Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:15 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Живеене в комунанови [re: heretique]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.04.06 14:40



Да общува с хора като мен - да, но да живея специално в някакви комуни - не. Като медитирам съм толкова дълбоко в себе си, че светът остава някъде далеч... Сега живея във Франция, но на практика в медитацията ми дали съм в България или във Франция няма никакво значение. Просто важното е да съм в мен си. И това ми е комуната.

Ако нещото те разконцентрира, използвай случая да видиш какво е то и това само ще задълбочи медитацията ти.



Тема Re: Живеене в Мир със Себе синови [re: yзнaл]  
Авторheretique (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 19:20



Какво да узная, ти изобщо наясно ли си със себе си?



Тема Re: Живеене в комунанови [re: Mиpo]  
Авторheretique (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 19:23



Как тече животът във Франция. Изобщо що за хора са французите. Тук разправят, че са доста студени и необщителни хора - има ли истина в тези приказки?



Тема Re: Живеене в комунанови [re: heretique]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.04.06 10:55



Ти би ли ми казал що за хора са българите? Аз лично не бих се наел да обобщавам за тях, та камо ли за 60 милиона французи. Има винаги всякакви хора и човек среща тези, които самият той привлича.

Що се отнася до живота във Франция , какво те интересува по-точно, защото така въпроса ти е много общ. Иначе се сещам, че в Югозападна Франция (в пиринейския край) имаше Ошо комуни, но така и не съм ходил да ги видя.



Тема Re: Живеене в комунанови [re: Mиpo]  
Авторheretique (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 18:01



Така е, хора всякакви, но аз те питам като цяло обликът на хората във Франция. Българите според мен не са много свестен народ (въпреки, че и аз съм българин) но това е обобщаващо понятие. Например емблема на народа е общата визия на градовете и селата - като погледна българските - всичко е потънало в мърсотия и мизерия и за съжаление това не трогва никой, дори мен. Мисля че трябва да поработя върху себе си доста относно проявяването на някаква активност в случая от моя страна. Та това те питам - като цяло какъв е обликът на Франция и на французите. Как тече животът там. Например българите работят за да живеят - и това е една според мен хубава черта. Доколкото съм чул на запад хората живеят за да работят - така ли е? Иначе за привличането на хора сходни със мен съм абсолютно съгласен с теб.



Тема Re: Живеене в комунанови [re: heretique]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.04.06 21:04



Вярно, че в България е доста мръсно навсякъде (това ми е винаги първото впечатление, което се набива на очи още от летището) и доста неща са мизерни. Но как да обобщавам, че българите не са свестен народ, след като познавам толкова много чудесни българи? И обикновеният статистически анализ не би могъл да се приложи нито за България, нито за Франция.

Пресилено е да се твърди, че във Франция хората живеят за да работят. Апропо, майтапех бившия шеф на дисертацията ми, че по-скоро французите живеят за да ядат . Иначе, тук нещата са "нормални" заедно с всичките проблеми на тази нормалност. Има и безработица, има и разни трудности, а последните години доста французи споделят как покупателната им способност е намаля доста в сравнение с преди 10-20г. (заради делокализирането на много предприятия, мондиализиацията и понякога твърде свободните либерални механизми).

По-скоро в България нещата не са нормални поради лиса на достатъчно еволюционен опит на обществото (и на отделните индивиди). И организацията на всички нива е доста зле. Другите народи просто са минали през тези етапи и са се усъвършенствали... Но и ние също правим това с нашия ритъм и изходно положение.

Ако трябва да се върна към изходния ти въпрос за комуните, с доста хора тук в клуба, които са в чужбина, сме си говорели колко ни е било полезно за духовното развитие да видим нещата ПО ДРУГ НАЧИН и от друга гледна точка живеейки в други страни с други навици, разбирания и обичаи. Та, ако е това търсиш - съгласен съм. Но тази друга гледна точка, която да те провокира да видиш света по нов начин, може да я получиш по най-различни начини.



Тема Re: Живеене в комунанови [re: Mиpo]  
Автор pp ()
Публикувано07.04.06 21:07



Право думаш Миро
До колкото знам (някой който е специалист може да потвърди) цялата организация на административния живот в България е заета от западно-европейски държави. Например правото ни основано на закони (а не на дела както е в САЩ и Англия) е взето от Франция и Германия. Но хората в тези държави са ги изстрадали тези закони за да ги доведат до тази им форма. А ние ги взимаме наготово и се опитваме да ги приложим. С други думи говорейки и живеейки като Ошо, няма да те направи Ошо. Напоследък се наблюдава някакво движение, например шофьори задръстиха Бургас протестирайки срещу дупките.

Мой колега, който е живял 5 години във Франция ми каза, че пред кметствата на градовете и селата има табели с разпределение на буджета на общината, заплатите на кмета, секретарките и цялата администрация. Миро може да каже дали е вярно, за тази част на Франция, където живее.

За комуните...
За лично осъзнах, че искайки да жиея в комуна търся идеализирано място без проблеми и където всички ще ме приемат и обичат. Илюзия! Не че не искам да отида в Пуна за 2-3 месеца през зимата, но го виждам като ексурзия и почивка. На мен лично групите, които се провеждат в България ми помогнаха доста.



Тема Re: Живеене в комунанови [re: pp]  
Авторheretique (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 21:13



Вероятно и при мен се получава такова нещо. Наистина желая такова място, където ще ме приемат и обичат (а вероятно и всеки друг го желае) - това ме навежда на един въпрос: защо хора не сме такива един към друг приемащи и обичащи за да нямаме нужда да се затваряме едни от други? Защо сме толкова затворени едни от други? Защо се държим така тъпо? Ебати много взех да му мисля. Четящите това моля да ме извинят.

Какви са тези групи, които се провеждат в България?



Тема Re: Живеене в комунанови [re: heretique]  
Автор pp ()
Публикувано08.04.06 06:34



www.oshoevents.net

в момента текат разни неща.



Тема Re: Живеене в комунанови [re: pp]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.04.06 15:11



Аз лично не съм виждал тези табла пред кметствата (не съм се заглеждал, може и да ги има), но определено има многократно повече информираност отколкото в България за всичко. И без нещата ни най-малко да идеални, хората са много по-активни и сега примерни за едни нови работни договори се вдига голяма тупурдия. А миналата година след като един вестник узна, че министърът на финансите е наел с държавни пари един апартамент от 600 кв. м. (щото има 8 деца) в центъра на Париж, а е дал своя собствен под наем беше принуден за 2 седмици да си подаде оставката.

Що се отнася до това което казва heretique, ако човек влезе в себе си и се приема сам себе си, ще види, че Цялото винаги го е приемало и обичало.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.