Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Най-същественото от подхода на Ошонови [re: Mиpo]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано13.04.07 19:02



Та значи за Тарика.Тя ни сподели следното:
Когато човек има проблем и не може да вземе решение, сяда и се опитва да се свърже с чакрите си, като се започва от 6та( м/у веждите). Опитва се да си представи каква е точно връзката м/у чакрата и обществото, майката или бащта. Защото често от родителите получаваме забрани, неудобрение, наказване. Често са ни казвали, че сме лоши ако правим това, което сме искали......т.н.......
Сега, връзката може да е тънко въженце, или голяма тръба или заключен катинар. Всеки по различен начин я усеща. Каквото и да е, ние трябва да го прекъснем, за да се свържем с нашта собствена енергия и да прекъснем изтичането на енергията от там. Затова ще ни трябват подходящи инструменти, като ножица, ключ, бомба, клещи. И я прекъсваме, като вземем подходящия инсрумент в ръце( вече използваме физическите ръце) и движейки се я прекъсваме. Това нещо го правим и с чакрите на долу. 5-та свързана с изразяването,4-та сърдечната чакра,3-та там където е слънч. сплит, свързана със силата ни, 2-ра където е хара, свързана с чувствата и 1-ва секса.
Тъй като, като малки ние даваме нещо от себе си, за да получим. На мен специално, като малка, за да получа любовта на баща си съм си блокирала чувствата. Т.е. като малки правим тези свързвания, защото сме имали нужди. Сега ако искаме да станем свободни, самостоятелни трябва да ги прекъснем, за да не изтича енергия. Някой хора не искат да прекъснат връзката, защото не знаят какво да правят после. Толко са се идентифицирали с това, че вече не могат да поемат отговорност за техния собствен живот.
Този метод е хубаво да се прави всяка сутрин, за да може да сме с нова енергия. Някои връзки могат да се появят отново, но човек не трябва да спира да ги прекъсва.
Аз като го направих след това се почувствах лека, жизнена, свободна.

А ти Миро, с какво се занимаваш в чужбина, какво правиш там? А , всъщност благодаря ти за ценните съвети.

Прегръдки!!!



Тема Re: Най-същественото от подхода на Ошонови [re: inti]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.04.07 22:40



Не е лошо това на Тарика като начало.

Ядрен физик съм. Доскоро се занимавах с конструиране на детектори/инструменти за измерване на ядрени лъчения. От известно време обаче изследвам и сертифцирам такива уреди, както и участвам в писането на международни стандарти в областта.

Ядрена прегръдка





Тема Re: борим, борим, боримнови [re: Mиpo]  
Автор icewind ()
Публикувано13.04.07 23:10



Не само Ошо го казва.... Борбената нагласа може да има коварни нюанси, които ни сковават и ни правят "неуязвими".... Например ти, водно органично, който си мераклия да си сливаш

- можеш ли да се уловиш в борба? Къде са границите на сковаването ти?



Тема Re: Най-същественото от подхода на Ошонови [re: Mиpo]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано13.04.07 23:57



Оааааллллл.........!!!!..



А, от колко време се занимаваш с себепознание? и как успяваш да ги съчетаеш и двете? А какво ще кажеш за квантовата физика?

Имам интересна информация,за едно откритие на квант. физика. Чувал ли си за Ениомодулаторите, които ни защитават биополето, предпазват от биопатогенни излъчвания, патогенни зони, които разрушават аурата ни? Лабораторията се намира в Русия. Виж на www.clubkit.rus. Тези модулатори работят на информационно ниво, но все пак виж сайта!



Тема Re: Най-същественото от подхода на Ошонови [re: inti]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.04.07 22:31



От много време. А за това какво мисля за квантовата физика, сигурно са ме питали поне 100 пъти. И всеки път ми е смешно, защото питащите обикновено си мислят, че това е нещо тайнствено и мистично, а то е просто един физичен инструмент, доста ограничен при това като всички останали. Тук

бях писал малко по въпроса.

Разгледах сайта за Ениомодулаторите, но там няма нищо конкретно от физична гледна точка. Има много типични рекламни неща, които съм ги срещал с хиляди за какви ли не продукти (треви, камъни, билета, екстрасенси и прочие).

А искаш моя съвет, много по-практично е ти самата да се научиш да си усещаш биополето и да се предпазваш от разните влияния, отколкото да разчиташ на разни съмнителни уреди, които "група съветски учени" открай време лансират за какво ли не. Имай предвид, че едно време като физик смятах именно да се замивам с изследването на духовните и енергийни процеси с подобни уреди... А после видях, че е по-добре да насоча вниманието си в мен...



Тема Re: борим, борим, боримнови [re: icewind]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.04.07 23:29



На твое разположение съм, ела и ги виж въпросните граници.

П.П. Ако ти не дойдеш, хм, ще взема аз да дойда. Но аз не се боря.





Тема Re: борим, борим, боримнови [re: Mиpo]  
Автор icewind ()
Публикувано15.04.07 23:48



Не аз, глупчо, ТИ ги виж!


Пък кой ти говори за борба?



Тема Re: Най-същественото от подхода на Ошонови [re: Mиpo]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано16.04.07 00:47



О.К. спирам по тази тема, макар че определено има какво да кажа имам и въпроси, но щом за теб седят така нещата и си ги пробвал и проучил, уважавам правото на избор у човек и спирам! Благодаря за информацията


Изпращам ти алхимични целувки и физични прегръдки!





Тема Ениомодулаторите и биополетанови [re: inti]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.04.07 00:56



Хей, не се изказвам от последна инстанция и те слушам с внимание. Това че нещо ми е смешно (хм, и аз съм си смешен), не значи че не трябва да се обсъжда. Въобще, само влез по-дълбоко по темата, т.е. само не само с Водолея.



Физичната прегръдка си е нещо друго, ще взема да ти се обадя след месец като си дойда в София.



Тема Re: борим, борим, боримнови [re: icewind]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.04.07 01:01



Аз гледам, а ти ако мислиш, че не виждам нещо, бъди добричка и ми го покажи КОНКРЕТНО.

А за борба говорихте Ваня и ти. Както и другарите комунисти под път и над път, Хитлер в "Майн кампф" и Дарвин в неговата еволюционна теория... Ако някой човек НЕ бих го свързвал с борба, то това е Ошо.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.