Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 20.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Вал,нови [re: Baл]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.11.06 00:05



Без връзка с останалите неща дискутирани по темата, винаги ли си била сексуално индиферентна (т.е. това е по рождение ли е) или е станало в един момент от живота ти в резултат примерно на осъзнаване, практика, някакво събитие, напреднала възраст или нещо друго? Извини ме за въпроса, но ми се случва много рядко да срещна някой (независимо мъж или жена), който да декларира това.

И за да е ясно, че говорим за едно и също нещо, въпросната индиферентност се проява както на ниво съзнание (т.е. сексуално-еротични обекти не предизвикват никаква сексуални мисли или възбуда), така и на физическо ниво (т.е. докосвания по класически ерогенно зони не предизвикват нищо специално у теб)?



Тема Re: Съвместно развитие - два възгледанови [re: opka]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано19.11.06 00:08



абсолютно, 5 точки



даосите мен много не ме интересуват...



Тема Re: Вал,нови [re: Mиpo]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 00:58



Ти си възпитан.:-)))). Предполагам че още ти се искаше да ме попиташ и дали нямам някакъв недъг и дали изглеждам прилично:-)).
Не разбирам защо отделяш нещата на нива съзнание и физика. За мен е еднакво. Така наречените от теб "докосвания по класически ерогенно зони" естествено че ще предизвикат съответните усещания, невроните все пак са ми наред, но аз нямам нуждата да го правя. А "сексуално-еротични обекти" предизвикват много лек присмех, не и сексуални помисли.
Да, не ми е по рождение. Не съм и фригидна в общоприетия смисъл на това "заболяване". Случи се постепенно, докато един ден осъзнах колко много неща мога да забележа от живота, когато съм освободена от сексуалността в него. Направиха ми впечатление думите на Орка за робството на жената и се включих защото точно това е което съм знаела без да го формулирам. Не съм грозна, изглеждам като нормална и почти млада жена, на 38 г. съм. Бях омъжена, вече не съм. Действията и постъпките ми не се определят по никой начин от сексуалността във всичките й форми, нито пък си губя времето да се притеснявам как изглеждам в очите на мъжете, или изобщо на хората, нито флиртовете ме вълнуват, нищо от това. Когато спреш да делиш хората на мъже и жени, а всички са просто хора, едва тогава разбираш колко много си ги делил и как сексуалността е била във основата на всичките ти помисли и действия, дори и когато не го осъзнаваш и съвсем не знаеш че е така. Но разликата можеш да доловиш едва когато си бил и от двете страни.:-)))



Тема Re: Вал,нови [re: Baл]  
Автор ha! (член)
Публикувано19.11.06 07:52



много си далече от несексуалността
като спреш да се пенявиш по темата ще разбереш
ма натам си тръгнала де
що ли ти го казвам

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: Съвместно развитие - два възгледанови [re: smokche]  
Авторopka (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 15:46



Значи не сме на една маса.



Тема Робството на женатанови [re: opka]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.11.06 16:27



Не знам чела ли си книгата? За мен тя е една от най-добрите по съответната тематика. И не е представяне на сексуален наръчник за даоска алхимия (все пак авторът й е написал достатъчно други книги за даоски практики), а е насочване как от сексуалността в ежедневния й смисъл може да се отиде и към даоски практики и духовно измерение.

Лошото е, знаеш ли, че ние, жените в нормалното си затъпяло състояние, поради социализирането си не само нямаме усещане за абстрактна цел, ние дори не знаем какво нямаме!
По-интересно ми e обаче това, което писа за социалното робство на жената и което е впечатлило също Вал. Аз обикновено контактувам по-дълбоко с жени, които са свободолюбиви и невлизащи в рамките на социалните норми (и за което съм се учил от тях) и ми беше странно, когато една приятелка ми каза преди няколко месеца, че в България има такова социално робство/натиск спрямо жените. Според мен съответният натиск на обществото към "различните" е почти еднакво насочен към мъже и жени и един духовно търсещ човек (независимо мъж или жена) би трябвало да има будността и гъвкавостта да се справя с него. Какво е твоето, пък и на останалите жени тук, мнение? Т.е. какво точно в социализирането ви пречи да се осъзнаете?



Тема Re: Вал,нови [re: Baл]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.11.06 17:05



По-скоро се стремя да съм директен, точен и истинен, отколкото възпитан и не бих пропуснал да те питам нещо, ако преценя, че е важно (виж по-долу). Самият факт, че не се усещаш сексуално обвързана предполага минимална гъвкавост и свобода на общуването и ми приятно, че отговаряш повече отколкото те питам.

Не разделям съзнанието от физиката, а им обръщам внимание едно по едно, защото са различни и влияят различно на цялата човешка същност. Ще ти дам един пример. Преди много години имах една приятелка, която от кръста надолу беше сексуално нечувствителна за разлика от горната половина на тялото си. И както може да предположиш, това й създаваше "каша" в осъзнаването.

Казваш, че докосванията до ерогенни зони създават сексуална възбуда, интересно ми е това води ли до някакво колкото и минимално да е (не)приятно усещане? Въобще, какво е това усещане за теб? Също така, имала ли си сексуален оргазъм и, ако да, рядко ли се е случвало и по-често?

Вярно е, че и мъжете и жените са все хора, но все пак имат разни специфичности (не само физически и сексуални). И ако оставим сексуалната част настрана, не ти ли е интересно по-дълбоко общуване с човек от другия пол, което може да е различно спрямо това с човек от същия пол?

И последно, не мислиш ли, че осъзнаванията, за които говориш, са възможни и бидейки в мъжко-женската форма (включително и сексуална), но просто неидетфицирайки се с нея?



Тема Re: неудовлетвореност и цел на животанови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (член)
Публикувано19.11.06 21:52



Един удовлетворен от обикновените житейските неща човек (няма значение мъж или жена) от само себе си ще се насочи към по-дълбокото, което все още не е удовлетворил. Докато неудовлетвореният от елементарните неща ще гони именно тях. И външно може да казва, че сексът не е важен, но вътрешно е възможно да му отделя съзнателно или не доста внимание и енергия.

Браво, Миро,

Откри скалата на потребностите на Маслоу! Всеки сам си преценя колко и какви нужди има. Естествено не от морална гледна точка, а от съвсем естествено усещане на тялото. За себе си зная, че не мога да се откажа от секса, а и не искам(поне за сега), та затова си практикувам разните даоски методи.

Надявам, че ако четеш някой наръчник как да си поправиш компютъра, няма да го възприемаш и това за предложена върховна абстрактна цел.
Ама ако някои напише скапан наръчник за това как се поправя компютър, като през цялото време има предвид радио, нали знаеш какво ще стане с наръчника...?





Тема Въпроснови [re: Baл]  
Автор mo32 (член)
Публикувано20.11.06 01:01



Интересуват ме идеите на база на които си решила да направиш тази стъпка. Изключително ми е интересно какви са те!

Между другото от опит зная, че сексуалността наистина не е толкова фундаментална или неделима част от нас. Преди време спорих с един приятел точно на тази тема;той твърдеше, че не може да живее без секс и е издържал без секс най-много 3 дни. От инат не правих секс 3 месеца, за да си докажа, че неговото твърдение е само една гледна точка. Бързо се убедих, че той напълно греши. Не е кой знае какво да се откажеш от секса. Убеден съм, че не сме чак такива сексуални същества и че правенето на секс е просто навик.



Тема Re: Въпроснови [re: mo32]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 07:46



сексуалната енергия е универсална-може и да я използваш за друго освен за секс.на къде ще се насочи зависи от много неща,но ако не я трансоформираш само се мъчиш,което е безмислено.ако просто спреш секса не постигаш нищо освен вътрешно напрежение.самия секс може да помогне за трансформирането на енергията ,което е идеята и когато се случи може и секса да изчезне или по точно желанието,защото няма от какво да се подхранва.ако не си гладен и не ядеш е едно,но ако си гладен и не ядеш е друго.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.