Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема файловетенови [re: Only]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.08.06 20:19



Файловете липсват, просто, защото обемът на сървера не е безкраен и нещата там ги качвам ВРЕМЕННО. Ако наистина те интересува, свали си програмата от http://www.bwgen.com/ и генерирай желания файл. Но по мое и общо мнение на хората с които дискутирахме има далеч по-интересни и практични неща от това.



Тема Re: Пълен с енергия и ...нови [re: solanita]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.08.06 20:37



Добра среща, Величко.



На първия ти въпрос ще ти отговоря веднага съвсем точно: намирам се на Пътя. Що се отнася до втория въпрос, не се интересувам от слухове и още по-малко деля търсещите на български и другонационални (и още повече, съм в БГ от 3 дена в момента). Една дребна забележка, която обхваща и двата ти въпроса, за мен целта е именно Пътя.

Какво лошо има, ако никой не иска да те чуе? Тогава значи това е идеалния момент да си тих, което позволява на енергията да влезе дълбоко в теб и отвори още неща.

А пък, ако ти смяташ, че имаш нещо да кажеш (примерно на хората тук), защо чакаш някаква специална покана? Не се притеснявай да даваш светейки като слънце... Без непременно да изчакваш някое цвете да ти го поиска.





Тема Re: файловетенови [re: Mиpo]  
АвторOnly (Нерегистриран)
Публикувано06.08.06 21:55



Люпиството е и изкушение.


За останалото знам.
Не се из съмнявам,че постъпвате така като е най-подходящо.
Благодаря все пак!

Мнението на другите си е тяхно,не се вменявам със задължения относно
приемане или отхвърляне на това.
Балодря Ви отново.

P.S. Предполагам подобна реакция е добре отаботен навик навик .Визирам уголемените букви.Забавно е(нищо обидно) .
Желая желаното!



Тема Re: файловетенови [re: Only]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.08.06 15:53



Забавно е това писане на Вие тук по тези форуми. Ако любопитството ти относно тези файлове е наистина дълбоко и трайно (апропо, тогава то може и да е доста полезно), обади ми се в началото на септември и ще ти кача файловете някъде. По-рано не мога, просто, защото дотогава съм на компютър различен от домашния ми, където са файловете.

Да, уголемените букви са нещо отработено и значат “подчертаване на съответната дума”.

Интересно, всяко желано нещо ли ми желаеш или го казваш ей така механично? Ако е последното, може да пропуснеш този въпрос.





Тема Re: файловетенови [re: Mиpo]  
АвторOnly (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 22:35



Прекрасен въпрос!
Благодаря!
Загърбвайки това,което имах впредвид и,което разбрахте,
то относно "Желая желаното" :
Мисля,че така е със всяка споделена,несъвършена същност
няма как да не се "желае желаното" и механично(може би "природата"
така да се изразя да е "изключение"),тоест хем да прилича на себе си
хем да е и различна(по повече от един начин едновременно).
Разбира се вероятно има и други подходи при изработване на рутина(свикване).
Няма как да бъде избегнато свикването,предполагам обаче има техники
и начини за разширяване това ограничение(граница) примерно до съвпадане с
границата на познаваемото.
Предполагам това е доста трудно за "споделяне" както поради самата
същност на природа на "обекта"(в случая желанието),така и поради
начина на възприемане(съзнаване) приеман за обичаен.

Ако беше въпрос на "праволинейна математика" щяхме да сме минали метър ... :),
нека това да се приеме като опит за шега :)
Всъшност те толтеки,йоги,.... са го "измислили" но не е нито
праволинейно нито е математика(липсва логична подредба) :)
или поне на мен така ми изглежда.
За сега не жекая да се претрупвам с истини(заблуждения) :)

Що се отнася до форума не полагам явно дастатъчно усилия да му преча :)
А за файловете нека го оставим,нямам намерение да Ви ангажирам прекомерно
още повече казвате,че сега Ви е проблем.
Приемаме просто,че любопиството ме е подвело и край :)

Няма пак да кавам "Желая желаното" ако Ви е подразнило
нека е просто
Поздрав!
Не вързвайте кусур на начина ми на изразяване такъв ми е маниера.



Тема Re: re:Разлика м/у спирането на мислите и медитациятанови [re: Mиpo]  
Авторeв3EHи (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 21:31



По файловете - пробвах някои от техните.
Имаше ефект, обаче... На 3-тата минута ми стана зле - доповръща ми се (буквално). Още се опитвам да си обесня реакцията си, но определено имаше някаква.
Което ме притеснява е, че не съм запознат достатъчно с теорията (не дочетох страницата им), а опциите за промяна - честоти, импусли, модулации, backgrounds са огромни! Не е ли възможно да се постигне обратен, т.е. нежелан ефект !?
И са ли всички мозъци еднакви?
Не е ли това една по възвишена (и по слаба) "цигарка" като тази на !Ъ ? И ако е - е ли пък това задължително лошо?

За мислите. При добро "Свързване" тялото ми примерно следва външен поток на Енергия и аз не контролирам, а само наблюдавам. И при това положение всякакви мисли минават, но обикновено усещането за Благодат си остава и мислите са просто възприятие за Външното. Каквото е шума и повея на вятъра около мен.

Както Ошо казва и ти четох цитира нейде, мислите са ни един "уред", помощник. Както ръцете, краката и т.н. Трябва да ги ползваме, когато ни трябват. Но нищо повече. По твойта аналогия - номера е да сме винаги като компютър, който е винаги оn-line и не се занимава с разни тъпи screensaver или gaming процеси. И когато тези се появят оставя Мрежата да се занимава с тях, оставайки си по този начин в същото състояние на Блаженно Жужукане (мисля да регистрирам това словосъчетание - да не ми се пипа! :-)



Тема Re: Разлика м/у спирането на мислите и медитациятанови [re: eв3EHи]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.08.06 18:03



Сигурно е възможно да се получат различни ефекти и за това ние (10-20 човека) пробвахме... Ти си май първия, на когото му се е доповръщало… Така или иначе траен положителен ефект май никой не откри за сега. Предполагам, че ако пробваш втори път може и да не ти се доповръща толкова, просто оставам с впечатление, че мозъкът "привиква".

И аз не съм запознат с цялата теория, но заниманията ми досега с тази материя така и не ме изкушиха да се запозная по-подробно. Иначе си прав, че това е вид "цигарка", но на практика Животът е пълен с най-различни цигарки, които употребяваме. Въпросът според мен е доколко те те са ефективни в тяхната ЦЯЛОСТНОСТ.

Интересно какво влагаш точно в блажено ЖУЖУКАНЕ? Какво точно жужука? А иначе съм съгласен, че умът (и мислите) е полезен както ръцете и краката (даже понякога и повече). Но е полезен само за неща, които са от неговата компетенция. За останалите обаче – е най добре да стои в Stand by/hibernation/… Всъщност проблемът не е в ума сам по себе си, а когато с мислене се опиваме да решаваме неща, които не биха могли да бъдат разбрани така. Тук сигурно е чудесен момент да цитирам една любима фраза на Ошо творчески допълвайки я "Животът не е проблем да бъде решен (добавям "с ума/мислите"), а мистерия, която да бъде изживяна (добавям "с цялото същество").



Тема Re: Разлика м/у спирането на мислите и медитациятанови [re: Mиpo]  
Авторeв3EHи (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 00:45



Аз пък преди малко попаднах на една страничка със звуково-визуално медитативно състояние, което наистина ми действа готино. Поне 3-те от 4-те възможни





Тема Re: Разлика м/у спирането на мислите и медитациятанови [re: eв3EHи]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано24.08.06 14:16







Тема Re: Разлика м/у спирането на мислите и медитациятанови [re: smokche]  
Авторeв3EHи (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 23:31



смокче хвъркато,

надявам се слънчевите очила да не са намек, че заплешивявам и те заслепявам с пръкващата се лъскавина? :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.