Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Въпроснови [re: ivan]  
Автор ha! (член)
Публикувано20.11.06 08:17



именно

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: Въпроснови [re: ivan]  
Авторopka (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 14:21



Ти си прав, ама и той е прав. Даже мисля, говорите за едно и също, но го отразявате по различен начин. Ключът за трансформирането на сексуалната енергия, излиза е в изместването на акцента - дали това ще стане правейки някакви техники с партньор или без, или не, е все едно. Важното е къде е духа, вниманието, защото това увлича енергията. Затова говоря непрекъснато за абстрактната цел. Според мен не може да има трансформация без ясно усещане за такава. А как може да си сложиш за абстрактна цел придобиването на някакви конкретни качества? Това означава да си сложиш за абстрактна цел подхранване на егото. Което най-малко е тъпо.



Тема Re: Робството на женатанови [re: Mиpo]  
Авторopka (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 15:03



Т.е. какво точно в социализирането ви пречи да се осъзнаете?

Същността му.

Посоката. Безрезервната вяра, че можем да имаме пълноценен и осмислен живот само и единствено чрез "сексене" ... пък ако е с етикат "даоско" или "тантристко" - еййй, страшна работа, животът става тотално пълноценен и осмислен! Съответно за нищо на света не допускаме дори вероятността да има смисъл извън това. А не си го и признаваме (осъзнаваме).
Сексуалните практики са чудесно нещо, но сами по себе си не дават нова посока.



Тема Re: Робството на женатанови [re: opka]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 16:08



<че можем да имаме пълноценен и осмислен живот само и единствено чрез "сексене" ...>

Извини ме, но едва ли това точно вярват
Мисля че е по-скоро е вярването, бе БЕЗ секса не може да има пълноценен и осмислен живот.



Тема Re: Вал,нови [re: ha!]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 16:11



Може и така да е, мисля че вече не се пенявя, правих го преди години. Включих се по темата защото сега съм в България и имам малко повече време.
поздрави:-)))



Тема Re: Вал,нови [re: Mиpo]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 16:35



Разбирам те че искаш повече технически подробности, както сам каза рядко срещаш такива хора.

<не мислиш ли, че осъзнаванията, за които говориш, са възможни и бидейки в мъжко-женската форма (включително и сексуална), но просто неидетфицирайки се с нея?>

Не мисля. Знам разликата. И "По-дълбоко" може да е общуването само ако е изчистено от сексуалното, а не ако е сексуално.
Едва когато си се освободил от властта на хормоните, можеш да усетиш робството под което си бил. И тук нямам предвид само сексуалния акт, а изобщо отношенията и всичко останало. Ти (например) дори не знаеш колко различни реакции можеш да имаш на съвсем обикновени и дребни неща , ако сексуалността не те вълнува.
Няма смисъл да се говори за това наистина. Не може да се обясни.
И да, имала съм оргазми, и сега бих могла да имам, и усещанията не са неприятни... И така. Както казах, не е възможно да се обясни ако самия човек не е сексуално необвързан. А ако е, то няма и нужда, той знае за какво иде реч.



Тема Re: Въпроснови [re: mo32]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 16:51



Няма идеи и нищо целенасочено не съм правила, просто си стана.
Разведена съм от 8 години, и може би още 3 или 4 преди това някка постепенно се случи. Отначало го отдавах на раждането на сина ми, но после разбрах, че не е това причината. Това беше и за мен и за съпруга ми труден преходен период. Прав си обаче че не сме толкова сексуални, колкото пропагандата иска да ни набие в главите. А и психолозите не са прави- не съм правила секс над 10 години, и се чувствам в отлично състояние.
Освен правенето на секс, има още милиони неща които секса определя и които рамкират поведението ни, мислите ни, усещанията ни и т.н.
Мисля, че точно сексуалното стенснява твърде много обхвата на възприемането на това, което Ошо нарича "тук и сега". Ти как мислиш, какво например от "тук и сега" би възприел в цялата му пълнота, ако да кажем си на вечеря в ресторант и наоколо е пълно с дами? повярвай ми, дори не знаеш колко неща ще пропуснеш защото точно сексуалното ще ти определя коридора на усещанията и реакциите и бих казала заема целия ресурс за тях. А за дамите може би и да е в още по-голяма степен.

п.п. днес писах много, защото е престоя ми в България е към края си и не знам дали пак ще мога да общувам по такъв начин.
Беше ми приятно.



Тема Re: Робството на женатанови [re: opka]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.11.06 21:59



Странно как за теб социализиране е свързано главно със сексене... Само, че не виждам какво е специфичното женско тук, сигурно има и мъже, които мислят така.

Така или иначе, няма значение дали мислиш, че може да имаш пълноценен живот само със секса или пък вярваш, че без секса не можеш да си го осмислиш. Важното е ЗАЩО мислиш така? Въобще, какво ти пречи да си будна и отговорна за действията си? И защо си намираш някакви оправдания със секса или с дао/тантра сексуалните практиките търсейки именно в тях насока?

Вместо абстрактна цел, свързана с абстрактни разсъждения и абстрактни действия, защо не усетиш какво РЕАЛНО има в теб? Останалото си става от самосебе си.

П.П. И не е нужно да се взима някакво смешно или абсурдно според мен решение да правиш или не секс.





Тема Re: Вал,нови [re: Baл]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.11.06 22:35



Благодаря за техническите подробности. Не разбрах, обаче, след като сексуалните усещания не са неприятни, има ли нещо приятно в тях?

Жалко е, че не можеш да кажеш съвсем конкретно какво е това, което аз, примерно, не мога да разбера възприемайки света по моя начин. Надявах се, че сексуалната ти необвързаност би ти позволила да виждаш нещата глобално и в дълбочина... Просто за конкретен пример, този разговор бихме могли спокойно да го водим голи и на една ръка разстояние и без това да включва някакви сексуални аспирации (вкл. приемайки, че си много секси). Казано по друг начин, не е важното наличието за възможност за нещо, а свободния и осъзнат избор.

Странно как не каза нищо за другите взаимоотношения между един мъж и една жена и всичко се свежда все около секса (говоренето за важността на липсата на секс е също центриране в него).

Относно това, което дискутираме, за мен най-важно е принципното отношение към ВСИЧКИ неща от живота. Т.е. дали определящото е действието или действащият.





Тема Re: Робството на женатанови [re: Mиpo]  
Авторopka (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 00:29



Оправдания за какво? Глупости. Ти искаше да ти кажа как чувствам нещата и аз ти казах.

Така или иначе, няма значение дали мислиш, че може да имаш пълноценен живот само със секса или пък вярваш, че без секса не можеш да си го осмислиш. Важното е ЗАЩО мислиш така?

Ама Миро, аз не мисля така! Чети внимателно, моля!



Вместо абстрактна цел, свързана с абстрактни разсъждения и абстрактни действия, защо не усетиш какво РЕАЛНО има в теб? Останалото си става от самосебе си.

Не е вярно. Реалността се определя от предварително зададената насока на вниманието.

П.П. И не е нужно да се взима някакво смешно или абсурдно според мен решение да правиш или не секс.

Няма абсурдни и неабсурдни решения. Има такива, които вземаш и такива, които не можеш. Абсурдното е, когато не си в състояние да вземеш какво да е решение. Но това е друга тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.