността си и да спиш с жените около теб, които ти харесват и просто да спиш с жените около теб, както го правят всички мъже.
Както ти казах, не знам какво е "да владееш сексуалността си и да спиш с жените около теб", нито пък искам, като Орка, да говоря от името на всички мъже. Мога да ти кажа само моето отношение към това, което е доминиращо във въпроса ти "да спиш с жените около теб".

Та, за мен сексуалният контакт е нещо второстепенно, което може да дойде от само себе си при задълбочен контакт на други нива с една жена. По-просто казано, никога не съм спал с една жена само заради секса. И не, че е лошо, неморално или ще ми попречи на нещо си, а просто не ми е интересно. Въобще, не ми е интересно да спя с една жена, а да съм БУДЕН с нея. И, ако може да сме будни и на сексуално ниво - чудесно.



Тема Re: Робството на женатанови [re: Mиpo]  
Авторopka (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 21:05



Вече съвсем не ми е ясно какво искаш да дискутираме. Къде обсъждам трети лица? Като кажа нещо от собствена позиция - оправдание, като кажа, че тази позиция я споделят и други - воайорство. Ти изобщо наясно ли си за какво искаш да си говорим или идеята ти е просто да се хващаш за всяка моя дума и да ми опонираш? И защо ми излизаш с номера "виж, ако обичаш другите деца (жени) как са си научили урока и отговарят ясно и аргументирано, вземи пример!" Нито аз съм на изпит, нито ти си професора, осъзнай се, ако обичаш.



Задай ми поне един задълбочен и осъзнат въпрос, за да мога да ти отговоря подобаващо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.