Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: красивонови [re: mo32]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано18.09.06 18:46



добре



Тема Re: от тантранови [re: Mиpo]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 20:16



Благодаря за отговорите! Имам още няколко въпроса : когато енергията се отприщи и тръгне нагоре има ли някакъв начин тя да бъде укротена?Нормално ли е тя да излиза през цялото тяло / най - вече през ръцете/? Случвало ли ви се е след тези практики да губите представа за реалността , по-точно да гледате на нещата по друг начин, да се чувствате като в детските си години, да сте някак зашеметени? Отговорите ви са много важни за мен . Благодаря ви!



Тема Re: красивонови [re: smokche]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано18.09.06 22:40



Ами не зная къде ти изчезна изведнъж мнението, Бранд, ама вече ти отговорих, та го пускам…


Не, въобще не исках да вкарвам идеята, че всичко е едно.

Опитвах се да си представя идеята, че точно както ти казваш – не трябва да изкарваш себето някъде нагоре. Има нагоре, ако възприемаш себе си, като тялото. Ако възприемаш, че си тялото, има после около теб по-фина енергия – с чувства, мисли и после все по-фини тела и то все около теб и над теб, както го рисуват по картинките. И тогава е това, което казваш ти.

Но идеята, с която аз си играх (и сигурно е пълна глупост, но ми е интересна) беше какво става, ако не възприемаш себе си като тяло. Да вземем примерно и да вземем да възприемем себе си, като някакъв център, т.е. това, което усеща себе си като такова, да е в центъра. Тогава същото това с телата, ама в обратен ред, като физическото излиза, че е най-отгоре.

Тук се бях раздвоила между две неща – или физическото трябва да е огромно и този център трябва да е практически вътре във физическото или моето физическо тяло + твоето + всички физически тела да образуват голямото физическо.

Наблегнах на второто, защото първото ми излгеждаше по-скоро, като първия модел, където аз съм вътре в тялото.

Втората възможност – с многото тела даваше автоматично, за едното цяло, което ми звучеше смислено. Тогава излиза, че без значение че физическите тела са различни, постепенно те се сливат в едно. Но едното, не отвън на физическото, а вътре.

Просто си играех с гледната точка, но разбира се не можах да я задържа дълго време.

Стори ми се обаче, че и втората гледна точка, както и първата, с която сме свикнали, са крайности. Но спирам дотук, че прекалено се занасям

Поздрави





Тема Re: красивонови [re: smokche]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано18.09.06 23:31



Ами по принцип понякога пускам мнения с идеята някой конкретно да ги прочете и после ги махам, когато ми се стори/усетя, че е станало. Понеже повече или по-малко пиша "реторично" и е по-коректно вместо човека да се чуди какво да отговори.

Значи под нагоре имам предвит разширяване.
Нямам предвит физическото нагоре имам предвит следващото "ниво" което обхваща твоето.
Тоест например за момента ако трябва да казвам къде съм аз бих казал, че съм огромна сфера на няколко метра около физическото ми тяло.
При определни обстоятелства се е разширявало до стотици километри, не става въпрос за абсолютно осъзнаване какво става, но усещам че в цялото това простанство съм аз и от време на време определени действия(например в някое селце как някой човечец отива до близкия магазин да си купи нещо само за миг и после изчезва, ако не насоча фокус натам).

Та това е много готино само по себе си, но се оказа, че като ниво е "над" физическото(ако го гледаш като наложени тела около физическото май ще е менталното тоест етерното е като мрежа около физическото след това емоционален "пласт" и след това ментален).

Обаче на чисто физическо/етерно ниво не съм придвижил напред сега от известно време тествам да си вкарам центъра във физическото тяло,защото иначе излиза че като осъзнаване дори и да има разширяване точно където ми трябва(в 3Д-то) го няма.

С вкарването на центъра във физическото тяло се оказва се че осъзнаването си остава, но нещата са много по-стабилни.
Тоест идеята ми е че ако се забиеш с всичка сила във физическото тяло и започнеш да градиш на него от там нататък просто се разширяваш и обхващаш колкото можеш повече, но от този център. Ще има много по-готин ефект, отколкото да пускаш физическото тяло за да обхващаш даденото ниво(цялото физическо например) според мене, защото иначе ще усещаш нещата много по ясно, но няма да има изградено тебе което да събира усещанията/опитноста.


Не знам как да го кажа по просто идеята е че разширяването и обхващането на другите става без да преставаш да осъзнаваш, че си в тялото ти и то ти е центъра. Не става въпрос да мислиш че си само физическото ти тяло, става въпрос да разбираш че то ти е центъра и нататък да обхващаш каквото искаш.

Редактирано от BrandofAmber на 19.09.06 00:23.



Тема Re: красивонови [re: BrandofAmber]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано19.09.06 00:46



схванах, мерси





Тема какво ощенови [re: smokche]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.09.06 19:10



Ей, верно си е "ужас" :)). И знаеш, че ще попитам какво е това "Дух" точно и само с "Център" няма да минеш и ще ги омотаем още... ;)

Виж това които писахме по-горе и от следната гледна точка. Примерно ти си в романтично-красивата и енергийно-практикуваща ситуация от по-горе. Ако се вгледаш, ще забележиш, че за нея винаги ти трябва още някого.. Трябва ти друга половинка.. Просто, защото в тези ситуации най-често ще си само ПОЛОВИНКА (без това винаги да е априори лошо). И ако твоята половинка-партньор реши да си "обере крушите" (не е задължително да го направи за да пробва всичко това с друга половинка, ами просто даже и ей така), тогава какво ще се получи от нашата ситуация? Ако направиш и още една крачка навътре, защо тази романтично-красива-енергийно-практикуваща ситуация не се случва СЕГА, в този момент?



Тема Re: от тантранови [re: .]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.09.06 19:25



Начини винаги има, но това е много по-лесно, ако човек е мислил преди да я отприщи. Но пък и в последствие, разбира се, е възможно да бъде укротена, но зависи от КОНКРЕТНАТА ситуация и няма смисъл да се говори общо.

Отвсякъде може да излиза енергията, вкл. и през ръцете. Като не е "канализирана" предварително, след като се отприщи "язовира" това е удобен момент за тези, които обичат да залагат, да го направят откъде точно ще мине и какво ще предизвика

. Но няма страшно и най-подготвеният човек минава винаги през нещо повече или по-малко подобно. Просто енергията, която се отприщва в нас, захранва изведнъж много латентни досега центрове свързани с какво ли не на физическо, енергийно, емоционално, умствено и духовно ниво... Някой центрове може да са готови за това и всичко е ОК. Но за други може пък да е нужна подготовка за акумулиране на тази енергия. Особено от значение е за емоционалното ниво, където малък "проблем" изведнъж може да стане голям.. Въобще, много малки "неща" стават големи при отприщване на тази енергия...



Тема Re: от тантранови [re: Mиpo]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 20:15



С времето дали потокът ще намалее от само себе си или се налагат някакви практики. Ако е така би ли споделил някои методи за укротяване на потока!



Тема Re: теглене и поеманенови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (член)
Публикувано19.09.06 21:47



и ако имат развито себеусещане би трябвало всички (или поне повечето) да усещат въпросните "нишки". Освен в приказките на Тайша никъде другаде не съм срещал такова обяснение, а жени с будност и някакъв сексуален дал бог по света много.

Не тръгвай по пътя, че щом никой не го усеща, значи не съществува. Това е най-глупавата позиция.

Повечето хора ще ти се изсмеят като им говориш за енергия, защото те не я усещат. Това значи ли, че Ци не съществува? И не ми говори за жени с будност и сексуален опит. Какво значи будност? Че са будни докато правят секс?



Ти избяга от въпроса за будните жени и целта на Даоизма - Безсмъртието. Те като не са го постигнали, могат ли да говорят за безсмъртието? За да могат да говорят от името на Даоизма, трябва да са стигнали края.
Защото за да си сигурен за нишките, трябва да можеш да виждаш енергията. Аз не мога и моето е само гола вяра. Честно казано и не ме засяга особено. Но не мога да се доверя на хора, които не могат да плуват, а дават съвети как се плува.

Както казах, има го и елемента с неприятните моменти от теорията за нишките. И като не ги виждаш, преспокойно ги отричаш, защото самата идея не се вмества в морални и обществени норми, според които живеем всички, включително и будните жени.

Да не забравяме, че Даоизма е учение развивано от отшелници, за които неща като любов и морални норми не са били от първостепенно значение. Те се появяват в Даоизма едва когато става религия и започва да съвместява и обществени функции. Мисля, че заемките са от Конфуцианството. Та позицията на будните жени не е свързана с Даоизма, а с морала, който е далеч от енергии и работа с тях.

А доколкото съм чел и чувал, даосите не се различават много от мексиканските магьосници. Това, че някакъв светски човек като Мантак Чия принизява тяхното учение до ежедневно ниво, за да е разбираемо за хората, не значи че това е есенцията на учението и че именно това е Даоизъм.

Ето нещо, което харесвам много: "Глупеца бърза да съди, мъдреца се опитва да разбере".



Тема Re: Още въпросинови [re: Drona]  
Автор mo32 (член)
Публикувано19.09.06 21:50



В друг пост ме пита за женския оргазъм... Жената губи енергия не при оргазъм а в резултат от ежемесечния менструален цикъл .... В този смисъл дали прави секс или не - загубата на енергия е налице .... КОгато практикува жена е принудена да подчини практиката си на месечния цикъл и на фазите на луната .....


Това ми беше убегнало.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.