Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Психоактивните вещества и духовното израстване  
Автор James (наивник)
Публикувано05.05.06 15:50



Бих желал да дискутираме този въпрос, а именно какво може да бъде мястото на "растенията на силата" в живота на един търсещ?

There're no rules


Тема Re: Психоактивните вещества и духовното израстваненови [re: James]  
Автор konopr ()
Публикувано10.05.06 15:01



Това е една доста об6ирна тема.Определено теzи ве6тества не са zа пренебрегване,аz примерно при един bad трип претърпях много по голяма вътре6на промяна,отколкото преz предните 2 години на всекидневна практика.
Но практиката според мен е по важна. Употребата на растенията на силата може да е едно доста весело и приятно иzживяване,а съ6то така може и да е история с фатален край.

ти какво има6 да добави6 по темата.



Тема Re: Психоактивните вещества и духовното израстваненови [re: konopr]  
Автор James (наивник)
Публикувано13.05.06 11:14



Аз не смея да говоря много, опита ми както на психонавт така и на търсещ е твърде малък. С лицето на изтока се срещнах едва преди малко повече година за пръв път и горе долу от преди същото време ми датира първия трип на гъби. От тогава насам съм провел не малко експерименти и с други психеделитици, до големи дози обаче не съм се докосвал.

Това което ми е заседнало в ума още от първото ми потапяне в това безкрайно поле на съзние, неописуемо красиви фрактали и цялата свръхсетивност, е че за мен не съществува нищо друго по важно в този свят освен това да намеря пътя до това състояние. Да насоча развитието си по всякакъв възможен начин за да стъпя на този път, и сега когато мога да виждам поне в някаква степен фрагментите от вътрешния ми свят и на моного неща мога да си давам отговори или да се насочвам към тях, единствено това ми седи като едно голямо неизвестно. А именно помагат ли ми или ми вредят дните в които сутрин взимам каквото ми е необходимо и по най-бързия начин се замъквам на възможно най-голяма надморска височина за да срещна съзнаието си с безкрая

There're no rules


Тема Re: Психоактивните вещества и духовното израстваненови [re: James]  
Автор konopr ()
Публикувано14.05.06 17:07



според мен ти си намерил пътя до това състояние,6том си се потапял в него.
и практиките и ве6тествата са просто средства които ни се предоставят,и двете могат свър6ат работа,раzликата оба4е е 4е всяко от теzи 2 вида средства иzисква раzли4ни ка4ества на полzва6тия ги от теzи които се иzискват от другото



Тема Re: Едно шише рикиа и яка салатанови [re: konopr]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано20.05.06 17:08



па теков трип ми праат менека, та нема ви казвам!
Особено ако са споделени с една дама, на морскио брег.
Па мое и на некое езеро, ка Женевското или Лаго ди Мажоре


Гъ Цо - селскио натуризам оод

КВО Е ТВА?


Тема Re: Едно шише рикиа и яка салатанови [re: Гъцo]  
Автор konopr ()
Публикувано21.05.06 13:39



комбинации zа аут ъф спейс всякакви



Тема Re: Едно шише рикиа и яка салатанови [re: konopr]  
Автор James (наивник)
Публикувано22.05.06 16:22



За всички които се интересуват.

Вчера имах доста силно преживяване, Вселената не само че е безкрайна, но е и безкраино красива, енергията е пропива навсякъде и потока и е неспирен, блажени за тези които могат да виждат това постоянно, дано стават все повече и да се връщат при нас спящите за да ни покажат пътя до световете на безкрайно бързата мисъл.

Отговор на въпроса си намерих, незнам дали някога пак ще насиля съществото си по химичен път за да достигна тези сфери за няколко часа, видях какво е, видях и че има още накъде да се издигаш. На тези които по някакъв начин съм провокирал любопитството искам да кажа, че ако не сте достатъчно смели да се изправите лице в лице със всичко, най-добре проучете всичко предварително и вземете някой с поне малко опит с вас.

There're no rules


Тема Re: Едно шише рикиа и яка салатанови [re: James]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано22.05.06 18:18



радвам се

Отговор на въпроса си намерих, незнам дали някога пак ще насиля съществото си по химичен път за да достигна тези сфери за няколко часа

а zаЩо?



Тема Re: Едно шише рикиа и яка салатанови [re: smokche]  
Автор James (наивник)
Публикувано22.05.06 18:51



Ами на първо време е малко депресиращо да се върнеш в "нормалното" си ниво на съзнание, разликата е просто огромна. Другото което е че нали търсим тия състояния за постоянно, стъпка по стъпка да ги намирисваме и да се стремим към тях. Ако се случи отново да го направя то ще е както сега за да си отговоря на някой натежали въпроси.

Отговора на темата е както да така и не, добре е да се види, но няма смисъл да повтаря повече от необходимото, общо взето всеки сам трябва да си прецени.

Още нещо интересно е, че като че ли чрез психеделитиците не могат да се достигнат толкова уравновесени и плътни състояния и така добре овладяни както когато те се възпитават с духовни практики. Например от продължителна праняма изпадам в толкова състояние което въпреки всичко изброено никой наркотик не ми е давал.

There're no rules


Тема Re: Едно шише рикиа и яка салатанови [re: James]  
Авторrigden (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 15:08



глей сеа, по въпроса - веществата са "veni, vidi", сещаш ли се кое липсва....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.