Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:57 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема последствията от...нови  
Авторoблaчe (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 13:53



Здравейте!
Може ли да задам следния въпрос тук - какви са последствията от окултна гледна точка от онанизма?
Има ли някакви особени негативни влияния върху душата?
Питам напълно сериозно.



Тема Re: последствията от...нови [re: oблaчe]  
Автор Fire walker ()
Публикувано24.09.05 19:12



Не, няма никакви негативни въздействия.
От психологическа гледна точка има само позитивни-едно от водещите психологически течения /или по-скоро психо-соматични/, изпозлва мастурбацията за лечение на психически заболявания.Счита се,че човек е здрав /физичски, спихически и духовно/ ако може да мастурбира удовлетрояващо и без чувство за вина.

Mens agitat molem



Тема Re: последствията от...нови [re: oблaчe]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 19:56



не знам какво е окултна гледна точка
нека да говорим за мастурбация щото онанизъм е само когато семето се излива извън утроба
та : при кулминация мигновения блясък събран по този достъпен ефективен начин е миг съвършенство но се губят искрите
с други думи - медитация с умора
мога и с други други думи ама то с думите е като онаниране

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: последствията от... [re: oблaчe]  
Автор James (наивник)
Публикувано24.09.05 21:03



Много мислите бре.

There're no rules


Тема Re: последствията от...нови [re: Fire walker]  
Авторoблaчe (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 22:26



благодаря за отговора.
Не знаех, че имало даже и терапевтичен ефект.
Зададох този въпрос, понеже се чудех дали не е вредно за духовното и емоционално състояние на човек да губи енергия по този начин.
Понеже, според мен, има разлика със секса , особено секс с обичан човек.



Тема Re: последствията от...нови [re: ha!]  
Авторoблaчe (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 22:30



добре, кажи дали мислиш дали е вредно или не.



Тема Re: последствията от...нови [re: oблaчe]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.09.05 23:10



Всяко нещо може да е полезно при едни условия и не толкова при други, така че не си си поставил точно въпроса. Примерно, за някой йога, за когото само думата "сутиен" е достатъчна да му запуши не знам коя си чакра според него самия (примерът е от клуб Йога от тази седмица), да може да приеме да се мастурбира би било равно почти на Просветление. Но някой, който го прави по няколко пъти на ден и трудно намира друга радост в живота си, определено би било хубаво да се вгледа по-добре в нещата.

В духовността няма добро и лошо, а има познаване и непознаване. Така, че щом те вълнува, опознай добре какво е това мастурбация. И ако не си сигурен за нещо конкретно, заповядай и ще ти кажа аз какво съм видял.

А разлика между мастурбация и секс с обичан човек има голяма. Първото е нещо еднопланово, докато второто е определено многопланово. Та сподели какво си забелязал досега за да знам към коя част на всеки от един от плановете да ти обърна внимание.



Тема Re: последствията от...нови [re: Mиpo]  
Авторoблaчe (Нерегистриран)
Публикувано25.09.05 10:11



това, което съм забелязала досега е, че след секс се чувствм като "заредена", а след мастурбация- опустушена. И някакси самотна.
Не знам дали това е "нормално".
Благодаря ти за отговора.
Не искам да занимавам клуба с мои проблеми, затова бих предпочела да говорим по темата принципно, ако може.



Тема Re: последствията от...нови [re: oблaчe]  
Автор Янa (somebody new)
Публикувано25.09.05 11:57



Няма принципни теми. Има само конкретни теми, конкретни въпроси и конкретни хора, които се вълнуват от тях. Всичко останало е самозалъгване. И не върши никаква работа. Да извадиш конкретния си проблем от контекста и да го предоставиш за принципно обсъждане може най-много да те дообърка, защото принципно гледни точки има, колкото има живи същества на планетата. Само че истината е повече от сбора на гледните точки. Затова се иска малко смелост да застанем конкретно зад въпросите си. Съвсем отделен е въпросът къде и на кого сме решили да ги поставим....

Devotion frees.


Тема Re: последствията от...нови [re: oблaчe]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано25.09.05 19:12



за теб е вредно

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.