Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Chao Pi Ch’enнови [re: BrandofAmber]  
Автор mo32 (член)
Публикувано10.10.06 19:38



Ти ми говориш за социални закони. Аз имам в предвид друго - факти. Факти, на които се базират ученията, които следваме. Такъв факт е съществуването на енергията. и това е факт, с който трябва да се съобразяваш. В противен случай се превръщаш в многобройните кукувци, дето обувките си не могат да завържат, ама са убедени, че Слънцето могат да угасят.



Тема Re: Chao Pi Ch’enнови [re: BrandofAmber]  
Автор huanji ()
Публикувано11.10.06 01:44



Според Джао, ако допуснеш сексуалността да породи жизненост, само много опитен наставник може да ти помогне да я пречистиш за алхимични цели. Такъв не познавам, дори и на книга...



Все пак, Джао принадлежи на ортодоксална школа, която не признава сексуасланото разточителство.

Хм, какво правиш всъщност като практика за Джао?



Тема Re: Chao Pi Ch’enнови [re: huanji]  
Автор mo32 (член)
Публикувано11.10.06 08:48



Все пак, Джао принадлежи на ортодоксална школа, която не признава сексуасланото разточителство.

А какво прави според теб метода на Мантак Чиа? Разходва енергия или я запазва? Би ли ми обяснил какво означава ортодоксална школа и коя е тя? Школи при даосите има колкото искаш.

Други въпроси които възникват у мен са:

1. Щом не признава сексуалното разточителство, какво предлага Джао? От опит зная, че сексуалното въздържание е трудно и много, ама наистина много малко хора го практикуват в действителност.
2. Има ли друга, аналогична техника на "Изтегляне на елексира до върха на златното цвете"(вътрешно задържане) при Джао?



Тема Re: Chao Pi Ch’enнови [re: mo32]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано11.10.06 13:56



Различно го виждаме. Не смятам че ученията които следваме се базират на факти. Смятам че се бъзират на наблюдение и практикуване.

Смятам например че при даоизма с използването на микроорбитата са оцелили 50% от процесите благодарение на които новородените се развиват толкова бързо, всъщност дори по-малко, защото дори и половината от самата орбита тече по други канали които даоистите не са видели, защото не им е хрумнало, че енергията може да протича и извън физическото тяло. Накратко не мога да го виждам по този начин, защото така като гледам 90% от нещата на които са базирани тези техники от моя гледна точка са базирани на някаква част от процесите които протичат, но много основни процеси ги няма.

Съответно не смятам че следвам някое течение, смятам че използвам нещата от него които не противоречат на това което съм определил като факти за да постигна даден разултат. Наясно съм обаче че и това което аз съм си определил за факти не е абсолютно и с времето със сигурност ще се промени.

Това обаче си е моя гледна точка, не знам дали има много смисъл да го говорим, защото и това човек да следва някоя система също не е лошо, така че просто различно виждаме нещата. Няма лошо.



Тема Re: Chao Pi Ch’enнови [re: huanji]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано11.10.06 13:58



Струва ми се че много се оплиташ в това кой какво казва.
На Джао-то както казах съм още в началото(горе писах точно къде), поради което мислех, че нататък ще ми свърши работа.
Както го даваш по всяка вероятност няма, така че сигурно ще го оставя.

Не разбирам защо толкова си се вкопчил около това какво казва, сам казваш че го усещаш и ти.
Ако го усещаш не виждам много значение кой как ги е формулирал нито пък смисъл да търсиш някой друг да го превежда от усещанията си.

В общи линии всички тези неща са изкарани с наблюдение и усещане.
Не смятам че някое от тези неща е единственото възможно решение, аз лично по дефаулт не приемам нищо ограничаващо пък и с времето са ми попадали достатъчно различни техники за да има с какво да заместя когато от някое друго течение някой каже за нещо че е невъзможно с неговите системи или не трябва да се прави, защото иначе системите му няма да работят.

Повечето пишещи подобни техники освен това дават и цели философии за това как човек трябва да си живее живота.
Не виждам смисъл, затова и ми пасва Чиа, защото дава техниките, но се опитва максимално да ограничи това какво не трябва да правиш.
Струва ми се правилно, считам че мога да си живея живота сам и нямам нужда да си го ограничавам с идеята, че ако го правя според някой ще го живея по-добре.

От друга страна определено ми се струва смислено да си търся от разлините системи кое е стойностно, за да мога да се разширявам, но никога не бих взел всичко дословно от някой, просто защото това би значело че вместо да си живея живота живея живота на някой друг.

Всичкото това обаче са си мои проблеми, не ми се искаше да се включвам в темата по този начин, та ще спра до тук. Ако се замислиш и без това по всяка вероятност и двамата няма да си променим много гледната точка, както и да се развие темата. От друга страна дотук разбрах, че Бичън няма много да ми свърши работа, което е полезно. А за опитния наставник, ами може да го тълкуваш като проблеми с ЧСЗ-то но мисля че ще се оправя и сам. ;)



Тема Re: детайли около сексуалните практикинови [re: **]  
Автор дзън ()
Публикувано11.10.06 17:07



вампиризма е с други пактики, има го в даоски методи и може жаната да умре - всъщност това са и правили в древността с жените, за да удължат живота си мъжете - изсмуква ли са една специална течност, която се появява

До колкото знам това се нарича "изтегляне на вътрешният ян на жената" и съвсем не е (било) майтап.



Тема Re: детайли около сексуалните практикинови [re: дзън]  
Автор mo32 (член)
Публикувано11.10.06 17:53



А нещо източници на информацията?



Тема Re: Chao Pi Ch’enнови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано11.10.06 21:53



Някой сведения за произхода на школата бях дал

.

Ортодоксална в смисъл, че се придържа към изначалните принципи и утвърдени наставница от древността в алхимичната наука. Лю Дунбин е един от 8-те безсмъртни.

1. Щом не признава сексуалното разточителство, какво предлага Джао? От опит зная, че сексуалното въздържание е трудно и много, ама наистина много малко хора го практикуват в действителност.
Какво предлага ли, мога да сведа отговора до една дума - безсмъртие. Със сигурност ще ти прозвучи дразнещ отговора, но ако трябва да съм точен, това предлага.
Значи, Джао не се е занимавал въобще с хора, които не са надживели сексуалността. Той дори не се занимава с този проблем. Ние обаче живеем в общество и не сме монаси, затова приемам, че брахмачарията не е приложима за един млад човек. Затова всеки трябва да си вземе по нещо и да си го приложи за себе си, при положение, че му върши работа.
Това, което ме е развулнувало при Джао, са принципите, които дава.

2. Има ли друга, аналогична техника на "Изтегляне на елексира до върха на златното цвете"(вътрешно задържане) при Джао?
Тук ще трябва да ми дадеш подробности, ако може.

Мантак Чия се опитва да запази енергията. Но да кажем, че не се съобразява с някои принципи.



Тема Re: Chao Pi Ch’enнови [re: BrandofAmber]  
Автор huanji ()
Публикувано11.10.06 22:02



Някак си не чувствам този ти отговор насочен към мен. По- скоро ми изглежда, че говориш със себе си.



От коректност го цитирам.

Нямах намерение да ти променям гледната точка. В случая ме вълнува самото знание.



Тема Re: Практикуващи сексуална алхимия.нови [re: mo32]  
Автор huanji ()
Публикувано11.10.06 22:46



На едно място беше казал, че искаш да чуеш за реализирана жена в алхимията и дали има трактати от жена. Това по памет. Понеже не ми се търси къде беше, пиша тук.

Предполагам си чувал за Уей Хуа Цун(ако въобще така се произнася на български). Това е жена...една от 8-те безсмъртни. Ако не се лъжа в началото на 3 в. н.е. създава школата - Шан Цин. Верно, че повечето трактати са написани от нейният ученик - Ян Си, но както се предава , продиктувани от нея. Та, жени напреднали в алхимията има, друг въпрос е, че аз лично не знам и бъкел за тяхната практика. Както и нямам никаква информация.

Все пак, легандата разказва, че тя е получила благоволението на небесните пазители на Дао и така се е сдобила с безсмъртието.






Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.