Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Орка, Вал...нови [re: ha!]  
Автор mo32 (член)
Публикувано17.11.06 21:57



що е минимализъм

Не сванах



Тема "по-добър работник"нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.11.06 23:16



Ама, как скачаш по-крайностите...



...свобода, които не ми се връзват с израз като жената работник.
Значи свободните хора не работят, така ли? Впрочем бях забравил, че в България думата "работа" и "работник" са лоши думи и само простолюдието работи . Иначе по света всички работят, и мъже, и жени. И удовлетвореният сексуално мъж е също по-добър работник (т.е. върши си по-добре работата).

Интересно, обаче, защо ти хрумна, че след като една жена е по-добър работник (т.е. върши си по-добре работата), работата й ще е непременно да пере ТВОИТЕ чорапи и да се грижи за ТЕБ?? Не си ли се замислял, че може да бъде по-ефикасна в нещо, което я интересува нея? А ти между две глави на Ева Уонг ще бъдеш по-ефикасен в ползването на пералнята.



Тема неудовлетвореност и цел на животанови [re: opka]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.11.06 23:53



Този въпрос, Мирко, изхожда от контекста, че сексуалното удовлетворение е най-същественото в живота на една жена.
Позволи ми да ти кажа, че така цитирания контекст си е чисто твое усещане/хрумване/изобретение и аз никъде не съм казвал такова нещо. Междувпрочем, гледам, че и Вал си е измислил свой дифолт и не знам защо ми го приписва на мен.

Да се твърди, че работоспособността, доброто партниране или здравите деца са достатъчна абстрактна цел за една жена е най-малкото несериозно, да не кажа унизително.
Кой е казал, че това трябва да бъде цел на една жена?? Въпросната книга е просто един наръчник по сексология за масовата публика. Надявам, че ако четеш някой наръчник как да си поправиш компютъра, няма да го възприемаш и това за предложена върховна абстрактна цел.

Ако обаче трябва да се насочим към въпросната реална (не абстрактна) цел на живота ти, за да я осъзнаеш ще е нужно импулсите и стремежи на вниманието ти да не се тушират един друг и така да не разсейват енергията ти. Един удовлетворен от обикновените житейските неща човек (няма значение мъж или жена) от само себе си ще се насочи към по-дълбокото, което все още не е удовлетворил. Докато неудовлетвореният от елементарните неща ще гони именно тях. И външно може да казва, че сексът не е важен, но вътрешно е възможно да му отделя съзнателно или не доста внимание и енергия.

Влизайки и още по-навътре и засягайки алхимичната позиция, всичките неудвлетворености са "златната нишка", по която може да влезем по-дълбоко в нас... Разгеле и за това Ошо казва в темата, която е поставена най-отгоре в този клуб, че най-важното ти средство е именно съмнението. Т.е. да обходиш в дълбочина всяка една своя неудовлетвореност докато тя не изчезне...



Тема Re: неудовлетвореност и цел на животанови [re: Mиpo]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 14:14



Този твой въпрос: "В случай че си жена, какво предпочиташ, да си сексуално удовлетворена или неудовлетворена?" наистина по дифолт предполага, че щом е жена това са двата варианта- сексуално удовлетворена или сексуално неудовлетворена. В случая както казах, ударението което постявяш, е на думата "сексуално". Дали можеш да си представиш, че тази сексуална зависимост на удовлетворението/неудовлетворението може изобщо да не стои пред жената? Че тя може да е тотално индиферентна към към сексуалното и то без да подтиска нещо.
В такъв смисъл беше изказването ми. За теб явно животът е много тясно обвързан със сексуалността. Но не е така за всички.



Тема Вал,нови [re: Baл]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.11.06 19:09



Позволи ми ти обърна внимание, че и този дифолт е твое разсъждение, а не мое. В тази тема обсъждаме един наръчник по сексология и една от обсъжданите фрази в него е именно за сексуалната удовлетвореност при жените (а не за удовлетвореността по принцип). И за това я попитах Орка, която разсъждаваше над именно тази фраза, "ако е жена" (никовете в ДИРа не винаги определят пола, вкл. и твоя) какво й е мнението. Като нищо не й пречеше да го развие, както и самата тя направи.

Апропо, сега те питам нещо конкретно и теб. Ти тотално ли си индиферентна към сексуалното или ако не, би ли пояснил(а) какво ти е отношението?

П.П. Предпоследната ти фраза (за "явното") допускам) че е била казана необмислено, защото това е пак твое "явно".



Тема Re: неудовлетвореност и цел на животанови [re: Mиpo]  
Авторopka (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 19:48



Тук съм съгласна с теб. Това, което признавам, ме дразни, е точно това, от което се възмущава и мо32 - представянето на един сексуален наръчник за даоски и изобщо злоупотребата с това понятие. Но това, мисля вече достатъчно се обсъди.



Тема Re: Съвместно развитие - два възгледанови [re: smokche]  
Авторopka (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 20:04



Ставаше въпрос за абстрактната цел на даосите. Такава ли е тя според теб?

Нямам нищо общо с Оро, дори не знам кой е. Орка е вид морски бозайник :)))

Ъъъъъ, как се връзва сексуалната удовлетвореност, неконтролируемостта и опасността с ник "смокче" и малоумно ухилен сурикат за аватар?!?

Това някаквъв особено коварен маскарад ли е?




Тема Re: Орка, Вал...нови [re: mo32]  
Авторopka (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 20:10



Благодаря за подкрепата :)

Лошото е, знаеш ли, че ние, жените в нормалното си затъпяло състояние, поради социализирането си не само нямаме усещане за абстрактна цел, ние дори не знаем какво нямаме!





Тема Re: Вал,нови [re: Mиpo]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 21:09



Намесих се само за да посоча че има и други гледни точки на въпроса. Же на съм и съм индиферентна до степен сексуалното във всичките му проявления изобщо да не може да влияе по никой начин на живота ми. Но ти правилно посочи че темата е за сексуалното и като така намесата ми беше неуместна.



Тема Re: Орка, Вал...нови [re: opka]  
Автор mo32 (член)
Публикувано18.11.06 23:53



А хубавото е, че единствено ви трябва цел и....вече сте там, където ние мъжете имаме да драпаме... Всеки със съдбата си!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.