Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:58 21.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: детайли около сексуалните практикинови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (минаващ)
Публикувано05.09.06 21:55



Аз това не разбирам как си сигурен, че въпросната течност е сперма или има малко сперматозоиди в нея?

Предполагам. Няма как да зная със сигурност, а и това не е въпросът. Но е много по вероятно когато спираш сперматозоиди и нещо мине през бента, то това пак да са сперматозоиди. Но да се върнем на въпроса. Каквото и да преминава, то достигне ли пикочния мехур, несъмнено се пораждат неприятни усещания.

А за каната с вода - понеже започнах да ходя по малка нужда по-рядко, а ми трябваше прочистване на уретралния канал, то преди всяко креватно джудо изпивах по една кана с вода. Дава прекрасен резултат.



Всъщност сексуалната техниката на Мантак Чия, по същество не е част от Даоската му алхимия, а е малък увод към нея.

Мантак Чиа, благодарен съм му вечно, че е написал книгите си, ми се струва печалбар. Не искам да го обсъждам, нито него, нито системата му(откъм структура и пари). Въпросът обаче е, че алхимия е всяка работа с енергия. Може би понятието "алхимия" не е най-точно, но го използвам за краткост. Та дори и най-обикновената техника, като вътрешната усмивка, е алхимия за мен. Това обаче също са общи въпроси, които не касаят много практиката.

Какво сочи твоя опит по горното?

Четох една история за един даос албинос, който през 19 век влезнал в дом за компаньонки и преспал с всички жени в него. Не помня от къде точно беше историята. Споменавам тази история, защото според даоските разбирания енергията не е неизчерпаема поне що се отнася до човека. За да има някъде енергия, то тя трябва да се вземе от другаде. Та при един акт, ако мъжа изтегля Ин енергия от жената (което е целта на цялата работа), а жената няма и представа за какво иде реч(в смисъл въобще не отбира от даоски сексуални практики), то мъжът дори и да се помъчи да й даде Ян енергия, жената няма да може да я оползотвори. Емоциите не могат да помогнат в случая, защото става въпрос за целенасочено развиване и култивиране на енергията.

В тая връзка съм се чудил какво става с жените, които не практикуват сексуално дао(или не искат да практикуват), когато спят с мен. Просто от любопитство.

Не мисля, че по принцип/априори мъжът "тегли" нещо от жената и така я изчерпва (нито пък обратното).

Напротив, напротив. Иначе къде е смисълът от съвместната практика. Нали всичко е насочено към размяна на енергии с цел уравновесяване и постигане на Тай Чи - когато Ин енергията е равна на Ян. Ние (мъжете) даваме Ян енергия, а жените ни дават Ин. Виж методът на разпалване на котела, при който мъжът по време на акта, чрез масажиране на последователни точки от микроорбитата, помага на жената да отвори каналите и да може да се възползва от неговата Ян енергия. Синхронизирането на дишането има същото за цел, както и методът със 3 плитки и едно дълбоко проникване. Не случайно това е Любовна алхимия - прави се същото като при медитация, само дето енергията циркулира по 2 орбити.

Та се връщам на моя въпрос за секс със жена, която не практикува Дао - в този случай, за да няма единствено удоволствие от секса, то аз си правя моите си неща, като често даже и не споменавам за какво иде реч. Че съм се наслушал на глупости от рода: "Щом не свършваш(еякулираш) значи не ме обичаш" или моето любимо "Какво ми има, че не можах да ти доставя удоволствие".


Та така.



Тема Книги на Мантак Чиянови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.09.06 22:31



На

качвам лека полека (като ми остане време и доколкто има място там) всякви неща на даоска тематика. Току що качих 10 книги на М. Чия в pdf вид на английски и тези дни ще кача още 10тина. Отделно имам към 10тина ГБ видео с него, но за него по друг начин (на срещи и на ДВДта) ще става обмяната.

Всичко това е благодарения на хора, които са споделяли свободно тези неща. Така че който има нещо интересно на даоска тематика (книги, линкове на интересни сайтове, аудио, видео...) може да ми се обажда и да го дава насам и аз ще го правя достъпно за всички желаещи.

Всеки може да се включи в космическяи енергиен кръговрат и да се възползва от него.



Тема Re: Книги на Мантак Чиянови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (минаващ)
Публикувано05.09.06 23:10



Благодаря за подаръка! Изключително добри книги.

Ако намеря нещо на бългаски ще пиша тук, а ти ако искаш може да качваш.



Тема Re: детайли около сексуалните практикинови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.09.06 00:34



Предполагам. Няма как да зная със сигурност, а и това не е въпросът. Но е много по вероятно когато спираш сперматозоиди и нещо мине през бента, то това пак да са сперматозоиди. Но да се върнем на въпроса. Каквото и да преминава, то достигне ли пикочния мехур, несъмнено се пораждат неприятни усещания.
Да, нека да останем на същественото. Усещаш болката при уриниране или и без уриниране усещаш нещо неприятно в пикочния мехур? Питам, защото (поне засега) не съм усещал нещо неприятно свързано с пикочния мехур и уринирането.

А за каната с вода - понеже започнах да ходя по малка нужда по-рядко, а ми трябваше прочистване на уретралния канал, то преди всяко креватно джудо изпивах по една кана с вода. Дава прекрасен резултат.
И тук усещанията са ни доста различни. Аз също започнах да ходя по принцип по-рядко до тоалетната, но специално, когато съм в сексуалните занимания се получава точно обратното без да съм пил никаква вода.Сигурно знаеш, че когато пикочният мехур е пълен натиска простата и това кара енергията по-скоро да се насочва напред отколкото нагоре. И понеже го знаех това от много време винаги преди съответните занимания ходех до тоалетната. Но не ми й хрумваше в началото да отида втори-трети път след час или два, защото ми се струваше абсурдно да ходя толкова често, а пък вниманието ми беше заето с други неща. И с времето открих колко е по-лесно абсорбирането, ако примерно след foreplay-a (който може да трае и час (особено ако е и медитативни) отида повторно до тоалетната. Та виждаш как при различните хора могат да се прилагат и различно общите принципи.

Мантак Чиа, благодарен съм му вечно, че е написал книгите си, ми се струва печалбар. Не искам да го обсъждам, нито него, нито системата му(откъм структура и пари). Въпросът обаче е, че алхимия е всяка работа с енергия. Може би понятието "алхимия" не е най-точно, но го използвам за краткост. Та дори и най-обикновената техника, като вътрешната усмивка, е алхимия за мен. Това обаче също са общи въпроси, които не касаят много практиката.
Съгласен съм, че Чия е печалбар, но не виждам принципно нещо лошо в това (стига да "дава"достатъчно). Ако те интересува може да дискутираме тази тема надълго.

Съгласен съм, че всяко едно взаимодействие, вкл. и това което говорим тук, е по същество алхимия. Но Даоската Алхимия (както между впрочем и други Алхимии) разглеждат всичките взаимодействия в тяхната ВЗАИМОСВЪРЗАНОСТ и ЦЯЛОСТНОСТ. Една сексуална практика или една вътрешна усмивка може да са чудесни алхимии сами по себе си, но ако са "на парче" и липсва целия контекст, липсва най-същественото. И нещата не са теоретични, а 100% практични. Примерно за сексуалните практики е важно тази енергия, която абсорбираме, откъде идва, защо е събудена по особен начин от определени жени и най-вече, къде отива след абсорбирането.

Четох една история за един даос албинос, който през 19 век влезнал в дом за компаньонки и преспал с всички жени в него. Не помня от къде точно беше историята. Споменавам тази история, защото според даоските разбирания енергията не е неизчерпаема поне що се отнася до човека. За да има някъде енергия, то тя трябва да се вземе от другаде. Та при един акт, ако мъжа изтегля Ин енергия от жената (което е целта на цялата работа), а жената няма и представа за какво иде реч(в смисъл въобще не отбира от даоски сексуални практики), то мъжът дори и да се помъчи да й даде Ян енергия, жената няма да може да я оползотвори. Емоциите не могат да помогнат в случая, защото става въпрос за целенасочено развиване и култивиране на енергията.

В тая връзка съм се чудил какво става с жените, които не практикуват сексуално дао(или не искат да практикуват), когато спят с мен. Просто от любопитство.

Според мен целта на практиките не е да се ИЗТЕГЛЯ Ин енергия от жената. Ако за някого това е целта и примерно иска да преспи с всички с жени в света – жив и здрав, негов избор си е. Но именно тук би се оказала много полезна Даоската Алхимия.

А иначе такива истории съм чувал най-различни. Въобще китайците са майстори на тях (като се сетя и в други области около цигуна и бойните изкуства колко такива има).

Напротив, напротив. Иначе къде е смисълът от съвместната практика. Нали всичко е насочено към размяна на енергии с цел уравновесяване и постигане на Тай Чи - когато Ин енергията е равна на Ян. Ние (мъжете) даваме Ян енергия, а жените ни дават Ин. Виж методът на разпалване на котела, при който мъжът по време на акта, чрез масажиране на последователни точки от микроорбитата, помага на жената да отвори каналите и да може да се възползва от неговата Ян енергия. Синхронизирането на дишането има същото за цел, както и методът със 3 плитки и едно дълбоко проникване. Не случайно това е Любовна алхимия - прави се същото като при медитация, само дето енергията циркулира по 2 орбити.
От позицията на Даоската Алхимия смисълът на практиките, за които говорим, е съвсем различен. Не е да се точи енергия от жената, а бидейки дълбоко в нейното ИН енергийно поле и поемайки тази енергия (забележи разликата между "точене" и "поемане"!), един мъж да намери и развие ИН енергията в себе си. И заедно с развиването на собствената ЯН енергия, да балансира двете енергии вътре в него, което да го доведе до цялостност. След това има и още поне 2 стъпки, но за тях друг път, че стана късно вече.





Тема Re: детайли около сексуалните практикинови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (минаващ)
Публикувано07.09.06 19:14



Да, нека да останем на същественото. Усещаш болката при уриниране или и без уриниране усещаш нещо неприятно в пикочния мехур? Питам, защото (поне засега) не съм усещал нещо неприятно свързано с пикочния мехур и уринирането.

Както вече писах има неприятно усещане в пикочния мехур. След уриниране всичко е наред. Явно, каквото и да влиза там, то дразни мехура. Надявам се че вече съм се справил с тоя проблем. Последните няколко пъти не се е получавало. Внимавам повече.



Съгласен съм, че Чия е печалбар, но не виждам принципно нещо лошо в това (стига да "дава"достатъчно). Ако те интересува може да дискутираме тази тема надълго.

Ами за мен той е дал достатъчно. Въпросът е , че ми се струва, че освен че е дал достатъчно. то той е дал всичко, което знае. И от тук нататък се чуди как да разнообразява нещата. Истинската Алхимия почвала от Кан и Ли! Практиките, които той преподава като отделни части, за мен са си една цялостна и неделима система. Все едно да кажеш, че един човек може да плува, едва след спечелването на първия олимпийски медал.
Истината е, че не ми се обсъжда който и да било. Към Мантак Чиа изпитвам единствено благодарност, че книгите му промениха живота ми. Какво и как прави си е негов проблем. Както и това, че имам мнение за него си е мой проблем, който него не го касае.

Съгласен съм, че всяко едно взаимодействие, вкл. и това което говорим тук, е по същество алхимия. Но Даоската Алхимия (както между впрочем и други Алхимии) разглеждат всичките взаимодействия в тяхната ВЗАИМОСВЪРЗАНОСТ и ЦЯЛОСТНОСТ. Една сексуална практика или една вътрешна усмивка може да са чудесни алхимии сами по себе си, но ако са "на парче" и липсва целия контекст, липсва най-същественото. И нещата не са теоретични, а 100% практични. Примерно за сексуалните практики е важно тази енергия, която абсорбираме, откъде идва, защо е събудена по особен начин от определени жени и най-вече, къде отива след абсорбирането.

Ето това се опитах да кажа и аз. Много точно казано - 100% практика!

забележи разликата между "точене" и "поемане"!)

Ами каква е разликата? За мен двете изразяват едно и също нещо. Просто "точене" звучи по-гадно (вампирски), а поемане - някакси по-деликатно. Факта обаче е един - Ин енергия идва от жената в мен (няма значение дали описвам този факт с поетични изрази или се изразявам като простак, просто това са думи, описание). Та какво става с една жена, която не знае как да поеме моята Ян енергия, а аз поемам част от нейната ИН? Ето това ми беше въпроса.

А какво става с Ин енергията е друг въпрос, който чакам да разясниш.



Тема Още въпросинови [re: mo32]  
Автор mo32 (минаващ)
Публикувано08.09.06 08:14



Още Въпроси:
1. Какви са ви наблюденията за метода с три плитки и едно дълбоко проникване?
2. Какви методи ползвате за да съберете енергията в Дан Тян след практика?
3. Попадали ли сте на жена, която практикува Женското сексуално гун-фу? А ако има дами, които го практикуват, ще ми е още по-интересно да споделят своя опит.
4. Интересно ми е как точно протича един акт при някой практикуващ. Какво точно се опитвате да правите и успявате ли. Методът за задържане е един, но какво се случва след него? Достигали ли сте У Вей?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mo32 на 08.09.06 08:15.</EM></FONT></P>

Редактирано от mo32 на 08.09.06 08:15.



Тема Re: Още въпросинови [re: mo32]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано08.09.06 10:36



Какво по-точно те интересува от практикуващите жени?



Тема Re: Още въпросинови [re: Drona]  
Автор mo32 (минаващ)
Публикувано08.09.06 11:32



Ами всичко.


Предполагам практиката е различна, доколкото са различни мъжът и жената във физиологично отношение. Половите жлези на жената са вътре в тялото. Тя не изхвърля еякулат от който да изтегля енергия и т.н.
Да почнем по ред:
1. Какво влияние оказва техниката с 3 плитки и едно дълбоко проникване?
2. Как въобще става изтеглянето на енергията при жената? Какво се получава ако жената не достигне до оргазъм?
3. Усещаш ли по някакъв начин Ян енергията от мъжа? Какво правиш с нея в последствие?
4. Има ли определени пози, които да способстват по-лесния обмен на енергия.

Имам много въпроси. Но да не прекалявам за сега.



Тема Re: Още въпросинови [re: mo32]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано08.09.06 12:40



1. по тази техника нямам достатъчно наблюдения, но като ме подсещаш ще вземем да попрактикуваме ;

2. Има 2 типа техники със сексуалната енергия - със партньор и без партньор.

Без партньор - в литературата пише че се стимулира клитора и след това възбудата се трансформира въз основа на същите принципи като при мъжете. НО ..... моята практика без партньор е доста по-различна .... т.е. достатъчно е да се концентрирам върху определен участък в основата на гърба за да тръгне енергията ..... освен това за да коментираме е от съществено значение за кой етап от практиката става дума защото с напредването на "дестилацията" качесвтото на енергията се променя а заедно с това и начина, по който се практикува ...

При практика с партньор е от много съществено значение поне за мен качеството на партньора - като енергетика ... Идеята че мъжът дава един тип енергетика, а жената-друг е вярна според мен само до накъде - защото и в мъжа и в жената има някакво ниво на баланс между двете ( нещо като трета...) и синхронизацията между партньорите много зависи от тези индивидуални баланси ..... при връзка и секс тези баланси се променят докато взаимно се уравновесят ..... чак тогава може да се каже че практиката е започнала по същество ....

За да протече енергия между партньорите трябва да се съсредоточиш не толкова върху собствените усещания, а върху партньора .....

Какво правя с енергията? - разпределям я .... като чете някои указания и събира мнения за една практика човек трябва да има предвид ,че самият той не е изцяло балансиран и че трябва всяка практика и указание да ги адаптира към своите особености .... и за това според мен нещата трябва да вървят паралелно - от една страна да се изпробва техниката, но и да се стремим все по-пълно да опознаваме особеностите си ....

Та ..... аз разпределям енергията си в пластичното си тяло, което като яйце обгръща физическото



Тема Re: Още въпросинови [re: Drona]  
Автор mo32 (минаващ)
Публикувано08.09.06 14:33



Благодаря ти за отговора!

2. Как въобще става изтеглянето на енергията при жената? Какво се получава ако жената не достигне до оргазъм?

"освен това за да коментираме е от съществено значение за кой етап от практиката става дума защото с напредването на "дестилацията" качесвтото на енергията се променя а заедно с това и начина, по който се практикува ..."

Не разбрах какво значи промяна в начина на практикуване? Правиш нови неща ли? Според мен начинът на практикуване не се изменя. От мъжка гледна точка той е следния: Достигане до оргазъм -> Спиране на импулса за еякулация ->изтегляне на енергията до върха на главата и завъртането й през малката или голяма орбити. Когато си с партньор енергията се завърта по 2 орбити и това дава възможност за обмен. Не описвам детайлно, затова може да пропускам някой етап, но в общи линии е това. Какво ново правиш?

Не си ми отговорила какво става, ако жената не достигне до оргазъм? Според мен това намаля ефекта от практиката, защото жената няма енергия от оргазма, която да изтегли. А от там се намаля и обема на обменената енергия.

"Та ..... аз разпределям енергията си в пластичното си тяло, което като яйце обгръща физическото"

Ползваш ли някакви специални практики за складиране? Каква е целта на складирането? Как насочваш къде в "пластичното си тяло" да складираш енергията? Има ли значение мястото на складиране за следващата употреба на енергията?

4. Има ли определени пози, които да способстват по-лесния обмен на енергия.

Не си ми отговорила на този въпрос. Чел съм че различните пози оказват различно значение при практикуването. Дори имат различен лечебен ефект. какви наблюдения имаш? Пробвал съм всяка една поза, за която съм чел, но за съжаление все със жени, които не се интересуват от енергии, а само от секс.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.