Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема neznanieto na posledovatelite na Osho  
Авторstargazer (Нерегистриран)
Публикувано23.09.05 07:36



Idva Hristos ,... trygva si ,ostavq posledovateli , syzdava se religiq ,ybiti sa milioni ot inkviziciqta / izbrani posledovateli / v Negovoto Ime.
......
Idva osho ,...trugva si ,ostavq posledovateli syzdava se armiq ot razsugdavashti shablonno hora, perefrazirashti i prerazkazvashti ucenieto my i razrushavashti givota si / sistemata ne raboti bez Iztocnika/
Idva Novoto ,....posledovatelite go propuskat / moge bi sledvashtiq pyt kogato sa zabravili che sa bili posledovateli/



Тема Re: neznanieto na posledovatelite na Oshoнови [re: stargazer]  
АвторJames (Нерегистриран)
Публикувано23.09.05 10:22



Еххх е тва е... влики истини с казват... само да те питам това от коя книга на Ошо го прочете?



Тема Re: neznanieto na posledovatelite na Oshoнови [re: stargazer]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано24.10.05 13:58



Сигурно, по-интересното обаче от клубна гледна точка, за мене, е друго. Защо го постваш този пост?
По принцип има тенденция човек да се чуства много възвишен като плюе другите(неизбежно значи че е над тях щом ги обхваща/преценява), обаче дори и след постването с доволство да си помислил "Е казах им го, леле колко ми е гот!", то реално поста ти с нищо не помага, просто поредния недоволен като изключим че по всяка вероятност е възможно да си повлиял на някой, едва ли обаче да се откаже от Ошо, по-скоро да се почуства кофти или да отренира непукизъм за пореден път.

Не мислиш ли, че е по конструктивно ако пускаш реклами на образите които явно са наскоро появили се и според тебе са Дъ Бест?

'щото плюенето вече става банално и повече говори за тебе отколкото за феновете на Ошо(в случая че имаш нужда да се доказваш за сметка на някой, кой е този някой едва ли има значение), отколкото че си много въздигнат по каквито и да било критерии.

Не е лично към тебе, по скоро е към начин на писане. Ако хората започват да пускат смислени теми(примерно "еди-кои-си е много велик, най-малкото защото човек може да го види лично") без да се притесняват че някой ще ги критикува, то клубовете ще станат много по приятно място и ще може да се научи доста повече, защото за момента единственото което се разбира е че си възмутен, че някой чете Ошо и Христос защото не могат да се видят лично.

Възмущението ти на никой не помага с нищо в днешно време всеки се възмущава от нещо, и за всяко нещо има хиляди образи възмущаващи се от него. Резултата е нулев, вместо да се търси кое е стойностно, се търси как да се оплюе това което не ти пасва. Тъпо.



Тема Re: neznanieto na posledovatelite na Oshoнови [re: BrandofAmber]  
АвторLily (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 17:39



"Istina e tova, koeto prejivee6" - drugoto e prazni prikazki
6tom o6te si na "ala-bala"... No komment!
Izsledval li si "armiata posledovateli"? ili si go znae6?

-a "izto4nika" 6tom ne e zapalil
"izto4ni4e" v teb,
kakav li izto4nik e zamozvanec?
nahalnik, vzel, 4e otletial,
sirotni da ostavi vsi ni...
Samniavai se, samniavai se...
no prodaljavai,
nedei v samneniata da zatava6
mini prez tiah, voiniko harabar
i smelo sam gi razse4i sas me4.

P.S.
I vse pak znai, to triabva ne6to da use6ta6,
da te raztarsi, da promeni6.
Ne v drugite tarsi "talpata" (prostotata)
ot sebe si ia izhvarli.
Blesni i zasijai
(kato tigan na mese4ina) :))))
Be Happy! Be Happy!
And all the World will be happy too.

Sorry ako se obidi6, zna4i ima6 o6te mnooooooogo eGGGGo!
/ne, 4e az niamam, no go osaznavam i to za men ne e beda/
:))))))))))))



Тема Re: neznanieto na posledovatelite na Oshoнови [re: Lily]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано25.10.05 18:35



Хе-хе, че аз пък кога съм твърдял че нямам его, не се обиждам, или пък че ме притеснява това че имам его, или че се обиждам?
Подобни твърдения само ограничават писането, пък и са доста трудни за доказване.

За останалото ами имах предвит че за да нещо да те запали, трябва някой да даде информация за него, а ако всички само критикуват съществуващите неща е трудно. :)

Смятам че човек колкото и "напред" да е(дори и когато е стигнал висшите нива на не-бла-бланост където е непрекъсната нирвана и само се гонят последователите на Ошо за това че по някаква причина не пасват на просветления) пак има предостатъчно неща, които да определя като стойностни, дори и само защото предизвикват определена реакция/осъзнаване в него. Според мене колкото по напред е човек в толкова повече неща може да открие нещо стойностно, а не обратното.

Вечен е само мигът.

Редактирано от BrandofAmber на 25.10.05 18:41.



Тема Re: neznanieto na posledovatelite na Oshoнови [re: BrandofAmber]  
АвторLily (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 05:08



4akai, brat,
az ne go pisah za teb, a za parvia "stargazar" :)))
Sorry za nedorazumenieto :((( - ne sam go insertvala na miasto
S teb sam saglasna, Ok si, Ok si i mnogo me radva tova
Radvam ti se - dobre pi6e6, dobre se izraziava6 - use6tam ka4estvoto ...
ne praznodumie
Be Happy!



Тема Re: neznanieto na posledovatelite na Oshoнови [re: Lily]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано26.10.05 11:02





Вечен е само мигът.


Тема Re: neznanieto na posledovatelite na Oshoнови [re: stargazer]  
Автор nniikkooii (непознат )
Публикувано28.11.05 19:58



това че съм напълно съгласен с теб няма никакво значение просто ти давам един адрес -виж посланията ако искаш www.yogakriya.com



Тема Re: neznanieto na posledovatelite na Oshoнови [re: Lily]  
Автор nniikkooii (непознат )
Публикувано28.11.05 20:27



www.yogakriya.com -poslaniiata




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.