Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малко zа Аz-aнови [re: pp]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано19.02.06 14:49



Аз ти бях полезен като ти обясних че Аз-а ти само се прави на интересен като ходи да емигрирва под предлог че се "борил" със себе си, докато всъщност просто бяга от "глада, мизерията, безпрективността..." - все любимите страхове на АЗ-а.

Иначе можеше да емигрираш и в Индия, но ти си в USA ,нали?





Тема Re: по-скоро ефективносттанови [re: Mиpo]  
Автор pp ()
Публикувано19.02.06 16:01



Здрасти Миро,
Азът ми е в Сиракюз в университета и около него. И тук му е доста по мизерно от България.

Съгласен съм за "ефективността". Сега с риск да започна свещена война, защо в българските форуми, включително Астрология, Коли, в-к Дневник, Сега, да не говоря за Беинса Дуно и тн, тази агресия е в ОГРОМНИ количества? Няма я тази "ефективност", която я има в Гугъл и другите подобни форуми. Темите вървят в един и същ сценарий: Някой пита нещо, в повечето случай е нещо интересно, после някой отговаря нещо кратко, някой нещо по подробно и започват или псувни или изкавания от типа "Ти какво знаеш бе?" и т Някакви идеи?

Миро ти къде беше в Европа? И колко често се прибираш на година в България? От тук много далече изглейда родината.

Поздрави



Тема Re: по-скоро ефективносттанови [re: pp]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.02.06 23:49



Мда, така е в доста форуми. Днес писах в Кастанеда и там също е трудно на доста хора да напишат повече от 2-3 свързани смислени изречения по дадена тема. Но така е в живота като цяло. В много хора има агресия, неудовлетвореност от нещо и форумите са удобна форма да я изкарат. Особено като се пише анонимно и просто така за убиване на времето.

Аз гледам да търся единия процент ефективност и полезност в тези форуми. А останалите 99% ги приемам като цената за този процент. И тези безполезните не им обръщам много внимание. Впрочем, даже и в тях има някаква полза (поне в началото). Забавно е да ги пропускам като в тай-чи спаринг.

Иначе съм писал съм в Делфи, Електроника и други специализирани клубове тук и почти винаги непознати хора са ми давали ценни съвети и идеи.

Аз съм в околностите на Париж и София е само на 3 ч. път със самолет. Ходя си поне 1-2 пъти в годината. Последният път през август щяхме да се виждаме в София с Ясен-Конопкото, но той не успя да дойде в последния момент.

Що се отнася до носталгията по БГ, може да слушаш български (от България) интернет радио станции (БГ Радио, Дарик, Хоризонт...). Тук при нас има и БГ ТВ по сателита, а и в Щатите има ТВ България. Иначе най-доброто средство е да си дойдеш до БГ поне веднъж в годината и да постоиш поне 2-3 седмици. Минава бързо всякаква носталгия. Един приятел от Прага казваше, че на него му било достатъчно в такива моменти само да намине до автогарата, където идват в автобусите от България.

Иначе, най-добрият начин е да влезеш дълбоко в себе си и да медитираш. Няма да усетиш разлика дали си в твоята стая в БГ или на другия края на Земята. Аз в началото бях в една стая 9 м2, но ми беше толкова добре, просто, защото бях в мен си... И много хора са ме питали къде ми по-добре в България или във Франция. И винаги им отговарям, че ми е най-добре в мен си.

Като си идваш до България се обади и ще заформим някоя Ошо групичка.



Тема аз-анови [re: searcher]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.02.06 00:13



Не, че говориш в стил "ти трябва", а не казваш какво прави ТВОЕТО СЪЩЕСТВО в различни ситуации. А именно това е интересното и полезното за другите. Ти примерно ядеш ли някога? И ако да, избираш ли храната си (примерно да е по-вкусна и хубава) или ядеш какво ти падне? Контакт с жени имаш ли? Или въобще с някакви близки хора?

Ако всичкото, което пишеш за Аз-а се отнася именно за твоя аз (може би е хубаво да видиш, че има такава определена разлика между твоя и на съседа ти), оставам с впечатление, че е много страхлив и почти параноичен. Хм, и все се опитва да си стигне опашката.

Светът, Сърче, може и да е другояче. И Аз-ът може да не е чак толкова черен. Но ти си знаеш и ако се чувстваш добре с твоя, прави както намериш за добре.




Тема Re: аз-анови [re: Mиpo]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано20.02.06 01:52



Не знаех че те интересува какво ям или дали имам контакти с жени.
Във всеки случай имам контакти с неорганични същества които също са женски, ако те интересува.
Ама ти понеже не вярваш в такива неща не виждам защо трябва да ти обяснявам по-подробно.

Отделно гледам да пиша в определени клубове в които обикновенно не се говори за ядене и за жени тъй като това не ми е интересна тема за разговор.
Ех, тоя Мирчо бе. Големи разбиващи въпроси задава.



Тема Re: аз-анови [re: searcher]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.02.06 17:38



Нямам намерение да те разбивам, нито да обсъждаме храните и жените, а да видя как точно твоя Аз се отнася към разни ежедневни неща. Много мило, че ми каза за неорганичните същества, но забележи, попитах те сега за отношението ти към органичните продукти и същества. Та?

Отделно може да кажеш какво следва от теорията ти за Аз-а, когато питаш някого за нещо и Аз-ът му си затваря очите и се стреми да игнорира въпроса?



Тема Re: аз-анови [re: Mиpo]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано20.02.06 17:55



Не игнорирам никакви въпроси. Просто не искам да изпадам в битовизъм.
Това че си решил да ме препитваш за да си докажеш едно или друго нещо не е мой проблем.

По-добре изследвай себе си, ако искаш да опознаеш и другите, щото АЗ-а е един и същ за всички.

Знам че АЗ-а ти много ще се успокои ако всички хора се окажат посредствени и слаби, точно като теб.




Тема Re: по-скоро ефективносттанови [re: Mиpo]  
Автор pp ()
Публикувано22.02.06 04:23



За форумите, агресията и процентите полезност ... няма какво друго да се добави.

За носталгията. Прав си да. Помага ако говориш с приятели от време на време. Когато живееш дълго време в чужбина остават само сериозните връзки и приятелства. В моя случай трябва да намина да видя от къде излитат самолетите

Преди малко правиш едно Кундалини, много е интересно да видиш как стреса си отива за малко от голямото тръскане

Съвсем определено ми се прави някоя Ошо група. Бях се запътил на Сатори или на групата с Девапат май месец в България, но по логистични причини няма да стане. Тук ходих в един Дзен Център. Хъмкаха Сърдечна-та сутра, която се комбинира с тишина, няколко молитви, бисквитка и чай.

Казаха ми за действащ Дзен манастир в Ithaca, където е Cornell University, където между другото има над 100 български студента, или поне така говорят. Интересно ми е да видя монасите...



Тема Re: по-скоро ефективносттанови [re: pp]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано22.02.06 12:57



АЗ-а те изпрати в чужбина.
АЗ-а определя приоритетите в живота ти.
АЗ-а ти казва кое е важно и кое не.
АЗ-а е извор на всичките ти благини.

Животът ти е празен щото си роб на АЗ-а.

Докато не се откажеш от "постиженията" на АЗ-а животът ти ще е празен, глупав и безсмислен.





Тема Re: по-скоро ефективносттанови [re: searcher]  
Автор pp ()
Публикувано22.02.06 15:39



Аууууум, открих, ти си преродения Ошо Или поне Аз-а му, който те кара да пишеш по форумите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.