Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:42 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Re: твоето мнение Анакине?нови [re: дo мoдepaтopa...]  
Автор huanji ()
Публикувано14.11.06 22:32







Тема цел, правила, гласуване, модераторнови [re: Mиpo]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано15.11.06 00:26



Миро, въпросите ти са манипулативно зададени. Точно, каквито са и моите към Padedxo, затова и не исках да му отговарям. В тази тема също никъде не видях изложено и обосновано личното ти мнение. Единственото, което разбрах, е че не си доволен и искаш конкретни правила, към които модераторът (без значение кой е) да се придържа. Сега, разбира се, очаквам да съставиш твой примерен списък, който да пуснеш за обсъждане.

Въпросът, според мен, отдавна вече не е в това дали съм съгласна и дали ми харесва какво става. Въпросът е, какво може да се направи, за да се подобри обстановката.

Не смятам, че е хубаво да се дискутират тези неща в друг клуб, но т.к. вече е тук, можем временно да продължим. Излизането от средата може да е добре, но пък ограничава други участници, които не се интересуват от клуб Ошо, да пропуснат нещо.

Изборът на Хуанджи, да създаде отделна тема, където могат да се обсъждат офф-топик въпроси, с цел останалата част да се концентрира върху специализирани теми, свързани с клуба, намирам, за моментното състояние, за добра.

Първо, това е една от използваните практики във форумите по света и ако те интересува, ще ти намеря наръчник, където хората са си направили труда и са систематизирали възможни техники, за запазване на добрата атмосфера по форумите. Наясно съм напълно, че една такава тема ограничава по някакъв начин, защото хората се стремят към баланс и доброто и лошото вървят ръка за ръка. Затова бях питала Хуанджи, каква е целта на клуба. В зависимост от целите, се дефинират и изискванията. Дали целта е, клубът да е място за среща на хора с интереси в духовното развитие и по-специално йога, където изискванията са по-малки или ще е тясно специализиран форум, където ще се дава точна информация и стриктно ще се следват определени правила.

Смятам също, че наличието или липсата на модератор, зависи, от една страна, от горните цели, а от друга - от желанието на участниците, за човек, който да чисти клуба от спама и да следи за правилата, които участниците трябва да гласуват

Поради липсата на двете най-важни неща - цел и правила, не е възможно разбирателство по никакви въпроси и дискусиите биха били безполезни.

Нападките на Брахман, относно неуравновесеността на Хуанджи, намирам за безсмислени, с оглед на горното изречение. Никой не може да се държи уравновесено, ако няма конкретни критерии, по които да се измерват действията му.

Това, което щеше да бъде добре да направи Хуанджи, е да предложи на разискване ясно структурирани правила и участниците да ги гласуват. Не може да се обвинява обаче, че не ги е направил, защото най-малкото, ако не се е сетил или подобно, ние сме тези, които е трябвало да му го покажем, по начин, разбираем за него. Ние лично сме отговорни за състоянието на клуба в момента.

Смятам, че Хуанджи или всеки друг би бил един добър модератор, защото ще спазва правилата, които ние си напишем. Ако не сме доволни, или видим пропуски, мисля че е най-добре, вместо да се плюят модераторите, да се напише нещо като протокол, за възможния пропуск, да се даде предложение, за поправка в "закона" и да се постави за обсъждане пред участниците.

Напълно против съм за решаване на проблемите задкулисно, т.е. на бележки, т.к. всяко решение засяга пряко всеки един участник в клуба.

Предлагам, като за начало, да се състави списък, като на първо място да стои целта на клуба и после правилата, които ще осигурят запазване на атмосферата и това да се пусне за обсъждане. Можеш примерно ти да започнеш, т.к. предполагам имаш вече някаква идея. Ще е хубаво участниците в клуба да се включат активно, за да няма после недоволни.

Също, обсъждането на правилата да стане обратно в клуб Йога, защото там влизат хората, пряко засегнати от въпросите.

За това се сещам засега.

---------------------
А, Вейдъра ме изпреварил. Мерси Вейдър



Редактирано от smokche на 15.11.06 00:59.



Тема Re: цел, правила, гласуване, модераторнови [re: smokche]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 01:26



"Затова бях питала Хуанджи, каква е целта на клуба. В зависимост от целите, се дефинират и изискванията. Дали целта е, клубът да е място за среща на хора с интереси в духовното развитие и по-специално йога, където изискванията са по-малки или ще е тясно специализиран форум, където ще се дава точна информация и стриктно ще се следват определени правила.

Смятам също, че наличието или липсата на модератор, зависи, от една страна, от горните цели, а от друга - от желанието на участниците, за човек, който да чисти клуба от спама и да следи за правилата, които участниците трябва да гласуват

Поради липсата на двете най-важни неща - цел и правила, не е възможно разбирателство по никакви въпроси и дискусиите биха били безполезни. "



Много добре си схванала и излагаш "корена на злото и проблемите"!Аз когато хуанджи пусна своя регламент, пък и преди това му написах ясно и конкретно, че в него трябва да залегнат тези основни положения, за които и ти спомена.
1.Тематиката на клуба - от първа важност за писачите и дискутиращите
2.Културния език или според моето мото: "Споделяй - а не отменяй мнения". Т.е.търпимост към мнения по-различни от твоето. Това важи особено много за юзъри като Барман, Dirt Vader, Black Wolf, whitewolf и други навлеци-сеирджии с отвратителен език и липсващи първите 7 год. на възпитание които без повторно замисляне се нахвърлят с/у всеки, който мисли по-различно от тях и по правило е по-напреднал в своето Духовно Развитие. Това са хората-атеисти или противници на всички духовно......те не допускат да се говорят духовни неща в този клуб.....

Тези две положения бяха отминати с лека ръка от мода и.....резултата е налице.

1.Останаха всички навлеци-сеирджии да си правят гаргара и лаф моабет в този клуб, но не и да говорят за йога.
2.Езика на никого не се подобри.


Защото колко лесно е да бъдеш мод в един клуб с ясен регламент и целенасоченост и когато някой наруши Регламента - го триеш или банваш НО ВИНАГИ МУ КАЗВАШ на всеослушание:
- Ти наруши точка 15/напр/ от регламента. Затова си наказан.

Каква работа има в този клуб онзи ловджия - Black Wolf, който от километри смърди на пълен тъпак първосигнален? Той мрази Индия, индийците, йога, практикуващите йога, Бог и всичко духовно - един психопат зомбясан на тема "индианци"....... Какво прави още в този клуб?
Каква работа има в този клуб оня със извратените снимки на разни наркомани и др.
Интриганта досаден Dirt Vader ?

Все атеисти-материалисти и сеирджии...... но не и йоги.


Джаго Севера бе последния практикуващ йога в клуба и бе изгонен от Барман.

Аз лично не съм йога, но съм постигнал това което е Крайната Цел на Йога и мога да бъда много полезен за прощъпулниците и жадните да получат Ключа към СебеПознанието от Живият Учител, когото Барман се осра да оплюва и злепоставя в клуб йога.....защото е психопат.







http://knowledge.dir.bg








Тема Re: цел, правила, гласуване, модераторнови [re: smokche]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 09:45



Дали целта е, клубът да е място за среща на хора с интереси в духовното развитие и по-специално йога

Ето какво пише в правилата: "Клубът е място за срещи, разисквания и обмен на информация."

Мога да предложа следното:
"Клубът е място за срещи, разисквания и обмен на информация на хора с интереси в духовното развитие и по- специално йога".
Ето към това се придържам до сега. И ако някой не иска да го превръща в клуб от типа на Градинаровите форуми, то можем да преразгледаме регламента за участие и да видим, кой, какво го притеснява.

Но това е принципно, ако ще се предлага и гласува точка по точка, вече е време да се върнем в нашият си клуб и там да проведем разискванията.



Понеже почнах в анархия, направих компилация от правилниците на другите клубове, като се стремих да извадя най- доброто. Аз също предпочитам да се гласуват правилата, за да имам омити очи, когато се налага да действам. Така, всеки може да се изчеше, че той не е писал тези правила и всъщност е искал клуба да бъде еди какъв си...



Тема Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 10:11



Като оставим миналото настрана ...

Това е целият му отговор!?! Въпросите са важни, трябва да им се отговори, да се направи съответната корекция в поведението и само тогава може да се продължи, но...

„Остави миналото настрана...” - Така отговоря и на мен. Въпросите ги подминава. Вече не знам колко пъти му ги задавам, и тук във клуба ги писах. Това е човек с нестабилен ум, който на всеки 5 минути си сменя мнението. Банва ме и вдига бана, банва ме и вдига бана, дава ми право да пиша, а след това трие всички постинги независимо какви са.

Това е човек който си прави свой клуб!! Това не е човек който се опитва да служи на клуба и на хората в него. Неговата цел е да изгони всички които не му играят по гайдата. Той заявява своето намерение открито. Направо каза Миро е кавгаджия и той се е разправил с теб. Разправил се е и с Оро, бил го укротил и повече не го безпокоял за нищо. Разправил се е с няколко други хора, които сега не влизали в клуба.

Ето че сега имал за цел да се справи и с мен. За да не бъда голословен ще цитирам самият Хуанджи:

....Навремето трябваше да запазя себе си и се наложи да намачкам доста хора, макар не по начина, който сигурно си мислиш, но и по този май е било. Аз съм роден боец, затова там би ти било най- трудно и е безмислено. Но сега нещата с родата са повече от благоприятни. Гордея се, че съм един от малкото хора, които имат такива перфектни отношения с родителите си. Вече първо мен питат преди да направят каквото и да е, понеже се доказах като кадърен в много отношения , свързани с житеските неща. А баща ми ми го е казал на времето - аз син педерас не искам, ако ще бъдеш мъж, ще си го устояваш, дори и пред мен. Е, устоях си го, сега сме много близки с него. И той се промени, стана един хармоничен... Сега знаеш, че съм расал в обстановка, която определя реакциите ми. Точно заради това се държа така.

Жалка е работата, но точно такъв трябва да бъде модератора. Друг няма да се справи и ти го гарантирам. Ще го пометете като пролетен боклук за две седмици. Затова се радвай, че съм точно аз, колкото и да не ти пасвам. По ирония на съдбата мога да направя това, което пишеш да стигне до хората, иначе с кавги никога няма да се получи...


Както казват няма нужда от коментарии.

Още един два малки въпроса накрая?

Защо Хуанджи толерира едни хора – например Черният Вълк, и в същото време трие постингите на други неудобни хора, например моя последен постинг за това как се прави наули? Постинга беше пуснат по време когато не съм бил имал разрешение да пиша!! Следователно не съм нарушил дори неговите изфабрикувани правила?

Защо упорито трие двата постинга (пуснати са тук) с които искам да започна нова тема?

Мисля, че колкото той е отговорил на моите въпроси, толкова ще отговори и на твоите. Главният въпрос сега е дали да има клуб Йога или клуб Хуанджи?

Редактирано от Brahman_ на 15.11.06 10:12.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано15.11.06 10:20



Изивни ме, че пак се намесвам в изключително стойностния разговор, но...

Когато някой без гласуване е въдворен за модератор с нечия анонимна подкрепа ( брат ми често говори от името на "ние") клубът не беше питан кой, какво и как. Т.е. беше извършено нещо насилствено и задкулисно. Всички приказки че е за доброто, че е с добри намерения ...... са празни приказки имащи за цел да оправдаят грозния факт, че е извършено нещо по нечестен и насилствен начин.

Моето наблюдение по случката е, че всъщност клубът Кастанеда натресе на клубът Йога модератор въз основа на личното си познанство от семинарите, които организира лелята. Т.е. изборът е бил - "да изберем нашето момче щото иска пък ако не може - ще му помогнем"..... Това обяснява защо всеки път, когато се повдигне въпрос дали Хуанджи е подходящ за модератор и дали избощо е необхдоим такъв да се появяват хора, които са чужди на клуба, но много активни само и единствено по тези теми.

Т.е. изначално има опорочаване и една безпардонност, която вече мина границите на самодоволната наглост - "ние ви натрапихме нашия човек и сега айде бъдете добри му кажете какво да прави щото ние си нямаме на идея" ....


***

Опитвам се да си представя Пепси като модератор триещ постинги и ...... няма такъв номер просто ......

....

всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: Brahman_]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 11:18



Ами, ти сам си правиш реклама, като пускаш лична кореспонденция.



А, не виждам да се въртиш извън моята личност. Миро нищо не каза и нищо не му отговорих. Все пак, остави проблемите си и дай разумни предложения за клуба. Ако не искаш, тогава, какво искаш?



Тема Re: Хуанджи,нови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано15.11.06 11:22



Добре, ще стигнем и до нови избори ако трябва, таман ще има база за сравнение. Но, може ли първо да поработим върху правилат, понеже модератора се базира на тях.

И карай по- тихо, чувам те и така.

Съвсем отделен въпрос е, че Киро взе лично решение и то май нямаше нищо общо с другите обадили се. Поне се спря клуб да се изявява като "Попържни".



Тема Re: Клуб Йога или клуб Хуанджи?нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 11:29



Ами, ти сам си правиш реклама, като пускаш лична кореспонденция.

А, не виждам да се въртиш извън моята личност. Миро нищо не каза и нищо не му отговорих. Все пак, остави проблемите си и дай разумни предложения за клуба. Ако не искаш, тогава, какво искаш?


Благодаря за отговора, не е по същество, но все пак е отговор. Може да дам предложения разбира се, но на човек който е готов да слуша, разсъждава разумно и бедпристрастно и е готова да следва разума по скоро от колкото там на където го дърпат желанието му за "власт", "да се налага на другите".

Първо тук не е место където да обсъждаме правилата на клуба йога. Местото му е в самият клуб. За съжаление някой хора там нямат достъп, на други им се трият постингите, а на трети им се извиват ръцете отдзад гърба, имам предви Витамнико и Титикша! Мисълта ми е че не е место тук, където да разискваме правилата на клуба. Това трябва да стане в самият клуб. Но когато бъде възтановена свободата. Докато ти с твоите фикс идеи правиш диктатури там, няма да стане нищо.

Ако искаш ясни предложения, ето едно:
Първо си подаваш оставката като модератор, за да спреш напълно да триеш и манипулираш с постингите. След това ще разискваме допълнително, но на свобода.

Тук в този форум само разсискваме дали ти трябва да си правиш клуб Хуанджи, или да си остане клуб Йога.



Тема Re: Хуанджи,нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.11.06 11:51



И карай по- тихо, чувам те и така. Съвсем отделен въпрос е, че Киро взе лично решение и то май нямаше нищо общо с другите обадили се. Поне се спря клуб да се изявява като "Попържни".

Не виждам някой да вика, освен твоите приятели вчера, но.. като им направихме забележка и те си взеха дума момчетата. Говорят цивилизовано. И общо взето тук ми се струва че поне за сега няма лош език от никой!! Така можеше да бъде и във форума по йога но...

Първо ще работим върху модератора, когато той няма повече власт да трие безразборно и да банва баз да дава обяснение когато му скимне едва тогава ще може да се дискутира каквото и да е било друго!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.