Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:13 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Енергииното заключваненови [re: a6ooo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.11.07 23:37



Хубаво е, че и ти имаш чувство за хумор

. Особено е полезно при даоските, пък и при всякакви други духовни практики.

Явно неправилно съм те бил разбрал. Иначе това от 1-4, ако трябва да го правя 36 пъти сигурно би ми досадило и на мен. Оптималното (поне при мен) е някъде средно между 3 и 5 пъти. Естествено, ако си с партньорка, може и повече. Но важното е да усещаш колко е нужно и въобще какво става в теб.

Сега по-детайлите:

Възбуждане до 99.9% ми се струва твърде много и както дискутирахме в началото на тази тема, оптималното е някъде около 95%. Разликата между 95% и 99% е, че във втория случай задействаш и простатната жлеза, която започва да отделя разни секрети, което според мен не е нужно. Целта ти в тази практика е просто да активизираш сексуална енергия, а не непременно да я вкарваш и натъпкваш в цялата област на гениталиите.

Тегленето на енергията нагоре е ЯН процес и е наистина свързано с ВДИШВАНЕТО (макар, че с времето може да го правиш и само с мисълта!) . Но от върха на главата (или от Третото око) надолу е ИЗДИШВАНЕ (ИН), а не задържане. Задържането е компресия и не че е невъзможно в определени случаи, но просто не е нужно тук. Не забравяй, че ЯН и ИН процесите в цялата практика трябва да се балансират и ето ти един прост критерии за това. Колкото време ти е отнело възбуждането + изтеглянето на енергията нагоре (ЯН), толкова трябва да вложиш в свалянето на енергията надолу, спокойното въртене на Микроорбитата поне няколко пъти и накрая състоянието на пасивна медитация (будност, неправене).

Едва след това започваш следващия цикъл. А завъртането 36 и 24 пъти се прави накрая на практиката (а не накрая на всеки цикъл) с цел енергията да свикне да се събира в тан-тиена, а не да се натрупва в главата или някъде другаде, където не й мястото.

Възбудената сексуална енергия е като огън, на който може да си сготвиш ядене (алхимична гозба). Но ако е много силен огъня (а е твърде възможно да е така при 10 или 36 претопляния), нищо чудно да изгориш гозбата, пък и да изхабиш напразно дървата. Та просто бъди по-УМЕРЕН. Слушай тялото ти и не го насилвай. Ако някъде го боли (особено продължително) това е знак, че нещо не e в добрата посока и трябва промяна (може би към по-меко). Може да масажираш местата с болка, както отвън физически с пръсти и ръце, така и енергийно (без докосване) пак с пръсти и длани. А също така да ги масажираш отвътре с внимание и вътрешна усмивка. Всякакви физически упражнения (особено цигун и тай-чи) са също особено полезни.

Понеже сме в Ошо клуб се сещам за едно изказване на Ошо. Хората са свикнали да виждат тялото си отвън само. А медитиращият може да го види и отвътре. Та виж как е отвътре и какво ти казват разните твои органи.



Тема Re: Енергииното заключваненови [re: Mиpo]  
Авторa6ooo (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 02:09



Благодаря ви за информацията мом4ета,най-ве4е на теб Миро.

Ооооо това зна4ително променя не6тата.Сега ве4е нямам спиране 6те брьзкам 4екии по цял ден , 6те прьскам от секс приятелката ми и 6те сам най-големия даос(Из повьрхностния дао)hahaх



Изглежда в книгата не е обяснено както трябва или проблема е в превода4а.Явно е 4е ми трябва у4ител.Някой да знае дали в София има добри у4ители по дао?



Тема Re: Енергииното заключваненови [re: a6ooo]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано02.12.07 21:05



Здравейте.Извинете,че се натрапвам в тази мъжка компания,но ми е интересно това,за което говорите.Виждам,че Миро е особено компетентен.

.Бих искала/ако е възможно/ да поговорите повече за ролята на жената в сексуалния акт.Наскоро си купих една книга от американска авторка "Как да станеш страхотна любовница" и установих,че това,което ние смятаме за нормално,за американците е голяма работа..Имаше много еротични масажни техники/върху пениса/ и затова ми е интересно вие да споделите какво ви възбужда,някоя особено любима ви техника/ръчна или орална/,но основно искам да знам какво мислите за ролята на жената в акта.Мерси!

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.

Тема Re: Енергииното заключваненови [re: мaя1]  
Автор huanji ()
Публикувано02.12.07 23:13



Един даос се интересува повече какво възбужда жената и как той може да бъде полезен на нея, а за себе си оставя удовлетворението от нейното удовлетворение.



Но това е лично мое мнение.



Тема Женската гледна точканови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.12.07 23:50



Хей, Мая, ако не отворим дума за секс, ти съвсем няма да се появиш.



Разбира се, че има място и за женската гледна точка. Забележи, обаче, че не дискутираме сега сексуалният акт по принцип, а енергийните и духовни сексуални практики. А те освен индивидуални (което е подготвителния етап) са и с партньор от другия пол. Именно жената, която е в дълбок контакт с мъжа, може да го отвори към неговата дълбока скрита женска половинка. Аналогично, мъжът може да позволи на жената да открие своята мъжка част по пътя към своята цялостност.

Що се отнася до сексуалната част, тя осигурява енергията на цялото това общуване и му дава дълбочина. Естествено, могат да се дискутират и чисто сексуалните подробности, но не забравяй, че без медитация би било половинчато.

Питаш, какво би ме възбудило? Ами, будна жена с отворен дух към Цялото… Хм, даже и да не знае еротичните масажни техники за мъжкия пенис. Но ако евентуално ги знае, още по-добре.

Но да не философстваме излишно. Ако сме заедно с теб в подходяща обстановка, имаме достатъчно време пред нас и е налице взаимно привличане, как би "процедирала" с мен? Ще ти споделя моите евентуални реакции от това.





Тема Re: Женската гледна точканови [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано03.12.07 00:48



Стига,Миро,хората ще си помислят,че изскачам само щом стане дума за секс

.А що се отнася до това какво би правила с теб при наличие на подходящи условия и взаимно привличане...Хм,не мога да коментирам това тук.Ако ти можеш да коментираш как би процедирал с мен,моля!Или пък да коментирам?ох,незная.Бих се пробвала колко ще издържа да не правя нищо съществено. стоейки на границата...Разбираш ли ме?

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.

Тема Ролята на женатанови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.12.07 21:42



Шегувах се, макар че преди няколко седмици щеше да ми казваш едни неща въобще несвързани със секса, а като че ли си ги забравила.



Не виждам какво ни пречи да коментираме ролята на жената в сексуалните енергийни практики. Напротив, дискутирането на тази тема е особено подходяща тук, което било повишило будността на участващите в съответните реални действия. Ще ти споделя ролята на жената от гледната точка на мъжа (разбира се, моята позиция), а пък ти може да я коментираш и да ми кажеш как виждаш тази на мъжа през твоите очи. Ще гледам да споделя неща, които сигурно няма да срещнеш в клубове от рода на Говорим си за секса.

В контекста на това, което ме питаше в предния постинг, една (може би значителна) част от жените биха могли да бъдат разделени в две групи:
- твърде (пенисо-) пасивни: такива, които даже и да имат голямо желание за сексуален контакт с партньора до тях, чакат той да свърши голяма част от "работата". За тези жени, методите за подход към мъжкия пенис, които описа, впрочем както и въпросният мъжки орган, са зона, която е по-добре да не се докосва много.
- твърде (пенисо-) активни: такива, които добре познават въпросния мъжки орган, но които свеждат мъжа главно до него и поради това концентрират почти цялото си внимание върху него.

Както се досещаш сигурно, на вниманието ни сега ще са ОСТАНАЛИТЕ жени, които могат да преминават от пасивност към активност (спрямо съответния орган) многократно. В по-простия вариант жената би познавала достатъчно добре пениса на партньора си и би знаела как да го възбужда и най-важното как и кога точно да спира (по-нагоре в дискусията говорехме за едни 95%). След абсорбирането на енергията от негова страна, активните действия от нейна страна (или пък от тази на мъжа спрямо нея) биха могли да продължат.

Ако търсим обаче максималното (без да е задължително да съм максималист), жената може да играе съществена роля и при абсорбирането на енергията у мъжа. Не знам дали точно това са правели разните митични съветнички на Жълтия/Зеления/Виолетовия и прочие другоцветните китайски императори, но според мен една жена с усет и разбиране за тези неща може неимоверно много да помогне на мъжа до себе си, която пък енергия ще й бъде върната след това към нея самата.

След спирането на възбудителните действия с подходящи докосвания и масажи, може да отведеш сексуалната енергия на мъжа през опашката (коксиса) и гръбначния стълб до върха на главата и до Третото око. Целта ти ще е да превърнеш в пенис цялото тяло на мъжа (вместо една малка част в гениталиите). Докосвания по гърба са лесни, когато той е с корем надолу, но когато е по гръб, подходящ масаж директно по главата (горната) е особено удачен. Забележи също, че ако краката са му изпънати, самият факт да ги свиеш в колената, ще отвори това, което се нарича "опашна помпа" за енергията. Апропо, ако е легнал настрани тази "опашна врата" може да е блокирана, което ще доведе до събиране на енергията в пениса.

Ако погледнем по-мащабно и включим и активната роля на мъжа, важното според мен е мъжът и жената многократно да могат да преминават от активно в пасивно положение и разбира се да се синхронизират естествено към това бидейки в противофаза (т.е. когато единият е активен, другият да е пасивен). Ако и двамата са едновременно активни (примерно позата 69), не ми се струва балансирано.

Относно активността и пасивността, имай предвид, че точно както в тай-чи символа по-долу в активното има малка пасивна част и в пасивното има малка активна част.




Бих се пробвала колко ще издържа да не правя нищо съществено. стоейки на границата...Разбираш ли ме?
Мисля, че те разбирам. Но аз бих започнал от самото начало със същественото и бих влязъл в теб за да те опозная... Същественото обаче в един човек не е сексуалната му част... Има и толкова други интересни неща. Ако може да сме цяла нощ (или поне няколко часа) в леглото заедно голи и без задължително да правим секс, значи и нещо друго ни свързва. А що се отнася до самия сексуален контакт, когато и двамата сме будни, той ще се случи от самосебе си, когато му дойде време. Тъкмо удобен момент да видим въздействието на възвратно-постъпателните въртеливи движения, които спомена в съседната тема . Както и ИН-ЯН синхрона между нас.





Тема Re: Ролята на женатанови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано04.12.07 23:07



Две натяквания, ако позволиш.

- Спирането по време на секс, няма смисъл да го оправдаваш с ниската будност на жената и прочие философски абсурди, а с явната ти неспособност да си контролираш еякулацията. Когато нещата са точни и конкретни, е тъпо да търсиш оправдания, место да се заемеш с работа върху себе си. Щото това е опит да бъде на гърба на жената все пак, а вменяването на вина е грозно.

- И второто, жената не е длъжна да мисли за твоята трансформация и че ще си изпразниш, 95 и прочие проценти. Това е изцяло твой проблем и най- добре е въобще да не се ангажира с него. Направо да отвеждаш всичко нагоре и въобще да не ти се налага да спираш и да притеснява жената. Това се учи, не е невъзможно, само трябва да спреш с приказките и да продължиш с практиката. Когато преди те питах беше достатъчно некадърен, но виждам, че и сега не си положил никакви усилия да се промениш. Само философии нагаждаш и внушаваш глупости.



Какъв пример даваш на младите момчета?



Тема Re: Ролята на женатанови [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано04.12.07 23:30



Миро
Благодаря ти за информацията,съгласна съм с доста от казаното,особено с онова за превръщането на мъжа в пенис.Не,че мъжът не е просто един пенис,де

;говорим просто за по-голяма пенисо-площ.
Що се отнася до това,че веднага ще искаш да влезеш и да ме опознаеш...тц,няма да стане.Аз командвам парада!

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.

Тема Re: Ролята на женатанови [re: мaя1]  
Автор мaя1 (Антихрист)
Публикувано05.12.07 01:27



Миро,пошегувах се мъничко,но сега ще ти кажа какво мисля за думите ти-тези тук и на лични.Искам предварително да уточня,че може и да греша и най-вероятно греша,но в теб липсва онова отчаяние,тъга и религиозен екстаз,които биха направили от механичното търкане нещо повече.Няма и Любовта,Миро,а някакво опиянение и ентусиазъм от прословутото Цяло.Аз искам да правиш Любов с мен така,сякаш е на живото и смърт-нищо по-малко не приемам.Чао,Миро.

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.



Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.