Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ИМА ЛИ?нови  
Автор heretique (усмихнат)
Публикувано26.03.06 14:59



КОМУНИ В БЪЛГАРИЯ, или някъде в съседите? Какво представляват? Как тече животът вътре? Някой може ли да ми отговори на този въпрос.

Благодаря.

Всички пътища водят нагоре.


Тема Re: ИМА ЛИ?нови [re: heretique]  
Авторkoмyнaлния (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 00:27



За кои точно комуни питаш и за какво са ти?



Тема Re: ИМА ЛИ?нови [re: koмyнaлния]  
АвторOшo (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 20:46



Говоря за комуните за които говори ОШО в книгите си. Знам че са създадени доста по света и затова питам, дали има и в България. Самата идея да живея в комуна ме привлича, бих искал да опитам от живота вътре.



Тема Re: ИМА ЛИ?нови [re: Oшo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.03.06 22:55



Няма, момчето ми. Кажи защо те привлича и ще ти кажа моето мнение и току виж ще спре да те привлича.



Тема Re: ИМА ЛИ?нови [re: Mиpo]  
Авторheretique (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 20:05



Зарязах всякаква религия и общо взето ПРОГЛЕДНАХ преди 4 години. Наскоро осъзнах колко различен съм станал от основната маса хора в своя мироглед - и просто реших да търся хора със сходни схващания за живота въобще - дори и ако трябва да напусна обществото и да живея в по-уединено място. Цялата ми душа в момента иска това. И... това е.



Тема Живеене в комунанови [re: heretique]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.03.06 22:57



Разбирам това което ми казваш и аз също се чувствам коренно различен от масата хора в обществото около мен. Но това не ми пречи да живея сред тях ... Точно както живея сред дървета, животни, планини и реки...

Отделен е въпросът, че е чудесно да общувам с хора като мен, но за това не ми е нужна някаква комуна. Ние си живеем в света, и се срещаме там, и общуваме, и си взаимодействаме дълбоко. И хората наоколо не ни пречат, напротив добавят специфични подправи в космическата "супа".

Ошовият тип комуни имат смисъл да се правят около просветлен учител, за да могат много хора да възползват от енергията му. След това, те съвсем естествено постепенно замират.

Много пъти сме дискутирали тази тема с разни приятели, които са искали да си направим комуна и на мен ми се е струвала идеята винаги абсурдна, защото не виждам какво ни пречи да се виждаме без да живеем отделно от света. Всъщност забелязал съм, че повечето хора, които искат да живеят в комуни имат трудности с общуването със света около тях и търсят нещо идеализирано, което обаче не съществува. А и в една комуна, хората ще влязат с проблемите си и ще възникнат "търкания" (просто защото хората имат различни интереси и виждания за света) и скоро ще се разпадне. Ако има комуна, винаги е важно от самото начало да е ясна основната й идея, а такава просто не съм видял досега.

Виж много добре какво ТОЧНО иска душата ти! Да не би вместо комуна и бягство от света да иска да се събуди, да се познае и да е свободна?






Тема Re: Живеене в комунанови [re: Mиpo]  
Авторheretique (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 06:46



Различните хора около мен не ми пречат в никой случай - във мен цари един душевен мир, радост и хармония и доста трудно излизам от нея - не мисля че имам проблеми с общуването - просто това е някакво вътрешно желание или просто чувство че следващата ми стъпка в моето развитие и еволюиране ако искаш, трябва да бъде тази - дори комуната да трае кратко - мисля че тази опитност ще ми бъде от полза. А иначе бих могъл да кажа че се обезчувствих отпреди тези 4 години - абе някакси не ме трогва нищо - както ти казаха трудно нещо ще ме извади от равновесието в което се намирам. И при теб ли е така?



Тема Re: Живеене в комунанови [re: heretique]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.03.06 19:33



Тогава какво е за теб комуна и какъв смисъл точно влагаш в евентуалния си престой там?

Иначе си прав, че като влезе човек по-навътре в себе си трудно нещо го вади от равновесие. Не че никога не ми се случва, защото перфектното равновесие би значело, че съм поне просветлен, а не съм такъв. Но определено не излизам от равновесие за нещата, за които повечето хора го правят. Но пък не се и страхувам да влизам в дълбоки отношения, които евентуално биха ме провокирали и научили на нещо ново. Светът така или иначе го усещам най-често някъде далеч отвън... И Цялото ми е комуната...



Тема Re: Живеене в комунанови [re: Mиpo]  
Авторheretique (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 18:39



Просто навлизам в по-малък свят и по-чист, в който хората споделят горе-долу еднакви идеи - един вид ако мога така да го нарека - някакво уединение, спокойствие. В обществото няма нищо лошо и нередно, но някак си го допускам да ме разсейва и разконцентрира и то точно когато ми трябва концентрация за нещо. Трудно ми е да ти го обясня - думите са твърде слаби за да могат да опишат каквото и да е в този случай. Ти никога ли не си имал потребността от уединение в нещо като комуна?



Тема Re: Живеене в Мир със Себе синови [re: heretique]  
Авторyзнaл (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 20:25













Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.