Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ум и Тяло- вашата програма за тренировканови [re: mo32]  
Авторлecнo (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 15:39



какво търсиш? гледам че пишеш много и съвсем не пишеш глупости...



Тема Re: Ум и Тяло- вашата програма за тренировканови [re: лecнo]  
Автор mo32 (член)
Публикувано27.09.06 18:34



Благодаря за конструктивната критика

.

какво търсиш?

Не разбирам какво питаш. Би ли се пояснил/а?



Тема Re: Ум и Тяло- вашата програма за тренировканови [re: mo32]  
АвторSouLmaTe (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 21:49



Спокойно, то се е видяло че тая тема ще паяжиняса, та поне да си ги премерим.

Когато разбереш къде свършва твоето и започва нейното ще бъдеш просветлен!

"В края на крайщата е началото"-SouLmaTe



Тема Re: Ум и Тяло- вашата програма за тренировканови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.09.06 22:04



За мен тялото е важен елемент и не случайно духът ни е "в плът и кръв" в него. Така че като част от целия ансамбъл, гледам да го изследвам, поддържам/тренирам, да се уча от него и от взаимодействията му с останалите ми същности и въобще да се чувствам добре в него. Като се замисля, сигурно съм използвал (имам предвид редовно много месеци/години) много десетки методи. От класически мускулноразвиващи и фитнес тип (лицеви опори, коремни преси, уреди, бягане и т.н.) през разни спортове (последните 1-2 г. акцента ми е на тениса, а разни други като футбол и войлебол, са когато ми остане време) до всякакви медитации и практики (трябва да са поне 30-40) включващи съществено и тялото. Давам си сметка, че ако в месеца успея да намеря време и за 10% от всичкото, което съм правил през годините, аз (и тялото ми) ще се чувстваме добре.

За да може духът да бъде усетен по-дълбоко е хубаво тялото да се чувства добре и да не дърпа "ресурс" от вниманието. От друга страна пък е интересно да се види как и къде духът "заспива" и се "обвърза" с тялото... Без човек да се прави на мазохист или да ходи по крайностите, за това има разни методи тип гладуване, временно спиране на най-различни приятни физически дейности и т.н... А пък и Цялото ще се погрижи винаги да ни докара от време на време естествени помощници в това отношение...

Смъртта също е чудесна тема за медитация, което пък е начин да видим (доколкото можем) какво ни свързва с живота.

А ти като пускаш темата, сподели за теб.



Тема Re: Ум и Тяло- вашата програма за тренировканови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано27.09.06 22:36



Предлагам да пуснем една тема в "Йога" и да си поговорим за някои неща с теб. Мисля, че можем да обсъдим доста интересни неща. Ако искаш де...





Тема Re: Ум и Тяло- вашата програма за тренировканови [re: mo32]  
Авторлecнo (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 11:12



ти пък критика...

пояснение:
аз изпитвам необходимост да се грижа за тялото си, без него на къде. всичко което правя за него е следствие от тази необходимост. най-малкото отлагам срещата с оня четвъртия враг, нали се сещаш, за който писал кастанеда. играя "гимнастика", храня се сигурно малко по-различно от масата хора и т.н. та въпроса ми към теб беше ти как задоволяваш тази потребност, ако имаш такава и дали тук търсиш отговор на някакъв конкретен въпрос ( а и не само тук ).



Тема Re: Ум и Тяло- вашата програма за тренировканови [re: лecнo]  
Автор mo32 (член)
Публикувано28.09.06 21:29



ти пък критика...
Просто се помъчих да вкарам малко самоироничен хумор.

та въпроса ми към теб беше ти как задоволяваш тази потребност
Аз пускам подобни теми, за да си сверя часовника. Да видя кой какво прави или би искал да прави. За жалост, повечето пъти не се получава, защото да правиш нещо, не е като да говориш или пишеш за него. И хората започват да дават съвети и да обясняват колко си задръстен и как нищо не разбираш. Обаче един човек да каже нещо ценно и целта на темата за мен е изпълнена. Та това е предназначението на подобни теми.
Иначе да си си мерим "органите" не ми е интересно. От опит зная, че мога да науча нещо само от човек, който активно се занимава с конкретното нещо/ да не кажа, че се е посветил/. Хората, които философстват не са ми интересни, защото нямат на какво да ме научат, няма какво да взема от тях.

Аз съм убеден, че няма разлика между дух и тяло - те са едно цяло. За да се развива едното, трябва да се развива и другото. НЕ може да има човек с развит дух, но с занемарено тяло, както и обратното.

За известно време се занимавах с йога и от нея още си правя един комплекс от асани. Допълнително ходя да тренирам на 2 места, а когато имам време ходя и на салса. Бих правил още доста неща, но нямам време, а и пари.
Това, което е "страстта" на живота ми е учението на шаманите от Мексико - Кастанеда. Там има огромно количество от практическа работа.

Редактирано от mo32 на 28.09.06 21:29.



Тема Re: Ум и Тяло- вашата програма за тренировканови [re: mo32]  
Автор zwerfster (;-p)
Публикувано29.09.06 02:27



"Интересно ми е кой как поддържа своята физическа форма и как съчетава работата на духа и тялото?"

"Плувам с една ръка" - цитата твой, а иначе карам колело - подготвям се освен за срещата с Орела и за обиколката на Flanderen.
Колелото ми действа като походката на силата - има собствен/или може би мой/ ритъм, който ме отцепва доста успешно от първото внимание, освен това серотонина се явява приятен страничен продукт



Тема Re: Ум и Тяло- вашата програма за тренировканови [re: zwerfster]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 13:24





прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: Ум и Тяло- вашата програма за тренировканови [re: mo32]  
Авторлecнo (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 15:00



къде тренираш и какво (ако е в софия, че и да искам иначе няма да мога да го посещавам), кой го води, изобщо сподели, ако не е тайна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.