Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Разлика м/у спирането на мислите и медитациятанови [re: heretique]  
Автор The White Rider ()
Публикувано05.04.06 15:56



е има определени неща, аз ги наричам светлинна технология, които могат да ти помогнат да стигнеш до сърцето и медитацията, но какво става от там нататък е мистерия. можеш да го преживееш, но не можеш да го накараш да се случи, можеш да го наблюдаваш и да го бъдеш, но не зависи от теб.
ако електрическата система/прана каналите/меридианите/етерното тяло/не-знам-как-го-наричаш не е в добро състояние при някой дори 1% от това, което ти си преживял например би му създало голям вътрешен дискомфорт, като превъзбуденост, еуфория, залитане в някоя емоция, безсъние или точно обратното спане по 14-16 часа на ден, за да абсорбира енергията, или някой его трип като постоянно критикарство или раздразнителност...варианти много, но всичките са дискомфортни.

Never mind, Light happens


Тема По-дълбоко по тематанови [re: konopar]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.04.06 19:52



Това, което исках да кажа с тази тема е, че мислите спират, когато стоящата зад тях енергия/внимание/"гориво", се пренасочи ДРУГАДЕ. И не е важен толкова негативния резултат "спиране на мисли", а положителният такъв "осигуряване на енергия за други центрове". Медитацията се случва именно от второто, а не от първото! Въпреки че в много случаи, след като човек има готовност на съответните по-фини центрове в него и енергията не се разпилява за перпетум мислене, тя е абсорбирана именно от медитацията.

Или ако искаш, виж го и от друга гледна точка: кой и как започва да спира мислите ти? Въобще, не мислите (и тяхната липса) са същественото в медитационния процес, а отварянето на духовните центрове. И поне за мен, ако човек прави някакви "усилия", трябва да са насочени именно натам.



Тема Пълен с енергия и ...нови [re: heretique]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.04.06 21:13



Думите "огромно" и "колосално" (количество енергия) са ОТНОСИТЕЛНИ. Всеки човек, който има малко повече опит с медитацията усеща как с течение на времето минава през прагове, при които се отключва още много енергия в него.

Теб какво толкова те стряска тази колосална енергия и ти пречи да минеш отвъд нея? Апропо, сещам се една фраза на един учител, която ми беше направила впечатление на преди доста години и ми се е запечатила в съзнанието "Пълен с енергия и тих".



Тема въздействие само намозъканови [re: The White Rider]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.04.06 15:28



Мда, има нещо такова... И явно идва от това, че се въздейсва САМО на мозъка без останалото да следва...

Апропо, чудех се за електродите, които на теория могат да въздействат директно на определени центрове на мозъка. Дали би харесалмо това на медитиращ човек...? Конопко може да каже дали тревата въздейсва САМО на мозъка или и на нещо друго?



Тема Re: Разлика м/у спирането на мислите и медитациятанови [re: Mиpo]  
АвторЪ (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 16:07



А генаратор за Епсилон или Ламбда състояния имате ли?



Тема Re: Разлика м/у спирането на мислите и медитациятанови [re: Ъ]  
Автор jivinka (непознат)
Публикувано13.04.06 21:10



питай физиците



Тема Re: Разлика м/у спирането на мислите и медитациятанови [re: Mиpo]  
Авторeв3EHи (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 16:51



Миро,

по аналогията за небето и облаците - нека си вървят мислите. Нали нас небето ни интересува, безкрайното?

С теб някъде другаде трябва да дискутираме, но Мастър Лиао тук ни учи, че медитации, които спират мислите, или дори и такива които те Свързват с небето не свършват цялата Работа. Според него трябва постоянно свързване с Него (понякога казва The Net) и движение на Енергията. Дори и при неподвижност на тялото е необходимо постоянно движение вътре (motion in stillness + stillness in motion). Иначе не можело човек да работи над Енергията си - пречистване, увеличаване на честотата и, насочването и използването и.

Иначе тези Генератори - дали ефекта не идва от вниманието, което е необходимо, както казваш, за да работят? С други думи, ако ефекта беше реален, не би ли трябвало и с половин ухо да слушаш, пак да имат ефект?

Както мисля е казвано неведнъж - човек не се ли хване ли сам по Пътя...

евЗЕНи



Тема re:Разлика м/у спирането на мислите и медитациятанови [re: eв3EHи]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.08.06 14:28



Здравей ЕвЗЕНи,

Мен лично ме интересува ВСИЧКО (т.е. взаимовръзките м/у различните елементи на човешката същност), а не специално да спирам мислите. Спиране има в определени случаи и е резултат от това, че вниманието/енергията ни се насочва другаде... Точно както като не ти трябва компютъра го гасим или го оставаме в stand-by.

Що се отнася до генератора, трябва да се слуша с внимание просто за да може съответните честоти да ‘попият’ в мозъка. Въобще, всичко това го дискутирахме малко по-подробно в същата

.

Редактирано от Mиpo на 04.08.06 14:39.



Тема Re: Разлика м/у спирането на мислите и медитацията [re: Mиpo]  
АвторOnly (Нерегистриран)
Публикувано05.08.06 02:13



Фаиловете липсват на сървъра.
Възможно ли е този проблем да бъде оправен?



Тема Re: Пълен с енергия и ... [re: Mиpo]  
Автор solanita (vselenski razum)
Публикувано05.08.06 15:13



Здавей,Миро.

Не бях влизал одавна в клуба и се радвам че все още мога да те намеря тук.
Бих искал да те попитам ако може каде се намираш в момента на пътя на търсещия.
И още какви са слуховете за търсещите в България. Имали някой от тях който вече да е пристигнал в своя вечен дом така да се каже.

А относно фразата на този Учител бих казал че е изключително трудно да си изпълнен с енергия и същевремено да си тих. Защото в този момент имаш много какво да кажеш а разбира се няма почти никой който да чуе.

Още веднъж поздрави...

Просветлен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.