Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: ?нови [re: Цap Изpoд]  
Автор Elchito (зеленобоцка)
Публикувано18.09.06 14:10



neshto takowa se poluchawa :)



Тема Re: теглене и поеманенови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.09.06 14:37



1. Вярно е, че с писмената комуникация понякога трябва да се изпише много за да се обясни нещо просто, както е в случая. Имах предвид, че за да може да кажеш, че теглиш "нещо си" трябва да може да го усещаш това нещо/"поток" (и дадох примера с усещането на енергията на други места, без никъде да съм казвал, че аз го усещам така и за въпросния "поток"). А понеже нито ти, нито аз, нито пък някой друг мой познат практикуващ е усещал такъв "поток", съществуването му в най-"добрия" случай може да се приеме за чисто хипотетично за сега.

2. Не разбрах каква е връзката между познаването на Кастанедовото учение и бойните изкуства, която направи (както и да е, не е важно). Апропо, за БИ ще ти пиша в съседна тема на Детелин, където ти каза нещо преди няколко дена и ще ти споделя моята гледна точка.

Мен не ме интересува кое учение/система е по-велико/универсално от другото, а какво от всяко учение/система ми върши работа. Жените, били те "кастанедки", практикуващи даоски или други методи са все жени (а, не различни бозайници) и ако имат развито себеусещане би трябвало всички (или поне повечето) да усещат въпросните "нишки". Освен в приказките на Тайша никъде другаде не съм срещал такова обяснение, а жени с будност и някакъв сексуален дал бог по света много.

Що се отнася до свирките, това е интересен въпрос в горния контекст и, както един познат беше уместно попитал, "има ли нишки и при свирките?" Ти като човек с повече разбиране на шаманското учение какво ще кажеш?





Тема циркулиране в кръгнови [re: maycal]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.09.06 14:47



Не знам дали си практикувал тези неща и разбираш ли смисъла от затвореното циркулиране в кръг? Според мен то не е недостък, а е напротив предимство, защото действа като защитен и регулалационен клапан/механизъм. За това и в тази система отрицателнит ефекти на така наречния "синдром кундалини" са много по-малко (без ни най-малко да подценявам достойствтата на други системи). Що се отнася до директно качаване "без да се грижиш за връщане", това го има разбира се и в дао системите, но ти явно не си запознат с него.



Тема Re: Кабала и секснови [re: Drona]  
Автор Elchito (зеленобоцка)
Публикувано18.09.06 14:50



ot gledna tochka na genetikata w mustan ima mnogo krywosmesitelni mutanti :)
blah
ebati gadnoto



Тема Re: от тантранови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.09.06 14:59



Имайки посвещение в Кобра дишане и нивото след него, мога да кажа, че и в тантра е подобно. На практика цялото Кобра дишане (което служи именно за повдигане на кундалини) е най-просто казано многократно контрахиране/отпускане на мускулите около перинеума и вдигане на генерираната (сексуална) енергия нагоре по гръбначния стълб.

Майкъл Уин бидейки практикувал Кундалини йога преди Дао практики споделяше в една книга надълго за усещанията си в двете системи. И той също определяше кундалини като сексуална енргия. Въобще методи за стимулиране на кундалини има много (които могат да включват както невъзбудена, така и въбудена сексуална енергия), но така или иначе базовата енергия е една. А това кой как ще я използва е съвсем отделна тема.



Тема Re: Кабала и секснови [re: Elchito]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано18.09.06 15:14



не съм запозната с данни по въпроса ... Къде има такива данни?

Но не е изключено доколкото това е проблем и на други малки териториално изолирани етнически групи.



Тема Re: ?нови [re: Elchito]  
Автор Цap Изpoд (XVIII)
Публикувано18.09.06 16:41



Ох, бебчоо...





Тема Re: циркулиране в кръгнови [re: Mиpo]  
Автор maycal (член)
Публикувано18.09.06 17:16



Кога съм казал, че е недостатък?
Относно качването "без да се грижиш за връщане" е логично да го има и в даоизма ,иначе той щеше да е "стопиран" на определено ниво(което само по себе си не значи ,че не е "стопиран" на друго)





Тема Re: детайли около сексуалните практикинови [re: лecнo]  
Автор mo32 (член)
Публикувано18.09.06 17:31



Достатъчно са. Интересуват се от практиката, използват я, не отделят много време да я описват, тъплкуват, да правят нови номенклатури за всяко преживяване (с терминологията на Кастанеда). Резултатите говорят. Само че чак сега се зачетох в първия ти пост и там пише, че търсиш някой с когото да говориш... та по повод на конкретния ти въпрос (първия): "затварянето", за което пише по книгите, които четем всички е "състояние", в което (ако говорим за мъже) не ти се свършва навън, мисъл не ти минава, не напира нищо да излиза, а ти да напираш да го спираш, връщаш, въртиш и т.н. Няма борба. А това, за което пишеш е опитност и тя е валидна. Питах те защо не практикуваш с дами, които се интересуват, защото това, за което говориш обикновено се получава, когато дамата "дърпа" към нея, което правят повечето жени несъзнателно...на теб в този случай ако не искаш да свъшрваш ще ти се наложи да "дърпаш" наобратно...и резултата е точно какъвто го описваш..

Всъщност не се изказах съвсем точно и коректно. Истината е, че до едно време търсих жени, които се занимават, но после се отказах. Така че не мога да кажа, че практикуващи жени няма.
Това, което казваш за жените и тяхната вродена практичност е вярно - те действат без много приказки, а ние мъжете постоянно искаме да изграждаме теории.
Не те разбрах относно момента на затваряне и момента на дърпане.
Аз съм си изградил вече условен рефлекс и не мисля в момента на оргазма, какво точно трябва да правя и как трябва да го правя. Така ми остава време за усещане и за отпускане на съзнанието и тялото, за да може произведената енергия да се движи естествено нагоре и да "попие" в цялото ми тяло.
Честно казано не ме интересува всяка буква от теорията, важно е метода да действа, да спомага да си съхраня здравето и да съм жизнен, за да мога да се радвам на живота.

Редактирано от mo32 на 18.09.06 21:29.



Тема Re: красивонови [re: Mиpo]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано18.09.06 18:45



Духът.

За това се сещам.
Интересно ми е друго. “Център” ми се върти в главата. Абсолютно “грешно” гледам на нещата. А тук практиките изхождат от това “грешно” разбиране. Оплетох се. Със сигурност има смисъл да се правят, трудно е да се почувства наопаки. Трудно е да се живее наопаки. Но мисля, че и то е другата крайност. Трябва наведнъж??

Това, което наблюдава - център. Това тук – повърхност. Опити да се слееш с нещо, да усетиш фините неща – странно. Ако говоря от центъра – тук само глупости.

Аз – всичко. Ти – мен. Секс със себе си??? Енергии – мои? Къде извън мен? Какво въртиш? Чувстваш себе си, течащ в краищата??

Не краища. Не център. Наведнъж.

Ужас…






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.