Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:41 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Мнението на Хуанджи за Миро, клуба и Ошо  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.08.06 20:37



На деветия опит (постинг) в съседната тема моят приятел Хуанджи най-после изказа това, което му е на душата по темата. И понеже е пълно със забележителни прозрения си заслужава да бъде изнесено в отделна тема. Още повече, по-късно съвестта на автора заговори и той взе, че си изтри сам цялото мнение. Но така ли се трие нещо от Акаша...



Не знам кой е, но не е направил добре. Ти си от хората с които не бива да се водят лични разговори, понеже ще пльоснеш всичко където ти скимне.
Определено е така, Хуанджи и най-добре е да не разговаряш с мен, щом си толкова плашлив. Иначе, току виж извадя и това, което ти сам триеш от мислите си (тази тема е пример за това). А що се отнася до поредното ти съдене, че някой не е направил добре, не си ли се замислял и за миг поне, че може и нарочно да ми го е казал? Защо ти беше да се оплиташ като пиле в кълчища в измислени предположения и сега да пишеш пак надълго и пак да се триеш...?

Позволи ми да ти покажа как се критикува изнасяне на лични данни с ФАКТИ и се опитвай да подхождаш така към всички неща, които критикуваш. В постинга си от днес в Темата без модератор в Йога си изнесъл лични данни (IP адресите) на Брахман, Оро, Витаминко и т.н. Което доколкото знам е забранено от правилника на ДИРа (поправи ме, ако греша). Не казвам, че си го направил нарочно, а просто по НЕДОГЛЕЖДАНЕ и именно за това ти казах да внимаваш не само с мен, а навсякъде.

При това никакъв Ошо подход не е това, а просто липса на елементарна коректност и зрялост. И ще ти го кажа направо, щях да ти приема подхода, ако не криеше своите собствени проблеми. Но колкото пъти съм те подбутвал за тях, веднага се изпокриваш в миша дупка. Е, като гледам как с т.н. Ошо подход избиваш своите си комплекси за сметка на други хора, какво искаш, да ти пляскам.
Лисват каквито и да е факти, а само измислени твърдения. И понеже ти не вадиш твоите собствени твърдения от мишата дупка, аз го правя. Даже и като си ги изтрил . И взимам отношение веднага за разлика от теб – няма нищо сложно.

Елементарно е, искаш да покажеш проблемите на хората само за да се почувстваш успокоен, заради своите. Но няма да седнеш да ни разкажеш за жена си, за положението което имаш в семейството си, няма да ни запознаеш с нея. Няма да ни разкажеш, за комплексите си в секса, за нереализираността ти при жените и пр. Това са важни неща, но за теб. Когато си отговориш и стигнеш до същината на проблемите, ще видиш как Ошо подхода ще изчезне. Ошо подход може да има, но само ако не е продиктуван от лични проблеми. Няма да кажеш как си получил по- малко любов в семейството катомалък и сега искаш да се търкаш в хората, което е подсъзнателен инстинскт за толина, за контакт, от който си бил лишен. Давай, работи...
Никога не съм знаел, че се интересуваш от жена ми и семейството ми. Толкова години сме писали тук, а ти все за това изглежда си си мислил, но не си посмял да ме попиташ. Жена ми е грозна, стара и фригидна. Именно заради последното, а не толкова заради това, че баща ми е бил много като малък, а майка ми не ми е обръщала внимание, съм се комплексирал в секса. Но се намериха добри хора в клуб Ошо, които да ме прегръщат и се чувствам по-добре. На никого не преча и надявам се не възразяваш? Извини ме само, че аз никога не съм се интересувал от хората около теб, а само за това което ти, като пишещ тук, споделяш сам.

Исках тук да дойде темата, за да не пиша отначало. Позицията ми е напълно изградена и логична.
Логиката ти е наистина желязна. И за това я изнасям тук за да може и други хора да се поучат.

Нали ти казах защо, защото го имаше Раджа. Два лагера са твърде несигурно убежище за мод. За справка Кастанеда. И сега смятам, че лагерите там трябва да се обединят.
Не си спомням да си ми го казвал. Значи излиза, че заради Раджа само не си искал да станеш модератор?? А той самият те подкрепяше за това... Иначе "наличието на два лагера" е поредната твоя фантазия, Хуанджи. Както ти отбелязах по-рано, излиза, че теб не те интересува позицията на конкретните хора, а това от кой въображаем лагер са... Свободните хора не принадлежат на никакви лагери/групи (Дрона ти го каза в съседната тема).

Гласувах, защото вярвам на Хана. И тя е оправдала доверието ми. Така смятам.
А толкова ли беше трудно веднъж поне да го кажеш това? Естествено, щеше да последва въпроса в КАКВО ТОЧНО вярваш в Хана?

Както ти казах по- горе, не ми харесва, че цялата работа я правиш, за да си запазиш егото, а не за да го подкопаваш. Това не е никакъв Ошо подход. Ако въобще им атакъв, то ен го свързвамс теб този подход.
Как според теб се маха Егото? Като те питат по 10 пъти за едно нещо и ти не отговаряш? Или като ти отговарям даже и на постингите, които сам си триеш? А нямаше по-лесно от това всичко да си беше идилично. Твоят общ, празен и банален поздрав за ново начало в клуба щеше да се кипри сам и нямаше да ги има всичките тези психоанализи над моята личност. Е, може би щеше да има някое и друго лицемерно съмнение спрямо мен (и жена ми), но пък щеше да си траеш . Ошо подходът, ако разрешиш, е да се ходи в ДЪЛБОЧИНАТА на нещата, да се извади всичко такова каквото е! Аз това се опитвам да правя, ако искаш заповядай и ти.

А при Мантак Чия какво да не ми харесва, добре си е човека. Това, че не е в час с вътрешната алхимия, няма никакво значение и без това алхимици в днешно време, няма.
Това е черешката на желязно-логичната ти торта! Ти си учил алхимия само по една грешно и непълно преведена книжка, но не се притесняваш да съдиш хората, който са го правели с многобройни учители и десетки години повече от теб. Естествено, аргументите ги спестяваш, но пък за това обобщаваш за всички алхимици. Не е ли дълбоко?

Кайли требе да е над Миро, за да може твори. Тя е такава лична драма, Миро е друга лична драма, той е силен, когато е догонващ. Просто са им различни комплексите. И е добре да си разчисти сметките с него, да го трие ако трябва. Няма нищо лошо да й мине и да се освободи от това, ако е въобще така. Но й гласувам доверие и това не подлежи на упрек. Аз не гласувам доверие на случайни хора! Ако се издъни, ще й пържа врата, за ваше сведение зад кулисите, ние си пържим вратовете много здраво. Всичката ти критика по мен не е и процент от тази, която тя ми изсипва. И е много по- добра, в смисъл, че пипа яко.
Никога не съм забранявал на Кайли да се качва върху мен, даже винаги е добре дошла . Но защо й е нужно да е модератор за да пише в клуб Ошо?? Някой да я е спирал или гонил?? Аз нямам никакви сметки да разчиствам с Кайли, но ако тя иска или има лична драма с мен, да ми се обади и ще се видим. Или пък да пише тук. Или пък, ако иска нова серия на приказката за ловеца и мечката.

Така или иначе да си модератор тук НЕ е за да решаваш личните си проблеми, а просто да помете, ако има спам. Това е всичко!

Позицията на Кайли за Ошо ми напомня тази на Оро за Йога (и ми е също толкова интересна). Но въпреки това, тя може да си пише спокойно тук, стига да не забрави, че й смърди (виждам, че свиква вече).

Може би не си в течение, че в България интересуващите се от Ошо се срещат с хора от Ошо центровете, общуват помежду си, медитират по ошовите медитации, някои имат саняс (посвещение) от Ошо центъра и т.н. А Кайли няма нищо общо с тези хора и техния подход. Колкото и да не ти е приятен въпросния подход, все пак този клуб е за него. И въпреки това Кайли може да споделя тук своите ошови фантазии, както и да си затваря очите пред реалните темите от живота примерно в Ошо центровете.

А вие може спокойно да си се критикувате яко извън клуба. Като виждам колко е задълбочена и уравновесена Кайли, сигурно желязната ти логика е нейно дело.

Да видим сега дали ще имаш смелостта да отговориш на поставените въпроси и да продължиш да развиеш позицията си или ще се скриеш в "миша дупка" (просто те цитирам). Ако мен питаш, избери второто и темата ще е приключена. Иначе всяка твоя дума може да доведе до нови черешки по желязната ти торта и ще трябва да си ги ядеш впоследствие.





Тема Re: Мнението на Хуанджи за Миро, клуба и Ошонови [re: Mиpo]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано29.08.06 22:26



Нема се абим да го четем, с две думи да не е рекъл, че си клюкарка, сплетница, похотливец и гьонсурат?



...що аз това му го разправям от 5 години вече, време е да вдене....

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Мнението на Хуанджи за Миро, клуба и Ошонови [re: Kaily]  
Автор The White Rider ()
Публикувано30.08.06 12:55



@Kaily,
направо ми взе думите изпод пръстите :) Лошо момиче.

@Миро,
това продължение на сагата "Аз и другите" ли е? Нали все питаш и чоплиш хората за личното им мнение и отношение? Май си на път да получаваш много такива, късметлия :). Този неспокоен стил на писане с цитати, препратки към други теми, навързване на спомени, коментари, хлъзване в различни посоки, за да докажеш вътрешните си усещания с каква цел са? И защо пред всички? И защо тук?

Never mind, Light happens


Тема Re: Мнението на Хуанджи за Миро, клуба и Ошонови [re: The White Rider]  
Автор huanji ()
Публикувано30.08.06 13:15



Има и полза, каза ми, че при копи-пейст са излезли адресите и се поправих.



Е, за него не чакаме да се поправи.



Тема Re: Мнението на Хуанджи за Миро, клуба и Ошонови [re: Kaily]  
Автор huanji ()
Публикувано30.08.06 13:26



Безапелационна си.





Тема Re: Мнението на Хуанджи за Миро, клуба и Ошонови [re: huanji]  
Автор The White Rider ()
Публикувано30.08.06 13:32



клюкарстването е като проституция за душата (не съм го казал аз, аз съм смотан :))
за какво поправяне става дума? подобни неща са дребнави и без стойност. да сочиш нечии "грешки" и да поправяш без да е проявен интерес към това, за мен е още един начин или на вампиризъм или натрапване. аман от криворазбрано внимание, вместо всеки да започне сам да разплита личната си история се опитва да я вплете към историите на други хора. how old age.

Never mind, Light happens


Тема Re: Мнението на Хуанджи за Миро, клуба и Ошонови [re: The White Rider]  
Автор huanji ()
Публикувано30.08.06 13:36



анджък.





Тема Re: Мнението на Хуанджи за Миро, клуба и Ошонови [re: The White Rider]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано30.08.06 13:36



в действие



Тема Re: Мнението на Хуанджи за Миро, клуба и Ошонови [re: smokche]  
Автор The White Rider ()
Публикувано30.08.06 13:44



разбрах ти гледната точка, но аз говоря за натрапването. има разлика между него и равнопоставените и желани отношения.

Never mind, Light happens


Тема Защо тукнови [re: The White Rider]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.08.06 18:54



Райдъре,

Всичко това тук със синьото беше постнато от Хуанджи именно тук в клуб Ошо в съседната тема вчера в 9:06 в отговор на мой постинг и аз му отговарям естествено тук (ако ми го беше писал другаде, щях да му отговоря съответно там). Това, че няколко часа по-късно, Хуанджи изтри сам мнението си е съвсем друг въпрос, но дали е поради гузна съвест, отричане от мнението си или друга причина, него питай.

Аз го попитах 4 конкретни въпроса, които не касаеха мен, а Ошо, М. Чия и т.н. Това че на него му е интересно да говори за мен (както междувпрочем и на теб сега) си е негово (и твое) право и аз ви отговарям на това за което ВИЕ питате и се интересувате.

Иначе така и не разбрах какво точно ти не разбираш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.