Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:18 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Относно някои действия на модератора в клуб Йога  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.10.06 23:08



Извинявам се, че пускам темата тук, но мисля, че е хубаво да се помогне на колегите от клуб Йога и най-вече на модератора там да се осъзнае и да замени аргументите на силата със силата на аргументите. Както и да разбере, че това са обществени ДИСКУСИОННИ клубове, а не частна фирма или лично имение.

А от гледна точка на това, което дискутираме тук, е интересно дали някой претендиращ за духовно търсещ е готов да използва КАКВИ ЛИ НЕ средства за да построи своята илюзорна идилия? Ошо казваше, че като дадеш малко власт (обществена, сидхи...) на човек и виждаш как скритите му страни излизат на светло. И смятам, че това е не лош практичен метод за всеки от нас (стига човек да е готов за последствията му, защото може да са доста разрушаващи). Готови ли сте да ви се даде някаква сила?


=================== Изтрита на 31.11.2006 в клуб Йога ===================

По-долу е темата от снощи, която модераторът предполагам е изтрил по погрешка. Може би е ударил някоя ракия в повече и му е замъглила съзнанието или пък е просто преживявал временна криза на небалансиранност (на всеки може да се случи). Иначе, не мога да си обясня защо вчера за няколко часа ИЗТРИ 6 мнения на 4 различни човека, в които нямаше нищо обидно и лошо. Не мога да си обясня и защо за това, което става в клуб Йога трябва да се пише в някаква тема "Без модератор", а във всичките останали трябва да се демонстрира някаква идилия. Това ли е Йога?

Погледнах и правилника, който модераторът си е създал сам за негово удобство, и ми прилича на по-скоро на търговски договор за отдаване под наем на недвижимо имущество, отколкото на увод в клуб Йога.


Понеже изтри и постинга на Витаминко към тази тема, където той обясняваше защо е написал "ужасния" си въпрос, от който тръгна всичко (а той беше "К'во от това?"), исках да попитам Витаминко защо не си беше разви въпроса в темата на Лила.? Струваше ми се, че щеше да бъде по-интересно.

=================== Изтрита на 30.11.2006- в клуб Йога ===================
Относно някои действия на модератора

Напоследък забелязвам разни "странни" действия на модератора и искам да ги поставя на дискусия.

1. Витаминко постави днес един въпрос в темата на Лила и модераторът го изтри без да разбирам въобще на базата на какво основание (т.е. какво лошо имаше във въпроса) ?? Лила не е малко момиче, виждам, че се справя с живота и може сама да отговаря.

2. Попитах модератора в същата тема и към съответния постинг защо изтри въпроса на Витаминко и той, като най-просто решение, изтри и моя постинг пак без обяснение.

3. Виждам, по-късно, че модераторът е разсъждавал "като отговор" към Витаминко, но никъде не е казал защо му е изтрил въпроса. Абсурдно е да дискутираш с някого след като предварително го триеш! Лично не намирам въпроса на Витаминко за особено дълбок, но пък намирал за крайно ограничено и антидискусионно да се трие нещо само защото нарушава нечия илюзорна вътрешна идилия! Тази пък фраза на модератора е върха и е без коментар: И много хора още ще си цензурират писането, докато не се чувстват сред приятели.

4. Забелязвам, че в клуба стана редовна практика да се трият неща... Някога, когато се аргументирах за нуждата от модератор (а сегашният модератор си мълчеше или беше против), никога не съм имал предвид да се трие и променя безпринципно (т.е. на базата на нечия лична прищявка)! Въобще, триенето трябва да е ПОСЛЕДНА мярка за нещо и съветвам модераторът да трие и редактира приоритетно собствените си мнение, докато за останалите да следва принципи, които са одобрени от клуба.

5. Без да споделям много от възгледите на Оро и да съм съгласен, че той задръства често клуба с безкрайните си писания, мога да кажа, че това, което е написал

(защото в Йога е баннат) има много истина. Въобще, търсещият Истина трябва да може разграничава нещата и не понеже някой не му е симпатичен да погазва много по-дълбоки принципи. Просто, защото от духовна гледна точка това е плитко и глупаво, и винаги ще му се върне с лихва.

6. Виждам, че модераторът си е измислил САМ доста правила (в уводната тема), които, когато течеха дискусиите в този клуб за модератор, никой (даже и най-върлите ЗА модератор) не поставяха на дискусия. А пък настоящият модератор така и не предложи своя програма за осъждане и гласуване като всичките проблеми бяха ясни още тогава. Мярнах в една тема (която пак беше изтрита), че се аргументираше с това, че баща му му бил казал веднъж, че "когато ЕДИН казва е по-лесно". Това сигурно е в сила в армията, но в една духовна дискусия го намирам за ОГРАНИЧЕНО и ПЛИТКО.

7. Темата без модератор ми е доста смешна и е признак на някакво лицемерие в клуба. Ако толкова много хора искат да пишат там, то най-добре в клубът въобще да няма модератор. А, иначе, темата може да се преименува "На кафе" или "На раздумка". Не, че има лошо, но пък нещата да са ясни.

Пишейки всичките тези неща, нямам нищо лично против настоящия модератор, нито отричам, че върши полезни неща за клуба (за което заслужа адмирации). Но когато прави нещо небалансирано, мисля, че е работа на всеки буден в клуба да му обърне внимание. Апропо, за това на времето предложих 2ма модератори и, ако беше и Раджа другия модератор, вероятно щеше да ми спести тази тема.



Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Mиpo]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 01:03



Попаднах на това мнение и реших да пейстна част от дебатите ми с т.н. "мод"
на клуб "Механа Йога" от където бях баннат.......






Имайте търпението да прочетете докрай.....



Тема Миро принуден съм да се вслушам в съвета ти!нови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.11.06 16:31



Миро, принуден съм да се вслушам в съвета ти!

Ще си позволя да ползвам услугите на вашият клуб, и да продължа темата която повдигна Миро във връзка с модератора на клуб Йога.

Става въпрос за Хуанджи. Аз не го познавам лично и не знам що за човек е. Моите впечатления за него са бегли и неопределени точно. Поради това аз го подкрепих преди време за да става модератор на клуб йога. Но за съжаление се разочаровах. Ето някой от причините за моето разочарование:

1. Наскоро Миро беше пуснал един съвсем невинен постинг, в който обективно и безпристрастно показваше някой недостатъци на Хуанджи. Вместо да си вземе бележка, той най безцеремонно изтри всичко. Когато го попитах защо прави така, той се вбеси, започна да нарича Миро с всякакви епитети, че бил кавгаджия, търсил само повод да се заяжда с хората и т.н. След което изтри и моите и неговите собствени постинги.

2. Според него, от както той е станал модератор, той е успял да изгони доста хора от клуба, които според него са пречели на здравословната атмосфера. Един от тях е Оро. Аз и преди му бях казал, и сега пак му казвам: Клуба не е на никой, не принадлежи на никого, най малко на модератора. Модератора няма право да гони хората. Всеки е добре дошъл.

3. Хуанджи се оказа един психически нестабилен човек, който се ръководел от някакво „вътрешно чувство”. Един път вътрешното му чувство му казвало да ме банва за три дена, след това „вътрешното му чувство” му казвало да ме банва за една седмица, после пък да не ме банва а да ми изтрива всички постинги независимо какви са, дори и само да кажа благодаря на някой. Сега последното му хрумване или „чувство” е че ме е банвал да „винаги”???!!!

4. Отказва да се вслушва в съвети, отказва да се разисква каквото и да е, прекъсва всякакъв нормален диалог и казва, че дори нямало да чете какво било написано, а направо щял да изтрива. Изглежда, че е постъпвал така и със останалите хора, които е успял да изгони до сега от клуба.

Няма да изброявам повече от причините за сега. Имам предложение, да бъде свален от поста модератор. Добре е да има отзиви тук от хора които мислят по подобен начин на мен.



Тема За да опознаеш едни човек дай му власт над другитенови [re: Brahman_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.11.06 21:33



Мда, последната седмица гледам, че е изтрил пак доста постинги на различни хора (поне от тези, които аз бях видял, че съществуваха). А и сега влязох в една произволна тема и гледам на колко места е цензурирал пишещите... Апропо, на теб ти бях написал в една твоя тема следното по-долу, но и то бе бързо прието като враг на йогата.



======== Изтрито в клуб Йога на 7.11 ========
Брахмане,

Брей, имаше една твоя тема вчера адресира и към мен и докато да се включа и ... някой съзиращ скандали и интриги навсякъде около и в себе си я е махнал. Трябва много да му е отровила живота и спокойствието... (хм, сигурно го е направил естествено в името на другите).

Казах ти, че такива теми са твърде "напреднали" за клуба в сегашното му състояние и повечето от хората не ги интересува много да има среща на различни мнения, както и те да изразяват такива.

Що се отнася до модератора, забавление е да го четеш като започне да разсъждава повече от 2 реда за нещо извън стандартните клишета... Може да се обзаложим, че до няколко месеца ще си признае, че е насътворил сега куп глупости. Но пък, мисля, че е много полезно за него да ги твори действайки, да среща книжните приказки с реалността и да носи отговорността за последствията от действията си.

======================================

Може да съм критикувал Хана и Кайли (модераторите на Кастанеда и Процесинг), но и те се оказаха много по-уравновесени и толерантни към другомислещите. На мен личността на модератора на клуб Йога (Хуанджи) не ми е много интересна за коментиране, защото нещата в случая са повече от типични. По-скоро ми е интересно до какво може да доведе липсата на мяра и на уравновесеност на следващия различни духовни учения (независими дали са Йога, християнски т.н.). И дали има нещо в самото учение, което да подтиква към това, както и дали има подходящи "бушони"... Апропо, сетих се и за филма "Осъдени души"...

Иначе, ако погледнем нещата от положителната им страна, така много по-добре опознаваш същността човека (примерно, въпросният модератор). На теория може да ти говори за единение, за мир и любов, но когато нещата опрат до реалността се получава съвсем друго... Хм, колко често се среща това в живота... Като стандартното рационализиране (от векове) е винаги, че го прави за другите.

Ако на пишещите и четящите в клуб Йога им харесва да е така, в края на краищата тяхно право е. Обаче, ако има хора на друго мнение, може да го споделят тук. За мен темата е и полезна, защото предполагам, че след няколко месеца Хуанджи ще ми се обади със съзнателно предизвикана амнезия "че нищо такова не е правил", и да му го напомня.

А ти, Брахмане, разгеле си дошъл насам и разгеле си бил в Ошо ашрама в Пуна, би ли споделил мнението си в съседната тема за същността на Ошо подхода според теб.



Тема Re: За да опознаеш едни човек дай му власт над другитенови [re: Mиpo]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 15:59



Позволявам си да се намеся в разговора отново - непитан, защото имам нещо конструктивно да кажа, а не да се заяждам и оплювам.....и отричам.

Много често всеки от нас вижда или усеща, че нещо в една ситуация не е както трябва да бъде, че нещо не върви, че нещо трябва да се направи.....
Но......малцина или никой не се опитва да намери:
1.Причината
2.Разрешението
на проблема.

Аз в моя живот се научих да търся Отговора на всеки въпрос и да бъда съпричастен с Разрешението на един проблем - а не с неговото съществуване. Или както е казано: "До всеки проблем е неговото разрешение! Никой проблем не идва и не се появява сам......" Защото т.н. "проблем" е само едно предизвикателство, един повод за всекиго да направи известно усилие и да го разреши и по този начин да направи стъпка напред в своята еволюция.
Повечето хора се хващат като удавници за сламка за проблема и се фокусират в него......без да направят и най-малко усилие да го разрешат. И "проблемът" само расте и расте.....
А американците казват: "Are you a part of the problem or a part of the solution to the problem?" или "Ти съпричастен към проблема ли си или към неговото разрешение?"

Аз още преди да влезне в ролята си на "мод" предупредих хуанджи да направи ясен и конкретен регламент за участие в клуба. Той не ме послуша и.....резултата е налице.

Какви са основните положения, които гарантират едно интелигентно общуване м/у хора на различно интелектуално, психическо и духовно ниво
в един клуб със СТРОГО СПЕЦИФИЧНА ТЕМАТИКА като "Йога" ?

Ето моето виждане:

1. Да се обяви в Регламента, че ТОЗИ КЛУБ Е ЗА ХОРА - ФЕНОВЕ НА ТЕМАТИКАТА ИЛИ ИНТЕРЕСУВАЩИ СЕ В ТАЗИ ОБЛАСТ.
2. Да се обяви ЧЕ ВРАГОВЕТЕ НА ТЕМАТИКАТА И НАВЛЕЦИТЕ - ИНТРИГАНТИ ЩЕ БЪДАТ САНКЦИОНИРАНИ И БАНВАНИ. Това, за да осигури спокойното общуване на феновете на тематиката.


Ясно и недвусмислено разделение и разграничаване.
Доста моди в разни клубове постъпиха така и разгониха навлеците-сеирджии и злонамерени празнодумци-комплексари и....настъпи ред и мир в тези клубове.

Това хуанджи не направи! И това е първата му основна грешка!
Той заяви, че иска "да обедини колектива" в този клуб и по този начин да настъпи мир. Пълна утопия и заблуда !!! "Колективно" постигане на СебеРеализацията не съществува.

Понятието "Йога" опошлявано систематически и изопачавано от всякакви атеисти-материалисти-марксисти и егоцинтристи си остава същото както е било през хилядолетията на човешката история:

ЙОГА означава СЪЮЗ СЪС БОГА! Сливане на индивидуалното илюзиорно "аз" с това на Твореца на Вселената. Или както аз го наричам, за да избегна клишетата и думички като "Бог" и "Браман" и др. толкова злоупотребявани, че са загубили всякакъв смисъл и значение........ Аз го наричам "Главния Сценарист и Режисьор на Театъра Вселена" Защото това е един истински Космически Театър в който и ние сме поставени като публика и действуващи артисти в безброй роли и пиеси......
Значи индивидуалното илюзиорно съзнание за "аза" - като откъснато съществувание на индивида, да се слее с Единното космическо Съзнание на Главния Сценарист и Режисьор. Това е Предназначението на нашето съществувание. Но всеки индивид. Защо? Защото всеки от нас е само една частица от Общото. Във всекиго обитава Главния Сценарист-Режисьор и
понеже ние сме загубили контакта с Него - трябва да го установим отново и......Бинго! Ние се завръщаме "У Дома си!" Цикъла на прераждания и вечно търсене и лутане ............. е завършен и всеки намира онова състояние на Мир, Любов, Радост, Вътрешна Изпълненост и Задоволство и Удовлетворение наричани "нирвана" "самадхи" и с други имена.
Всеки от нас е пътник, загубил своя Дом, който скита и странства по света и търси и търси и търси......да се завърне "вкъщи". Дори без да го осъзнава. Защото този копнеж, тази жажда са заложени по дизайн във всекиго без изключение и никой не може да ги отрече или отхвърли..... Безброй са пътищата и пътеките да се отклониш от "Правия Път" към Себе си и всяко отклонение носи болка и страдания и мъка и ни учи и ни направлява.......да не повтаряме онези грешки от които боли. Някои хора схващат по-бързо и правят....само нови грешки. Другите повтарят едни и същи грешки....дор до гроба и....така са се пристрастили към болките и страданията, че са ги приели за "своя втора природа" - т.е. нещо от което не можеш да се отървеш. Нещо, с което трябва да "съжителствуваш" нон-стоп. Един вид мазохизъм и отчаяние и примиренчество. Повечето хора са така - това е печалната статистика..... Стремежът към Истината или Себе си е потъпкан, смачкан и систематически игнориран и неглижиран. Печална действителност......


Други пък са решили да си измислят "свои собствени стандарти" за "СебеРеализацията". Те решават: "СебеРеализацията или сливането на моето съзнание с това на Твореца ЕДИНСТВЕНО СЕ ПОСТИГА ПО ПЪТЯ НА ПРОСВЕЩЕНИЕТО. Просвета! Четене на древни книги и писания. Четене на описанията, които са направили вече просветени души. С две думи - събиране на информация, обяснения и напътствия......

Голяма Заблуда! Пагубна Заблуда! Катастрофално Погрешна Заблуда!!!!


Защо ли?

Много е просто!
Защото, когато си истински гладен - единственото нещо, което може да задоволи твоят глад е ХРАНАТА. А не четенето на готварски книги и рецепти.
Защото, когато си жаден - единственото нещо, което може да задоволи жаждата ти е ВОДАТА /и разбира се безбройните видове напитки съдържащи вода в себе си/

Виждали ли сте човек, който почва да огладнява да казва: - Ох, взе да ми стърже в стомаха, гладен съм като вълк. Я да взема да попрочета в тая готварска книга за разни вкуснотии и да се нахраня.

Абсурд нали?

Или някой пътник в пустинята умиращ от жажда..... И час по час си вади една снимка на един водопад или дори на една изпотена бутилка изстудена вода.
И като си я погледа - да му мине жаждата.

Абсурд!

Но "книжните плъхове" пристрастени към писанията и описанията, загубили своя Истински Път към Истината и дори спрели всякакво вървене в търсенето на Истинското Себе си - като този Юли Железаров - самоназван Браман, не само че са попаднали в "мъртво вълнение" от което не могат да се измъкнат, но и пречат всячески на всеки да прави своите крачки към Истината и набиват в гаванките на всички идиотската идея: "Просветлението идва само с четене на книги!" Глупости на търкалета......

Хей, Просветление е думичка свързана пряко със "Светлина"
А "Просвещение" с думичката "Просвета" или трупане на познания.
]

Ето какво пусна ловешкия фелдшер /ветеринарен при това/ вчера в Йога:



Да се чудиш и се маеш....... Това за клуб "Йога" ли е или за клуб "Болни мозъци"
"Пускане на корени до центъра на земята" Хммм и с каква цел...... Търсене на видения и халюцинации.

Заключение!

За да се превърне от клуб "анти-йога" в клуб "Йога" този клуб трябва.....
1.ДА СЕ ИЗМЕТЕ ОСНОВНО.
От навлеците заявили нееднократно, че са анти-йоги и противници на Йога, йогите, Индия и нейните духовни традиции и принос в човешката еволюция на планетата. Разните гуру и месии и учения и практики.
Това са: Black Wolf, whitewolf, vitaminko, оня натрапващ своите снимки с наркомани и др. кретени, и всеки атеист и първосигнален интригант. Юли Железаров може да пуска само преписани мъдрости - но да му се забрани да води своята Война с/у всеки Гуру, Месия и Учение като напада по най-вулгарен и курвенски начин Пратениците на Главния Сценарист-Режисьор за да помагат на узрелите и жадните за СебеПознанието души. "Курвенски" - защото тоя не се умори да бълва Отявлени Лъжи и Обвинения с/у всеки гуру и духовен водач и ги нарича "мошеници" "тарикати" и "измамници" и вместо да осъзнае, че света днес не е толкова заблуден, че да бъде воден за носа като овца от разни "тарикати" а има нещо повече в тази работа. Че хората получават нещо от тези гуру. И всеки според нуждите си и нивото си на развитие......
Защото този самозван "Браман" въпреки всичките си преживявания в Индия - НЕ Е СХВАНАЛ ОСНОВНАТА ИДЕЯ НА ЙОГА - И ВСИЧКИТЕ И ЕЛЕМЕНТИ ВОДЕЩИ КЪМ ПРОСВЕТЛЕНИЕТО.
Йога е - Отречение! Отречение от долните страсти и мисли и думи!
Юли Желязков ДЕМОНСТРИА ВЪВ ВСЕКИ ПОСТИНГ И НАПАДЕНИЕ НАД ЮЗЪРИТЕ ЧЕ Е МНОГО ДАЛЕЧ ОТ КАКВОТО И ДА БИЛО ОТРЕЧЕНИЕ.
Йога е дискриминация! Да разграничаваш във всеки момент Мая от Истината.
Юли Железаров е затънал до гуша във Вайра-омраза и враждебност, Химса - зломислие и злонамереност, Витарка - негативни и вредни мисли и е в състояние на пълна Параноя - Аджнана - невежество и незнание и Авидя - тъмнината на невежеството.
Този "Барман" /но не и "Браман"/ се разбунтува с/у "стерилизацията" на клуб "Йога" - т.е. недопускането на Химса, Витарка, Аджнана, Вайра и Авидя
в отношениета м/у клубарите. Но тази "стерилизация" въпросният "сколар" и "корифей" живял в Индия и изучавал Веданта и т.н. и т.н. БИ ТРЯБВАЛО ОТДАВНА ДА Е ПРИЛОЖИЛ САМИЯ В СВОЯ ЖИВОТ И ДА СЕ Е ИЗЧИСТИЛ ОТ ТЕЗИ ПРИЛЕПНАЛОСТИ ПОВЕЧЕ ОТ ВСЕКИ ДРУГ.
Уви!
Фактите показват обратното.
Той клонира ника на Джаго Савера, за да пуска некролози на Оро в клуб "Окултизъм" . Това поведение на един 56 год. човек ли е? За да не питам: - Това поведение на един йога ли е? С претенции за постигната реализация и единство с Браман?
Йога е самодисциплина и самоконтрол!
Йога е пълен контрол над ума и неговите игри.


Да пишеш красиви неща и пускаш теми като:



Всеки може. Но ДА ПРАКТИКУВАШ КАЗАНОТО И ДА ГО ПРИЛОЖИШ В СВОЯ ЖИВОТ - ТОВА Е ПРОБЛЕМЪТ!
А Юли Железаров е един типичен словоблудец и двуличник. "Едно говори - друго мисли, трето върши!"

И тук е момента отново да повторя Древната Истина:

Четенето ЗА Просветлението, Говоренето ЗА СебеРеализацията, преписването и публикуването на книги написани от просветлени души, философстването, обсъждането, воденето на битки и войни, за да наложиш собствените си концепции и заблуди на всички останали и т.н. и т.н ДЕЙНОСТИ НА УМА И ИНТЕЛЕКТА - не водят към СебеРеализацията. Напротив - само отдалечават човека от нея.


Себереализацията не е идея, неосъществима мечта, догма, философия и тема за словоблудства...... ТЯ Е НЕЩО РЕАЛНО, ИСТИНСКО И НЕЩО, КОЕТО МОЖЕ ДА СЕ ИЗВЪРШИ ОТ ВСЕКИГО..........АКО РЕШИ ДА СЛЕДВА ЕДИНСТВЕНО ВЕРНИЯ ПЪТ КЪМ НЕЯ. И ТОЙ Е ПРЕДИ ВСИЧКО - ПЪТ НА ПРАКТИЧЕСКИ А НЕ ТЕОРЕТИЧЕСКИ ДЕЙСТВИЯ. ПЪТ НА КОЙТО, ЗА ДА СТЪПИШ - ТРЯБВА ДА ИМАШ ВОДАЧ. НЯКОЙ, КОЙТО Е ПРЕМИНАЛ ПО ТОЗИ ПЪТ И ЗНАЕ ВСЯКА СТЪПКА ОТ НЕГО. ЗА ДА ТЕ ВОДИ И ПАЗИ ОТ ГРЕШНИ СТЪПКИ. ЗАЩОТО ПЪТЯ Е МНОГО СТРЪМЕН И ОПАСЕН И ВСЯКА ПОГРЕШНА СТЪПКА МОЖЕ ДА ТЕ ОТВЕДЕ В.....ПРОПАСТТА.... ТОВА Е ПЪТ НА ОТКАЗВАНЕ. ПЪТ НА ОТУЧВАНЕ ОТ ПОГРЕШНИ НАТРУПАНИ В СЪЗНАНИЕТО НА ЧОВЕКА ИДЕИ, СХВАЩАНИЯ, ВЯРВАНИЯ И ВСЯКАКВИ КОНЦЕПЦИИ. ПЪТ НА СЪБАРЯНЕ НА МОСТОВЕ ПО КОИТО СИ МИНАЛ.....ЗА ДА НЕ МОЖЕШ ДА СЕ ВЪРНЕШ НИКОГА НАЗАД..... ПЪТ НА РАЗЧУПВАНЕ НА ОКОВИТЕ НА МАЯ С КОИТО СИ СВЪРЗАН И СИ БИЛ СВЪРЗВАН МОЖЕ БИ ОТ МНОГО ПРЕРАЖДАНИЯ /който вярва в преражданията!/ ПЪТ НА ПОЛИТАНЕ - ВОЛЕН И ОСВОБОДЕН ОТ ВСИЧКИ ЗЕМНИ ИЛЮЗИИ И ВРЪЗКИ.....
ПЪТ НА ЕДИНСТВО, МИР, ХАРМОНИЯ, БЛИКАЩА ОТ ДЪЛБИНИТЕ НА СЪЩЕСТВОТО ТИ НЕОПИСУЕМА РАДОСТ И ЩАСТИЕ И ИЗПЪЛНЕНОСТ.......
Книгите, описанията, схващанията, борбите за надмощие и др. остават в света на Мая.

Но ти си го напуснал и си на "Отвъдния Бряг" където няма дуализъм и заблуди и мрак и болка...... Всички книги, писания и описания са останали назад в небитието и...ТИ ЧЕТЕШ ОТ ГЛАВНАТА И ВЕЧНАТА КНИГА НА ЖИВОТА - ДИРЕКТНО. ТИ СИ В СВЕТА НА ВЕЧНАТА МЪДРОСТ И ТИ СЕ РАЗКРИВАТ ТАЙНИ И МЪДРОСТИ, ЗА КОИТО ДОРИ НЕ СИ ПОДОЗИРАЛ ЧЕ СЪЩЕСТВУВАТ, НО.....НЕ МОЖЕШ ДА ГИ ОБЯСНИШ И РАЗКАЖЕШ НА НИКОГО. ЗАЩОТО ВСЕКИ САМ ТРЯБВА ДА ДОЙДЕ В ТОЗИ СВЯТ И ДА ГИ ИЗПИТА. ДА ГИ ИЗПИТА! Ти си сам - но не си самотен и чувстваш Единството с безбрежния Океан на Вечноста. Светът на Главния Сценарист-Режисьор на Мая и Неговата Маха-Лила.


http://knowledge.dir.bg





Тема Re: За да опознаеш едни човек дай му власт над другитенови [re: Mиpo]  
Автор padedxo (непознат)
Публикувано12.11.06 19:55



Здрасти, Миро!
Ще ми се да кажа - жалко за клуб Йога!!! Много жалко!!!
На времето беше даже добър клуб. Човек можеше да прочете интересни неща, а и отвреме-навреме да напише какво самият той мисли, или какво знае от личен опит. Не рядко се появяваха и хора, макар и непишейки редовно - запознати доста добре с различни аспекти на йога.
Жалко е, че вече не влизат и не пишат Йогин, Шанкара, Харе Шива. И Раджа не го виждам в последно време. С две думи - нещата изпростяха.
Тъжно ми е като чета неща от рода на виждащи се фигури, подреждащи се слънчеви системи и тъй нататък, и тъй нататък.......Наблягайки се на подобен род "изживявания", хората получават ужасно грешна представа за йога и до какво реално води йога. Страшното е, че много от тях се хващат на въдицата и започват да гонят призраци - т.е., връзват се за една още по-опасна илюзия.
Абсолютно съм сигурен, че това което разказва Хуанжи, не е негово преживяване. Просто го е прочел и преписал, което също не е най-доброто, ако си решил да помагаш на някой, който се интересува и........съответно вярва. Подобен род разказчета могат да се видят в истинската им светлина само и единствено от хора, които имат доста богат опит в йога. А такива в клуб йога не мисля, че има много.
Историята с Оро, а сега и с Брахман също не е от най-почтените (Брахман има блестящи познания, което може да бъде само от полза на много хора). Да не говорим пък погледнато от позицията на човек, претендиращ че се занимава с йога. Имам щастието да наблюдавам до какво води редовното, с пълна отдаденост практикуване на йога. Човек става по-добър, по-толерантен, по-търпелив, по-умерен в това какво казва, на кого и как го казва, човек става ПО- ИНТЕЛИГЕНТЕН.
Между другото използвам, за да помоля също Брахман да разкаже нещо за Ошо. Все пак е от щастливците, имали възможността директно да бъдат в контакт с него.





Тема Re: За да опознаеш едни човек дай му власт над другитенови [re: padedxo]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано13.11.06 00:42



Извинявай Padedxo, че се набърквам в разговора, но имам няколко въпроса, които всъщност са към всички.

Защо, ако имаш конкретни въпроси, по определени йога-теми, не ги пускаш?
Кое ти пречи - липсата, според теб, на компетентни хора, страха, че ще ти се затрие темата, мисълта, че ще бъдеш модериран или какво точно?

Това, че няма интересни теми за четене, от кого зависи и длъжни ли са определени знаещи да пускат лекции за всеобщо разяснение? Какви са критериите, по които определяш интересните теми?

Знаещите хора, трябва и могат ли да водят монолог по определени теми от рода, кажи нещо за Ошо.

Каква е истинската причина да не влизат определени хора и в състояние ли е един човек само да изгони всичките? Кой е виновника и има ли виновни?

Трябва ли да се говорят само общи неща, за да могат начинаещите да не се оплетат или могат да се засягат и по-други техники, някои, водещи до преживявания, изглеждащи напълно глупави?

Как можа да се убедиш, че Хуанджи първо е прочел и преписал нещо, или че е искал да помага на някого? Длъжен ли е някой да помага на друг?

Ако Брахман има блестящи познания, каква е причината да не можеш да се възползваш от тях?

Много хубаво, че си имал щастито да наблюдаваш до какво води практикуването на йога, а опитал ли си го?

Благодаря предварително.



Тема Re: За да опознаеш едни човек дай му власт над другитенови [re: smokche]  
Авторpadedxo (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 14:53



Здравей, Смокче
Ще се опитам да ти отговоря отзад напред.
Имам не само щастието да наблюдавам до какво води йога. От доста време самият аз живея с йога, живея в йога, пребивавам в йога. Йога е състояние. Не е асани, не е мантри, не е преживявания. Тези неща могат да те доведат до йога, но само ако ги използваш правилно. А това означава осъзнато. Ако вземаш асаните за гимнастика, мантрите за блокиране на мислите, преживяванията (проявите на енергия) за висша истина - йога не може да случи и човек е на погрешен път. Път, който не води доникъде. Йога е тишина, йога е пълен покой, йога е ......просто йога и трябва да се изживее ЛИЧНО. Не може да бъде изказана, не може да бъде обяснена. Защото е извън всякаква логика.
На въпроса ти какво ми пречи да пускам теми - нищо не ми пречи, разбира се. Но въпроса не е до това дали има, или няма компетентни хора, а дали има или няма истински търсещи. В противен случай всяка една тема се превръща в безмислена дискусия, а безмислените дискусии не водят до нещо стойностно.
Не ме е страх, въпреки че не знам какво точно имаш предвид под страх. Хубаво задаваш въпроса, но го задай сега на себе си - кой е тоя, който го е страх?? Питай се и го намер. Тогава ще отпаднат въпроси от такъв характер.
Дали някой е длъжен да пуска нещо си...... - Никой за нищо не е длъжен. Човек или има потребност да сподели нещо с другите, или няма такава. При всички случаи е важна мотивацията, която те кара да мислиш, казваш, или вършиш нещо. Каквото и да било.
Не зная защо намесваш Ошо и молбата ми към Брахман. В това някой, който е бил в непосредствен контакт с един голям учител - да разкаже нещо, няма нищо лошо. Както нямаше нищо лошо в постинга на Лила за Ауровил. Но ако трябва да отговоря съвсем лично - ами аз просто много го обичам. (Ошо имам предвид).


Истинската причина да не влизат опеделени хора, не е само една. Причините са много. Но аз не бих могъл да дам отговор вместо някой друг. Това, което аз казах е, че е жалко, че тези хора не влизат вече. Мисля, че с това клубът изгуби, а не спечели.
Не, не трябва да се говорят само общи неща. Но винаги трябва да се говори с отговорност и да се казва истината. Истината е , когато ти си преминал през нещата и си стигнал до нея. Това се отнася до всяко едно нещо, колкото и да е мъничко.
Колкото до техниките и преживяванията - колкото хора, толкова и пътища. Много, много и различни техники. Преживяванията са следствие на редица фактори - характер, обремененост, подтиснати неща в подсъзнанието, настройка......Но те са продукт на същия този ум, който търсещият се мъчи да трансформира в съзнателност. Когато съзнателността, будността стане в достатъчно количество (символно казано) - разбираш, че те нямат абсолютно никаква стойност; разбираш, че щом все още има преживяващ и нещо, което да бъде преживявано - работиш с ума и си вързан за двойствеността. Та по тая причина акцентът не беше в това дали Хуахйи е преживял еди-какво си и дали не - акцентът беше дали това води до духовна трансформация, или не. Можеш да бъдеш сигурен - преживяванията нямат духовна стойност. И да убеждаваш хората - видях еди-какво си и то означава еди-що си - е меко казано несериозно, а по моему понякога и опасно.
Пак се налага да повторя - никой не е длъжен да помага на друг. Дали да помогнеш, или не е въпрос на вътрешна необходимост. Необходимостта да споделиш. Всяка останала мотивация е погрешна.
Защо си мислиш, че не съм се възползвал от нещата, които Брахман е споделял в клуба?? Винаги съм ползвал и продължавам да ползвам всичко, което не ми достига и което би могло да ме доведе до все по-дълбока осъзнатост. За което му благодаря.

Не само имам щастието да наблюдавам до какви тотални промени води йога, имам и невероятното щастие да бъда всеки момент в йога и да усещам вкуса й. И знам, че всеки един може да бъде в същото това състояние. Защото то не е нещо, което трябва да се постига, да се отработва. То си е непрекъснато там, където му е мястото - в нас и с нас , и около нас. И чака търпеливо да се събудим.

По тоя повод се сещам за Ошо, който записал на магнитофонна лента кукуригащ на всеки половин час петел. На всеки половин час ашрамът се огласял от мощното петльово кукуригане. За да напомня на живеещите там, че все още са заспали.

Накрая - дали един човек е в състояние да изгони всички от даден клуб? - Ти сам(а) виждаш резултатите.

Надявам се отговорът ми да е бил изчерпателен. Което не означава, че трябва да си съгласен с него.
всичко добро ти желая.



Тема Re: За да опознаеш едни човек дай му власт над другитенови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано13.11.06 22:36



Здравей Миро,
Гледам че си запазил един от изтритите постинги, но не е достатъчно, ти знаеш. Доста повече бяха изтрити. Не ти отговорих веднага, изчаках за да видя какво ще направи въпросният модератор. Човека изглежда се поуплаши да не би да му вземат „властта” и се скри в миша дупка. При това няма никакви банвания в клуба. Но да не го бъзикаме много, че пак може да му изхвърчат чивиите.



Той между другото обича задкулисните действия, да работи с помощта на „бележки”. Това му е специалитет. Липсва му откритост, липсва му прямост, пише бележки до „приятелите си” като ги кара да му вършат работата. Предпочита да действа зад гърба на човека от колкото да говори направо и без заобикалки. Знае, че така се постига повече и по бързо. Но в същото време се страхува да не би другите да правят така срещу него!


Да споделя някой мои идеи за един евентуално бъдещ модератор. Мисля, че Хуанджи не е дораснал все още за този пост, не му стигат силите, няма достатъчно безпристрастност в него. Обградил се е с няколко негови хора и се опитва да движи клуба в посока която той смята за правилна.

Онова което той трябва да разбере е, че този клуб не трябва да се ограничава, да се трият безразборно всякакви постинги и да се опитва да налага някаква негова лична линия и направление. Нека да остави клуба да се развива по свой естествен начин. Модератора трябва да помага за развитието на клуба, а не да го ограничава и да му пречи.

Може например да се направи така че ако някой отвори хубава според него тема, другите нямат право да му пишат в темата и да го критикуват. Но в отделни теми може да го направят, защо не. Все пак без критика не може. Всеки сам за себе си е достатъчно умен, за да вземе самостоятелно решение?

За триене може да се махат неща които са наистина спам. Например преди имаше такива явления, когато някой слага само една усмивка с цел за избута напред някой остаряла тема без да казва нищо при това. Това може би може да мине като спам в някой случаи поне. Когато някой е писал, вложил труд, тогава мисля, че това не е спам.

Мисля, че този клуб не трябва да е тясно специализиран, и трябва да е съвсем отворен, за всички които искат да пишат вътре. Йога това е живота и живота това е йога. Каквато и тема да се отвори, тя винаги има малко или много нещо общо с йога. Нито пък трябва да се ограничават хората които искат да пишат вътре.

Най важното според мен е модератора да не прибързва с абсолютно нищо. Преди да започва каквото и да е действие, той трябва да изчака, да наблюдава каква е реакцията на хората, и в зависимост от това да предприеме действие ако се наложи. Но трябва търпение. Да се прави някакъв кодекс според който да се действа според правилата не е лошо, но хората като цяло трябва да си кажат думата. Не може модератора току така на своя глава да банва и изтрива. Това само в крайни случаи, когато има явно нарушение на расизъм например. Мисля че до сега едва ли е имало случай когато да се налага някой да се банва. Мисля също че почти не имало нужда да се изтрива нещо.

Вместо това през последните няколко седмици бяха изтрити доста постинги и доста хора бяха банвани. Наложи се хората да отиват в други клубове! В същност това не е правилно дори от гледна точка на Дира. Все пак от броя на посетителите Дира си прави парите и рекламите. Ограничавайки хората в един форум в същност е нещо което е против Дира. Ако той иска да си прави личен форум който да му служи само на него, това е против политиката на Дира. Мисля, че ръководството на Дира трябва да го смени и изхвърли ако не ние.

Та мисълта ми е един бъдещ модератор трябва да слуша хората, а не хората да слушат него.



Редактирано от Brahman_ на 13.11.06 22:43.



Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 09:39



Това всичкото можехте да го изцвъкате в онази Тема "Без модератор" и съм сигурен, че хуанджи щеше да го остави. А по същността на проблема ви, мисля, че е редно да му дадете по-голям период за тест като модератор, а не да се саботира това, което е замислил.
В крайна сметка който не може да се сдържи да пише безсмислени романи да не ги пуска въобще там, а като толкова му се пишат много думи , навързани в отегчителни изречения да си ги пуска тук. Явно на Миро това му харесва!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Darth_Vader™]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.11.06 09:59



Очаквам с нетърпение някоя интересна тема по йога за да получа пример как трябва да се пише. За сега изявите ти се изчерпват предимно и най-вече с темата за модератора.

Ако Миро и Брахман имат мотиви да пишат за модератора, за мен остава загадка какъв е твоят мотив, който поддържа интереса ти по въпроса.

И в тази връзка какво е замислил брат ми, ако не е тайна, защото е невъзможно да саботираш нещо, за което не си наясно.

всеки миг всичко започва и свършва

Редактирано от Drona на 14.11.06 10:00.



Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Drona]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 11:05



Не съм говорител на модератора! Можете да му зададете въпросите в свободната за дискусии тема. Всъщност смятам, че добре се ограничиха многословните словоизлияния на брахмана и Оро, но в последно време, май наитина попрекалява, но без дискусия ням,а да стане. Ако има конфронтация още повече ще си втвърди позицията. И като модератор ще има пълното право под предлог за запазване на добрия тон в клуба.



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Darth_Vader™]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.11.06 11:26



Правя втори опит да ти отговоря, надявам се този път да е успешен.

И така,

след като не си говорител на модератора ( но ни призоваваш да покрепим замислите му каквито и да са те) и след като дори не си редовно пишещ в клуб йога - от какви позиции се изказваш в постинги по темите за модератора на йога?

имам известни предположения за мотивите ти и те не са в посока на желанието да се подобри клуба йога ( най-малкото защото твоите изяви и интереси са в друга посока)

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Darth_Vader™]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 11:54



По принцип тази идея за "свободна от модератор тема" е неправилна и неприложима в този форум. Ако това беше негов частен форум, тогава да! Но това е един отворен форум, свободен!

Най многото което може да направи модератора е да даде свобода на хората да пишат по своя тема и да не позволява други да ги правокират. Например ако Яго има намерение да пише глупости за Нирмала и да я славослови, а аз започна да плюя против нея в неговата тема, той би трябвало да ме изтрие от там. Все пак темата на Яго си е негова тема. Но това не трябва да пречи да има критично отношение в отделна тема.





Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Brahman_]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.11.06 12:13





Една тема пусната в публичното пространство за дискусия престава да бъде "моя или твоя" ... тя е на клуба ... т.е. на всички пишещи и четящи в него.

всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Drona]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 12:21



Една тема пусната в публичното пространство за дискусия престава да бъде "моя или твоя" ... тя е на клуба ... т.е. на всички пишещи и четящи в него.

Така е и самият аз се придържам към това правило. Но може би това дребно на вид ограничение би помогнало?? Вече не съм сигурен? Всъщност това може би ще ограничи добрата дискусия? Права си!!



Абе всичко е до това, човек сам да се ограничи и да постави контрол над себе си, чрез осъзнаване необходимоста от добри цивилизовани отношения. Трябва да има уважение към другият, и в същото време свобода да се изказва мнение и критика. И от другата страна трябва да има толерантност да може да се ПОЕМА КРИТИКА без да реагира неправилно! Хммм... знаем си ги тези неща ама на теория само

Редактирано от Brahman_ на 14.11.06 12:22.



Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Brahman_]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.11.06 12:59



днес тук ми се налага да пиша всеки постинг по 2 пъти



***

Точно така.

Мисля,че усилието да се приложи "теорията" си заслужава.

всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Brahman_]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.11.06 13:38





всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Brahman_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 14:39



дай идея за правила които да се спазват и да гоним модератора да ги спазва, ако получат необходимата клубна подкрепа! Останалото са празни приказки...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Правите от мухата слоннови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано14.11.06 15:13



Хуанджи на този етап се справя що годе добре като модератор, винаги може и по-добре, но като се замисля само какви индивиди напират за власт в клуб "Йога", подкрепата ми остава твърдо за Хуанджи. Макар и да предпочитам по принцип вариант без модератор - и ако ще продължават караниците след първи, втори, трети и четвърти и т.н. модератори (понеже всеки иска да командва и да се налага), може би е по-добре от сега да решим да няма никога модератор, отколкото един или друг недорасляк "йога" да си избива комплексите и властническите амбиции.

Защо подкрепям Хуанджи по принцип и защо Миро прави от мухата слон:

1. Хуанджи с идването си ограничи спама и долнопробните нападки, Това е някакъв принос - все пак от естетическа и тематична гл.т. не е добре първата (а и която и да е) страница да бъде разводнявана от грозни лични (или насочени против дадено учение) нападки и буквално кенефни изпълнения. За мен, ако има модератор, неговата най-важна функция е проста и ясна - да трие спама, да не му позволява да се разраства за сметка на сериозните и съответстващите на тематиката теми. Хуанджи на тоя етап добре се справя. Може и по-добре, не отричам, но се старае съвсем искрено и аз го подкрепям.

2. Миро се оплаква, че Хуанджи изтрил на Витаминко някакъв постинг. Ами голяма работа! Постингите на Витаминко в повечето случаи са с нищо незапомнящи се, елементарни и инфантилни. Явяват се горе-долу спам, не смятам, че нарушават грубо правилника и не казвам, че трябва да се трият, но в случая се аргументирам защо Миро "прави от мухата слон" - това, че един инфантилен постинг на Витаминко е изтрит не е болка за умиране и не заслужава такава "сериозно аргументирана" "критика" срещу настоящия мод. Явно Миро е чакал нужния случай, не знам, но не показва обективност изобщо.

3. За да сте наясно със ситуацията, трябва да умеете поне малко да преценявате психологически хората. Например Брахман - човекът не е наред с психиката, това трябва да ви е ясно. И аз не одобрявам някои "течения" в йога. Но това не би ме накарало да прекрачвам така грубо границата на добрия тон и да нападам с такива долни обиди учения и хора, които ги следват. По начина, по който Брахман нападаше всякакви учения, в т.ч. и най-грубо и грозно Яго и Оро. Клониране на никове (на Яго), пожелания за смърт (към Оро чрез публикуване на "некролози" в клуб "Окултизъм") - трябва да ви е ясно, че това нормален човек не може да го прави. Този човек отдавна премина всички граници на нормалния тон и аргументираната критика (ако някога е използвал изобщо такава). Трябва да ви е ясно, че Брахман е психически обсебен от идеята да "заклеймява" гурувците, да напада различните учения и в повечето случаи го прави без да се аргументира въобще достатъчно добре, а използвайки елементарни прийоми, целящи психологическо въздействие върху по-елементарната аудитория (ако изобщо има такава в клуба). Брахман е обсебен психически човек, а обсебените хора не са добри йоги. Такива като него може да са схванали теоретично някои важни аспекти, но в действителност това не въздейства върху самите тях и не им помага да разберат самите себе си, собствените си обърквания и обсебвания. Затова е добре да запомните (ако сте разбрали какво съм написал), Брахман никога не трябва да става мод на клуб "Йога". Пиша последното, понеже от някои последни негови постинги се забелязват такива намеци. Не твърдя, че не пише интересни теми, посветени на йога, но психически не е дорасъл да бъде мод, а и няма да дорасне (все пак е на 50 и кусур години, ако се вярва на някои постинги).

4. Оро по принцип е прав в много отношения относно психологическото разбиране на хората (например относно такива "теоретични йоги" като Брахман, Имаго и др.), прав е до голяма степен и относно схващането на същността на йога. Не споделям напълно някои негови гледни точки, но пише доста аргументирано и сериозно (когато не го бъзикат, за да провокират друга интересна реакция от негова страна). По отношение на т.нар. "спамъри" малко прекалява и според мен не избира най-добрия подход към тях. А и някои от тях не са чак такива "спамъри", каквито изглеждат. Мисля, че спрямо Оро модераторът не избра най-добрия подход относно "временния бан". Когато Оро недоволстваше по свой собствен начин, наистина на първа страница беше пълно със спам, който не бе ограничаван. Както и да е.

Извод: айде да спрем да се занимаваме с това колко добре си върши работата Хуанджи и да започнем да пишем по същество - за йога. А не постоянно да си ангажираме съзнанието с интриги, пресмятания и борби за власт. Ако все пак болшинството не е доволно от Хуанджи (което не ми се вярва), по-добре изобщо да няма модератор, отколкото интригите да продължават до безкрай. Ако сложите Брахман или Имаго за модове, вярвайте, недоволните от клуба ще се увеличат в пъти. Сигурно повечето от тях и веднага ще се изнесат и спрат да пишат.



Тема Re: Правите от мухата слоннови [re: бeзпътeн]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.11.06 15:34



След като си употребил няколко пъти думата "ясно" в едно изречение на мен ми се изЯсни следното:

1. Държиш на естетиката - това е ясно;

2. Миро е кретен по призумция - това е ясно;

2. Държиш на сериозността - това е ясно - въпреки че в моето съзнание не знам защо, но темите на Брахман са такива, но...

3. Той не е наред с психиката - на теб това ти е ясно; освен това си наЯсно кои са добрите йоги и кои - лошите (Имаго, Брахман, .... за сега толкова, утре списъка ще се увеличи несъмнено);

4. оро е пич и сме му свикнали - това е ясно;

5. Нищо не ти пречи да напишеш нещо смислено за йога, но не го правиш, а идваш тука за да се обясняваш ..... ЕТО ТОВА НЕ МИ Е ЯСНО!!!!

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Кой се страхува от Брахман?нови [re: бeзпътeн]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 15:39



Явно е че доста голяма част от старите мушмороци са били привърженици на Хуанджи, пък и той също. Затова и Безпътен стига до заключението, че е по добре да няма модератор, от колкото да е някой друг освен Хуанджи.

Наистина май ще е добре аз да стана модератор поне за кракто време докато се омиротворят духовете

Вярно е че нямам време да се занимавам да подреждам сайта, да чета стари постинги и да правя препратки. Но поне няма да трия постингите, няма да банван хора безпричино, ще съм отворен за конструктивен диалог. И още нещо, като Модератор няма да критикувам никой и нищо, нали модератора трябва да бъде безпристрастен? Така и Оро и Яго ще имат известна почивка от мен





Тема Re: Правите от мухата слоннови [re: Drona]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано14.11.06 15:42



Кое не ти е ясно??? През последните месеци съм един от най-редовно пишещите в клуб "Йога", но явно не четеш изобщо, не само, че не пишеш. Виж колко теми съм пуснал и колко постинга съм писал там. Не твърдя, че са "първо качество", но и темите, и постингите са сериозни (повтарям, прегледай последните месеци, откакто съм си регнал ника).

А ти какво си писала в клуба през последните месеци? Извинявай, но почти нищо. Или най-малкото нищо запомнящо се. Ами пиши, недей ровичка за мод и т.н. Нямам нищо против теб, дори ми харесваш по принцип, но не можеш да ми пишеш, че "нищо смислено не пиша за йога".

Всичко най-добро.

Без лоши чувства и с най-добри пожелания!



Тема Айде, айде...нови [re: Brahman_]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано14.11.06 15:49



Ама защо изобщо се натискаш да ставаш модератор, бе човек?

Не твърдя, че Хуанджи е единственият и най-добрият вариант, но в сравнение с такива като тебе е по-добър.

И недей лицемерничи, нямало да критикуваш нищо! Та ти едвам се сдържаш, личи си просто и при наличието на модератор. Не мисля, че си лош човек по принцип, но просто в някаква посока си се обсебил (в посока "лов на вещици", "гонене на гурувци" и т.н. начинания).

Не съм против аргументирана критика, понякога дори леки гаври може, но нищо не трябва да става обсебване.

Приятен ден.



Тема Re: Правите от мухата слоннови [re: бeзпътeн]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.11.06 15:55



Темата за вегетарианството особено ми хареса. Това ти го казвам защото явно приемаш нещата твърде лично. И забележи - с лекота си склонен да квалифицираш Брахман като 'психически отклонен", но в същото време се обиждаш дори на съвсем лека забележка по свой адрес.



Защо не пиша в клуба? Защо да го правя? Това, което се случва там е грозно и като пиша излиза че съм съгласна със случващото се за това и не го правя.

Но след като за теб атмосферата и всичко останало е ок. - иди, пиши и подкрепи това, което смяташ за правилно.

всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: За да опознаеш едни човек дай му власт над другитенови [re: padedxo]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано14.11.06 16:07



Благодаря





Тема Върховният бюрократизъм? Или пак го е прихванало?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 16:11



Ето какво писа модератора преди малко само, отнася се за мен:

ПП от модератора: Човека, който го написа има бан и няма право да пише, затова го пускам, понеже е техника. Ако реши да пише, текст, да ми го праща на лични, защото всичко ще бъде трито нататък без да бъде запазвано.

"Вътрешният му глас" пак му е пошушнал нещо!

Пак го е прихванала модераторската треска. Изтри маса постинги без обяснения, без да има каквото и да е основание, без самите постинги да имат каквото и да е обидно съдържание! Причината е е само една: Въпросните постинги биха му разклатили модераторският престол. Чувства се несигурен, истината му боде в очите, не може да понася когато някой му показва грешките! Хмм... не знам, може би?

Първото правило е модератора да слуша другите, а не себе си! Да е отворен за диалог. А не да има монолог на самовлюбен в себе си диктатор.

Хуанджи е създал СВОИ правила, харесва си ги и си ги спазва. До дупка! Супер бюрократизъм Не слуша другите, трие без дори да му мигне окото абсолютно всичко което той смята за добре, без при това да отговаря лично, за да не се изложи от липса на добра мотивировка и основание. Още от началото когато си смени позицията и започна да подкрепя идеята за модератор, той заяви пред всички че „ИМАЛ СВОИ ИДЕИ КАКВО ДА ПРАВИ КАТО МОДЕРАТОР”

Той не ги сподели тогава, не ги споделя и сега. Не е отворен за диалог, има намерение да бъде абсолютен диктатор. Мисля, че е абсолютно необходимо да бъде сменен. Дали ще стане това е въпрос на привърженици. Ако се окаже че той има достатъчно приятели да го подкрепят, ще си остане така както той е запланувал, частен клуб на Хуанджи!!



Тема Re: Айде, айде...нови [re: бeзпътeн]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 16:29



Приятен ден и на теб, то е ясно че си маша в ръцете на Хуанджи, дори може и да си самият Хуанджи!!?? Откъде да знаем? Появи се когато Хуанджи стана модератор

Може и да си от старите мушмороци но с нов ник. Кой знае. Както и да е ядно е, че няма да гласуваш за мен



Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йонови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (член)
Публикувано14.11.06 16:50



Такова оживление отдавна не е имало в "Ошо".

Жалко че става въпрос за "други неща"...



Тема Моля да ни извените за безпокойството и..нови [re: mo32]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 16:58



Моля да ни извените за безпокойството!! И благодарности за това, че сте решили да ни съдействате и разрешите да водим тук разговор, който за съжаление не е позволен в нашият клуб



Редактирано от Brahman_ на 14.11.06 16:59.



Тема Машаланови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 17:21



Както каза Мо, настъпи оживление. Винги съм твърдял, че има и по-добри начини...



Виждам, че недоволните си изкарват парата, което е добре. Въпреки, че за всичко това отделих специлна тема вътре в клуба, което е екстра все пак. Но свикналите на специално внимание държат да са начело. Е, нищо разбирам ги...

Не разбирам само защо да няма един клуб поне в тази директория, в който членовете да си говорят нормално и без идиотщини. Не отстъпвам от тази идея и имам уверението на достатъчно хора, че е добра, т.е. тя има доста поддръжници. И за палците да се хвана, недоволни винаги ще има.

Виждам, че се правят опити за манипулация, което не прави чест. Раджа и Шанкара не пишат отпреди да се говори за модератор и аз нямам нищо общо. Ори и сега пише в Йога. С изключение на изтърпяващият бан за известно време Брахман, всяко стойностно нещо по темата съм се сътремил да го запазя...включително и техниката , която беше дал. Недоволните са поради нарушеното право за скандали и обиди, а не поради липсата на поле за писане по същество.

Още, отстъпя ли веднъж, вече дисциплина няма да има. Затова: Брахман ще си изтърпи наказанието. И няма да се поддам на изнудване. Цялата работа е защото иска да ми покаже, че може да ме изнудва и шантажира.

Тук не давам лични интерпретации кой какъв е, не обиждам и казвам кой, колко е зле с йога. Това е ваша работа господа, моята е да следя за реда.

Забавлявайте се и по-добре тука си изпускайте парата.



Тема Re: Машаланови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 17:34



Сигурен съм, почти 100 процента, че ще изтриеш това за което повдигам въпрос, да опитаме! Във клуб йога има три постинга:

Тема Програма на клуб "Приятели на Индия"
Автор УpaнOrнянoв (Огнен)
Публикувано 14.11.06 15:25



Клуб „Приятели на Индия” и
Посолството на Република Индия в България
Ви канят на първата за сезон 2006-2007 г. клубна вечер
с беседа на тема

АЮРВЕДА В СЪВРЕМЕННАТА
МЕДИЦИНСКА ПРАКТИКА
от д-р Антоанета Заркова

15 ноември 2006 г., сряда, от 17.30 ч. в кинозалата на Народно читалище „Славянска беседа”, ул. „Г. С. Раковски” 127


Декември 2006 г.

Клуб „Приятели на Индия” и
Посолството на Република Индия в България
Ви канят най-учтиво на

Представяне на новия брой 8-ми на сп. „Светилник”
и отбелязване на 145-годишнина от рождението на големия
индийски поет Рабиндранат Тагор.

13 декември 2006 г., сряда, от 17.30 ч. в кинозалата на Народно читалище „Славянска беседа”, ул. „Г. С. Раковски” 127






Тема Re: Програма [re: УpaнOrнянoв]
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано 14.11.06 16:18



А мога ли аз да предложа беседа на тема "Ролята на британската култура за превръщането на маймуната в човек в Индия"?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!




Тема Re: Програма [re: BlackWolf]
Автор huanji ()
Публикувано 14.11.06 16:49



Нима британците са провели експерименти и с маймуни...





Сега няма нищо лошо в това че Черният вълк си пише разни неща. Това ти го разбираш отлично, и затова не си го коригирал или банвал! Той се радва на специално отношение от твоя страна. Може да си позволи да пише неща които са далеч по обидни от тези които ти изтри вече многократно.

Задай си въпроса защо? Или Черният Вълк ти е помогнал нещо с модераторството, или ти си "изклучително безпристрастен"



И не се занасяй с Брахман и наказанието му! Аз все още пазя твоето писмо в което пишеш че си ме банвал за винаги Много си непостоянен! Кога си смени мнението пак?

Един съвет накрая, внимавай с "вътрешният глас" който ти говори. Да не стане така, някой сутрин той да ти пошушне някой глупост и ти да направиш някой смехория и след това да съжаляваш цял живот. Придържай се към здравият разум и остави вътрешните гласове да шушукат само на онези от веселата болница



Тема Re: Машаланови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 17:41



Когато трих, заради теб, мълча, даже предлага да банвам други. После, защо съм трил, сега пък защо не съм трил. Имаш някои неща за дообмисляне според мен, изясни си ги.





Тема Твоето мнение?нови [re: smokche]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.11.06 17:51



Искам да те попитам, ти лично съгласна ли си и харесва ли ти масовото триене от последните 10 дена в клуб Йога на теми и цензуриране на постигни, в които няма спам, а просто РАЗЛИЧНО мнение? И смяташ ли, че е хубаво тази дискусия да се води в друг клуб, а не в Йога?





Тема Re: Машаланови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 17:52



Хехеее ти ще ме изкараш, че аз съм ти казвал какво да правиш и ти си ме слушал!

Мислиш ли че изобщо някой може да ти повярва?

Все пак благодаря, че се обади поне лично, преди няколко дена беше млъкнал и изобщо не влизаше в диалог с мен.

Един въпрос, този път "наказанието ми" банване от клуба за колко е? Защото преди беше за ВИНАГИ Сега май има срок ама?? И кой го е поставил този срок? В кой регламент е? В кой устав? Кои правила показват за колко време съм банван? Или сигурно докато ти решиш!?? Докато ваша милост, модератора на клуб йога (хихи голяма фирма) реши и благоволи да позволи на Брахман да пише отново. Няма правила, единственото правило това си ти. Дето е казал едно време (Луи ли беше?) "Държавата това съм аз!"

Та и ти сега: Форума по йога това съм аз Хуанджи! Докато реша до тогава Брахман ще е банван. Аз съм всичко, другите са нищо. Мога да се справя със всичко и всички. Ще ви дам да разберете кой съм аз!

Хехехее... момче играеш си все още на куклички и парцали, на войници и на старшини от казармата. Не си дорасъл за модератор на клуб Йога. Виж за модератор на клуб Хуанджи си супер!! МАШАЛА!!!



Редактирано от Brahman_ на 14.11.06 17:54.



Тема Re: Моля да ни извените за безпокойството и..нови [re: Brahman_]  
Автор mo32 (член)
Публикувано14.11.06 17:54



Мани го ти безпокойството...

Просто отчетох факта, че скандала привлича хората.





Тема Re: Моля да ни извените за безпокойството и..нови [re: mo32]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 17:59



Опитваме се да говорим и дискутираме като цивилизовани хора, и мисля че го правим добре горе долу. Все още не сме започнали да си разменяме неприлични думи

Пътя към истината не е лесен понякога



Тема Ето две от темитенови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 18:04



Това по долу са две от темите които Хуанджи упорито изтрива. За същаление другите не ги пазя, особено днес случаят беше комичен. Давам само инструкции за това как се изпълнява наули. Хуанджи явно съвсем се е повредил и изтри дори и този постинг!



За пиратите, самураите и ролята на Модератора

Темата си е много добра, и наистина се нуждаеше от няколко поправки, все пак нямаше нужда да се употребява думата Яго. Правилно е Джаго, така както той си иска човека. Иначе смятам че е чудесна тема, с нея се разкриват някой основни принципи на Веданта! Та затова въпреки изтриването я пускам пак.

Хуанджи писа:
Може да се води ползотворна дискусия, само ако хората участващи в нея имат изгладени отношения помежду си. Иначе, нещата отиват в друга посока. Затова на моя отговорност известно време ще бъдат нещата по определен начин и когато хората са готови, включително и ти, ще ги наредим.

Не се заблуждавай, че отношенията може да се изгладят с насилие и подтискане от вън. Диктаторските методи никога не водят до положителен резултат! Отношенията ще се изгладят само когато има ОСЪЗНАВАНЕ, само когато се издигне нивото на РАЗБИРАНЕ НЕОБХОДИМОСТА от нормални отношения. Когато човек осъзнае отвътре в себе си че е по добре да има цивилизовани отношения, само тогава ще се изглади обстановката.

Осъзнаването е предмет на йога а не на диктатура. Работата на модератора не е да води диктатура над хората, а да им помага да се осъзнават, да започват да разбират необходимостта от дисциплина. Затова още от началото на моето идване тук в клуба повдигнах този въпрос. Знам че и преди това сте го дискутирали но не се е стигало до разбирателство. И причината за това според мен е, че под модератор вие сте разбирали примитивното схващане на Джаго Савера и Оро за някой диктатор, който да коли и беси, някой който е като комунистите навремето да цензурира.

Затова ти казвам пак, ако ти си мислиш, че ще бъдеш модератор на диктаторска цензура - забрави! Този клуб му трябва модератор който да работи за повдигане ОСЪЗНАВАНЕТО НА ХОРАТА! Това ми е било преди целта, това ми е целта и сега!

Хуанджи писа:
Освен това, покрай "а" - "ох", научихме някои полезни неща. Научихме полезни неща и покрай лютите битки, аз съм им горещ почитател. Но в интерес на работата няма да ги има тук. Който иска да си прави битки, има други клубове и форуми.

Така е добре, щом има научаване на нещо полезно, значи е имало полза от подобни битки!

Не знам дали си чувал за това къде са най изисканите отношения между хората в света?? Има две места където са известни със изисканите си обноски! Това са висшето общество в Англия и невероятната вежливост на японците. И знаеш ли от къде идват тези неща? Държанието на висшето общество в Англия е резултат от дивашките отношения на първите царе и на пиратските отношения на лордовете. Трепали са се като луди преди един друг. Но в резултат на много грешки са забелязали че е необходимо да се създадат някакви правила, които да се спазват. Същото е и със Самураите в Япония. В началото преди 400-500 години са се бъхтели един други и са се колели като кокошки дори само за едно намигване с окото. Но в последствие са разбрали че това е дивашка работа и са изработели специален кодекс на учтиви отношения един към друг. И накрая този кодекс е бил приет от цялата японска нация.

Така е сега, интернет е ново нещо, все още няма кодекс, изработен за хората да знаят как да се държат, какво да правят. Ще минат години преди да се направи подобно нещо. С тези битки ние тук творим бъдещите нормални отношения. Важното е да има ОСЪЗНАВАНЕ в резултат от тези битки за да не са напразни. Това е истинската ЙОГА!!


=================================


За Миро, Хуанджи и стерилната обстановка и...




От Лао Дзъ последният стих най накрая

81
Правдивите думи не са красиви. Красивите думи не са правдиви. Добрият не е красноречив. Красноречивият не е добър. Знаещият не е всезнаещ. Всезнаещият не е знаещ. Мъдрецът не се запасява, но колкото повече прави за другите, толкова повече забогатява; колкото повече дава на другите, толкова повече има. Небесният Дао допринася полза на всички неща, но не им вреди. Дао на мъдреца е: действувай, но не отнемай.



Стерилната обстановка създава подходящи условия за взаимни ласкателства, лицемерие, нездрава атмосфера на ласкателство и подмазвачество. Един вид: „Аз ще ти почеша твоя гръб и ти ще почеше моя!”

Истината по някога наболява. Но това е необходимо за да може човек да прогресира, да върви напред към истината, да се освобождава от погрешни идеи и предразсъдъци.

От друга страна думите които са обидни, които имат за цел да наранят другия, които са нападателни, агресивни, с цел да се наложи егото над другите, водят до пълно разрушение, анихелация.

Как да се избегнат зловредните празни дърдорения и да се позволи съществуването на правилният здравословен критицизъм? Това е много тънка линия понякога!

Критерият трябва да бъде следният: Трябва да се гледат мотивите на пишещият. Дали той се стреми към налагане на личното его над останалите, или има стремеж към откриване на истината. Някой хора използват форума за свои тъмни цели, за реклама, за да наложат влиянието на своята секта, на своя гуру. Един вид да върви бизнеса. Когато някой изрази съмнение в техните схващания, те вместо да започнат един нормален спор, една плодотворна дискусия, те започват да чумосват, да кълнат, да обвиняват, да заплашват и т.н. Започват да плюят против личността, вместо хладнокръвно да се опитат да анализират доводите, да следват логиката на здравият разум и да оборят или се съгласят със съответната теза.

==========================



Тема твоето мнение Анакине?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.11.06 18:04



1. Защо смяташ, че един човек - модераторът (който и да е той) трябва да решава, а останалите хора в клуба да дремят и да чакат нещо свише?

2. Защо това, което дискутираме тук, трябва да се дискутира в някаква тема "Без модератор", не е ли все пак важно за клуба? Не е ли нормално да има нормален диалог между хората в него, вкл. и с модератора.

3. И последно, ти лично смяташ ли, че всичките изтрити и цензурирани постигни и теми от последните 10 дена са лоши и наистина трябва да се трият?

П.П. Забележи, че не дискутирам личността на модератора, а те питам неща, които те питах и преди 6 месеца, но ти тогава пак не ми отговори, макар, че беше върло против модератор.



Тема Re: Моля да ни извените за безпокойството и..нови [re: Brahman_]  
Автор mo32 (член)
Публикувано14.11.06 18:05



"Истината е относително нещо, но винаги е само една!"



Ами пожелавам ви успех в търсенето на истината. Аз не обичам административните въпроси.
Винаги, във всяка школа, си има хора, които искат да се занимават с тях. Отдава им се. Вярно, че не отделят време за основната дейност на школата, но... има някаква полза от администрация. Говоря по принцип, защото не познавам клуб "Йога".



Тема Re: Айде, айде...нови [re: Brahman_]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано14.11.06 18:09



Не съм маша в ничии ръце, просто си споделих мнението, това е типичен пример как изопачаваш и представяш погрешно нещата.

Всичко най-добро и нека поне за власт да не се караме. Затова и писах - по-добре без модератор, отколкото постоянни интриги и борби за власт. При всеки модератор би имало недоволни, няма начин за съжаление. А като цяло Хуанджи никак не се справя зле според мен. Просто темата на Миро си е "от муха слон", а твоят бан е резултат от липсата на желание да се разберете взаимно с взаимни отстъпки, без опити всеки да се налага над другия. По принцип иначе (и тук не съм съгласен с Хуанджи) съм против всякакъв бан и не мисля, че трябва някой да бъде банван. Просто, когато се налага, трябва да се трие и толкова.

Айде чао и приятна вечер на всички, не искам да се намесвам повече в каквито и да са "борби" за власт.



Тема Re: Твоето мнение?нови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 18:09



Защо просто не го написа в Темата без модератор, след като правилата са такива? Трие се това, което трябва да се изтрие. Така ще остане поле за изява в този клуб, иначе какво ще стне с него, ако няма по някой и друг сочен скандал?...





Тема Re: Машаланови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 18:17



Успех ти пожелавам в начинанието да станеш модератор на Йога.


Мнението ти за мен, съм го чувал вече сто пъти...



Тема Re: Твоето мнение?нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 18:21



Първо Много добре виждаш, че в тези теми няма никакъв скандал!
Второ Тези теми са на тема йога, имам планове да ги разработвам допълнително, затова ги пуснах така!



Тема Re: твоето мнение Анакине?нови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 18:24



1. Не смятам
2. Модераторът също пише в тази тема и не ценурира в нея
3. Ако видя какво е писано и изтрито ще мог да дам коментар, но без такава информация - Не знам!

Аз и сега съм против модератор, но вече е късно и има модератор, а това значи, че ще си има и за напред! И с тази твоя подкрепа за Бармана си гърмиш патроните предварително!

Но може да се постараеш още малко и поне в Ошо да станеш модератор. В йога не успя преди година се провба и в кастанеда и там не успя(а там щях да те подкрепя)
Но сега няма свестен мераклия за модератор. Бармана и Оро не ги броя въобще за уравновесени хора, а сега ти се изложи с тази подкрепа за бармана и ме разочароваш че може да действаш безпристрастно в йога.
А личността е важна, защото няма значение колко знае един човек по темата , а как ще поддържа диалога. Засега всички мераклии за мод се издъниха като кифладжии и само Хуанджи остана.
Ако сложиш настрана модераторските си амбиции, кажи какъв ти беше интереса да се изтърсиш в йога, когато спряха конфликтите?

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Айде, айде...нови [re: бeзпътeн]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 18:26



Възможно е и да си просто наблюдател, не знам. Каквото и да е, ясно е че подържаш Хуанджи, и това е добре че го сподели. Благодаря! Всеки има право на свое мнение, и ти също.



Тема Re: Айде, айде...нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 18:27



Даже не бях му сложил бан, все пак разчитам, че морален е достатъчен. Но това е за цивилизовани хора и такива отношения. В Йога досега винаги е царяла кавгата и плюенето, то какво ли да очаквам. И напълно влизам в положение на засегнатите, но ще насочим фокуса към по- смислени неща. Ако има недоразумения, то те винаги може да се дискутират в съответната тема или на бележки. Но проблема е в това, че имаше план за интрига и той беше добре обмислен. И няма как да бъде обсъждан кротко и да се разберем...най- малкото щото ще се разберем...





Тема Re: твоето мнение Анакине?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 18:31



Хмм????

Бармана и Оро не ги броя въобще за уравновесени хора, а сега ти се изложи с тази подкрепа за бармана и ме разочароваш че може да действаш безпристрастно в йога.
А личността е важна, защото няма значение колко знае един човек по темата , а как ще поддържа диалога.


Това ли е твоят модел за диалог? Надявам се че Миро няма да слезне на твоето ниво, и няма да ти отговори по същият начин!





Тема Относно "вълчасалото бг индианче"нови [re: Brahman_]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано14.11.06 18:32



Самоназовало се "черен вълк", съм съгласен с теб. Преди са си правели срещи на клуба и явно се познават с хуанджи, затова и хуанджи има слабост към "индианеца от български произход" (много нелепо звучи, че има и такива, но какво да се прави, его-самозаблудите докъде ли не водят).

Та "индианчето" предимно спами и хуанджи е учудващо мек към инфантилните, расистски писаници на "блеки". А "вълчето" е един от спамърите, които трябва да се трият, когато се лигавят

.

Не трябва шуро-баджанащината и лаф моабет - пристрастията да определят специално отношение към когото и да било. Писаниците на обърканото "вълче" (често, но не винаги) са изпълнени с расова и етническа нетърпимост, представляват лигав и инфантилен спам без сериозни аргументи, така че трябва да се трият, нарушават всякакви правилници и (най-важното) излишно привличат вниманието.

Това беше (да се надявам да не чувствам повече вътрешен подтик да пиша по темата) от мен за тази вечер!



Тема Re: Айде, айде...нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 18:34



План за интрига нямаше, всичко започна от една твоя невероятна реакция на един съвсем нормален постинг на Миро! Не знам дали си спомняш, но за съжаление не мога да ти го посоча защото... както се досещаш е ИЗТРИТ





Тема Re: твоето мнение Анакине?нови [re: Brahman_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 18:34



какво по-точно те подрази, че не си уравновесен ли? Ами ен си!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: твоето мнение Анакине?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 18:38



какво по-точно те подрази, че не си уравновесен ли? Ами ен си!

Виждам че умееш да водиш разумен и цивилизован диалог.

Явно е защо си на страната на Хуанджи, и той е като теб възпитан знае как да говори и да не прави кавги. Ще се учим от вас, няма как поне за сега



Тема Re: Машаланови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 18:44



Това като доброволна оставка ли да го приемем

или форма на ирония? Както и да е благодаря за частичното включване в диалога тук. Не ми каза също до кога си ме банвал?



Тема Re: твоето мнение Анакине?нови [re: Brahman_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 18:46



Брамане, това си е моето мнение за теб и не го крия! Доста неща харесвам от това, което си писал, но не ставаш за мениджър. Тоно затова казвам, че не ставаш за модератор. А иначе ина полза от твоите постинги, когато не са повече от 20-30 изречения

и не се за1ядаш с Яго (макар, че има защо)

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема за безпътеннови [re: бeзпътeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.11.06 18:49



1. Хуанджи с идването си ограничи спама и долнопробните нападки, Никой не отрича, че модераторът е трил спама в клуба. Но значи ли това, че понеже е направил нещо полезно (между впрочем срещу което се противеше повече от 1 година), да не може да бъде критикуван за други негови неточности?

2. Миро се оплаква, че Хуанджи изтрил на Витаминко някакъв постинг. Ами голяма работа! Постингите на Витаминко в повечето случаи са с нищо незапомнящи се, елементарни и инфантилни.
Може за теб да са незапомнящи, но защо съдиш за отношението на другите? Толкова ли е трудно да допуснеш, че може да има РАЗЛИЧНИ гледни точки и, че в клуба може да има и нещо друго извън това, което на теб ти харесва? Да ти напомня, че модераторът не е изтрил само 1 постинг, а много десетки.

И въобще смяташ, ли че има нещо лошо в това да се диалогизира? И даже да имаме различни мнения по дадени въпроси, те да си стоят спокойно едно до друго. А модераторът, когато трие нещо, да се аргументира и да се вслушва в мнението на другите. Смяташ ли, че това е лошо?

3. Брахман такъв, 4. Оро онакъв...
Скъпи Безпътнико, в тази тема не обсъждаме качествата на един или друг човек, а гледаме как нещата в един клуб, в който поне ти пишеш отскоро, могат да бъдат полезни интересни за максимален брой хора, които се интересуват от тематиката му.

Извод: айде да спрем да се занимаваме с това колко добре си върши работата Хуанджи и да започнем да пишем по същество - за йога.
Значи според Йога е да се пише за нещо, което става примерно на другия край на света, а да си затваряме очите за реалните неща около нас?

А не постоянно да си ангажираме съзнанието с интриги, пресмятания и борби за власт. Ако все пак болшинството не е доволно от Хуанджи (което не ми се вярва), по-добре изобщо да няма модератор, отколкото интригите да продължават до безкрай. Ако сложите Брахман или Имаго за модове, вярвайте, недоволните от клуба ще се увеличат в пъти. Сигурно повечето от тях и веднага ще се изнесат и спрат да пишат.
Не разбрах, кое точно наричаш интрига? Това да попиташ някого защо трие безпричинно десетки постинги? Забележи, че не е важно да се смени един модератор с друг, а да се види какво трябва да прави модератора в един духовен и клуб и с какво всеки (вкл. и ти) може да е полезен за да се избистри това мнение.



Тема Re: Твоето мнение?нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 18:51



Нещата трябва да се конкретизират. Искаш да организираш гласуване, за да станеш модератор ли? Или пък да променяш правилата на клуба? Или пък да натриеш носа на модератора за това, че е дръзнал да те коригира? Когато уточниш кое искаш, или кои от тези неща искаш, кажи да организираме каквото е необходимо и да приключим.

Още от преди, всички "обидени" от Йога тичат по клубовете да се жалват, че лошият чичко мод ги изтрил за нещо и не им минал номера. Големи мъже, големи йоги... Все едно да дойде ЕОА да ми се жалва в Йога, че Хана я изтрила нещо. Дълго време ще има да си трия очите, при такваз гледка...





Тема Re: за безпътеннови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 18:58



Забележи, че не е важно да се смени един модератор с друг, а да се види какво трябва да прави модератора в един духовен и клуб и с какво всеки (вкл. и ти) може да е полезен за да се избистри това мнение.

Това е, Моро! Но за целта трябваше да се води диалог и имаше къде да се води! Даже си имаше и такава тема! Наявам се да не е вече късно за такъв диалог, защото гледам, че Брамана яко се е натопорчил за модераторстване, а ти търпеливо го изчакваш!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Относно "вълчасалото бг индианче"нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 18:58



Онзи ден го изтрих.


Сега исках друга тактика да приложа, откъде да знам, че Брахман бил фен на триенето, аз с други впечатления останах като четох тук, ама...

Смятам, че рядко е прекалявал, просто е твърде интелигентен за да поддържа просташки спорове. И ако някой прави понякога отклонение, е едно, но ако го прави постоянно е друга работа. Никого не искам да трия, предпочитам с леки подсещания, но 2-3 трима до сега прекалиха. За един клуб е в границата на нормата, колегите от другите клубове пищят за много по- фапиращи спамаджии и конфликти.



Тема Re: Айде, айде...нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 19:14



Ами лошо няма, Миро пази всичко, винаги може да го пусне в темата за такива разисквания. А защо толкова се спекохте и решихте да ме хармонизирате е друга тема. Е, балгодаря, добре съм. Но да не вземеш пак да пълниш клуба с крясъци...където му е мястото. Всички лични обяснения са за там. На заглавната страница, можеш да пишеш за йога и всичко, което не е против някого лично както знаеш, не можеш да плюваш хората, само защото тяхният мироглед е различен от твоят, както и учителите. И пак казвам, това не е обвързано с твърдение за вярност, което ще рече, че може и да си прав, но този клуб няма да го специализирваме в това.

Та така, като решиш, че можеш да пишеш според правилата, обади се, ще махнем бана. Знам колко си привързан към клуба и как ти е дискомфортно сега...



Така, сега довод. Колко съм научил за йога от клуба е спорно, но най- малкото там се запознах с жена си и сега имам една малка хубавица на 2 месеца. Та заради нея не писах, не защото съм се страхувал какво ще кажете. И пожелавам на повече хора да си намерят половинките, това е реално, а на йога д'ъл ша научиш някой е под въпрос..поне на твоята йога. Докато съм мод, този климат ще го поддържам, това мога да кажа. Отделно станах приятел с доста хора, както и много други помежду си. Но това не стана по твое време, по твое време хората не постигнаха нищо добро с тези кавги. Заради едното его, не се цигани, за всеки полезните неща може да са различни.



Тема Re: Относно "вълчасалото бг индианче"нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 19:14



Онзи ден го изтрих.
Сега исках друга тактика да приложа, откъде да знам, че Брахман бил фен на триенето, аз с други впечатления останах като четох тук, ама...


Хехее кой как чува и кой как разбира? Казах недей да триеш постингите на другите, така както не триеш постингите на Черният Вълк. Между другото чети внимателно! Моето мнение е че Вълка не спами!! И мисля че казва доста разумни неща с които аз се съгласявам.



Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Drona]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 19:15



Добре правиш, че задаваш за втори път същия въпрос на този Dirt Vader един от най-отявлените спамери, интригант и първосигнален атеист, анти-йога на светлинни години далеч от всякаква духовност.


Тоя не е пуснал нито една тема в клуб "Йога" през тази година - само дебне някой да пусне нещо по-сериозно по тематиката на клуба и....да се нахвърли да го оплюва, подиграва и хули. Истински навлек-гнида и пиявица. Тоя тип психики заливат клубовете с долнопробни интриги и простотиите си и би следвало да ги баннват от всеки клуб, за да се научат на елементарно човешко поведение в 21 век в една европейска страна.

Понеже се познават с "мода" това пичлеме се съдра да му прави четки и се мазни и му адвокатства..... и резултатът е налице. "Мода" не го трие макар, че тоя не е написал и една думичка по тематиката на клуба - само интриги и заяждания. "Черна станция"!!!





Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: б/ч/д Opo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 19:25



пуснал съм една тема!
Сега...


Но помисли хубаво преди да пишеш в нея. Обмисли внимателно и тогава пиши!
Да не вземе Хуанджи пак да ме изтрие!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Айде, айде... подавай си оставката :)нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 19:36



но този клуб няма да го специализирваме в това.

Опитваш се да се правиш на бог отново. Кой си ти да казваш как ще се специализира този клуб? Клуба трябва да се развива естествено.

Та така, като решиш, че можеш да пишеш според правилата, обади се, ще махнем бана. Знам колко си привързан към клуба и как ти е дискомфортно сега...


Първо кои правила, тези които ти си измислил? Тези на клуба на "Хуанджи"? Тези които още на времето с планувал и за които си имал идея?

Ти се обади къде съм сгрешил, какво съм казал лошо или неправилно, и аз ще се коригирам. Ако не се коригирам тогава и да ме банваш, аз съм си го заслужил, толкова. Макар, че аз съм против всякъкво банване! И ако аз съм модератор, няма да банвам никой и никого за нищо! Вярвам, че когато някой згреши, ако другите хора му посочат това, ако колектива се изкаже против нарушителя, той сам ще се банва. Имам опит в това отношение и знам каква е силата на колектива!

Това дето ти е хрумнало да триеш постинги само за да се наложиш от фанатичен бюрократизъм, някък си не върви при мен. Ти ми обясни къде съм нарушил правилата, когато ми изтри постинга за Наули?? Какво имаше в него??

Така че не ми говори аз да ти се моля за да ми вдигнеш бана! Напротив казвам ти въобще не го вдигай! Защото ако го вдигнеш, ще пусна пак това на което настоявам и което толкова ти боде очите. Така че не си хаби труда да вдигаш па бана, задръж го докато се разбере какво ще стане. Ако успееш да се наложиш, да успееш да стане на твоето (нали така каза, че си бил шпец в налагането), ако успееш да направиш собствен форум, тогава аз така или иначе няма да мога да пиша повече там. Закакво ми е? Да ми триеш постингите? Ако разумът наделее, тогава си добре дошъл в клуба да пишеш нормално за каквото си решиш, но като обикновен член.



ПП
Само да допълня и поясня. Въпросният човек ме банва официално до сега три пъти. През това време поне 20 пъти ту ми разрешава да пиша във форума, ту ме спира. Това показва един нестабилен ум, неспособен да вземе решение и да го следва - тамас примесено с раджас!

Между другото ако аз стана модератор, отново ще отпадне нуждата от зарегистрирване в клуба!! Ако е възможно технически това!



Тема Re: Айде, айде... подавай си оставката :)нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 20:21



Ами един път те баннах, на другият ден го свалих и ти веднага се пробва и пак те баннах. Толкова, другото си е от теб. И не е хубаво да се лъготи.



Добре, искаш да ставаш модератор, няма лошо. Но не може ли просто да си заявиш кандидатурата и да се гласува. Таман ще видиш отношението на хората към теб. Мислех да не разсейваме пак нещата в клуба, но като си решил толкова важно нещо, май ще изтърпим и тази пачанга.



Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 20:22



Ами да решим нещата.



Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: б/ч/д Opo]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 20:24



Не си прав, заради теб само съм го трил десетки пъти, даже не мога да ги преброя. Просто той не реве... А, казах ли, че по твое настояване го трих най- вече.





Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 20:34



Няма з акакво да "рева" след като знам , че съм нарушил правилата.
Друг е въпросът, че съм ги нарушавал съвсем съзнателно , защо то си перекалено толерантен към разни пишманйоги, които не могат да кажат 2 думи накъст, а само цитати пускат или някои фанатизирани специалисти, които правят груба и арогантна реклама на някоя секта!
Но нека всички недоволни да дадат конкретни предложения за изменнеия в правилата на клуба и ако съберат мнозинство да ги спазваш!

P.S.
Значи заради него си ме трил ...



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 20:44



Ха-ха, недей, че и сега има разплакани...

Даа, Оро също има право да си каже, стига да не злослови против членовете, както прави тук. Ама хайде да не се отплесвам с него, че току виж пак ме почнал...

Хм, ша ги спазваме, но това важи за всички. То цялата работа е, че всички ги спазват, а само 2-3 подскачат, че не са центъра на вниманието. Но ще мине и това...



Тема Re: Лицемерието на двуличника-гьонсурат Юлинови [re: Brahman_]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 20:45



Удивителна е психиката на психопата-гьонсурат-комплексар......
Юли Железаров, който умира да бъде в центъра на вниманието, /точно като другия психопат и атеист Муле/
Да бъде възхваляван и почитан повече от всеки духовен водач, месия и гуру и дори от Бога /чието съществувание той отрича/ Самовъздигнал се на трона на „Браман” без да му мигне окото.... Само този факт е достатъчен за да бъде сложен в категорията „маниаци” и „болни мозъци”. Този селянин неграмотен пропилял години да се шматка из Индия и да бъде гонен от всеки ашрам заради дебелата си комунистическа-марксическа тиква ДА ОТРИЧА ВСИЧКО ДУХОВНО И РОЛЯТА НА ГУРУ ПО ПЪТЯ КЪМ СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА....
Той окупира клуб „Йога” и почна да го ползва КАТО БАЩИНИЯ. Той колеше и бесеше доскоро и то по най-вулгарен и безкомпромисен начин всякакъв опит да се пише за някакво учение, за някакъв Гуру или практика. Не! - каза той и също заяви: „Докато аз съм в този клуб – аз командвам положението!” И стадото овчи глави си траеха с типичното българистанско раболепие.... После се появи Джаго Савера – практикуващ йога ЗА РАЗЛИКА ОТ ЮЛИ – КОЙТО НЕ ПРАКТИКУВА НИКАКВА ЙОГА! И почна да говори ....от своя личен опит и изживяваниея. А не като Юли Тенекиджиев, който можеше да бъде четен САМО КОГАТО ПРЕПИСВА ДРЕВНИ ТЕКСТОВЕ. Щом почне да изказва собствени мисли и концепции – настъпваше трагедията. Та този Психо Железаров погна Джаго и го преследваше като хрътка, за да го оплюва и него и неговата Гуру. После се появи Оро който почна да пише за своя Учител Прем Рават – с милиони ученици по света, с безброй титли, признания и награди за дейността си и......този лумпен атеист задръстен чукундур Юли нападна и Оро и Прем Рават и продължи дейноста си на „зло куче” и което лае срещу всеки опит да се пише за ИСТИНСКАТА ЙОГА в клуба а не за неговите изопачения и безплодни опити да превърне хилядолетната йога в някаква материалистична наука....
Гадна, отвратна и смрадлива дейност вършеше този заблуден пубертясал дъртофелник на 56 год вече и с акъл на пубер..... "Черна станция" !!!

За да се прави на интересен пусна тази идиотска и перверзна тема за някаква секта ядящи трупове на хора и правещи секс с тях. Какво общо имат тия с йога.....



После този психопат със сериозни увреждания в главния мозък клонира ника на Джаго Савера за да пусне некролози на Оро.......
Това може ли един нормален човек на 56 год. да направи?


и


И ако мислите че този гьонсурат се е засрамил или нещо му е станало неудобно от тези изяви......много се лъжете... хич не му пука на егоцентрика.

Напоследък в клуба се появи едно „цвете” – Лила и започна да пише наистина смислени неща.....
Ето какво написа тя:

Лила
“Основните нива на съществуване на човека са физически, витален, ментален, психически и духовен.Всеки от нас живее преобладаващо в някой от тези планове и общува с другите според съответен модел. Физическият е ясен - храна, оцеляване, елементарни нужди. Витален - областта на емоциите, обидите, нараняванията, харесванията и нехаресванията, желанията и предпочитанията… Ментален - с навиците на ума да лепи етикети за всяко нещо, да разпределя нещата по категории и да ги реди по лавици, да дели вечно на добро и зло, вярно и грешно и да вижда само откъслечни истини. Психически - нашият индивидуален център, който се проявява чрез безусловните радост и обич, чрез знанието на Истината, божествената искра в нас, свободна, искрена и чиста. "Едно съзнателно същество стои в моя център, управлява минало и бъдеще и е като огън без дим… Него трябва търпеливо да освободим от собственото му тяло" (Катха Упанишад). Духовният е космическият център в нас: Tat tvam asi - ти си Това, soham - Аз съм Той. "Да бъдем и да бъдем напълно, това е целта, която Природата преследва в нас … а да бъдем напълно, означава да бъдем всичко онова, което съществува."

Колко точно е казано?!
И колко точно пасва този двуличник с курвенски маниери Юли Железаров – самоназван Браман в категориите
Физически и витален и ментален. Особено „ментален”. Това са хората атеисти-безбожници и материалисти, за които няма нищо по-висше от собствения им Гуру – Цар Ум и интелект. Той търси и вижда всяка най-малка грешчица във всекиго – но собствените си безчинства и простотии .....не забелязва. Той се „дистанцира” от тях – съвсем по комунистически.
Та тоя заблуден, задръстен и сбъркан маниак-егоцентрист е решил да раздава „ум и разум” как да се превърне клуб „Йога” отново в клуб „Механа Йога” – един клуб в който той вилнееше, пишеше с безброй никове интриги и нападки и бе обсебил всеки см. виртуално пространство да проповядва своите болни мисли и глупозаключения...... безнаказано.
Глупака обсебен от мания за величие остана без „царството си”.
Живял в Индия и Англия това селянче чукундурче НИКОГА НЕ Е МОЖАЛ ДА СХВАНЕ ОСНОВНИТЕ ПРИНЦИПИ НА ДЕМОКРАЦИЯТА – ЧЕ ВСЕКИ ИМА ПРАВО ДА СЕ ИЗЯВЯВА И ТУК В КЛУБОВЕТЕ ВСЕКИ МОЖЕ ДА ПУСКА ТЕМИ /ако са по тематиката на клуба/ И ОБСЪЖДА И ДИСКУТИРА .....БЕЗ НЯКОЙ ДА МУ СЕДИ НА ГЛАВАТА ЗА ДА ОТРИЧА ВCЯКА НЕГОВА МИСЪЛ И ДУМА – както правеше това пичлеме Юли Железаров. Тоя сбъркан атеист отрече както следва:
Бог
Христос
Библията
Всяка вяра в Бога
Буда
Кришна
Рамакришна
Вивекананда
Йогананда
Ошо
Ауробиньо
Беинса Дуно
И всеки месия и гуру – пратеници на Бога, за да помогнат на търсещите души в духовния Път към Реализацията на Себе си.
Той нарече всичките: „мошеници” „тарикати” „измамници” „лъжци” и т.н. и т.н.
Но себе си.....той назва „Браман!” Падайте нишком балъци заблудени. Поклон и вечна слава на побъркания марксист-ленинист-атеист преписвач на древни и мъдри книги – БЕЗ ДА СХВАЩА ТЯХНИЯ СМИСЪЛ.
За хата-йог ДА. Мога да го призная. Циркаджилъци с тялото – да.
Но за „ЙОГА” – като Път към Просветлението......и сливане на индивидуалното съзнание с това на Създателя на Вселената...... има много да се преражда това келеме..... проповедник и хипократ.

Тоя е като онзи алкохолик, който по цял ден се наливал с алкохол.....а вечер държал лекции против алкохола и за пълно въздържателство.


Ето ви една лекция на Юли Тенекиджиев.
/само не го питайте моля – КОИ ОТ ТЕЗИ ПРИНЦИПИ ТОЙ ПРИЛАГА В СВОЯ ЖИВОТ И ИЗЯВИ В НЕТА/






"Говоренето ЗА йога. Словоблудството ЗА йога. Философстването на тема "Йога". Четенето на древни писания и др подобни - НЕ ТЕ ПРАВЯТ ЙОГА!!!
Йога е ПРАКТИЧЕСКА НАУКА! Трябва да практикуваш всеки ден и дори всеки миг МЕДИТАЦИЯ под ръководството на Гуру, който вече е постигнал Просветлението. Трябва да практикуваш ВЪЗДЪРЖАНИЕ от всички низши страсти и да УПРАЖНЯВАШ НОН-СТОП ПЪЛЕН КОНТРОЛ НАД УМА СИ И НЕГОВИТЕ КУРВЕНСКИ ИГРИ........


Оро





Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: б/ч/д Opo]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 20:50



Реално погледнато(като изключим Миро), с никой от хората с които се познавам на живо не се карам и нямаме взаимно проблеми. Недоволните са напълно непознати. Което ме навежда на мисълта, колко са полезни интернет срещите. Както и добрата атмосфера, която е причина за такива.





Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 20:55



Ха-ха, недей, че и сега има разплакани...


Много фалшиво, много по детски се държите и ДВАМАТА, не можете ли да се видите от страни? Този форум все пак не е за деца, и модератора трябва да се държи като възрастен, да мисли като възрастен.

Хм, ша ги спазваме, но това важи за всички. То цялата работа е, че всички ги спазват, а само 2-3 подскачат, че не са центъра на вниманието. Но ще мине и това...

Говориш общи приказки, не говориш точно, конкретно върху даден факт!! Не отговаряш дори на въпросите! Отказваш да говориш дори да четеш постингите и направо ги изтриваш. Това не е модератор, това е истерия. Ако искаш да се държиш като възрастен, просто подай си оставката, кажи че не искаш повече да си модератор и толкова. Бъди мъж не бъди като малко момиченце на което са му дали кукла и то не иска да се раздели с нея!





Тема Re: Лицемерието на двуличника-гьонсурат Юлинови [re: б/ч/д Opo]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 20:57



Е, сега вече си дойдохте на приказката, таман да стане ясно, за какво съм се намесвал. Нямам нищо против де, ваша си работа...

Но нека Брахман да се огледа за мнението на хората за него, дали не ме надминава... И без да е модератор, досега не е дал почти на никой да се изкаже...



Тема Re: Лицемерието на двуличника-гьонсурат Юлинови [re: б/ч/д Opo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 21:01



Оро, не викай Мулето, че само неговите къчове не се бяха появявали скоро!

А ако се беше усетил и беше спрял с тези емоционално заредени словоизлияния срещу отделни клубари, и ако беше малко по-подреден и конкретен, със сигурност и аз нямаше да ти отговарям в стила , койтоси свикнал да вижадаш.
Замисли се върху номерата, които ти играе твоят ЦарГуруУм. И как те вкарва в едни и същи схеми на поведение и използва едни и същи иззразни средства.
Личиш си от 100 км! Няма начин да сбъркаш Вагнер с Моцарт!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Айде, айде... подавай си оставката :)нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 21:05



Може да смяташ че с този постинг съм си подал кандидатурата. Дали ще има достатъчно здрав разум е друг въпрос, или дали ще имам достатъчно здрави "връзки" за да стана модератор?

При всички положения ще бъде показно за някой, и мисля че ще може някой хора да научат още нещо от мен



Таман ще видиш отношението на хората към теб. Мислех да не разсейваме пак нещата в клуба, но като си решил толкова важно нещо, май ще изтърпим и тази пачанга.

Точно това е хубавото, и аз ще разбера и ще знам дали трябва да си губя да времето изобщо да пиша в този форум или не!

Ще продължим да пишем за сега тук, защото докато си ти в онзи форум на йога модератор, ще позволя да кажа, аз ти нямам доверие. Може да триеш колкото си искаш, да коригираш и т.н. Мисля, че ме разбираш добре

Редактирано от Brahman_ на 14.11.06 21:06.



Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 21:06



Злобата не е добър съветник. Какво толкова, че 10-15 човека се имаме и си говорим на сговор. Никой не ти е забранил да се присъединиш, единствено егото ти те спира.


Защо трябва да нападаш всеки, който има друг учител или мисли различно? Защо трябва да нападаш хората, които не те приемат за учител, да им клонираш никовете, да им пишеш некролози и прочие?
Толкова много "защо" от този сорт има, че дори няма да има нужда да се оправдавам за действията си пред админа или когото и да е. Виж, ако бях баннал Изгрев, Смокчето, Дрона, хора, които не се занимават с интригии скандали, направо съм за смяна, но сега нещата са от ясни по- ясни...

А както забелязваш, Дрона с която сме приятели си държи на мнението без да ми цепи басма. Значи, не е нужно да сме на едно мнение, за да се разбираме. Някои изводи трябва да се направят и те касаят не само моето поведение.



Тема Ехе...нови [re: б/ч/д Opo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 21:15



Бай Оро, никой не ми е така скъп, както моите критици, хора като теб. Защото те ме четат най много!





Тема Re: Айде, айде... подавай си оставката :)нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 21:17



Виж, на всички стана ясно, че цялата работа е лично отношение и не касае правилата на клуба. Разбирам негативизма ти към мен, но той е изцяло твой проблем. Ако си нереализиран по някакъв начин сред хората, пак нямам вина. Никой не ти е пречил да бъдеш човек, за това не се иска да знаеш смрити и шрути, иска се да се държиш като такъв.

Рейтинга ти в Йога, като човек - много нисък. Като полезен с информация е добър. Което казвам е реално.



Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.11.06 21:22



Защо трябва да нападаш всеки, който има друг учител или мисли различно? Защо трябва да нападаш хората, които не те приемат за учител, да им клонираш никовете, да им пишеш некролози и прочие?


Първо трябва да се прави разлика между това да се нападне личноста на един човек, или някой негови разбирания и схващания. Има разлика. Второ аз съм "нападал" първоначално само някой гурувци. Това мисля че е в реда на нещата. Всяка демокрация позволява това. Ако напишеш в интернет думата КУЛТ и ЙОГА, ще видиш че има доста подобни на моята гледни точки.

Специално Джаго не съм го нападнал първи, може да се върнеш назад и да погледнеш. "Нападнал съм" (бих употребил думата критикувал съм) първи Нирмала Деви. Неговата реакция е била такава, че той вместо да защити своето гледеще, той е започнал с лични нападки. Моята грешка е че съм се увлякъл в словестните престрелки с него. От което съм си извлякъл и поука





Тема Re: Ехе...нови [re: Brahman_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 21:23



Как няма да ти е скъп, като и двамата имате нужад от конфронтазия, за да изглеждате значими в собствените ви очи!
Оро правилно казва, че царГуруУм е в дъното на всичко. Остава само да се осъзнае!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Относно някои действия на модератора в клуб Йоганови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 21:29



Моля другарката, той ме нападна първи.



Прочети темата от край до край. Ето това беше Йога, преди да стана модератор. Едно към едно и всички теми еднакви като водица. Ни един не кандиса на другият, че е по- прав. Сега не е така, каот не знам по- добре ли е, но определено за повечето хора е по- добре.

Остава само да си признаеш, че си се увлякъл и с модератора...



Тема Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.11.06 21:31



Като гледам как за няма и 3 ч си написал повече от 10 постинга тук явно имаш доста пара за изпускане. Но все пак по-добре да я изпускаш тук, отколкото да триеш наред в Йога. Следващият път обаче се замисли вместо да рушиш и ограничаваш, не е ли по-добре да вложиш енергията си в градивност и чуваемост на това, което става около теб (забележи, че както обикновено последен се включваш в това, което вълнува другите членове на клуб Йога). Така или иначе, за разлика от клуба, който модерираш, тук никой няма да те изтрие или цензурира под претекст, че имаш различно мнение.

Пак за разлика обаче от теб, който постоянно си заравяш главата в пясъка, аз ще ти отговоря съвсем конкретно на това, което казваш като ще се въздържа нетрудния анализ защо така те е страх от свободата.

Въпреки, че за всичко това отделих специлна тема вътре в клуба, което е екстра все пак. Но свикналите на специално внимание държат да са начело. Е, нищо разбирам ги...
Защо ти не пишеш сега в твоята специално отделена тема, а идваш да дискутираш тук? Тъй и тъй, все си затваряш все очите, какво те бърка какво дискутираме тук??

Не разбирам само защо да няма един клуб поне в тази директория, в който членовете да си говорят нормално и без идиотщини. Не отстъпвам от тази идея и имам уверението на достатъчно хора, че е добра, т.е. тя има доста поддръжници. И за палците да се хвана, недоволни винаги ще има.
Кои са тези хора, чиято подкрепа имаш? Къде са им аргументите? Що се отнася до палците ти, толкова ти е лесно да ходиш по крайностите в разсъжденията ти, че явно и за момент не се замисляш, че има много други далеч по-балансирани възможности.

Виждам, че се правят опити за манипулация, което не прави чест. Раджа и Шанкара не пишат отпреди да се говори за модератор и аз нямам нищо общо. Ори и сега пише в Йога.
Да ти напомня, че когато Раджа говореше за модератор в клуб Йога, ти беше върло против и съсипваше всяка разумна инициатива за спиране на спама в клуба. Не забравяй, че предложих ти да си модератор заедно с Раджа за да може, ако евентуално се запънеш като магаре на мост, някой да ти покаже, че светът може да бъде и далеч по-гъвкав. Ти обаче не го прие.

Още, отстъпя ли веднъж, вече дисциплина няма да има. Затова: Брахман ще си изтърпи наказанието. И няма да се поддам на изнудване. Цялата работа е защото иска да ми покаже, че може да ме изнудва и шантажира.
Хуанджи, чуваш ли се какво говориш?? Все едно, че си някой старшина на рота, на който му е трудно да разсъждава и всяко чуждо мнение го вбесява. Единствената дисциплината за която може да следиш е ТВОЯТА. Всички хора в клуба са свободни и за да си модератор (което значи организатор, а не пъдар) ще ти е нужно да научиш да общуваш с тях, да се вслушваш в мнението им и най-вече да си ГЪВКАВ. Нали знаеш, че по-лошо от глупав човек е глупав и упорит.

Защо просто не го написа в Темата без модератор, след като правилата са такива? Трие се това, което трябва да се изтрие. Така ще остане поле за изява в този клуб, иначе какво ще стне с него, ако няма по някой и друг сочен скандал?...
1. Тези правила поставял ли си на дискусия или Господ ли ти ги е спуснал свише? Мен ме интересуваше да общувам в тема СЪС модератор, защото именно модераторът действаше неуравновесено.
2. Въпреки всичко, писах и в тази щедро отпусната от теб тема, но ти се отдаде на разсъждения за интригантския клуб Ошо (в който сега пишеш) и така НЕ отговори на това което те питах.
3. Забележи, че скандалите са само в твоята глава, аз просто задавам въпроси. И ако човек не може да отговаря на такива елементарни въпроси, които го касаят (не аз трия, а ти), не знам как ще дискутира за Йога, духовност, приемане, баланасиране на ИН и ЯН и т.н.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 21:44



Не задавай въпроси, а давай предложения за решения на въпросите!
Въпроси всеки може да задава, но решения малцина с способни да намерят!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Хуанджи,нови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 21:48



Като оставим миналото настрана, какво предлагаш?

Не каза нищо конкретно. А, че съм преценил включването ти като чисто проба заяждане е вярно, Но ти какво направи за да ме убедиш, че си градивно настроен? Писа ли където трябва да пишеш или и ти като Брахман си извън правилата? Как пък другите могат и нещата вървята, а вие не можете?

Чувам се какво говоря, става дума за нарушители на правилата. Ако смяташ, че всеки трябва да си прави каквото си иска, да се дере, да спами и пр., разбирам те, но поради тази причина има модератори, да се грижат за реда. Разбира се, различен за всеки клуб. Да сравняваш Йога с кастанеда е смешно. Там ако Хана прави като мен, бих се шашнал, понеже това не се връзва с тяхната практика и разбиране. Там трябва да има анонимност, прикриване и въобще целият репертоар...

И как искаш да раговарям с хора, които не желаят да чуят какво им казвам? Ето, трия защото се нарушават правилата, не защото визираш мен. Преди съм трил десетки теми и стотици постове, но не реагира. Просто дойде за да се заядеш. Науми си го и направи от мухата слон. След като поста за който се заяде беше на човек, който сам ти каза, че е написан от него с цел да се позаяде, трябваше да прекатиш. Не си бил прав и толкова. Къде си видял клуб в който модератора да не се намесва? Ами отиди и тях да им броиш изтритите постове...ама там не е хуанджи. Ааа...



Тема Re: твоето мнение Анакине?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.11.06 21:56



Анакине, колко време ще е нужно да ти повтарям, че не е важна личността на модератора, а в клуба да изкристализира ясна позиция какво се иска от него да прави (което пък става в дискусия). Оттам насетне, който и да е модератор, просто ще спазва тези принципи, а няма да се отдава на спомени от казармата. Толкова е просто.

Така, че не се забивай пак в темата кой да е модератор, а влез малко по-навътре. Мен лично не ме интересува да съм модератор на Йога. Що се отнася до наливането на вода в нечия мелница, аз бих подкрепил или разкритикувал дадено мнение независимо дали е твое, на Брахман или Хуанджи. Важното за мен е колко е дълбоко, точно и истинно.

Относно клуб Ошо, тук има повече от 2 месеца модератор, но той трие само спама (уверявам те, че пийнали спамъри винаги се намират) и нищо друго. За сметка на това обаче, се грижи за организиране на информация и за създаване на нещо полезно (виж темата най-отгоре в клуба).

На времето Хана изтъкваше, че модераторът трябва да е невидим в клуба. Е тук е точно така и ако мен питаш, това е чудесен модел и за останалите съседни клубове. Всеки клуб обаче да си реши и на никого не го натрапвам.

П.П. Видях, че си пуснал тема в Йога, но аз писах МНОГОКРАТНО моите предложения и поне последните са в началото на тази тема.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 22:02



Хайде не се прави, че знаеш каква е практиката и разбирането на Кастанеда, че да не те заям и аз!



То оставаше да остане клуб йога като клуба за попръжни, че да са доволни всички...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Хуанджи,нови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 22:05



Добре, да не се занимаваме с други клубове.



Ами май...туй оставаше.



Тема Re: твоето мнение Анакине?нови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 22:07



Надяам се,че поне си съгласен с моята тема, че е нужно рамково споразумение, а не да има личностни нападки, нали?

P.S.
A за добротомодераторстване в клуб Ошо мога само да тте поздравя, теб и другите юзъри дето пишете тук, защото това не е постижение само на модератора, а е колективно дело! (аз честичко чета тук, но много рядко пиша, защото нямам какво да кажа, а явно съм пропуснал момента на модераторстването, което всъщност е хубаво

)

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: твоето мнение Анакине?нови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 22:10



Модератора тук няма никакво отношение към духовните общности. Както и не е ставало дума да се меси в лудостите на йоги и всякакви други съмнителни типове.



Пак правиш промивки, ами не е хубаво така.



Тема Re: твоето мнение Анакине?нови [re: Mиpo]  
Автордo мoдepaтopa... (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 22:18



... на този клуб.

Алоу, модератора... не е ли време гостите да си одят??? Щото някои май се гласят да си лягат и забравят че са на гости.



А и то домакините май се изнесоха от темата и оставиха гостите да си бъбарикат.

Както се казва: Чувствайте се като у дома си но не забравяйте че сте на гости.

А този Миро е направо непоносимо гостоприемен. Кани гости у съседите.



Тема Re: твоето мнение Анакине?нови [re: дo мoдepaтopa...]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.11.06 22:22



Що, бре?!


Аз се чувствам у дома си!
Който исак да си ходи, а който не ще - ще му помогнем!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: твоето мнение Анакине?нови [re: дo мoдepaтopa...]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 22:32







Тема цел, правила, гласуване, модераторнови [re: Mиpo]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано15.11.06 00:26



Миро, въпросите ти са манипулативно зададени. Точно, каквито са и моите към Padedxo, затова и не исках да му отговарям. В тази тема също никъде не видях изложено и обосновано личното ти мнение. Единственото, което разбрах, е че не си доволен и искаш конкретни правила, към които модераторът (без значение кой е) да се придържа. Сега, разбира се, очаквам да съставиш твой примерен списък, който да пуснеш за обсъждане.

Въпросът, според мен, отдавна вече не е в това дали съм съгласна и дали ми харесва какво става. Въпросът е, какво може да се направи, за да се подобри обстановката.

Не смятам, че е хубаво да се дискутират тези неща в друг клуб, но т.к. вече е тук, можем временно да продължим. Излизането от средата може да е добре, но пък ограничава други участници, които не се интересуват от клуб Ошо, да пропуснат нещо.

Изборът на Хуанджи, да създаде отделна тема, където могат да се обсъждат офф-топик въпроси, с цел останалата част да се концентрира върху специализирани теми, свързани с клуба, намирам, за моментното състояние, за добра.

Първо, това е една от използваните практики във форумите по света и ако те интересува, ще ти намеря наръчник, където хората са си направили труда и са систематизирали възможни техники, за запазване на добрата атмосфера по форумите. Наясно съм напълно, че една такава тема ограничава по някакъв начин, защото хората се стремят към баланс и доброто и лошото вървят ръка за ръка. Затова бях питала Хуанджи, каква е целта на клуба. В зависимост от целите, се дефинират и изискванията. Дали целта е, клубът да е място за среща на хора с интереси в духовното развитие и по-специално йога, където изискванията са по-малки или ще е тясно специализиран форум, където ще се дава точна информация и стриктно ще се следват определени правила.

Смятам също, че наличието или липсата на модератор, зависи, от една страна, от горните цели, а от друга - от желанието на участниците, за човек, който да чисти клуба от спама и да следи за правилата, които участниците трябва да гласуват

Поради липсата на двете най-важни неща - цел и правила, не е възможно разбирателство по никакви въпроси и дискусиите биха били безполезни.

Нападките на Брахман, относно неуравновесеността на Хуанджи, намирам за безсмислени, с оглед на горното изречение. Никой не може да се държи уравновесено, ако няма конкретни критерии, по които да се измерват действията му.

Това, което щеше да бъде добре да направи Хуанджи, е да предложи на разискване ясно структурирани правила и участниците да ги гласуват. Не може да се обвинява обаче, че не ги е направил, защото най-малкото, ако не се е сетил или подобно, ние сме тези, които е трябвало да му го покажем, по начин, разбираем за него. Ние лично сме отговорни за състоянието на клуба в момента.

Смятам, че Хуанджи или всеки друг би бил един добър модератор, защото ще спазва правилата, които ние си напишем. Ако не сме доволни, или видим пропуски, мисля че е най-добре, вместо да се плюят модераторите, да се напише нещо като протокол, за възможния пропуск, да се даде предложение, за поправка в "закона" и да се постави за обсъждане пред участниците.

Напълно против съм за решаване на проблемите задкулисно, т.е. на бележки, т.к. всяко решение засяга пряко всеки един участник в клуба.

Предлагам, като за начало, да се състави списък, като на първо място да стои целта на клуба и после правилата, които ще осигурят запазване на атмосферата и това да се пусне за обсъждане. Можеш примерно ти да започнеш, т.к. предполагам имаш вече някаква идея. Ще е хубаво участниците в клуба да се включат активно, за да няма после недоволни.

Също, обсъждането на правилата да стане обратно в клуб Йога, защото там влизат хората, пряко засегнати от въпросите.

За това се сещам засега.

---------------------
А, Вейдъра ме изпреварил. Мерси Вейдър



Редактирано от smokche на 15.11.06 00:59.



Тема Re: цел, правила, гласуване, модераторнови [re: smokche]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 01:26



"Затова бях питала Хуанджи, каква е целта на клуба. В зависимост от целите, се дефинират и изискванията. Дали целта е, клубът да е място за среща на хора с интереси в духовното развитие и по-специално йога, където изискванията са по-малки или ще е тясно специализиран форум, където ще се дава точна информация и стриктно ще се следват определени правила.

Смятам също, че наличието или липсата на модератор, зависи, от една страна, от горните цели, а от друга - от желанието на участниците, за човек, който да чисти клуба от спама и да следи за правилата, които участниците трябва да гласуват

Поради липсата на двете най-важни неща - цел и правила, не е възможно разбирателство по никакви въпроси и дискусиите биха били безполезни. "



Много добре си схванала и излагаш "корена на злото и проблемите"!Аз когато хуанджи пусна своя регламент, пък и преди това му написах ясно и конкретно, че в него трябва да залегнат тези основни положения, за които и ти спомена.
1.Тематиката на клуба - от първа важност за писачите и дискутиращите
2.Културния език или според моето мото: "Споделяй - а не отменяй мнения". Т.е.търпимост към мнения по-различни от твоето. Това важи особено много за юзъри като Барман, Dirt Vader, Black Wolf, whitewolf и други навлеци-сеирджии с отвратителен език и липсващи първите 7 год. на възпитание които без повторно замисляне се нахвърлят с/у всеки, който мисли по-различно от тях и по правило е по-напреднал в своето Духовно Развитие. Това са хората-атеисти или противници на всички духовно......те не допускат да се говорят духовни неща в този клуб.....

Тези две положения бяха отминати с лека ръка от мода и.....резултата е налице.

1.Останаха всички навлеци-сеирджии да си правят гаргара и лаф моабет в този клуб, но не и да говорят за йога.
2.Езика на никого не се подобри.


Защото колко лесно е да бъдеш мод в един клуб с ясен регламент и целенасоченост и когато някой наруши Регламента - го триеш или банваш НО ВИНАГИ МУ КАЗВАШ на всеослушание:
- Ти наруши точка 15/напр/ от регламента. Затова си наказан.

Каква работа има в този клуб онзи ловджия - Black Wolf, който от километри смърди на пълен тъпак първосигнален? Той мрази Индия, индийците, йога, практикуващите йога, Бог и всичко духовно - един психопат зомбясан на тема "индианци"....... Какво прави още в този клуб?
Каква работа има в този клуб оня със извратените снимки на разни наркомани и др.
Интриганта досаден Dirt Vader ?

Все атеисти-материалисти и сеирджии...... но не и йоги.


Джаго Севера бе последния практикуващ йога в клуба и бе изгонен от Барман.

Аз лично не съм йога, но съм постигнал това което е Крайната Цел на Йога и мога да бъда много полезен за прощъпулниците и жадните да получат Ключа към СебеПознанието от Живият Учител, когото Барман се осра да оплюва и злепоставя в клуб йога.....защото е психопат.







http://knowledge.dir.bg








Тема Re: цел, правила, гласуване, модераторнови [re: smokche]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 09:45



Дали целта е, клубът да е място за среща на хора с интереси в духовното развитие и по-специално йога

Ето какво пише в правилата: "Клубът е място за срещи, разисквания и обмен на информация."

Мога да предложа следното:
"Клубът е място за срещи, разисквания и обмен на информация на хора с интереси в духовното развитие и по- специално йога".
Ето към това се придържам до сега. И ако някой не иска да го превръща в клуб от типа на Градинаровите форуми, то можем да преразгледаме регламента за участие и да видим, кой, какво го притеснява.

Но това е принципно, ако ще се предлага и гласува точка по точка, вече е време да се върнем в нашият си клуб и там да проведем разискванията.



Понеже почнах в анархия, направих компилация от правилниците на другите клубове, като се стремих да извадя най- доброто. Аз също предпочитам да се гласуват правилата, за да имам омити очи, когато се налага да действам. Така, всеки може да се изчеше, че той не е писал тези правила и всъщност е искал клуба да бъде еди какъв си...



Тема Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 10:11



Като оставим миналото настрана ...

Това е целият му отговор!?! Въпросите са важни, трябва да им се отговори, да се направи съответната корекция в поведението и само тогава може да се продължи, но...

„Остави миналото настрана...” - Така отговоря и на мен. Въпросите ги подминава. Вече не знам колко пъти му ги задавам, и тук във клуба ги писах. Това е човек с нестабилен ум, който на всеки 5 минути си сменя мнението. Банва ме и вдига бана, банва ме и вдига бана, дава ми право да пиша, а след това трие всички постинги независимо какви са.

Това е човек който си прави свой клуб!! Това не е човек който се опитва да служи на клуба и на хората в него. Неговата цел е да изгони всички които не му играят по гайдата. Той заявява своето намерение открито. Направо каза Миро е кавгаджия и той се е разправил с теб. Разправил се е и с Оро, бил го укротил и повече не го безпокоял за нищо. Разправил се е с няколко други хора, които сега не влизали в клуба.

Ето че сега имал за цел да се справи и с мен. За да не бъда голословен ще цитирам самият Хуанджи:

....Навремето трябваше да запазя себе си и се наложи да намачкам доста хора, макар не по начина, който сигурно си мислиш, но и по този май е било. Аз съм роден боец, затова там би ти било най- трудно и е безмислено. Но сега нещата с родата са повече от благоприятни. Гордея се, че съм един от малкото хора, които имат такива перфектни отношения с родителите си. Вече първо мен питат преди да направят каквото и да е, понеже се доказах като кадърен в много отношения , свързани с житеските неща. А баща ми ми го е казал на времето - аз син педерас не искам, ако ще бъдеш мъж, ще си го устояваш, дори и пред мен. Е, устоях си го, сега сме много близки с него. И той се промени, стана един хармоничен... Сега знаеш, че съм расал в обстановка, която определя реакциите ми. Точно заради това се държа така.

Жалка е работата, но точно такъв трябва да бъде модератора. Друг няма да се справи и ти го гарантирам. Ще го пометете като пролетен боклук за две седмици. Затова се радвай, че съм точно аз, колкото и да не ти пасвам. По ирония на съдбата мога да направя това, което пишеш да стигне до хората, иначе с кавги никога няма да се получи...


Както казват няма нужда от коментарии.

Още един два малки въпроса накрая?

Защо Хуанджи толерира едни хора – например Черният Вълк, и в същото време трие постингите на други неудобни хора, например моя последен постинг за това как се прави наули? Постинга беше пуснат по време когато не съм бил имал разрешение да пиша!! Следователно не съм нарушил дори неговите изфабрикувани правила?

Защо упорито трие двата постинга (пуснати са тук) с които искам да започна нова тема?

Мисля, че колкото той е отговорил на моите въпроси, толкова ще отговори и на твоите. Главният въпрос сега е дали да има клуб Йога или клуб Хуанджи?

Редактирано от Brahman_ на 15.11.06 10:12.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано15.11.06 10:20



Изивни ме, че пак се намесвам в изключително стойностния разговор, но...

Когато някой без гласуване е въдворен за модератор с нечия анонимна подкрепа ( брат ми често говори от името на "ние") клубът не беше питан кой, какво и как. Т.е. беше извършено нещо насилствено и задкулисно. Всички приказки че е за доброто, че е с добри намерения ...... са празни приказки имащи за цел да оправдаят грозния факт, че е извършено нещо по нечестен и насилствен начин.

Моето наблюдение по случката е, че всъщност клубът Кастанеда натресе на клубът Йога модератор въз основа на личното си познанство от семинарите, които организира лелята. Т.е. изборът е бил - "да изберем нашето момче щото иска пък ако не може - ще му помогнем"..... Това обяснява защо всеки път, когато се повдигне въпрос дали Хуанджи е подходящ за модератор и дали избощо е необхдоим такъв да се появяват хора, които са чужди на клуба, но много активни само и единствено по тези теми.

Т.е. изначално има опорочаване и една безпардонност, която вече мина границите на самодоволната наглост - "ние ви натрапихме нашия човек и сега айде бъдете добри му кажете какво да прави щото ние си нямаме на идея" ....


***

Опитвам се да си представя Пепси като модератор триещ постинги и ...... няма такъв номер просто ......

....

всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 11:18



Ами, ти сам си правиш реклама, като пускаш лична кореспонденция.



А, не виждам да се въртиш извън моята личност. Миро нищо не каза и нищо не му отговорих. Все пак, остави проблемите си и дай разумни предложения за клуба. Ако не искаш, тогава, какво искаш?



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 11:22



Добре, ще стигнем и до нови избори ако трябва, таман ще има база за сравнение. Но, може ли първо да поработим върху правилат, понеже модератора се базира на тях.

И карай по- тихо, чувам те и така.

Съвсем отделен въпрос е, че Киро взе лично решение и то май нямаше нищо общо с другите обадили се. Поне се спря клуб да се изявява като "Попържни".



Тема Re: Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 11:29



Ами, ти сам си правиш реклама, като пускаш лична кореспонденция.

А, не виждам да се въртиш извън моята личност. Миро нищо не каза и нищо не му отговорих. Все пак, остави проблемите си и дай разумни предложения за клуба. Ако не искаш, тогава, какво искаш?


Благодаря за отговора, не е по същество, но все пак е отговор. Може да дам предложения разбира се, но на човек който е готов да слуша, разсъждава разумно и бедпристрастно и е готова да следва разума по скоро от колкото там на където го дърпат желанието му за "власт", "да се налага на другите".

Първо тук не е место където да обсъждаме правилата на клуба йога. Местото му е в самият клуб. За съжаление някой хора там нямат достъп, на други им се трият постингите, а на трети им се извиват ръцете отдзад гърба, имам предви Витамнико и Титикша! Мисълта ми е че не е место тук, където да разискваме правилата на клуба. Това трябва да стане в самият клуб. Но когато бъде възтановена свободата. Докато ти с твоите фикс идеи правиш диктатури там, няма да стане нищо.

Ако искаш ясни предложения, ето едно:
Първо си подаваш оставката като модератор, за да спреш напълно да триеш и манипулираш с постингите. След това ще разискваме допълнително, но на свобода.

Тук в този форум само разсискваме дали ти трябва да си правиш клуб Хуанджи, или да си остане клуб Йога.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 11:51



И карай по- тихо, чувам те и така. Съвсем отделен въпрос е, че Киро взе лично решение и то май нямаше нищо общо с другите обадили се. Поне се спря клуб да се изявява като "Попържни".

Не виждам някой да вика, освен твоите приятели вчера, но.. като им направихме забележка и те си взеха дума момчетата. Говорят цивилизовано. И общо взето тук ми се струва че поне за сега няма лош език от никой!! Така можеше да бъде и във форума по йога но...

Първо ще работим върху модератора, когато той няма повече власт да трие безразборно и да банва баз да дава обяснение когато му скимне едва тогава ще може да се дискутира каквото и да е било друго!



Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано15.11.06 11:56



Ние с теб водихме един разговор защо идеята ще се провали ако си спомняш. Тогава ти не повдигна въпроса за правилата ( защото беше убеден, че си наясно какво и как трябва да се направи).

Сега вероятността за успех е още по-малка.

Братчеда Киро е бил загрижен за клуба Йога - въпрос е кой и как му е създал тази представа и загриженост; защо изведнъж това слънце на администрацията провидя в теб спасителя и миротворца ...... изобщо едни неудобни въпроси свързани с етиката ..... и колкото години се познаваме и с теб и с други ..... въпроса с етиката виси със страшна сила ..... а Йога-сутра почва с това .... с етичните норми ...... само че е добре да ги спазват другите, но за нас - целите оправдават средствата ....

И ако за модератор беше избран някой неугоден за теб - ти щеше да се държиш така както днес се държат с теб Миро и Брахман ....

Нещата винаги са много лични защото спазването на определени етични норми е личен избор.

Истината е, че няма нужда нито от правила, нито от модератор. Какво пишеше в Библията Свети Павел - "Който живее под закона ще бъде съден според закона ( на Моисей).... ние сме братя и синове Божии и нашият закон е закона на любовта".

Сега увлечен в борбите и в дебненето дали някой нещо не е съгрешил предполагам ще възприемеш тези мои думи като отвлечени .... но не мога да ти кажа друго.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Хуанджи,нови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 12:31



Нека това ди ти е за урок и друг път да не обвиняваш по цели групи хора, при положение, че имаш само своите разсъждения, но не и фактите. Първо се пита и щях да ти кажа.

Така, Киро им тегли една и каза, че няма да има модератор, просто защото смяташе, че няма начин всичките тези клонове да се обединят и всеки модератор, щеше да тегли към неговият си. После видя, че нямам такива убеждения и ме сложи без да се интересува от никой. Кастанеда не са се хванали на влакче да гласуват, още повече, Вейдъра беше протв модератор.
А за т.е. подкрепа, да имах я, но не се стигна до нея, което за момента може би е бил по- добрият вариант. Виж, сега е по-удобно да се говори по въпроса, но всичко по реда си. Първо правилата, щото ако не му пасват на кандидат-модератора, може и хич да не се кандидатира. А правилата ще ги гласува клуба.

Не, сега вероятноста за успех е реална и Брахман като се опита да извади око, може и да изпише вежди. Клуба ще се консолидира още повече, защото скоро няма да можете да сипете обвинения за щало и нещяло.





Тема Re: Хуанджи,нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 12:34



Ако ще правиш разумни предложения, направи ги. Разчистването на сметките, можеш да си го продължиш цял живот...както Миро.





Тема Re: Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 12:38



Казах, че бановете не важат, явно си го пропуснал. Пиши си в йога за предложенията в темата на Вейдъра.

За модератора ти чухме мнението, но не мисля, че ще стане. Извити са ръцете на тези,които искат да правят това с другите. И не забравяй, че Титикша на теб ти се подигра, затова го изтрих. Но като приключиш със злобата, кажи, че няма смисъл да пускаме такива безкрайни мнения.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано15.11.06 12:54



И как точно Киро разбра колко си безпристрастен? Айде моля те слез на земята ..... Как се оказа че някои хора дето се обадиха че са си дали мнението за теб - кой и как ги е питал и т.н. Къде и как е станало това обсъждане, след като не е станало в клуба?

Тогава казах че това е позорище и мизерия на духа и сега ти го повтарям.

Имал подкрепа - от кого и за какво? Къде ти е сега подкрепата - щом си дошъл да питаш опонентите си какво да правиш???

Говорихме с една обща приятелка и тя буквално ми рече - "не ме интересува дали става и дали трябва, щом иска - да се пробва".... нищо в тази подкрепа не е с мисъл за клуба йога, абсолютно нищо ...

т.е. пак се връщаме за целите и средстава.....

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 14:09



Ако ще правиш разумни предложения, направи ги. Разчистването на сметките, можеш да си го продължиш цял живот...както Миро.

Бъркаш ме със себе си! Не съм зломислещ, и не си разчиствам сметките с никой. Напротив отворен съм за диалог. Но само когато това е възможно. Сега с теб в този момент не е възможно. Теб те си се обсебил с някъква фикс идея, че ти си супер модератор, който ще оправи света. Ще покаже на всички какво как и защо.

Защо мислиш че пишем тук? Защото не е възможно да се пише в клуб йога! Първо ти там ме ограничаваш да пиша поне по 10 часа на ден. Трябва да опитвам всеки час дали има бан или не. Това не ми е работата. Втори там ти триеш всичко, моля да разберат и останалите, той трие абсолютно всичко което пиша, независимо какво е то.

При това положение не може да се говори изобщо с теб, само монолог.

Ако си готов да водиш нормален диалог, спри веднага да изтриваш постингите! И позволи да се пише свободно във форума по йога.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 14:14



Искаш да направим скандала както си му е реда ли? Нужно ли е? Според мен, е по- добре, да няма прилив на други, поне за сега. Нищо не се обсъжда в крайна сметка. А ако смяташ, че Киро е манипулиран от някой си, ще трябва да го питаш лично. Казах ти как стоят нещата, напълно искрен съм. Вече ти си ги проучвай нататък...

Иначе, гледам не предлагаш нищо.



Тема Re: Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 14:15



За модератора ти чухме мнението, но не мисля, че ще стане.

Хехее много си привързан към модераторският пост. Интересно защо, да не би да имаш някакъв комплекс за избиване по наследство???



Предложенията ще ги пусна там ама няма смисъл. Всички постинги или ще бъдат изтривани, или отговорите към тях ще бъдат изтривани, или хора които имат мнение различно от твоето ще бъдат банвани!! Така, че няма смисъл. Ти вече показа колко добре умееш да манипулираш хората! Отличник си признавам ти това



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 14:18



Ами такива са правилата, такива са ми действията. Като цяло ги спазвам.

А ти си трит, само когато се заяждаш. При това не е забранено да се заяждаш, но има отделна тема. Не знам що си решил, че за тебе правилата не важат и ако трябва ще смениш модертора, но ще си правиш каквото искаш.

За кого се отнася, то е видно...



Тема Re: Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 14:23



Тя тази тема си е манипулация по принцип. Нарочно правиш да те изтрия, заяждаш се за да получиш бан и после пускаш нормални мнения, които по силата на бан-а се трият, както се прави винаги по клубовете. И изпозлваш да ревнеш, помилйте ме, аз съм репресиран. Това е манипулация.

Както и много добре знаеш, че нямда изтрия предложеният, след като съм отредел тема за тях. Което също е манипулация.

Само не каза, как ме заплашваш, че ще пускаш едни и същи мнения, докато победиш. Не знам мод, който да му се заядеш така и да не те изтрие...



Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано15.11.06 15:27



Както знаеш живея за скандалите.

И какви точно предложения очакваш да получиш?

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Хуанджи,нови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 15:49



На мен правилата ми харесват и си стоя зад тях. Старая се да ги спазвам.

Понеже има няколко недволни, трябва да ги обсъдим и да се гласуват. Може да се приеме нещо ново, както и да остане съществуващото,това не зависи от мен. Ако ще се върне клуба за попържни, както беше, ще се разкарам. Но модератор ще има при всички положения. И след като се умирят нещата, ще искам ново гласуване за модератор, понеже ми писна точно ти да ми надуваш главата. Айде, другите имат лични причини и заради тях не бих го направил.

После, ако резултата е същият, ще очаквам да се извиниш! Ако имаше далавера, щях лично да ти кажа. Нито съм Миро, нито Брахман и не позволявам да ми тежи нещо подобно на съвестта. Разговорите, които бях провел касаеха бъдещето и насоката на клуба, като бях взел от всеки полезното. Ако държиш толкова да знаеш с кого съм говорил, ще ти напиша на бележки. поне 15 човека. Точка.



Тема *** Предложение ***нови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.11.06 16:00



Хуанджи, не се заяждам с теб (ако се заяждах, щях да ти направя подобрен анализ на поведението като цяло), а повдигам за дискусия неща, които според мен са ВАЖНИ. Не съм бил казал нищо конкретно? Виж най-отгоре в уводния ми постинг, първата тема, която изтри в Йога. В нея имаше 7 конкретни въпроса. А общият методологическият път за предложение е следният:
1. Повдигат се въпроси (направих го)
2. Провежда се дискусия (върви сега)
3. На базата на дискусията се формулират предложения (виж по-долу моите)
4. Ако има изразени много различия, се гласува
5. Решенията на мнозинството се въплъщават в действия (позволи ми да ти напомня, че за теб всичко започва и свърша само в тази точка)

Моите предложения:
1. Относно степента на котролируемост/ограниченост в клуба предлагам участниците в клуба да изберат като по-долу съм разслоил различни възможности, които варират от "Без никакав контрол" (ниво А), през "Минимален контрол" (ниво Б), "Среден Контрол "(ниво В) до "Висок контрол/ограничесност (ниво Г и следващи):
А1 - Въобще без модератор или с модератор, който обаче нищо да не трие
А2 - С модератор, но той не трие нищо, а само оргазнизира теми и поравя стари постинги пожеалние на вторите им.
Б1 - Модераторът трие&контролира само явен спам и МНОГОКРАТНИ повдигания на стари постинги от авторите им (пример саморекламата на ТМците)
Б2 - Дейностите от Б1 + следи теми не се забатачват от ЕДНОТИПНИ и МНОГОПОВТАРЯЩИ СЕ карания (тип Брахман-Оро или Брахмна-Джаго). Отнася се за ограничения само за нещата, които са били изказани многократно, т.е. не се толерира някой да бъде преследван многократно за едно и също нещо с едни и същи аргументи.
Б3 - ако има други предложеия за тук...?
В1 - Дейностите от Б2 + следи се участниците в клуба да не употребяват СИСТЕМАТИЧНО обидни думи и квалификаци
В2 - Дейностите от Б2 + следи се участниците в клуба да не употребяват и веднъж даже обидни думи и квалификации. И при В1 и В2 има първо предупреждения. Изрази или въпроси от типа "К'во от това?" или "Твоят учител нищо не разбира и е измислен" НЕ са обидни квалификации.
В3 - ... ако някой има други предложения?
Г1 - Модераторът може да цензурира, променя и трие мнения и теми по СВОЕ усмотрение (т.е. сегашното състояние). Само за този случай е нужна "Тема без модератор", а за горните A-В e излишна.
Г2 - ако някой желаеш още по-строг контрол/стерилност да предложи тук...

Преди да се тръгне към гласуване, някой може да предложи и още нещо, което да разграничава добре нивата или да добави важно ново ниво.

2. Колкото е по-голямо избраното ниво на котролируемост/ограниченост в клуба, толкова повече решенията трябва да се взимат ПРОЗРАЧНО и след дискусии и допитвания. Напълно съм съгласен със Смокчето, че важните дискусии и решени за клуба НЕ трябва да се взимат на бележки или ICQ, a всички да бъдат в течение.

3. Участници в клуба могат да повдигат винаги важни въпроси и модераторът (ако е нужно да го има) е гарант за тов амнението на всички д а ебило чуто и да е имало дисксуия по него. Ако обаче една тема се повдига многократно след като вече е било взето решения от Клуба, в звисимост от избраното ниво на контролируемост може да бъде смятана за спам и блокирана.
Напълно е нормално сега в тази дисксуия да не бъдат осветени всички важни въпроси з аклуба, които пък да се дискутират като назрее необходимост за тях. Въобшще клубът би трябвало да е като едно активно, живо и разиващо се гражданско общество.

4. Ако се стига до гласуване, то участват в него хора, които са писали поне 2-3 пъти в клуба преди началото на дискусията (т.е. 2 седмици преди датата на гласуването). Като се взимат предвид мненията на хора, които са изказали поне 2 реда аргументи някъде из темите за дискусия защо предпочита определен избор (т.е. вотове без аргументи не се приемат).

_______________________

Моят личен избор за степеннта на котролируемост/ограниченост в клуб Йога е Б1. Срещу Б2 също не бих възразил. Ако има много настояващи и само в името на консенсуса бих приел и В1 (или даже В2 в краен случай). Но ниво Г за мен е неприемливо за един йога клуб и аз поне не бих писал в такъв стерилен клуб. Но разбира се бих уважил, ако мнението на мнозинството е за това.

Личността на модератора е от значение само, ако нивото е поне Г. За останалите степени, модераторът е повече организатор и посредник между хората в клуба. За това предлагам на този етап да не дискутираме личостта му и това може да бъде разгледано само, ако не спазва решенията на клуба или не се върши работата.



Тема Re: *** Предложение ***нови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 16:08



Тези нива са подвеждащи. Има си точки в заглавната тема и такава, която третира тези неща, по нея може да се дискутира, ако искаш да си конкретен.

Можеш да не употребиш директно обидна дума и да изгониш човека. Има скрити обиди и подигравки, отхвърляне и пр.

Но добре,пусни си го в клуба, ще отворя нова тема само за това.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано15.11.06 16:31



Извинявам ти се още сега.

За да има успех едно начинание когато са замесени много хора ако не всички, но по-голямата част трябава да са УБЕДЕНИ в правилността на това, което се предлага или се прави. И тази убеденост да бъде ясно казана от всеки.

Второто важно нещо е да има СЪГЛАСИЕ по това, което се прави и това трябва ясно да се каже.

Убеждаването и постигането на съгласие е ключът към успеха.

Тези неща бяха пропуснати и ти сега търпиш последиците - т.е. поставен си в позицията на лично отговорен - за това че не е имало избори, за това, че правилата не са приети чрез публична дискусия и т.н. и т.п.

Другото, което утежнява положението е, че си попадал в конфликтни ситуации и открита конфронтация с други членове на клуба. И тази конфронтация не е изживяна и забравена и тези хора ще останат в отбранителна позиция спрямо теб и няма да са склонни да те подкрепят и така желанието ти за единство и сплотеност на клуба се подрива и тук. Това е даденост и никой не може да бъде упрекван за това.

Това важи със същата сила и за Брахман, Миро, Раджа .....

Така че каквато и рестрикция да предприемеш срещу тях, колкото и да е справедлива - винаги ще остава съмнение че "си го връщаш". Това те прави слаб като модератор и те въвлича в безкрайни обяснения ....

И малко не по темата:

Съжалявам, че изтри темата на Брахман за стерилността. Тя е важна за това защото ако няма съпротивление - няма и движение напред. Стерилната среда не ражда живот. Прав е Брахман да се сърди и да настоява за нея и съжалявам, че я прие като заяждане надребно с теб. Брахман постави един много принципен въпрос - до колко трябва да сме стерилни ( и лицемерни) в поведението си в клуба?

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Дотук "недоволните" - орел, рак и щуканови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано15.11.06 16:47



"Недоволните" не са се обединили около общ вариант (може би само Миро прави такива опити да обедини останалите).

Например Миро, доколкото разбрах не е за смяна на модератора, а има просто възражения относно някои негови действия. Брахман на свой ред пък се натиска сам да става модератор. Дрона пък е против въобще наличието на модератор или начина, по който беше назначен. Оро е на друга крайност - докато Миро протестира срещу "прекалено грубия контрол", Оро пък протестира срещу "прекалено мекия контрол" относно спама - т.е. той е за по-крайни мерки относно "спамаджиите".

И както се вижда - колкото хора, толкова и мнения (а сигурно и толкова желаещи да са модератори).

Не виждам за какво гласуване, дискусии и т.н. има смисъл да се пише. А и не забелязвам хуанджи да трие някого, който пише по същество, без да се заяжда.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 16:47



Сега, то ще има гласуване така или иначе за правилата и ще се види дали има хора, които са съгласни. И правилно се ориентираш, че за няколко човека винаги ще съм лош, каквото и да направя, както и те за мен. Така сме си постлали, но не виждам, как би се оправило положението, ако има повод за реализация на конфликти.

Темата я изтрих, понеже искаше да ми докаже, че ще прави това, което той каже и за него правилата не важат. Както и целенасоченото пускане на теми извън определеното пространство. Пък и аз тебе да беше, пак щях да ги трия, ако са извън обособената тема.

Това е моят визия, зона свободна от лични войни и конфликти.

И можеше да започнеш така, а не да си фантазираш разни неща. Друг път ако те интересува нещо, питай.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Brahman_]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 16:48



Ти страдаш поради следните причини:

1.Беше ти отнето "правото" на мод в клуба - т.е. да колиш и бесиш със.....своя аршин и духовно недоразвитие. И то безнаказано. Остана без "трон" на който се беше качил самосиндикално и седя доста време - единствено поради своите амбиции на Диктатор /те продължават и сега!!!/
2.Отне ти се "правото" да плюеш, отричаш, сееш лъжи и клевети с/у всеки гуру и учение, с/у всичко духовно и Божествено и да избиваш комплексите си за малоценност в този клуб. Оказа се, че с обсебването на ник "Браман" не ставаш такъв.....а си същия нещастен, мижитурко с натъпкана тиква с древни мъдрости - но НЕОСЪЗНАЛ ТЯХНИЯ СМИСЪЛ.
3.Ти не признаваш НА НИКОГО ДЕМОКРАТИЧНОТО ПРАВО ДА ПИШЕ И СЕ ИЗЯВЯВА В ТОЗИ КЛУБ ПО СВОЙ НАЧИН И ДА ПРЕМЪЛЧАВАШ, КОГАТО СЕ ГОВОРИ ЗА НЕЩА, ЗА КОИТО ТИ ОЩЕ НЕ СИ ДОРАСЪЛ....И УЗРЯЛ. Твоята предварително обречена на провал война - ДА НАЛОЖИШ МАТЕРИАЛИЗМА НАД ДУХОВНОТО беше смешна, жалка и отвратителна поради твоят фанатизъм и обсебеност, че си призван.
Хей !!! Еволюцията върви от материализъм към духовното!!! Това си го запиши някъде и си го препрочитай! А не обратното - от духовното към материализма.
Проповядването на марксизъм-ленинизъм и атеизъм в клуб йога - се провали до днешна дата гръмогласно и с трясък !!!!
4.Ти очакваш отговор на всеки твой въпрос и го изискваш, настояваш, вбесяваш се и драпаш със зъби и нокти ......ти да излезнеш прав накрая.
Това не е йога. Както и всички останало което вършиш в клуба. То има друго име:
Неистовите усилия на един атеист-психопат да си извоюва име всред клубарите на Корифей, Сколар и Световен Капацитет по въпросите на йога. Тоталитарни амбиции, които се провалиха с гръм и трясък.

Цитирането, преписването и издаването на древни мъдрости е полезно до известна степен като информация за широката публика.
Но то самото НЕ Е ДОСТАТЪЧНО ЗА ПОСТИГАНЕТО НА СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА!
Има други пътища и начин за това. И аз говорех именно за тях, но ти не ме остави на мира нито за миг. Ти беше една "черна станция" против всичко духовно и против живите учители-гуру.
Аз говорех ЕДИНСТВЕНО ОТ СОБСТВЕНИЯ СИ ОПИТ И ИЗЖИВЯВАНИЯ - ти ме оплюваше, че съм "цитирал" Прем Рават. На тебе ако ти се забрани да цитираш и бъдеш оставен да говориш за СОБСТВЕНИЯ СИ ОПИТ И ИЗЖИВЯВАНИЯ......няма какво да споделиш. Нямаш такива. Кух и празен словоблудец си ти! Преписвач, заблуден, обсебен от диктаторски Бяс и амбиции, егоцентрик и подлец с курвенски табиети /писане на некролози с клониран ник.... изопачаване на факти, лъжесвидетелствуване и сеене на инсинуации/ Ти не намери доблест да се изправиш и извиниш на Оро за тази си дейност, защото......не виждаш нищо неморално в това. И в това е трагедията ти. Нямаш капка морал и етика.
5.Аз не виждам по-подходящ за мод от хуанджи. Може да е грешил, но има повече морал от всички ви взети заедно атеисти-материалисти и баламбурници. И най-вече от тебе.
Ако той промени регламента както каза:


Мога да предложа следното:
"Клубът е място за срещи, разисквания и обмен на информация на хора с интереси в духовното развитие и по- специално йога".
Ето към това се придържам до сега.


И почне да го спазва и прилага...... това ще е първата стъпка към осмисляне на заглавието на клуба!
Следващата е ......измитането на всичкия спам и лични нападки, инсинуации и отменяне на мнения - твой и на Dirt Vader и на др. юзъри "специалитети".
Напр. да ти се забрани да пишеш в мои теми изобщо. Защото отдавна прекали и злоупотреби. Това, че не си дорасъл да схванеш за какво пиша....си е твой проблем и не бива да става всеобщ.

Не може милиони по света да обожават и търсят помощта на Прем Рават, за да постигнат контакта със Себе си, безброй най-напредничави организации, правителства и ООН да го награждават и признават и....... някакъв сополив келеш от някакво загубено БГ селце да го оплюва и нарича "мошеник" "лъжец" "тарикат" и др. простотии. И да слагаш печати: "секта" и др. простотии.
Ти си болен и зомбясан драги и трябва да се лекуваш. Много си зле и си обсебен от Беса на Комунизма-Материализма.

И си Гьонсурат №1 в клуб Йога.
















http://knowledge.dir.bg









Тема Re: *** Предложение ***нови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано15.11.06 16:50



Добре си разграничил вариантите - за мен най-приемливи са А1, А2 и Б1. Но нямам против и останалите, стига да не се пречи на нормалното обсъждане на въпроси.



Тема Re: Дотук "недоволните" - орел, рак и щуканови [re: бeзпътeн]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 16:52



Мисля, че е време всеки да си напише предложенията в съответната тема, да ги гласуваме и да вървим да си гледаме работата. Разбира се, който не се е наплюл, нека си остане тук и да продължи. Ще ми се в Йога да се пише в темата само по същество с предложенията.

Ти каза ли, що не си написал един пътепис от Индия в клуба, заедно със снимки и впечатления. Ми щото Брахман ще го опошли заради Шибенду, затова. За какво говорим ние тогава? Всеки гледа да не пише, щото ще стане обект на нападание и оплюване.



Тема Re: Дотук "недоволните" - орел, рак и щуканови [re: бeзпътeн]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 17:11



Нека се опитам да бъда Пределно Кратък и Рационален:

1.В момента клуба е обсебен от анти-йоги! И може да се нарече спокойно:
"Материализма против духовното"
Ето отново списък на атеистите-материалисти окупирали клуба и словоблудстващи в него:
Юли Железаров - Баш пишман Браман.
Black Wolf
withewolf
Vitaminko
Coorhagen*Willendorf
Всеки опит за пускане на тема или постинг на духовна основа или за каквито и да било йогски практики и учители - бива саботирана и унищожена от тях за 0 време. Първосигнални заядливи пубери.....на всякаква възраст.

Никой от гореспоменатите не практикува никаква йога и контрол над ума си и поведението си - пълна анархия. Не включвам "хата-йога" която не води до Просветлението. Те всичките практикуват нон-стоп философстване на тема йога, празни приказки и заяждания и инсинуации.



Йога е Жива Наука или Практика и за да заприлича този клуб на "истински йога клуб" тук трябва да се привлекат ПРАКТИКУВАЩИ ЙОГИ и такива, които имат някакви постижения в своите практики. Да разказват за своите изживявания в търсенето на Себе си и с това да бъдат полезни и извор за вдъхновение на всички. Да се излагат свободно /без да се цензурират от анти-йогите / разни учения и направления и учители. Атеистите-материалист НЯМАТ ЗА КАКВО ДА РАЗКАЗВАТ В ТАЗИ ОБЛАСТ ......ИЗОБЩО.
Задължение на мода е ДА ОСИГУРИ ТОВА ДЕМОКРАТИЧНО ПРАВО НА ИЗЯВА НА ВСЕКИГО. Като трие нападките и отричанията.


Една порочна практика на мода досега бе.....Когато една свестна и сериозна тема бива нападната от навлеците - да я заключи или изтрие - ВМЕСТО ДА ОТСТРАНИ НАВЛЕЦИТЕ И ДА ОСТАВИ ТЕМАТА.





Тема Re: Дотук "недоволните" - орел, рак и щуканови [re: б/ч/д Opo]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано15.11.06 17:22



Съгласен съм!





Тема Re: Хуанджи,нови [re: б/ч/д Opo]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 17:31



Съгласен съм, че Брахман винаги е бил баш модератора,каот не дава на никой да пише...освен ако не иска да отнесе як пердах. И тази тема е тук, понеже му се противопоставих. Но това е ясно на повечето клубари.

Имаме обаче с теб едно разминаване. Аз държа да няма нападки, скандали и конфликти, но не и да се цензурира съдържанието. Както от рода - този не го е изживял лично и прочие. Според мен принципа на Ошо - "и това" , а не "или - или" е напълно приложим в клуба. Не искам да отричаме един за сметка на друг, а напротив един до друг да бъдат всички,тей като всеки им асвой собствен път и ние нямаме право да се месим в него. Брахман греши, като мачки всички, които не му споделят миригледа,нещо,коеот аз не правя. Да видяхте някъде да казвам, кой колко разбира, къде е стигнал и правилно ли е? Ето това е неправилно!

Нека всеки да си пише мирно и тихо,това е моето мнение. Само да не се правят реклами,днес промених заглавието на темата за Пепси,понеже си беше рекламно. А съм му почитател. Но спазвам правилата, това е. И проблема е, че отнех правото на Брахман да коли и беси...



Тема Re: Миро принуден съм да се вслушам в съвета ти!нови [re: Brahman_]  
Автор vitaminko ()
Публикувано15.11.06 17:51



Брахман, направих си труда да прегледам дискусията относно изтриването на твоите теми и тази на Миро. Не мога да си изкривя душата и да кажа, че Хуанджи е постъпил неправилно спрямо вас. Напротив. Съгласно т.9 от правилника на клуб Йога той ги е преместил в "Тема без модератор - 3". С други думи Хуанджи е спазил предложените от него правила. Във въпросните теми най-общо казано вие обсъждате неговото поведение. И той спазвайки правилника ги премества в темата без модератор. Ако трябва да има някакво недоволство то трябва да е срещу тази точка от правилника, а не срещу действието на Хуанджи. Защо я има в правилника тази точка? Ами защото Хуанджи я е предложил и поне аз не помня някой да я е оспорил, както и не помня някой да е оспорвал въпросният правилник. Сега има конкретна тема в клуб "Йога", в която тези правила да се обсъдят. Между другото видях, че т.1, 2, 3, 4 и 6 са буквално взети от

, която той е предложил преди година, което показва, че Хуанджи е взел полезни неща от други хора, а не си ги е изсмукал от пръстите.
Според мен Хуанджи ясно заяви няколко пъти, че основните му мотиви са да няма дребни сплетни в клуба. Какво лошо има в такива мотиви? Убеден съм, че ако напишеш нещо градивно, дори то да изразява несъгласие мнението ти няма да бъде изтрито. Ако трябва да се определя на коя страна съм относно приложението и смисълът на Йога, определено съм на твоя страна, на страната на Раджа и на Имаго. Именно заради това ти казвам, че на този етап не виждам смисъл в подмяната на модератор. Защото според обективността, на която съм способен в момента Хуанджи си върши работата. Той просто спазва правилата, които е предложил преди време. Затова истинският спор не е за личността на модератора, а за правилата. Съгласно действащите правила, ако си недоволен от модератора трябва да пишеш в "Тема без модератор". Това е.

********************************************************************************

Тема Re: Миро принуден съм да се вслушам в съвета ти!нови [re: vitaminko]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 18:02



Раджа е един от хората с който обсъдих правилата и той ми препоръча своята платформа, от която взех доста. Ако някой иска да ни скарва с него, няма да успее, той не пише в йога по други причини. Предполагам ако се промени изцяло обстановката може и да се върне.

А, хората си имат толкова работа,че едно обсъждане никак не ги вълнува,още по- малко гласуване. Затова,тогава говорих поотделно с доста хора и ги запознах с правилата, като им казах да дадат мнение и преложения. Почти всички ги включих.

Не трия сериозни неща, не определям кой, колко напреднал йога е и кой с каква йога да се занимава. Това е личен избор!



Тема Re: Дотук "недоволните" - орел, рак и щуканови [re: б/ч/д Opo]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 18:06



Оро, когато се оспорват правата на модератора да се намесва, е трудно да се опази дадена тема. Плюс това, ти също не мълчиш...

Значи,трябва всеки да си поеме отговорнността и сам да ги спазва. Винги съм казвал, че е тъпо модератора да се намесва. Големи хора са всички все пак.

Нека всеки да си говори спокойно, дори дафилософства, това не пречи на клуба. Пречат други неща.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Drona]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано15.11.06 18:50



Не знам какви са били задкулисните машинации на някои хора от Кастанеда и някои от клуб йога, които натресоха първо на Кастанеда модератор. Не съм в течение, а и вече не ме интересува! Така че тези въпроси си ги задавай на правилното място.
Личното ми мнение е , че ако се налага да има модератор, то Хуанджи наистина е достатъчно балансиран и умерен за тази работа, както и достатъчно интелигентен и безпристрастен да прогнозира евентуалните конфликти на личностна основа.

Всъщност ако не бяха Оро и Брамана, със сигурност нямаше да има нужда от модератор...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема До Хуанджи и Витаминко предложение за диалогнови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 21:09



Хуанджи писа:
Ами такива са правилата, такива са ми действията. Като цяло ги спазвам.

А ти си трит, само когато се заяждаш. При това не е забранено да се заяждаш, но има отделна тема. Не знам що си решил, че за тебе правилата не важат и ако трябва ще смениш модертора, но ще си правиш каквото искаш.

За кого се отнася, то е видно...


Първо ти се заяждаш не по малко от мен! Твоя език, твоите постинги не са по добри от моите! Ти защо не се ограничиш сам? Така както ограничаваш другите?

Второ. Хмм май дори и другите не ограничаваш безпристрастно, а избирателно. Позволяваш на Черният Вълк да пише неща които ако ги напиша аз ще ме изтриеш. (Чети вниматено тук! Не искам да триеш Черният Вълк, искам да ми разрешиш да пиша и критикувам както той също си позволява и ти не му казваш нищо!)

Трето. Ти изтриваш упорито постинги които не са за изтриване. По никакъв начин не обиждат никого. Разрешаваш ми да пиша, вдигаш бана, и след това ги унищожаваш! Защо?

Четвърто. Ти обиждаш Миро, каза му че е бил кавгаджия. Без при това аз да съм забелязал нещо кавгаджийско да ти е било казано от Миро! Това според мен е достатъчно да бъдеш банван! Нещо повече ти изтри постингите на Миро, така че дори не може да ги прочетем и да дискутираме по тях, преди да решим какво е точтно положението.


Тези са нещата които искам да вземете отношение сега и ти и Витаминко. Нека да започнем диалог.

Редактирано от Brahman_ на 15.11.06 21:17.



Тема Re: Миро принуден съм да се вслушам в съвета ти!нови [re: vitaminko]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 21:15



Благодаря за отговора! Изключително безпристрастна преценка и тон! Поздравявам те! Дано има хора които да се научат от теб, как се води правилен диалог, спор, дискусия!! Беше удоволствие да чета, въпреки че сме на различни позиции!

Погледни моля те тук на този постинг:



Кажи какво мислиш по четерите точки. Надявам се че ще имаш време да се включиш в диалога!

Благодарности отново!



Тема Съжалявам но...нови [re: б/ч/д Opo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 21:27



Съжалявам но все още не си се научил как да водиш дискусия правилно. Не си се научил също как да разграничаваш критиката от оплюването.

Моето мнение за Прем Рават си остава същото както и преди. Запазвам си правото да го казвам също, дали ще е със или без епитети това е второстепенен въпрос. Това, че Хуанджи ме е ограничил, означава че той ограничава възможноста на човек да изказва критика по отношение на мнението и разбирането на другите хора. Ако смята да прави такъв форум, в който всички да се мазнят един на друг и най вече на модератора, и в който да си лицимерничат и да си правят четки в името на една фалшива атмосвера, в който никой няма право да каже нищо, може да смята че е успял.

Но такъв форум не е за мен, благодаря





Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 21:37



И проблема е, че отнех правото на Брахман да коли и беси...


Когато започнах да критикувам Нирмала Деви, беше забавно за теб нали? И беше забавно за доста хора?? Но когато започнах да критикувам и техните учители по същият начин тогава стана нещо интересно! Хората се обърнаха против мен? Защо всеки сам си знае.



Хубавото е това че съм оставил впечатление че съм "колил и бесил" когато в същност ПЪРВОНАЧАЛНО не съм казал нито дума против някой от участниците във форума. Причината за това е че излагам на яве противоречия, слабости, които всеки може да види лесно. Тогава се получава така, че въпросните личности остават с впечатление, че съм ги ЗАКОЛИЛ И ОБЕСИЛ! В същност причината е в самите тях. Те виждат противоречията и не могат да ги приемат. Употребили са толкова труд, толкова старание да следват нещо, и сега изведнъж цялата тази вавилонска кула която са построили се оказва от пясък, и се срутва изведнаж пред очите им. Те не могат да понесат това и започват да се оплакват че коля и беся.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 21:50



Темата я изтрих, понеже искаше да ми докаже, че ще прави това, което той каже и за него правилата не важат. Както и целенасоченото пускане на теми извън определеното пространство. Пък и аз тебе да беше, пак щях да ги трия, ако са извън обособената тема.


Темата я изтри защото не ти понася на егото и на желанието ти за власт и да се налагаш. Така направи и с темата на Миро. Дори не може да видиш в какво смешно и абсурдно положение се намираш с това изказване. Никой не иска да ти се налага момче! Това не ми е целта. Да не мислиш че живея за да се налагам на другите? Още повече пък на теб самият. Повдигам въпрос който е важен за да се обсъжда какво трябва да е поведението на модератора, нищо повече. Още нещо, видях че подобен довод е бил повдиган преди от други хора. Идеята съм я взел от Лао Дзе. Това че добрият държавник е този за който не се чува нищо, този за когото хората не знаят нищо, този за когото нищо не се говори! Не знам дали може да разбереш изобщо това?

Както и да е темата си я изтрил защото си видял противоречие в собственото си мислене и егото ти не позволява да кажеш сгреших. Това е истината





Тема Re: Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 22:22



Тя тази тема си е манипулация по принцип. Нарочно правиш да те изтрия, заяждаш се за да получиш бан и после пускаш нормални мнения, които по силата на бан-а се трият, както се прави винаги по клубовете. И изпозлваш да ревнеш, помилйте ме, аз съм репресиран. Това е манипулация.


Сега питам другите и специално Витаминко?? Дали разбира защо искам Хуанджи да бъде сменен. Той просто не може да се откъсне от идеята си за велик модератор! Нямам намерение да се заяждам с теб. Ти заемаш много малко место в ума ми. Ти си само една малка пречка, времена, по един голям широк път. Мога да те заобиколя и да си карам нататък, без изобщо да забележа дори че съм го направил. Да не си въобразяваш, че аз живея за да се заяждам с теб??

Причината за това твое разбиране е че ти самият живееш за дребни неща, за дребни заяждания, и си въобразяваш че и другите хора са като теб. Извинявай но дребните заяждания не ми влизат в моите планове как да живея. Тази тема, както и всички останали теми имат за цел да споделям знанието което аз имам, да показвам на другите какви са моите възгледи, като по този начин другите да научат нещо от мен и аз СЪЩО ДА НАУЧА НЕЩО ОТ ТЯХ!! Това е двустранен процес. Като ученик аз съм по добър от моите ученици тук в Англия. Така е и в България!





Тема Витаминко обърни внимание тук на това!!!нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 22:31



Тези нива са подвеждащи. Има си точки в заглавната тема и такава, която третира тези неща, по нея може да се дискутира, ако искаш да си конкретен.


Моля моля обясни кое е подвеждащото? Как точно може да изгониш човека без да го обидиш?? Като говориш с него разумно??

Или като му триеш всичко което е писал и му казваш че така ти казал един вътрешен глас???

Искаш да се пусне в клуба за да можеш да триеш там всичко което не ти понася!! Моля отговори тук!! Искаш да се разисква нещо там където ти може да манипулираш!!

Какъвто и да е регламент може да се манипулира. Но с разумните доводи, с тези които следват логическата линия не може да се манипулира!! Това е единственият начин да се води един клуб!

Манипулацията става само когато ти казваш че "вътрешният глас" ти подсказал да изтриеш нещо, или да банваш някой. С помоща на здравият разум не може да се манипулира!!!



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 22:46



Не бих казал, че си сринал и една кула и точно това те провали в клуба...
И защо не слезеш на земята. Титикша не ти отговори, щото си имаше лични проблеми и не беше влизал в нета, а не защото си го отказал от Пепси. Аз не ти писах, защото дъщеря ми е по- важна от теб, а не защото ме е било страх. И въобще, си фантазираш...

по този начин, никой не успял да превъзпита, когото и да било, най- много да отнесе някой шут.



Тема Re: Съжалявам но...нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 22:51



Мазненето не минава при мен, все ще разбера... Още по- малко говоря за това, заблудил си се.

Но си прав, докато съм модератор, няма да минават тези неща. И не казвам, че си прав или , че не си прав, просто съм против. Но това предстой да се реши, ще се плюят ли учители или няма да се плюят. А, съм против, понеже най- много да изгониш някого, но няма начин да го вразумиш.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 22:55



А, защо не я пусна, където й беше мястото? Защото ще я видя и ще я обсъдим...колко жалко, няма да стане скандал.





Тема Re: Хуанджи,нови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 22:59



Всъщност ако не бяха Оро и Брамана, със сигурност нямаше да има нужда от модератор...

За напоследък, да, прав си, нямаше да има нужда. Но пак беше прав, че след като Оро се изнесе Брахмана започна да скучае и си потърси интрига...в случая мен, понеже вече никой не му се връзва...пък на мен ми е в задълженията.



Тема Re: Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 23:02



Обърни го с обратен знак и ще видиш себе си. Не аз съм тръгнал да се заяждам...или може би съм пускал специални теми за Брахман?...



Тема Re: Витаминко обърни внимание тук на това!!!нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 23:03



Спести си подигравките, видя мнението на хората...



Тема Re: Витаминко обърни внимание тук на това!!!нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 23:12



Вътрешният ми глас ме води правилно, сега ще направиш клуба да се консолидира. Как ще го преживееш, вече си е твой проблем...





Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 23:46



Не бих казал, че си сринал и една кула и точно това те провали в клуба...

Така е тук си прав и съм съгласен с теб





Тема Re: Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 23:57



Обърни го с обратен знак и ще видиш себе си. Не аз съм тръгнал да се заяждам...или може би съм пускал специални теми за Брахман?...

Не не си пускал, ти ги триеш





Тема Re: Витаминко обърни внимание тук на това!!!нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано16.11.06 00:03



Вътрешният ми глас ме води правилно, сега ще направиш клуба да се консолидира. Как ще го преживееш, вече си е твой проблем...

Ами няма да мога да го преживея, ще ми се спука жлъчката



Клуба ти е станал много консолидиран. Особено с помоща на връзките които имаш с модераторите предполагам Както и да е ще се опитаме да го разконсолидираме. Това между другото е добро и за теб и за твоята практика, но.. не си дорасал още да разбереш че като ти дърпам ушите това е за твое добро

Както и да е то се видя кой е кавгаджията, ти или Миро или Раджа? Хммм.. има и още по другите клубове които говорят за любов към теб



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 09:33



Хунаджи има стари и неизживяни конфликти, които му пречаст да реагира адекватно на Брахман и Миро. И сам си го признава по-долу. Така между тях има натрупано недоверие и каквото и да направи всеки един от тях за другите все е лошо и повод за дрязги.

Отделно са безумните правила, които вкарват и него и всички нас в една безсмислена преса.

не е работа на който и да било да се меси в личните конфликти - това го няма дори в детската градина.

Оро и Брахман ги нямаше преди време в Йога но конфликтите си бяха - тогава между Раджа и Хунаджи; между Хунаджи и Миро .....

Да забелязваш едно име, което непрекъснато се повтаря .....

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Хуанджи,нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано16.11.06 09:37



Тогава? Нужно ли е да си хабиш енергията?



Тема Re: Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано16.11.06 09:41



Но не съм пускал теми за теб. Бъди какъвто си искаш, мисли каквото си искаш, само не пречи на клуба. Сигурно е много сложно...

Колко пъти ти казах, че ако си отделиш енергията за да пишеш за Йога, поне има шанс 2-3 да имат полза. Сега съм сигурен, че всички с досада отмятат нататък...с тези конфликти. На хората им е писнало вече от простотии, при това до толкова...



Тема Re: Витаминко обърни внимание тук на това!!!нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано16.11.06 09:47



Длъжен си да опиташ, верно е.





Тема Re: Хуанджи,нови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано16.11.06 09:53



Раджа не присъства и не го намесвайте. Малко коректност.

После, Миро и безброи хора в Ошо, Йога и Кастанеда...само щото не пише по други клубове. Брахман и още десет човека поне в Йога и ако не му стига, ходи да ги топи в Окултизъм. Само щото не пише на друго място, не е направил сто конфликта.

Сега не мислиш ли, че и това, което си написала е манипулативно и то важи за всеки един господин тука.





Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 10:07



Отнася се за всички, но само ти се опитваш да ни убедиш че си безпристрастен. и го повтаряш толкова често, че се чудя дали пък не се опитваш да убедиш сам себе си ...

За мен коректно би било да се каже:

"Не съм безпристрастен към X, Y и Z. Това е проблем, но съм искрен в стремежа си да бъда колкото се може по-обективен ."

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано16.11.06 10:39



Тогава? Нужно ли е да си хабиш енергията?

Разбира се че е нужно, много много е важно да се хаби енергия в това отношение, но е важно до колко? Точно това искам да разбера и аз сега. Дали не е ненужно да се хаби толкова много енергия.

Всеки може да смели с ума си толкова неща колкото му позволява неговото развитие. Не може да се дава наведнъж цялата информация. Когато някой не е готов, не трябва да му се дава повече, защото е ЗАГУБА НА ВРЕМЕ.





Тема Re: Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано16.11.06 10:50



само не пречи на клуба. Сигурно е много сложно...

Преча на клуба на Хуанджи

но на клуба на йога пречиш ти!



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано16.11.06 10:53



Виж как разсъждаваш, че си много напред с материала и пускаш фандъци на пишман йогите. Абе и това не е проблема, достатъчно беше да не налагаш мирогледа си по отношение на йога на другите и работата щеше да е безпроблемна за всички. Ако нещо е за някой специално, то той ще си го вземе, бъди сигурен...даже няма и да те пита.



Пък и смятам твоето виждане и знание само за един отделен аспект на Йога. Има много други. Освен това, съм взимал отношение само за държанието ти, не съм коментирал сериозните материали, които си писал. Нещо, което ми се струва, че ти не би проявил като такт.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано16.11.06 10:56



Че ти писа ли за друг? И не съм отричал последното, което си написала.



Тема Re: Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано16.11.06 10:58



Ще имаш възможност да провериш сам как е.





Тема Re: Витаминко обърни внимание тук на това!!!нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано16.11.06 10:59



Длъжен си да опиташ, верно е.

Ами това е което правя, ОПИТВАМ!



Опитвам се също и нещо друго, което изобщо не ти идва на ум. Опитвам се да ти помогна. Най доброто нещо за теб сега което може да ти се случи е да си загубиш модераторството, и най лошото нещо което може да ти се случи е да го запазиш. Не си дорасал все още да осъзнаеш това, не го разбираш. Но ако знаеш каква заплаха за теб е модераторството, ще се ужасиш!!



Тема Re: Витаминко обърни внимание тук на това!!!нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано16.11.06 11:06



"Самовнушението в древноста и днес"



Хайде, засегна се, като ти казах, че не можеш да ме пребориш със сила и тогава почна предизборнта кампания. Сега още малко и е се жертваш за мен...само щото не можеш да ме закопеш жив... Ако можеше, нямаше да ми приказваш глупости.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 11:18



Да, правила съм го и за други по друго време.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Гьонсурат устат Пишман-Браман ох аман аман.нови [re: huanji]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 11:29



"Хайде, засегна се, като ти казах, че не можеш да ме пребориш със сила и тогава почна предизборнта кампания. Сега още малко и е се жертваш за мен...само щото не можеш да ме закопеш жив... Ако можеше, нямаше да ми приказваш глупости."

Ооо ти нищо не си видял още..... Този иезуит ей сега ще клонира моя ник или този на Джаго Савера и ще ти пусне серия некролози да те опява жив..... на всичко е способно това мекере задръстено с комунистически и марксически идеи и материализъм. Същият като оня Имаго-ХичгоНема - професори и дървени философи - словоблудци. И диктатори !!!

Те са от "взелите за пръв път човешка форма преродени диви животни" Точно като всички останали атеисти. Напр. ловджията овълчен индианец.....и Dirt Vader - редовните абонирани за спам в клуб йога анти-йоги.


Менажерия !!!



Тема Re: *** Предложение ***нови [re: Mиpo]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано16.11.06 12:03



Както тук си ги разделил, на мен най-много ми допада Б2. Точките преди това и до В1 бих приела. Другите нататък ми се струват крайни.
Иначе ми харесва като подредба предложението на Дрона в Йога, а и бих прехвърлила твоите там. Някак си трябва всичко да се систематизира накрая и да се напаснат различните предложения, за да може да се постави за гласуване после точка по точка.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано16.11.06 12:11



Знам, ти си побойничка.


Но поне знам, че ми мисиш доброто, както и даде определени предложения в клуба. И освен това каза, че начина по който се появих на това място е определящ за приемането от няколко човека(най- вече ти, Брахман и Миро, както и да съм избран, ще са същите...ще видиш). Заради теб си заслужава, щото си държа на прителите и ако не беше ти, нямаше да го преосмисля и да кандисам.

Сега, въпроса е до кога ще приемаме предложения? Надявам се да има и определен разумен срок.



Тема Re: *** Предложение ***нови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.11.06 12:12



С какво са подвеждащи, аргументирай се? Аз просто предлагам на хората да споделят какво ниво на контролируемост предпочитат. Такова допитване няма никъде в правилника ти в клуб Йога.

Що се отнася до "изгонването от клуб Йога", мисля, че някой наистина се е специализирал в това, щом повече от 150 мнения от тази тема, които касаят клуб Йога, са били изгонени от него.

П.П. Не се притеснявай пуснеш линк в клуб Йога към тази тема или да вземеш идеи от дискусиите тук.



Тема Re: *** Предложение ***нови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано16.11.06 12:18



Ами добре, те ще влязат в темата и ще се гласуват. Не е моя работа в случая.



Тема Re: *** Предложение ***нови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 12:35



Миро, в клуб "Йога" има тема за предложения, иди да пишеш там и си дай предложенията. Да оставим клуб "Ошо" на мира.

Аз си дадох предложенията (по-скоро, така да се каже, идеалите, които трябва да се следват) в същата тема там с един постинг, озаглавен "Сериозен диалог, аргументи и етика". И в този постинг се аргументирам достатъчно добре защо подкрепям хуанджи, но и не само - поставям посока, в която тепърва трябва да тече диалогът - с културни аргументи и взаимно изслушване, с минимум спам, разводняване и инфантилизъм.

Айде да спрем да натрапваме на клуба "Ошо" интригите си и борбите за власт и надмощие. Модерирането може да се обсъжда спокойно в клуб "Йога".



Тема Re: *** Предложение ***нови [re: бeзпътeн]  
Автор ha! (член)
Публикувано16.11.06 13:11



да бе айде да се махнете от тук и кво
таз тема най-писаната в ошо ;-)

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 14:31



Благодаря ти че се вслуша.

Бия се само за който заслужава.

всеки миг всичко започва и свършвал

***

От това, което съм видяла в другите клубове, обикновено за избори или дискусии се дава срок- примерно 1 седмица. След което темата се заключва защото винаги ще има и още нещо, което има да се каже.

Редактирано от Drona на 16.11.06 14:34.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано16.11.06 14:51



И на мен ми се иска да уредим нещата и да няма претенции. Ще направя всичко възможно това да стане факт.

Като гледам ще се гласува за отделни неща и ще отнеме повечко време. През това време, клуб няма да функционира дефакто, понеже винаги така става, тези неща изместват фокуса. Но поне да се стигне до консенсус.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 15:11



задвиси от всдички нас



всеки миг всичко започва и свършва

Тема Голяма грешка! Да се дискутира без модератор!нови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано17.11.06 00:59



Мисля, че се прави голяма грешка когато сега някой хора водят дискусия във форума на Хуанджи! (Не казвам йога форума, защото такъв няма в момента!)



Първо защото там не са допускани всички които искат да участват в разискавнията. Не знам освен мен още колко такива хора има?

Второ защото той допуска лош език и обноски от страна на някой хора, и в същото време не дава възможност на други хора дори да пишат по същество КАКВОТО И ДА Е!

Трето, ако той види че губи цялата дискусия ще бъде изтрита!

Мисля, че справедливо разискване не може да стане при такива условия. Преди всяко обсъждане на правилата на клуба, трябва да се вземе решение да се премахне модератора, дори временно само, докато трае дискусията!

В противен случай всяко решение ще бъде неправилно!!

Редактирано от Brahman_ на 17.11.06 01:02.



Тема Re: *** Предложение ***нови [re: Mиpo]  
Автор The White Rider ()
Публикувано17.11.06 02:06



Тази тема би била прекрасна храна за клуб вампири ако наистина бяха истински вампири. Колко много енергия, хвърлена в безсмислена посока, колко много наранени емоции...

Never mind, Light happens


Тема Re: Гьонсурат устат Пишман-Браман ох аман аман.нови [re: б/ч/д Opo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано23.02.07 18:44



Dirty Oro (Дърти Урко) човекът предвидливо ти е написал некролога щото явно ти е време да се замислиш за смъртта! И да осъзнае накрая празното пространство в главата ти, че всичките ти битки са за загубени каузи и са напълно безсмислени (особено за теб)
P.S.
Винаги съм се кефел на Муле как те поставя на мястото, което си заслужаваш, но май само ти не разбра как мулето ти се кефи и ти се радва, че те има...
Като няма смешник да ни весели - вдетинения смешен емигрант е налице




Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.