Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Тема РЕЙКИнови  
Авторdnedev (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 12:08



Здравейте,

Какво ви е мнението за Рейки?
Има ли някой, който се занимава с това?
Много ми е интересно идеята, която е залегнала там не противоречи ли на идеята, която стои в заниманията с цигун? Имам предвид следното. В рейки се говори за иницииране, което става от мастъра 1-во ниво, като за целта заплащаш такса. В крайна сметка започваш да усещаш космическата енергия, да я провеждаш и да лекуваш с нея. Питам аз – защо тогава човек да се стреми да отваря микро-, макро- и всякакви орбити, като с тази външна енергия може да се лекува, по този начин евентуално ще удължи и живота си, може да лекува другите, кармата и т.н. Защо му е тогава да променя отвътре своето тяло, дух и ум като може да го промени с тази космическа енергия. И всичко това с почти магическа пръчица – идна-две седмици курс и хоп – майстора те посвещава, дава ти символите на силата и си готов. За какво да се трудиш с години с цигун?
Замисляли ли сте се върху това? Не е ли по-скоро комерсализъм това? А самия Микао Усуи получава своето иницииране след дългодневна медитация, т.е. той не е заплатил за това с пари, както е в момента.

Я да видим сега ще има ли такива дето ще ме разкъсат заради тези мои мисли?



Между впрочем Юдлав говори за упражнението Ин-Ян длан, което може би мнозина от вас познават и ползват. Там според мен е подобен принципа – с едната ръка приемаш енергията, а с другата я предаваш към земята.
Беинса Дуно говори за подобни принципи – визуализираш си как слънчевите лъчи преминават през тялото ти и отиват в земята.

Поздрави и успехи по Пътя!



Тема Re: РЕЙКИнови [re: dnedev]  
Автор mo32 (член)
Публикувано21.09.06 12:17



Не съм запознат с РЕЙКИ и нямам наблюдения. Но ако е вярно това, което казваш, да ти предадат енергия за да лекуваш с нея и то срещу пари (това семинари ли са или просто заплащаш еднократно сума???), лично на мен ми се струва пълна глупост.
Какво става, ако приемника на енергията е болен и с ниска енергия? Може ли външната енергия да излекува него и да го превърне в лечител? Как лекува човек, който няма познания в областта на медицината? Как се диагностицира и как се лекува?

За мен енергията с която разполага човек е ограничена и не е възможно да му се налее външна енергия, която да го превърне в лечител или в нинджа. Пак казвам, че не съм запознат с РЕЙКИ и се доверявам на твоята информация.



Тема Re: РЕЙКИ [re: dnedev]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано21.09.06 12:31



Защото различните и разновидности в най-добрия случай вдигат нивото на което си, но не те качват на по-горно.
Тоест това е помощно средство, не е път сам по себе си.

Преди време един образ много готино го беше определил като "друсане" с енергия тогава не го приех, разбира се, защото точно това правех, но от сегашна гледна точка е изключително точно.
Самия факт че ти вдига усещането за нещата е ясно, че ще ти реши много проблеми, но основните неща са въпрос на избор, ако щеш цял ден да се блъскаш с енергии в продължение на месеци няма да се изчистят сами(това го знам от собствен опит).

Чувстваш се готино, изчиства неща които нямат значение за развитието ти, но основните неща не ги пипа защото иначе би обезмислило причините да си тук.

За комерсиализма, ами не знам за мене нещо да е комерсиално значи че е дообработено, така че да става за максимално количество хора. Не мисля че това е лошо.

П.С. Разбира се това е напълно и изцяло лично мнение/впечетление с което не искам да ангажирам никой. Със сигурност повечето инициирани в различни варианти на рейки ще възразят. Ако искаш повече инфо питай в езотерично лечение там е имало и теми по въпроса, но те обикновенно минават в това кое рейки е по-по-най.



Тема Re: РЕЙКИнови [re: mo32]  
Авторdnedev (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 13:15



В отговор на:



да ти предадат енергия за да лекуваш с нея




Всъщност не ти предават енергия, ами това е някакъв импулс, за да влезеш в някакво съответно състояние, а после ти ставаш като един проводник на всемирната космическа енергия.

Моите познания са от разговорите ми с едни приятел, който живее в Германия и има втора степен по рейки. Та той ме заинтригува преди време и си купих една книга, попрочетох от нея както и от интернет, но не казвам, че съм кой знае какъв познавач на рейки. Но този приятел ми казваше, че е длъжен този който те инициира да ти вземе пари. И според него това било форма на комерсиализъм и твърдеше, че ако и когато стане трета степен и има право да инициира - няма да взема пари за това.


В отговор на:



и то срещу пари (това семинари ли са или просто заплащаш еднократно сума???), лично на мен ми се струва пълна глупост.




ами мисля, че и за семинарите и отделно за всяка инициация си има такси.

В отговор на:



Какво става, ако приемника на енергията е болен и с ниска енергия? Може ли външната енергия да излекува него и да го превърне в лечител?




Принципно при първите нива, ако си болен се получава така наречената "лечебна криза". Това понятие го има и в хомеопатията и другите холистични методи на лечение, т.е. изживяваш отново стари болести, които не са били излекувани, а само са им подтиснати симптомите, както и излекуване на явни болести.


В отговор на:



Как лекува човек, който няма познания в областта на медицината? Как се диагностицира и как се лекува?




Ами не знам. Наблюдение на аура, и кой знае още какво.

В отговор на:



За мен енергията с която разполага човек е ограничена и не е възможно да му се налее външна енергия, която да го превърне в лечител или в нинджа. Пак казвам, че не съм запознат с РЕЙКИ и се доверявам на твоята информация.




Значи пак казвам, че става въпрос за провеждане на енергия, та затова се твърди, че не можеш да си "свършиш" енергията в този смисъл, щото това не е твоята енергия, а външна и ти само я провеждаш (кабели не си свършват електроните като провеждата ел. ток). В този смисъл.

Абе ако искаш пиши в Гугъл Рейки и виж поне основните идеи, ако ти е станало интересно де .



Тема Re: РЕЙКИнови [re: dnedev]  
Автор pp ()
Публикувано21.09.06 20:26



Здравей dnedev,
много интересна тема отваряш. Ще споделя моя опит и част от нещата, които знам за Рейки. Аз съм иницииран във Рейки Втора Степен. Разбирам объркването ти по въпроса защото наистина е нещо необяаснимо.

1. РейКи
Рей - универсален, Ки - енергия (японски) = Чи (китайски) или универсална енергия. Това е най-доброто нещо което ми се е случвало. За първи път ми даде РейКи една приятелка и ще се опитам да ти дам визуална представа за усещането.
Представи си че тялото ти или неговата система е една купчинка метални стружки сложени върху лист хартия. Докато си млад тялото е подредено и здраво. Като порастваш започваш да чустваш болки, разни органи не работят както преди и тн. Ефекта на РейКи е все едно взимаш силен магнит и го прокарваш под хартийката със стружките. Те се подреждат - тялото се връща в нормален здрав вид. Малко е опростен примера защото тялото си има собствени енергии които поддържат болестите за разлика от стружките който не си вазаимодесйтват толкова изразено.

2. Степени
РейКи лекува на физическо, емоционално и ментално ниво. Ако си иницииран във първа степен можеш да лекуваш като си поставяш ръцете върху човека, който лежи на маса примерно. Във втора освен това можеш да лекуваш от разстояние както и да лекуваш моменти, събития и хора във времето, можеш да пращаш РейКи в бъдещето и в миналото. Например съм си пращал Рейки към даден момент в бъдещето и когато дойде момента го усещам. Да кажем че това може да е внушение, но Рейки от разстояние работи безотказно.
Трето ниво е Рейки Мастер и можеш да инициираш други хора. Има разни други системи но това е общо взето класическото Усуи РейКи.


3. Инициация.
Класа в който ти обясняват позиции на ръцете и тн може отнеме от няколко часа до два дни. Самата инициация отнема около 5 минути. Трябва да я направи Рейки Мастер, някой иницииран/а в Рейки Степен Три. Усещанията са различни. По време на курса за първа степен имах проблеми с колената. Когато ме иницира мастерката (повечето са жени) нещо все едно ме проподе с нож в областа на слънчевия спли и после ме заля голямо спокойствие. Колената не ги усетих да ме болят със седмици след това. Втората степен не я усетих веднага. Минаха седмица две докато се усетих че разни негативни мисли и навици взеха да изчезват. Трета степен нямам



4. РейКи Сеанс
Трае час може и половин час. Ако човека е чуствителен може да се отнесе. Американката която ме иницира във втора степен разказа че имала случай когато пациентка на масата си е излизала извън тялото и трудно се е връщала. Общо взето когато започнеш да лекуваш ти се дават случай които можеш да поемеш. Също така докато лекуваш се появяват така наречените РейКи водачи които ти помагат, но това е отделна тема. Интуицията се развива много.

5. Комерсиализъм или не?
Този въпрос винаги поражда война Др. Усуи е започнал да иницира в РейКи разни просяци и бедни в кварталите на Токио. След година две те се връщали пак там. Идеята е че когато човек плати за нещо повече го цени. Аз платих 50лв за първо ниво в България и $100 в САЩ за второ. Не мисля че е много и също така всяко ниво отнема няколко часа. В САЩ отне 8 часа което значи приблизително $12/час за труда на този човек и материалите които ми даде. Мисля че е нормално. Още повече че жената го управлява като бизнес. Трябват ти приходи за реклама, наем на офис консумативи, храна и тн. Същото важи и за сеанса когато лекуваш. Отнема ти един час. Израдходваш енергия от своята въпреки че не лекуваш с нея.
Също така може да го погледнеш от друг ъгъл. Дава ти се нещо в енергийната сфера ти даваш нещо в материалната. Миро да се вклучи с доказателства от физиката как метерията всъщност е гъста енергия.
Извинявам се за примитивните ми познания по физика.

6.РейКи = Просветление?
Съвсем Не! Просто ставаш проводник на тази енергия и Тя лекува. Не лекуваш Ти. Егото ти не участва. Има много положителни неща които се случват с теб. Интуиция, лекуване на разни органи, емоции, ментални структури и тн. Започнах да се радвам почвече на живота. Но съвсем не значи просветление. Може би да даде някакъв импулс.

7. Някой ако иска РейКи с удоволствие може да направя накоя сесия към 20 минути. Ще бъде доста интересно, защото хората в този клуб би трябвало да са чуствителни към енергиите и да усетят РейКи дори когато се дава от разстояние.



Тема Re: РЕЙКИнови [re: dnedev]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.09.06 14:32



Ще кажа на базата на скромния ми рейки опит придобит покрай небезизвестния Занко от времето, когато той въобще не беше известен, но пък за това на няколко пъти си правехме рейки една група от 7-8 човека под негово ръководство, за което съм му благодарен

За мен поне, инициацията в нещо (не само рейки) не е краен етап, а е напротив НАЧАЛО. И е нормално след един няколкодневен семинар човек да НЕ бъде майстор в дисциплината, а да е получил НАЧАЛЕН тласък (енергия, вдъхновение...) за нея. Апропо, подобно е и с един цигун семинар. Рядко за 3-4 дена може да отвориш Микроорбитата, но пък ако водещият е бил добър може да ти даде методи за работа плюс въпросния начален тласък за немалко време.

На практика и при рейки, и при цигун има още много "трудене" след това. Просто методите са различни и сигурно за някои хора рейкито ще е по близко и подходящо. На мен не ми допадна много като ежедневна практика, но пък беше наистина много приятно да ми бъде правено. И с удоволствие бих приел предложението на рр.

В дао практиките също има подобни методи да се оставиш да бъдеш проводник на енергията (по М. Чия това e Cosmic Healing), макар и да имат доста различия. Така или иначе пробвай и виж кое ти харесва и него прави.

П.П. За парите и таксите писах в другата тема.

Впрочем на нас Занко не ни взима пари, защото тогава беше "зарибяващия" период, но пък ни говори какви добри пари можели да се изкарат с него, което НЕ ми беше интересно.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.