Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: кундалининови [re: .]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.09.06 23:48



Основата на гръбначни стълб, перинеума и тестисите са съвсем близо. На практика, когато енергията излиза, ти я усещаш по-реално не в самите тестиси, а именно в областта на перинеума. Мо32 може да потвърди или отрече как е по неговия опит.

Разликата в някой методи от индийската йога и в даоски методи е именно в събуждането. При първите (доколкото съм чел и слушал), то става отгоре надолу и малко "изведнъж" (като отприщване на язовир по река). Докато при даоските то е отдолу нагоре и постепенно.

Но така или иначе, хората сме все едни и същи и сексуалната енергия е базово една и съща при всички.



Тема Re: теглене и поеманенови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (член)
Публикувано18.09.06 00:15



Веднага 2 въпроса:

1.Ти усещал ли си го този поток?


2.Апропо, ако го имаше това, теорията на някои от жените в КК средите за "нишките", с които мъжете им крадели енергия, щеше да има поне малко резон. Говорил съм с жени с много практика в даоските сексуални практики и тази "нишкова" теория никой не й обръща внимание.

Не ме закачай за Кастанеда, че си мисля, че съм малко по-запознат от теб

. Идеята при шаманите е друга: нишките се оставят от спермата(докато при ДАО спермата не е посредник) и служат главно при зачатието - енергията от мъжа отива при детето и по този начин бащата усеща на по-фино ниво(както ти обичаш да се изразяваш) детето като свое. АКО обаче няма зачатие, нишките служат, както спомена, за прехвърляне на енергия от жената към мъжа, което пък гарантира някаква зависимост на мъжа, а не само интерес към сексуалното удоволствие.

И къде ги срещна тия жени дето толкова са напреднали в ДАО?
Аз лично не бих се доверил на човек, специалист в една област , за мнението му в друга област в която не е специалист. Освен ако жените, дето толкова вещо са се произнесли, практикуват и по Кастанеда и могат да виждат енергията разбира се. Идеята не звучи добре за жените(независимо дали практикуват ДАО или не), защото ги лишава от романтичния елемент на омайването на един мъж, на неговото владеене. Плюс това е гадно да се окаже че си енергиен източник, а майка ти те е възпитала да имаш полов живот и да крепиш мъжа си цял живот. А още по-гадно е да разбереш, че цялата история с вечната любов и "докато смъртта ви раздели" е само начин да те накарат да имаш полов живот. Тъпа работа е това. Аз лично не вярвам, защото е гадна. Ама кой е казал, че живота е справедлив, и че всичко е красиво?



Тема Re: кундалининови [re: .]  
Автор mo32 (член)
Публикувано18.09.06 00:37



За кундалини само съм чел. Съжалявам, но не мога да сравнявам и да дам компетентно мнение. Пък и не съм привърженик на сравнениета между различни системи и методи, защото винаги се появява "това е по-добро", "моето е най-добро".
Но мога да ти кажа какъв е моя опит от медитиране и занимания с Дао. В самото начало, а и до сега, редовно имам физически усещания в основата на гръбнака или малко преди опашната кост - перинеума. Усещането е за разширяване в едни случаи, а в други за скованост и стягане. Общото е, че наистина имаш усещането, че "нещо" тръгва нагоре. Обаче подобни усещания (физически) човек почва да има и в други енергийни центрове, с които се занимава активно - Мин мън, Върха на главата, слънчевия сплит, Дан Тян, дланите и стъпалата и др. Усещанията са разнородни - затопляне, изтръпване, натиск и много други; понякога може да се появят вкусови и слухови усещания, когато енергията се издигне до главата. Примерно да чуваш "звънене" в ушите. В редки случай се получават и зрителни халюцинации(само съм чел за тях).

Нормално е човек да прояви любопитство когато се появи подобно нещо, въпроса е да не се фиксира върху усещанията, което често е трудно.

Ако някой има опит в Тантра или Кундалини да сподели. Винаги е интересно да се види друга гледна точка.



Тема Re: теглене и поеманенови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.09.06 00:44



1. Нали това ти казах в по-предния постинг, че такъв точно поток аз НЕ съм усещал.

2. По какво съдиш, че си по-запознат от мен с Кастанеда, по това, че си му чел книгите повече пъти от мен ли или по-това, че го приемаш по-безрезервно?



Що се отнася до жените с дао-сексуален опит, по центровете на Мантак Чия, където съм ходил, съм се срещал с такива и става главно въпрос за инструкторките (около 1/3 са жени). Не разбирай обаче, че съм практикувал с тях – просто сме говорили за разни неща, а те не са притеснителни и споделят (много приятно впечатление ми направиха като хора). Имаше и една която съзнателно си спираше овулациоянни/менструационния цикъл, но с нея така и не можах да се засека досега...

Мен не ме интересува мнението на един човек за друга система, а за това как стоя неща ПРИНЦИПНО (всички все сме едни и същи хора). И не съм срещал жена, която да ми каже, че усеща такива нишки (а може да предположиш, че и даоските жени все някога са усещали сперма във влагалището си). Ти ако научиш за някоя нишкоусещаща, свиркай.

Аре, лека



Тема Re: За maycalнови [re: Mиpo]  
Автор maycal (член)
Публикувано18.09.06 00:45



Прав си ,обаче понякога детайлите са ключови ,особено когато става дума за същностни неща и разлики.
Книгите(всякакви) са несметни и ако трябва всяка една да се чете ....ясно е,че е невъзможно, затова поднасянето на цитати, извадки и конспекти има място.
Както си говорите с мо32, аз (поне на тоя етап,занапред не знам?) мога да говоря само, в частен разговор по принцип.Съобразно идейно-верските ми позиции в момента за мен е КОНТРАПРОДУКТИВНО да говоря по вашия начин,макар, че сигурно ти е ясно, че той не ми е крайно далечен, както някой може да предположи.А не мислиш ли, че тази ми позиция е и въпрос на отстояване на РАВНОВЕСИЕ, БАЛАНС...
Съществува символ на православната вяра,който е много строго дефиниран.
Никой не е достатъчно вярващ, освен това ги има и вярата и надеждата ,които са обвързани с любовта.





Тема Re: кундалининови [re: Mиpo]  
Автор maycal (член)
Публикувано18.09.06 00:53



Основна разлика между кундалини-йога и даоистката школа е,че при кундалини-йога след събуждането на енергията и насочването и нагоре ,не се полагат изрични грижи, както е при даоизма за връщането и и съответно за установяване на затворен кръг на циркулиращата енергия.



Тема Re: теглене и поеманенови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (член)
Публикувано18.09.06 01:16



1. Нека върнем лентата малко назад, че нещо не схванах тая работа потока, реката и вира

:
Ето как тръгна за потока:
... за да може да кажеш, че теглиш/взимаш нещо от жената, трябва да може РЕАЛНО да го усещаш, т.е. да усещаш самия поток.

Какво значи да усетиш поток?

Точно както усещаш потока от енергията нагоре по гръбначния стълб, да усетиш , че някаква енергия влиза обилно в члена ти от женската вагина и ти я теглиш.

Ти усещал ли си го този поток?

Нали това ти казах в по-предния постинг, че такъв точно поток аз НЕ съм усещал.

Та понеже аз ти описах най-общо какво изпитвам като усещане на Ин енергията, а ти контрира, че това са усещания и без да се практикува, а след това намеси мистериозния поток, то реших да питам, та да науча нещо ново. А ти първо ми казваш, че този поток от Ин енергия се усеща също както при теглене на енергия от тестисите(която там е Ян), а после ми казваш(след повторното ми питане), че не си усещал такова нещо? Нещо не разбрах или пропуснах?
Ей за това мразя писмената комуникация, защото все нещо не се разбира правилно.

2. По какво съдиш, че си по-запознат от мен с Кастанеда, по това, че си му чел книгите повече пъти от мен ли или по-това, че го приемаш по-безрезервно?

Съдя от практически опит. Както и за Дао. Кой какво е чел и кой колко силно вярва, малко ме вълнува. От бойните изкуства знаеш, че докато не те зарита реалността в главата, не можеш да разбереш колко знаеш и колко можеш. А повярвай ми, виждал съм много философи с разбити носове, включително и моя собствен чупен нос. Така че урока съм си го научил - 10 грама практика са повече от тонове теория.

Мен не ме интересува мнението на един човек за друга система, а за това как стоя неща ПРИНЦИПНО (всички все сме едни и същи хора). И не съм срещал жена, която да ми каже, че усеща такива нишки (а може да предположиш, че и даоските жени все някога са усещали сперма във влагалището си).

Ще ме прощаваш, ама от ситема до система, от учение до учение има разлика. И всяко учение мисли, че точно неговите принципи са УНИВЕРСАЛНИ. За да разбереш примера практически, следващия път като настинеш(не ти го пожелавам, ама се случва), отиди на ветеринарен лекар - и той е лекар и той се грижи за бозайници.Ама не е универсален.

Мен ми е по интересно да разбера от тия приятни жени, за нещо от тяхната ситема - какво мислят за безсмъртните даоси и дали са срещали някой безсмъртен напоследък. Защото се съмнявам да са овладели до съвършенство собственото си учение, та да дават мнение за нещо, което не практикуват.

Ти ако научиш за някоя нишкоусещаща, свиркай.

Не ме бива по свирките. Но ако намеря някоя свирачка, ще ти я пратя



Тема Re: Кабала и секснови [re: ъxЪ]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано18.09.06 08:41



според исляма е богоугодно един мъж да има няколко жени ; в кралствата Бутан и Мустан пък една жена се жени за най-големият брат в семейството и с това става жена на всички братя в семейството.

Как стои въпроса ти в този случай?



Тема Re: Практикуващи сексуална алхимия.нови [re: huanji]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано18.09.06 09:45



Мерси.



Тема Re: детайли около сексуалните практикинови [re: mo32]  
Авторлecнo (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 10:59



Защо не практикуваш с дами, които също се интересуват от това? Ще се отрази и на резултатите.

А колко от дамите се интересуват? Моите наблюдения са, че са прекалено малко.

Достатъчно са. Интересуват се от практиката, използват я, не отделят много време да я описват, тъплкуват, да правят нови номенклатури за всяко преживяване (с терминологията на Кастанеда). Резултатите говорят. Само че чак сега се зачетох в първия ти пост и там пише, че търсиш някой с когото да говориш... та по повод на конкретния ти въпрос (първия): "затварянето", за което пише по книгите, които четем всички е "състояние", в което (ако говорим за мъже) не ти се свършва навън, мисъл не ти минава, не напира нищо да излиза, а ти да напираш да го спираш, връщаш, въртиш и т.н. Няма борба. А това, за което пишеш е опитност и тя е валидна. Питах те защо не практикуваш с дами, които се интересуват, защото това, за което говориш обикновено се получава, когато дамата "дърпа" към нея, което правят повечето жени несъзнателно...на теб в този случай ако не искаш да свъшрваш ще ти се наложи да "дърпаш" наобратно...и резултата е точно какъвто го описваш...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.