Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано15.11.06 15:27



Както знаеш живея за скандалите.

И какви точно предложения очакваш да получиш?

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Хуанджи,нови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 15:49



На мен правилата ми харесват и си стоя зад тях. Старая се да ги спазвам.

Понеже има няколко недволни, трябва да ги обсъдим и да се гласуват. Може да се приеме нещо ново, както и да остане съществуващото,това не зависи от мен. Ако ще се върне клуба за попържни, както беше, ще се разкарам. Но модератор ще има при всички положения. И след като се умирят нещата, ще искам ново гласуване за модератор, понеже ми писна точно ти да ми надуваш главата. Айде, другите имат лични причини и заради тях не бих го направил.

После, ако резултата е същият, ще очаквам да се извиниш! Ако имаше далавера, щях лично да ти кажа. Нито съм Миро, нито Брахман и не позволявам да ми тежи нещо подобно на съвестта. Разговорите, които бях провел касаеха бъдещето и насоката на клуба, като бях взел от всеки полезното. Ако държиш толкова да знаеш с кого съм говорил, ще ти напиша на бележки. поне 15 човека. Точка.



Тема *** Предложение ***нови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.11.06 16:00



Хуанджи, не се заяждам с теб (ако се заяждах, щях да ти направя подобрен анализ на поведението като цяло), а повдигам за дискусия неща, които според мен са ВАЖНИ. Не съм бил казал нищо конкретно? Виж най-отгоре в уводния ми постинг, първата тема, която изтри в Йога. В нея имаше 7 конкретни въпроса. А общият методологическият път за предложение е следният:
1. Повдигат се въпроси (направих го)
2. Провежда се дискусия (върви сега)
3. На базата на дискусията се формулират предложения (виж по-долу моите)
4. Ако има изразени много различия, се гласува
5. Решенията на мнозинството се въплъщават в действия (позволи ми да ти напомня, че за теб всичко започва и свърша само в тази точка)

Моите предложения:
1. Относно степента на котролируемост/ограниченост в клуба предлагам участниците в клуба да изберат като по-долу съм разслоил различни възможности, които варират от "Без никакав контрол" (ниво А), през "Минимален контрол" (ниво Б), "Среден Контрол "(ниво В) до "Висок контрол/ограничесност (ниво Г и следващи):
А1 - Въобще без модератор или с модератор, който обаче нищо да не трие
А2 - С модератор, но той не трие нищо, а само оргазнизира теми и поравя стари постинги пожеалние на вторите им.
Б1 - Модераторът трие&контролира само явен спам и МНОГОКРАТНИ повдигания на стари постинги от авторите им (пример саморекламата на ТМците)
Б2 - Дейностите от Б1 + следи теми не се забатачват от ЕДНОТИПНИ и МНОГОПОВТАРЯЩИ СЕ карания (тип Брахман-Оро или Брахмна-Джаго). Отнася се за ограничения само за нещата, които са били изказани многократно, т.е. не се толерира някой да бъде преследван многократно за едно и също нещо с едни и същи аргументи.
Б3 - ако има други предложеия за тук...?
В1 - Дейностите от Б2 + следи се участниците в клуба да не употребяват СИСТЕМАТИЧНО обидни думи и квалификаци
В2 - Дейностите от Б2 + следи се участниците в клуба да не употребяват и веднъж даже обидни думи и квалификации. И при В1 и В2 има първо предупреждения. Изрази или въпроси от типа "К'во от това?" или "Твоят учител нищо не разбира и е измислен" НЕ са обидни квалификации.
В3 - ... ако някой има други предложения?
Г1 - Модераторът може да цензурира, променя и трие мнения и теми по СВОЕ усмотрение (т.е. сегашното състояние). Само за този случай е нужна "Тема без модератор", а за горните A-В e излишна.
Г2 - ако някой желаеш още по-строг контрол/стерилност да предложи тук...

Преди да се тръгне към гласуване, някой може да предложи и още нещо, което да разграничава добре нивата или да добави важно ново ниво.

2. Колкото е по-голямо избраното ниво на котролируемост/ограниченост в клуба, толкова повече решенията трябва да се взимат ПРОЗРАЧНО и след дискусии и допитвания. Напълно съм съгласен със Смокчето, че важните дискусии и решени за клуба НЕ трябва да се взимат на бележки или ICQ, a всички да бъдат в течение.

3. Участници в клуба могат да повдигат винаги важни въпроси и модераторът (ако е нужно да го има) е гарант за тов амнението на всички д а ебило чуто и да е имало дисксуия по него. Ако обаче една тема се повдига многократно след като вече е било взето решения от Клуба, в звисимост от избраното ниво на контролируемост може да бъде смятана за спам и блокирана.
Напълно е нормално сега в тази дисксуия да не бъдат осветени всички важни въпроси з аклуба, които пък да се дискутират като назрее необходимост за тях. Въобшще клубът би трябвало да е като едно активно, живо и разиващо се гражданско общество.

4. Ако се стига до гласуване, то участват в него хора, които са писали поне 2-3 пъти в клуба преди началото на дискусията (т.е. 2 седмици преди датата на гласуването). Като се взимат предвид мненията на хора, които са изказали поне 2 реда аргументи някъде из темите за дискусия защо предпочита определен избор (т.е. вотове без аргументи не се приемат).

_______________________

Моят личен избор за степеннта на котролируемост/ограниченост в клуб Йога е Б1. Срещу Б2 също не бих възразил. Ако има много настояващи и само в името на консенсуса бих приел и В1 (или даже В2 в краен случай). Но ниво Г за мен е неприемливо за един йога клуб и аз поне не бих писал в такъв стерилен клуб. Но разбира се бих уважил, ако мнението на мнозинството е за това.

Личността на модератора е от значение само, ако нивото е поне Г. За останалите степени, модераторът е повече организатор и посредник между хората в клуба. За това предлагам на този етап да не дискутираме личостта му и това може да бъде разгледано само, ако не спазва решенията на клуба или не се върши работата.



Тема Re: *** Предложение ***нови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 16:08



Тези нива са подвеждащи. Има си точки в заглавната тема и такава, която третира тези неща, по нея може да се дискутира, ако искаш да си конкретен.

Можеш да не употребиш директно обидна дума и да изгониш човека. Има скрити обиди и подигравки, отхвърляне и пр.

Но добре,пусни си го в клуба, ще отворя нова тема само за това.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано15.11.06 16:31



Извинявам ти се още сега.

За да има успех едно начинание когато са замесени много хора ако не всички, но по-голямата част трябава да са УБЕДЕНИ в правилността на това, което се предлага или се прави. И тази убеденост да бъде ясно казана от всеки.

Второто важно нещо е да има СЪГЛАСИЕ по това, което се прави и това трябва ясно да се каже.

Убеждаването и постигането на съгласие е ключът към успеха.

Тези неща бяха пропуснати и ти сега търпиш последиците - т.е. поставен си в позицията на лично отговорен - за това че не е имало избори, за това, че правилата не са приети чрез публична дискусия и т.н. и т.п.

Другото, което утежнява положението е, че си попадал в конфликтни ситуации и открита конфронтация с други членове на клуба. И тази конфронтация не е изживяна и забравена и тези хора ще останат в отбранителна позиция спрямо теб и няма да са склонни да те подкрепят и така желанието ти за единство и сплотеност на клуба се подрива и тук. Това е даденост и никой не може да бъде упрекван за това.

Това важи със същата сила и за Брахман, Миро, Раджа .....

Така че каквато и рестрикция да предприемеш срещу тях, колкото и да е справедлива - винаги ще остава съмнение че "си го връщаш". Това те прави слаб като модератор и те въвлича в безкрайни обяснения ....

И малко не по темата:

Съжалявам, че изтри темата на Брахман за стерилността. Тя е важна за това защото ако няма съпротивление - няма и движение напред. Стерилната среда не ражда живот. Прав е Брахман да се сърди и да настоява за нея и съжалявам, че я прие като заяждане надребно с теб. Брахман постави един много принципен въпрос - до колко трябва да сме стерилни ( и лицемерни) в поведението си в клуба?

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Дотук "недоволните" - орел, рак и щуканови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано15.11.06 16:47



"Недоволните" не са се обединили около общ вариант (може би само Миро прави такива опити да обедини останалите).

Например Миро, доколкото разбрах не е за смяна на модератора, а има просто възражения относно някои негови действия. Брахман на свой ред пък се натиска сам да става модератор. Дрона пък е против въобще наличието на модератор или начина, по който беше назначен. Оро е на друга крайност - докато Миро протестира срещу "прекалено грубия контрол", Оро пък протестира срещу "прекалено мекия контрол" относно спама - т.е. той е за по-крайни мерки относно "спамаджиите".

И както се вижда - колкото хора, толкова и мнения (а сигурно и толкова желаещи да са модератори).

Не виждам за какво гласуване, дискусии и т.н. има смисъл да се пише. А и не забелязвам хуанджи да трие някого, който пише по същество, без да се заяжда.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 16:47



Сега, то ще има гласуване така или иначе за правилата и ще се види дали има хора, които са съгласни. И правилно се ориентираш, че за няколко човека винаги ще съм лош, каквото и да направя, както и те за мен. Така сме си постлали, но не виждам, как би се оправило положението, ако има повод за реализация на конфликти.

Темата я изтрих, понеже искаше да ми докаже, че ще прави това, което той каже и за него правилата не важат. Както и целенасоченото пускане на теми извън определеното пространство. Пък и аз тебе да беше, пак щях да ги трия, ако са извън обособената тема.

Това е моят визия, зона свободна от лични войни и конфликти.

И можеше да започнеш така, а не да си фантазираш разни неща. Друг път ако те интересува нещо, питай.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Brahman_]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 16:48



Ти страдаш поради следните причини:

1.Беше ти отнето "правото" на мод в клуба - т.е. да колиш и бесиш със.....своя аршин и духовно недоразвитие. И то безнаказано. Остана без "трон" на който се беше качил самосиндикално и седя доста време - единствено поради своите амбиции на Диктатор /те продължават и сега!!!/
2.Отне ти се "правото" да плюеш, отричаш, сееш лъжи и клевети с/у всеки гуру и учение, с/у всичко духовно и Божествено и да избиваш комплексите си за малоценност в този клуб. Оказа се, че с обсебването на ник "Браман" не ставаш такъв.....а си същия нещастен, мижитурко с натъпкана тиква с древни мъдрости - но НЕОСЪЗНАЛ ТЯХНИЯ СМИСЪЛ.
3.Ти не признаваш НА НИКОГО ДЕМОКРАТИЧНОТО ПРАВО ДА ПИШЕ И СЕ ИЗЯВЯВА В ТОЗИ КЛУБ ПО СВОЙ НАЧИН И ДА ПРЕМЪЛЧАВАШ, КОГАТО СЕ ГОВОРИ ЗА НЕЩА, ЗА КОИТО ТИ ОЩЕ НЕ СИ ДОРАСЪЛ....И УЗРЯЛ. Твоята предварително обречена на провал война - ДА НАЛОЖИШ МАТЕРИАЛИЗМА НАД ДУХОВНОТО беше смешна, жалка и отвратителна поради твоят фанатизъм и обсебеност, че си призван.
Хей !!! Еволюцията върви от материализъм към духовното!!! Това си го запиши някъде и си го препрочитай! А не обратното - от духовното към материализма.
Проповядването на марксизъм-ленинизъм и атеизъм в клуб йога - се провали до днешна дата гръмогласно и с трясък !!!!
4.Ти очакваш отговор на всеки твой въпрос и го изискваш, настояваш, вбесяваш се и драпаш със зъби и нокти ......ти да излезнеш прав накрая.
Това не е йога. Както и всички останало което вършиш в клуба. То има друго име:
Неистовите усилия на един атеист-психопат да си извоюва име всред клубарите на Корифей, Сколар и Световен Капацитет по въпросите на йога. Тоталитарни амбиции, които се провалиха с гръм и трясък.

Цитирането, преписването и издаването на древни мъдрости е полезно до известна степен като информация за широката публика.
Но то самото НЕ Е ДОСТАТЪЧНО ЗА ПОСТИГАНЕТО НА СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА!
Има други пътища и начин за това. И аз говорех именно за тях, но ти не ме остави на мира нито за миг. Ти беше една "черна станция" против всичко духовно и против живите учители-гуру.
Аз говорех ЕДИНСТВЕНО ОТ СОБСТВЕНИЯ СИ ОПИТ И ИЗЖИВЯВАНИЯ - ти ме оплюваше, че съм "цитирал" Прем Рават. На тебе ако ти се забрани да цитираш и бъдеш оставен да говориш за СОБСТВЕНИЯ СИ ОПИТ И ИЗЖИВЯВАНИЯ......няма какво да споделиш. Нямаш такива. Кух и празен словоблудец си ти! Преписвач, заблуден, обсебен от диктаторски Бяс и амбиции, егоцентрик и подлец с курвенски табиети /писане на некролози с клониран ник.... изопачаване на факти, лъжесвидетелствуване и сеене на инсинуации/ Ти не намери доблест да се изправиш и извиниш на Оро за тази си дейност, защото......не виждаш нищо неморално в това. И в това е трагедията ти. Нямаш капка морал и етика.
5.Аз не виждам по-подходящ за мод от хуанджи. Може да е грешил, но има повече морал от всички ви взети заедно атеисти-материалисти и баламбурници. И най-вече от тебе.
Ако той промени регламента както каза:


Мога да предложа следното:
"Клубът е място за срещи, разисквания и обмен на информация на хора с интереси в духовното развитие и по- специално йога".
Ето към това се придържам до сега.


И почне да го спазва и прилага...... това ще е първата стъпка към осмисляне на заглавието на клуба!
Следващата е ......измитането на всичкия спам и лични нападки, инсинуации и отменяне на мнения - твой и на Dirt Vader и на др. юзъри "специалитети".
Напр. да ти се забрани да пишеш в мои теми изобщо. Защото отдавна прекали и злоупотреби. Това, че не си дорасъл да схванеш за какво пиша....си е твой проблем и не бива да става всеобщ.

Не може милиони по света да обожават и търсят помощта на Прем Рават, за да постигнат контакта със Себе си, безброй най-напредничави организации, правителства и ООН да го награждават и признават и....... някакъв сополив келеш от някакво загубено БГ селце да го оплюва и нарича "мошеник" "лъжец" "тарикат" и др. простотии. И да слагаш печати: "секта" и др. простотии.
Ти си болен и зомбясан драги и трябва да се лекуваш. Много си зле и си обсебен от Беса на Комунизма-Материализма.

И си Гьонсурат №1 в клуб Йога.
















http://knowledge.dir.bg









Тема Re: *** Предложение ***нови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано15.11.06 16:50



Добре си разграничил вариантите - за мен най-приемливи са А1, А2 и Б1. Но нямам против и останалите, стига да не се пречи на нормалното обсъждане на въпроси.



Тема Re: Дотук "недоволните" - орел, рак и щуканови [re: бeзпътeн]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 16:52



Мисля, че е време всеки да си напише предложенията в съответната тема, да ги гласуваме и да вървим да си гледаме работата. Разбира се, който не се е наплюл, нека си остане тук и да продължи. Ще ми се в Йога да се пише в темата само по същество с предложенията.

Ти каза ли, що не си написал един пътепис от Индия в клуба, заедно със снимки и впечатления. Ми щото Брахман ще го опошли заради Шибенду, затова. За какво говорим ние тогава? Всеки гледа да не пише, щото ще стане обект на нападание и оплюване.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.